Hirdetés

2019. szeptember 22., vasárnap

Gyorskeresés

(#1) Klaus Duran

Klaus Duran
(senior tag)
LOGOUT blog

Nekem már 2008-ban is feltűnt hogy nem olyanok a telek mint az évezred legelején.
Ezt elkúrtuk, nem kicsit, nagyon. De ez van.

[ Szerkesztve ]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. / M7 :) -> Lumia 950 :( -> HTC 10 :) -> Huawei Mate 20 Pro :l / https://www.youtube.com/watch?v=m7CVOQUO1mw

(#2) F4T4L 3RR0R

F4T4L 3RR0R
(csendes újonc)

Én nagyjából 3-4 esztendeje kísérem figyelemmel jobban az időjárás alakulását évről évre. Tavaly december nagyjából hasonló volt mint az idei, ám a január pótolta az elmaradt eseményeket durva mínuszokkal. Az viszont számomra is feltűnő hogy a telek már nem olyanok mint mikor gyermek voltam. Na jó annyira öreg nem volnék... :DDD

Még élénken él bennem a '99-es nagy havazás. Amikor reggel nem tudtunk iskolába indulni és elrendelték a hószünetet. Akkor gyerekként óriási élmény volt a helyenként derékig érő hó. Lehet hogy mai fejjel kisebb-nagyobb bosszúságot okozna de azért jól esne valami hasonló élmény, jó lenne az ha karácsonykor az ablakon kinézve fehér havas tájat látnék és nem a szürkeséget. Az elmúlt telek mintha nem is ezt az éghajlati övezetet tükröznék.
Én sem vagyok sem Greenpeace-es se semmi, de lehet hogy van valami ebben a globális felmelegedés témában. Az időjárás egyre sűrűbb időközönként hülyül meg, hideg és meleg frontok váltják egymást drámai hirtelenséggel és így a hőmérsékleti értékek is ugyanilyen hirtelenséggel változnak. Valami biztosan nincsen rendjén...
Nem tudom, lehet hogy egyesek meg fognak cáfolni, de szerintem kicsit talán késő. Akkor kellett volna a megfelelő lépéseket megtenni amikor ráeszméltünk az abnormális jelenségek sokasodására. Persze azt is aláírom hogy a Föld nevű bolygó történetében mindig voltak hűvösebb és melegebb időszakok is és lehet hogy ez a globális mizéria kicsit túl van fújva, többek közt a média által.

[ Szerkesztve ]

Life is too short to remove usb safely...

(#3) Silεncε

Silεncε
(őstag)

Remek, akkor nem csak nekem tűnt már fel. Sajnos az biztos, hogy ez már késő bánat, de ez van. Magunknak kerestük a bajt. Itt nem is az a legnagyobb baj, hogy nincs fehér karácsony, hanem hogy gyakorlatilag 10fokkal nagyobb a hőmérséklet átlagban mint amilyennek kéne lennie. Gyakorlatilag október van december végén.

(#4) Avicularia

Avicularia
(addikt)

Svédben lakok Göteborg magasságában, tehát nem a legdélebbi részen és 8.3 fokot mutat a hőmérő. Volt már hideg egy két hete és esett hó is de most nagyon meleg van.

(#5) total90

total90
(veterán)

Térdig erő hó... olyan helyre kell menni ahol van hó :D

Ha nincs jó, ló a szamár is. Képeim: 500px.com/abenteuR Videóim: tinyurl.com/yb2nk3e6 Instagram @abenteuerkanal

(#6) Eastman

Eastman
(őstag)
LOGOUT blog (1)

Fügeligetet kell ültetni...

(A'szondják egyébként, hogy az őseink elhúzódó jégkorszak tanúi lehettek.)

[ Szerkesztve ]

"This is Hungary calling, this is Hungary calling: the last remaining station forward to United Nations. Early this morning Soviet troops launched a general attack on Hungary. We are requesting you to send us immediate aid... For the sake of God and freedom - help Hungary!"

(#7) Drótszamár

Drótszamár
(őstag)

Mindmeghalunk!!!4444négy.
Wááááááá!!!!

Egy barátom készített egy hóstatisztikát az elmúlt 113 évből (Budapest)

113 évből hótakarós nap volt:
- december 24.: 27 évben,
- december 25.: 28 évben,
- december 26.: 32 évben.

Keresek Logitech C600 webkamerát. (o Y o)

(#8) Silεncε válasza Drótszamár (#7) üzenetére

Silεncε
(őstag)

Nem halunk meg, viszont szerintem azt azért észre lehet venni, hogy évek óta szokatlanul meleg a december

(#9) Mika1227

Mika1227
(őstag)

Ez nyilván egyéni dolog de én nem bánnám ha az egész tél ilyen lenne! Ki a francnak hiányzik a hideg, kemény tél?! Túl van spirázva szvsz ez a fehér karácsony. Nem mindegy, hogy kint fehér vagy nem úgyis bent ünnepelünk!

[ Szerkesztve ]

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!! Minél több emberrel találkozom annál jobban szeretem a kutyámat!!!

(#10) Csabroncka

Csabroncka
(addikt)
LOGOUT blog

Sajnos ez a probléma a legkisebb dolog, ami igazából zavaró. Magyarországon önmagában a felmelegedés inkább kellemetlenséget okoz / fog okozni mint máshol - és a legjobban az USA és társai szívják meg (fogalmazzunk óvatosan úgy, hogy erősen csökkenni fog népességük).

Aggasztó modellszámítások:
2025-re a teljes északi jégtakaró leolvad nyáron a tengerről, ekkor a globális óceáni áramlatok erősen sokkolódnak és átrendeződnek - Európa ekkor fog csak igazán megváltozni, a kontinensen erősödik a kontinentális klíma negatív hatásai (szárazság, nyáron hőség, télen erős mínuszok).

Miért lehet / van ok reménykedni:
Bőven 100 éven belül megoldódik az emberiség energiaéhsége a fúziós erőművekkel! Teljesen leváltható lesz a kőolaj és szén alapú energiatermelés.

A legfontosabb, ami egyben a legaggasztóbb, hogy 2100-ig valahogy ki kellene bírni világháború nélkül!

Mielőtt bárki kételkedne, maga a folyamat már visszafordíthatatlan!

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#11) F4T4L 3RR0R válasza Mika1227 (#9) üzenetére

F4T4L 3RR0R
(csendes újonc)

Nézőpont kérdése. Valaki a hideget nem szereti, valaki a meleget, valaki egyiket sem.
Én azon a véleményen vagyok hogy a hideg elől fel lehet öltözni, de a meleg elől a bőrt nyúzzam le magamról?
Jobban bírom, sőt szeretem a hűvöset, undorodok a tikkasztóan meleg közel 40 (sőt előfordul egyre gyakrabban hogy ennél több) Celsius fokos nyaraktól. Egyszerűen nem egészséges.

Life is too short to remove usb safely...

(#12) Klaus Duran válasza F4T4L 3RR0R (#11) üzenetére

Klaus Duran
(senior tag)
LOGOUT blog

+1

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. / M7 :) -> Lumia 950 :( -> HTC 10 :) -> Huawei Mate 20 Pro :l / https://www.youtube.com/watch?v=m7CVOQUO1mw

(#13) weiss válasza Mika1227 (#9) üzenetére

weiss
(őstag)
LOGOUT blog (1)

Szerintem senki sem a -20 fokot hiányolja, hanem azt, hogy nincs fagy, cserébe minden sáros, vizes.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#14) KISDUCK

KISDUCK
(senior tag)
LOGOUT blog (1)

Én is szeretem a havat, de majd hógolyózunk márciusban ahogy mostanság szokás. Lenne legalább 30fok akkor már, ha meleg van. Legalább tudnék menni strandolni, úszkálni.

(#15) Mika1227 válasza weiss (#13) üzenetére

Mika1227
(őstag)

Persze tudom ez egyéni ki mit szeret de én a -5-8 fokot se hiányolom! De ha lesz úgyse tudok mit csinálni csak utálom!

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!! Minél több emberrel találkozom annál jobban szeretem a kutyámat!!!

(#16) KISDUCK válasza Mika1227 (#15) üzenetére

KISDUCK
(senior tag)
LOGOUT blog (1)

Mondjuk a tartós száraz hidegnek is örülnék, legalább befagynának a tavak és tudnék menni bringázni rájuk. Nyugi ez itt nem a Jackass, csináltam már régen jó párszor és jó buli, naggggyon jó buli. :)

(#17) takacsbotond

takacsbotond
(őstag)

Addig örülök amíg nincs hó, meg fagy. Pár napja még -8 fokok voltak éjszaka, és 2 napja volt egy elég brutál hóvihar Pesten.
Üdv: egy motoros futár.
Ui.: egyébként én is szeretnék fehér karácsonyt, csak kicsit más értelemben. ;]

(#18) Eastman válasza Mika1227 (#9) üzenetére

Eastman
(őstag)
LOGOUT blog (1)

A lárvák, kártevők túlszaporodása miatt (is) szükséges a több napi, heti mínusz - a gazdálkodók, a mezőgazdaság számára. Melynek hiányát közvetve megérzed a boltok polcaihoz lépve.

"This is Hungary calling, this is Hungary calling: the last remaining station forward to United Nations. Early this morning Soviet troops launched a general attack on Hungary. We are requesting you to send us immediate aid... For the sake of God and freedom - help Hungary!"

(#19) Medocsabi

Medocsabi
(őstag)

Ált suliban a földrajz tanár már akkor mondta (aki azért elég elvetemült természetvédő) hogy mediterrán éghajlat leszünk a 2020-ra.Sajnos.Most vagyok 31,az unokáimnak már azzal kell szembesülni,hogy minden 3.ember szomjazik majd,mert nem lesz tiszta ivóíz.Ilyen szempontból itt a Kárpát-medencében jó helyzetben vagyunk/lennénk, a vízkészlet miatt,de ha így isszuk továbbra is a rétegvizet ásványvízként,abból se marad.Éljen a fogyasztói társadalom.
De ebben a pár napban inkább ne is gondoljunk ilyenekre,legyetek a családdal,és Kellemes Ünnepeket! :)

Ami nem öl meg az megerősít.Kivéve a Medve.... ...A Medve az megöl!

(#20) Silεncε

Silεncε
(őstag)

Örülök neki, hogy sokan egyetértünk abban, hogy megváltozott az időjárás. Nem feltétlenül a havat hiányolom, inkább az időjárás megváltozását akartam megvitatni. Örülök, hogy néhány ember elolvasta a véleményemet és egyetértett, sajnos valószínűleg már késő bánat és amúgy sem rajtunk múlik. Boldog karácsonyt és kellemes ünnepeket mindenkinek :R

(#21) Lauda

Lauda
(félisten)

Milyen tendencia tűnt fel? Régen sem voltak mások a telek. Az utóbbi harminc évben 0.9 fokot emelkedett a téli átlaghőnérséklet.

[ Szerkesztve ]

(#22) KISDUCK válasza Lauda (#21) üzenetére

KISDUCK
(senior tag)
LOGOUT blog (1)

A statisztika meg a tapasztalat azért mást mutat. 1990-ben születtem és gyerekkori emlékeim szerint hosszabb és fehérebb volt a tél, mint az utóbbi 10 évben. Emlékszem, hogy november végén már havazott és elég nagy havak voltak. Most meg ha január végén havazik és tart 2 hétig az már valami és még márciusban vagy áprilisban kapunk egy ráadás hóvihart és vége.

(#23) Lauda válasza KISDUCK (#22) üzenetére

Lauda
(félisten)

Valóban mást mutat, mert a statisztika jelen esetben tényt mutat be, míg az emlékek megszépülnek és elhomályosodnak idővel.

(#24) KISDUCK válasza Lauda (#23) üzenetére

KISDUCK
(senior tag)
LOGOUT blog (1)

A statisztikai hivatal szerint alig volt infláció az utóbbi években, de pénztárcám máshogy érzi. Tudom, hogy nem a legjobb példa, de statisztika e téren nem igazán meggyőző számomra.

(#25) Lauda válasza KISDUCK (#24) üzenetére

Lauda
(félisten)

A meteorológiai szolgálat statisztikájáról volt szó igaziból, amit ép ésszel belegondolva nincs értelme hamisítani, de amúgy semmi gond.

[ Szerkesztve ]

(#26) KISDUCK válasza Lauda (#25) üzenetére

KISDUCK
(senior tag)
LOGOUT blog (1)

Úgy érzem te mást látsz a mondandóm mögött mint ami. Megpróbálom leírni úgy, hogy átmenjen amit mondani szerettem volna. Nem mondtam, de csak nem is arra gondoltam, hogy hamisítják az adatokat. Azt szerettem volna közölni hogy véleményem szerint nem tükrözi a statisztika a valóságot. Mondtál egy szép számértéket hogy X év alatt emelkedett Y értékkel a téli átlaghőmérséklet, ez szép és jó, de attól még a gyakorlatban máshogy tapasztalta velem együtt sok ember a tél változását az idők folyamán.

(#27) Eastman

Eastman
(őstag)
LOGOUT blog (1)

+

Boldog karácsonyt!

(#28) doeeg válasza Lauda (#23) üzenetére

doeeg
(senior tag)

"statisztika jelen esetben tényt mutat be"

Igaz is lett volna, ha valahol ott szerepelt volna a statisztika, és nem csak arra hivatkozik, hogy a haverja látott már olyat, aki szerint nem szokott esni a hó :) Ha belinkeli (esetleg az OMSZ statisztikáit), némileg jobban védhető lett volna a tényszerűség. Mondjuk én akkor sem hiszem ezt el :DD

Érdekes kérdés ez az "észlelt/emlékezetben élő telek" vs. "a számok által leírt telek" kérdés... Most voltunk otthon szüleinknél: csak a '90-es években kb. 6 különböző évből van fénykép rólam, hogy két méteres hóembereket építettünk apummal. Több olyan tél is volt, amikor a szomszéd faluba napokig nem tudtunk eljutni a suliba. A disznóvágásokkor mindig volt hó :DDD Téli szünetben mindig mentünk szánkózni... azt gondolnám, hogy az elmúlt száz év huszonpár havas karácsonyából legalább a kétharmada a mi hangyapöcsnyi életünkben történt. Vagy valamit félreértek :)

Szerk: már értem, azért némileg félrevezető a "statisztika" sugallata:

"A fehér karácsony definíciója eltérő az egyes országokat illetően. Magyarországon akkor beszélünk fehér karácsonyról, ha december 24.-én több magyar nagyvárosban mérhetünk hótakarót. A (I)hótakaróra vonatkozó adatok 100 éves viszonylatban sajnos nem elérhetőek, (/I)így esetünkben vizsgáljunk olyan karácsonyi napokat, amikor a csapadék formája hó, esetleg havas eső volt, hiszen ezen esetekben jó eséllyel alakulhat ki hótakaró is."

[ Szerkesztve ]

"Everybody's limited to what's on their mind" || https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/doeeg/index.html

(#29) KISDUCK

KISDUCK
(senior tag)
LOGOUT blog (1)

Na ma elég tavaszi idő van, süt a nap, meleg van és enyhe szél mozgatja a levegőt. Nagyon olyan ez az időjárás mintha mindjárt itt lenne a nyár. Eme sorokat Dél-Somogyból írom a horvát határ mellől.

(#30) Klaus Duran válasza KISDUCK (#29) üzenetére

Klaus Duran
(senior tag)
LOGOUT blog

Dél kelet. Békéscsaba ugyanez

[ Szerkesztve ]

(#31) Lauda válasza doeeg (#28) üzenetére

Lauda
(félisten)

Régen is ilyen telek voltak, nem változott semmi gyakorlatilag.

(#32) KISDUCK válasza Lauda (#31) üzenetére

KISDUCK
(senior tag)
LOGOUT blog (1)

Tudod mit igazad van, mindig hosszú meleg tél volt. Előkerült a régi családi fotóalbum és decemberben szoktunk szőlőt permetezni, meg cukorborsót szedni és májusfát állítani.

(#33) Lauda válasza KISDUCK (#32) üzenetére

Lauda
(félisten)

Az írott statisztika, vagy az emlékezet a megbízhatóbb forrás szerinted?

(#34) KISDUCK válasza Lauda (#33) üzenetére

KISDUCK
(senior tag)
LOGOUT blog (1)

Mondtam hogy igazad van, én tévedtem. Gyerekkoromban sárgolyóval dobáltuk egymást és sárangyalt csináltunk a földön fekve és sárembert építettünk, havat is csak valami tudományos magazinban láttam régen, vagyis csak olvastam hogy valaki látott. Befagyott tavon se jártam még soha azt is csak álmodtam, polikarbonáttal fedtük be a tavakat és azon csúszkáltunk.

[ Szerkesztve ]

(#35) Klaus Duran válasza KISDUCK (#34) üzenetére

Klaus Duran
(senior tag)
LOGOUT blog

[link] Hagyd inkább....

[ Szerkesztve ]

(#36) KISDUCK válasza Klaus Duran (#35) üzenetére

KISDUCK
(senior tag)
LOGOUT blog (1)

Hát ez a videó hatalmas. :))

(#37) Lauda válasza KISDUCK (#34) üzenetére

Lauda
(félisten)

Én is hógolyóztam gyermekkoromban és arra is emlékszem, mikor +10 fokban mentünk karácsonyozni. Volt 1-2 nagy havazás az elmúlt 20-30 évben, ettől eltekintve a teleink ugyan olyanok.

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.