Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) dfdfdf


dfdfdf
őstag

Jó kis gépecske ez. Köszi az érdekes tesztet :C :R

(#2) thenameless válasza dfdfdf (#1) üzenetére


thenameless
tag

Gratula szép masina, korrekt teszt! :C Szabad tudni hogy mennyi szépmagyarforintért jutottál hozzá ehhez a csodához?

(#3) banhammer


banhammer
veterán

"furcsa vonalakból álló nyelv"

Először:
NEM furcsa vonalakból álló nyelv hanem írás!
Ne keverjük a szezont a fazonnal.

Másodszor:
A furcsa vonalakból álló nyelv (amiről már kiderült, hogy írás) úgy hívják, hogy kandzsi.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#4) DemonDani


DemonDani
addikt

Nagyon érdekes kütyü, köszönjük a bemutatót!

annyi még, hogy a 800x480 nem "teljes érdékű WVGA, aka FWVGA" hanem simán WVGA.

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#5) User64476 válasza banhammer (#3) üzenetére


User64476
őstag

A funkcionális analfabetizmus vajommi???

(#6) Pisztillus


Pisztillus
senior tag

Aranyos kis gép, nekem egy "kortársa", a HP Jornada 720 van - időnként előveszem, és nosztalgiázok kicsit... :) Használd egészséggel! :K

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#7) zdanee


zdanee
őstag

Nekem is a Jordi 720 van, de egyébként ezeken lehet linuxot is futtatni. Nem kell flashelni, hanem egy loader programot telepítesz, ami ujraindítja a WinCe-t, de aztán a ROM helyett a memóriakártyárol próbál bootolni. Amúgy ha nagyon komoly játékot akarsz rá, dobd fel a Warfare Incorporatedet, ezen a felbontáson nagyon üthet, 640x240-en is elég jó már. Még egy ACDSee-t érdemes felrakni, nagyon nem komálom, amikor az 5mp-es fényképeket az internet explorer vagy a paint próbál megnyitni :)

[ Szerkesztve ]

Zipit Z2 idomár - LG G8X - Cube i7 Stylus - Pebble Time - Remix Mini 2G - GPD Win

(#8) rolkaDb


rolkaDb
aktív tag

Jó teszt lett, köszönöm! :R

(#9) The DJ válasza thenameless (#2) üzenetére


The DJ
addikt

Nem titok.
Ha rákeresel a "Sigmarion 3" kulcsszóra és csak magyar találatokra állítod a google-t, akkor ott lesz a megfejtés az első találatok között :)

(#3) banhammer: Jáj :) Sejtettem, hogy valaki bele fog kötni ebbe. Tessék jól érteni. Poénnak szántam, én is tisztában vagyok a dolgokkal.

(#7) zdanee: A hivatalos oldalon átnyálaztam az összes ezzel foglalkozó fórumot és nem egyszer nyílt olyan topik, hogy létezik-e vagy megoldható-e linux a S3-ra. Mindig az volt a válasz, hogy sajnos semmilyen módszer nincs jelenleg erre. Pedig amit írsz az nem butaság, a HTC Touch Diamondomon is ezzel a módszerrel futtattam az Androidot. Tehát magam sem értem teljesen miért nem oldotta meg senki ezt a Sigmarionra. A Warfare Incorporatedről már hallottam, de még nem próbáltam élesben. Azért adok majd neki egy esélyt. Hamarosan repül feléd egy privát is.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#10) simonzé


simonzé
addikt

Hát ez hihetetlen. Kívül netbook, belül PDA. Szuper cucc, remek teszt! Sok ilyet még!
Képzeld el ezt a cuccot Androiddal, vagy WinCE6-tal!

I don't fit in. I fit out.

(#11) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nagyon zsír cucc!

Hasonló dolgokra 2003 körül egy Psion Revo-t, később Series 5mx-et használtam, igazából ugyanez a kategória, csak régebbi.

És hát, tényleg majdnem egy EEE szintje ez a kis vas, nagyon tetszett :) :C

Mutogatni való hater díszpinty

(#12) hoffman_ válasza simonzé (#10) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Ez jogos, Androidot én is csipáznám, de alavetően az egy tapicspötyögős OS, és bill-re portolását még nem igazán láttam, pláne nem szépen kivitelezve. De valami hasonló kaliberű, egyszerű, gyors OS-sel megpakolt ilyen ketyerét én is szívesen látnék :) (Pláne, ha nem win alapú, de lehet virtualizálni rá win-es progikat, pl tök szívesen tolnék egy ilyenen Heroes III-at, vagy NfS Undergroundot, esetleg AIMP-al hallgatnék zenét, stb. Egy komoly vassal már csak a programozó kell, aki megírja, legyen a talpán :D

The DJ: Még mindig jóféle cikkek a tolladból :)

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#13) zdanee válasza The DJ (#9) üzenetére


zdanee
őstag

Valóban nincs rá linux, pedig úgy emlékeztem a HPC factor-on volt ilyen thread, de nincs. Viszont érdekes, hogy ha ez az a PXA255-ös proci, ami elméletileg a Zipit Z2A-ban van 300MHz-n, és ez húzható 800MHz-re, a Zipitben is akadhat még némi erőtartalék :)

PS: Jó cikk :) A két "mindenes" ;)

[ Szerkesztve ]

Zipit Z2 idomár - LG G8X - Cube i7 Stylus - Pebble Time - Remix Mini 2G - GPD Win

(#14) mhorvat


mhorvat
senior tag

Azt esetleg szabad megtudni, mennyibe fájt a masina?

(#15) hoffman_ válasza mhorvat (#14) üzenetére


hoffman_
nagyúr

2-es és 9-es hozzászólás....

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#16) Geller72


Geller72
veterán

Azért a linux bot jó lenne, legalább egy penről, akár előre telepített is..

(#17) Babetta-X


Babetta-X
senior tag

A nincsen rá linux dologgal azért vigyázzatok, a Jornadára is készítettek linuxot és úgy tudom erre a gépre is készült BÉTA változat. Van egy ügyes programozó itt MO-n Channek hívják, talán így ismeri valaki, másik fórumon elvétve találkozgatni vele, ő tudna erről mesélni talán (a jornada sem flashelhető, hanem a CF kártyára tehető a linux és windowson át innen indítható, jó móka)

[ Szerkesztve ]

(#18) mhorvat válasza hoffman_ (#15) üzenetére


mhorvat
senior tag

Nagyszerű, köszönöm. ;)

(#19) hoffman_ válasza mhorvat (#18) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Hát, sok mindent nincs :) Amúgy most nézem, kütyük terén egész pofás a blogod, pont ilyen bill-el szemeztem tegnap. Meg is olvasom gyorsba.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#20) mhorvat válasza hoffman_ (#19) üzenetére


mhorvat
senior tag

Hajrá. ;)

(#21) HPAA


HPAA
őstag

jó ki gépezet , grat a cikkhez :C

************* censored

(#22) zdanee válasza Babetta-X (#17) üzenetére


zdanee
őstag

Ismerem, az elso J720-am kijelzoje tole volt :) RIP PDAMania... :o

Zipit Z2 idomár - LG G8X - Cube i7 Stylus - Pebble Time - Remix Mini 2G - GPD Win

(#23) Boxi88


Boxi88
őstag

Eszméletlen jó kis gép :K Grat hozzá!

(#24) Babetta-X válasza zdanee (#22) üzenetére


Babetta-X
senior tag

Van helyette pdaplus :)

(#25) Tim82


Tim82
nagyúr

Mobilnet működik vele USB-n? Driver van hozzá?

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#26) Pisztillus válasza Babetta-X (#17) üzenetére


Pisztillus
senior tag

Chan. Azok a régi szép PDA-Mania-s idők... Persze, hogy ismerem, a Jornimat tőle vettem. :)

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#27) geezer válasza banhammer (#3) üzenetére


geezer
aktív tag

Ha már kijavítunk valakit, tegyük azt lelkiismeretesen!
Kanji + hiragana + katakana. A japán nyelv ezeket az írásrendszereket használja.
Én sem szeretem, amikor viccet csinálnak a japán nyelvből, de ez a megfogalmazás, amit a cikkírótól olvashattunk, szerintem még nem olyan vészes, nem sértő.

(#28) Kryczek


Kryczek
tag

remek kis gép. gratulálok hozzá. nem is értem miért nem gyártanak ilyeneket! azokra már nem is gondolnak akik utálják az érintőképernyőt?! érdekes olvasnivalóvolt. köszönjük!

Mert a stílus ízlés dolga. Nem pénzkérdés.

(#29) domi007


domi007
őstag

NEC MobilePro 900c tulajként átérzem a gép iránti tiszteletet :C :R

Amúgy Windows 3.1-hez ajánlom a BOCHS emulátort, van belőle WinCE verzió, ajánlom a cikkemet a témában: [link]

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#30) The DJ válasza Babetta-X (#17) üzenetére


The DJ
addikt

HPC Factoron nem találtam infót arról, hogy valaki sikeresen futtatott volna Linuxot ezen a masinán, pedig szívesen használnám rajta (ezért is érkezik hamarosan egy Zipit Z2 is :) ). Természetesen lehet, hogy csak az én figyelmem kerülte el valami, ebben az esetben szívesen fogadok minden leírást vagy cikket :K

(#25) Tim82: Addig nincs gond, hogy csatlakoztatod a mobil sticket USB-n keresztül, de azt sajnos már erősen kétlem, hogy ezekhez létezne működő Windows CE driver :(

(#27) geezer: Távol álljon tőlem, hogy bárkit vagy bármit is megsértsek, a nyelvvel sincs semmi bajom és bár nem értem és nem is beszélem, de mégis szeretem, sőt anno rengeteg anime-t néztem eredeti japán hanggal. Itt csak ilyen kis csipkelődős humornak szántam a kiragadott mondatot.

(#29) domi007: Hohó, köszönöm, még egy dolog, amit felvettem a 'to do' listára. Mindenképpen kipróbálom, jó lenne egy Win 95-öt vagy 98-at életre kelteni itt is.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#31) Tim82 válasza The DJ (#30) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nyilván nem hivatalos forrásból, hanem lelkes programozóktól. :) Ha nincs, akkor marad ilyen gépeknél a mobilnet megosztás telefonról (wifin vagy BT-n át).

NEC MobilePro 900c-vel (amit Domi007 is említ) szemeztem régebben, látok a HPC-kben fantáziát, csak épp plusz egy gadget, amelyiknek igazából nem lenne érdemleges funkciója az okostelefonom és a subnotebook-om között.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#32) yolan


yolan
őstag

linux mi okból nem futtatható rajta? :F

“A writer needs a pen, an artist needs a brush, but a filmmaker needs an army.” - Orson Welles

(#33) The DJ válasza Tim82 (#31) üzenetére


The DJ
addikt

Igazság szerint nem merültem bele túlzottan ebbe a dologba, de úgy tudom Win CE alatt nem bírhatók működésre ezek a stickek. Természetesen az általad is említett BT vagy Wifin keresztüli netmegosztás egy lehetséges alternatíva itt is.

Mondjuk az tény, hogy ha lenne subnotebookom, akkor valószínűleg én sem vettem volna meg a kis S3-at, tehát lehet, hogy nálad csak plusz egy szívásfaktort jelentene egy ilyen gép megvétele, mivel elég sokat kell buherálni vele ahhoz, hogy minden úgy menjen, ahogy. (Kivéve ha olyan vagy mint én és már csak a kihívás miatt és a tapasztalat kedvéért is ki akarod próbálni mit tudsz kihozni belőle). A NEC Mobilepro 900c mondjuk ezen a téren egy kicsit jobb helyzetben van, mert ha jól tudom azon már a CE 4.2 fut alapból, aminek azért nagyságrendekkel jobb a támogatottsága, mint a 4.1-nek.

(#32) yolan: Ez egy jó kérdés látod... A hardver megfelelő lenne rá, bőven elszaladgálna rajta a Linux, csak valamiért senki nem vette a fáradtságot, hogy foglalkozzon vele és átportolja erre az architektúrára és HPC típusra is. Sajnálom azért, mert emiatt most kénytelen leszek beruházni még egy hasonló gépre, ami viszont már direkte Linuxos masina lesz :))

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#34) Tim82 válasza The DJ (#33) üzenetére


Tim82
nagyúr

Igen, sajnos csak úgy volna gyakorlati haszna számomra egy ilyen gépnek, ha ezzel (mobilnet különösebb gond nélküli használatával - a megosztás nem ilyen kategória) is ki tudna váltani egy subnotebook-ot. Ha meg nincsen gyakorlati haszna, akkor jelenlegi anyagi helyzetben nem költenék ilyenre, bármennyire is imádom a gadget-eket. :U

Viszont nagyon nem mindegy, hogy másfél kilót vagy fél kilót cipelsz, illetve ami nekem fontos szempont, hogy a legkönnyebb és legkisebb bringástáskámba nem fér bele egy subnotebook (inkább csak 8-9" méret alatt). Én is elég rendszeresen vonatozom, igyekszem csökkenteni a magammal hurcolt dolgok összméretét/súlyát, azért is merül fel nálam a téma.

Gondolkodom néha egy Vye gépen is, 45-50k körüli áron már beszerezhető, de ugyanazon okok miatt nem játszhat igazán nálam, mint egy handheld PC. Értékelhető minőségű netbook pedig drága, jobb anyagminőségű modellek, mint a Dell és a HP Mini, használtan is kívül vannak egyelőre azon a kereten, amennyit számomra megér a dolog.

Majd ha jobban állok anyagilag, talán. Addig a Galaxy S is megteszi (amit bagóért vettem a mobilszolgáltatómtól :) ).

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#35) Klepti


Klepti
tag

Gratulálok a cikkhez, nagyon érdekes gépezet, szívesen kipróbálnék egyet itt a nagy tablet őrület helyett :D

(#36) parkasz


parkasz
senior tag

Szia!

Köszi a cikket, jó olvasni ezekről a kis gépsárkányokról :)
Amúgy milyen linux-os kisgépet szemeltél ki magadnak?
Én is hasonló gépet keresek, mert a pda-mon (Pocket loox 560) kicsit nehézkes a szövegszerkesztés. Memória kártyát mekkora méretig ismer fel?

(#37) Tim82 válasza parkasz (#36) üzenetére


Tim82
nagyúr

Én is hasonló gépet keresek, mert a pda-mon (Pocket loox 560) kicsit nehézkes a szövegszerkesztés.

Ilyenre esetleg nem gondoltál?

Memória kártyát mekkora méretig ismer fel?

Abban biztos vagyok, hogy CF-ben nincsen semmilyen méretkorlátozás, SD-ben pedig a nem SDHC-ket tuti, hogy kezeli (ez gyakorlatban 2 GB-ig jelenti, mert 4 GB-os sima SD szinte beszerezhetetlen, onnan indul az SDHC).

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#38) parkasz


parkasz
senior tag

Itt van egy érdekes linux-os masina:
sharp-zaurus
És az ára sem vészes.

Köszi a tippet Tim82!
Erre speciel nem gondoltam. :B
Bár megvallom őszintén szeretem, ha egyben minden megvan, mert az az igazság, hogy elég hajlamos vagyok elhagyni a dolgaimat. :)

[ Szerkesztve ]

(#39) zdanee válasza parkasz (#38) üzenetére


zdanee
őstag

Nekem is van, éppen itt elöttem az asztalomon (nem teljesen ez, hanem a Collie). Nagyon korrekt kis jószág, csak az akkuja lenne erősebb... Nekem a TheCompany ROM jön be hozzá a leginkább.

[ Szerkesztve ]

Zipit Z2 idomár - LG G8X - Cube i7 Stylus - Pebble Time - Remix Mini 2G - GPD Win

(#40) Tim82 válasza parkasz (#38) üzenetére


Tim82
nagyúr

Itt van egy érdekes linux-os masina:
sharp-zaurus
És az ára sem vészes.

Már meg is vetted a Zaurust? :)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#41) parkasz válasza Tim82 (#40) üzenetére


parkasz
senior tag

Nem, az az igazság, hogy a linux nem az én világom. Még. A közeljövőben tervezem vele a közelebbi barátkozást mert tetszik a barkácsolhatósága.
De erre ott lesz zdanee kolléga által bemutatott Zipit.
A hétköznapi felhasználásra viszont olyat keresek amit rögvest tudok használni :)

Zdanee, neked meg gratu a Collie-hoz. Ez a Zaurus vonal sajnálatos, hogy véget ért. Elég jó kis gépeknek tűnnek.

[ Szerkesztve ]

(#42) zdanee válasza parkasz (#41) üzenetére


zdanee
őstag

Sajnálatos, de nem végleges. Csak a név változott meg. A Sharp NetWalker a Zaurusok közvetlen leszármazottja (Ubuntut futtat), és még jelenleg is forgalmazzák :)

Zipit Z2 idomár - LG G8X - Cube i7 Stylus - Pebble Time - Remix Mini 2G - GPD Win

(#43) JanFe


JanFe
aktív tag

Nem rossz kutyu, koszi a bemutatot :)

"There is nothing permanent except change"

(#44) derapo


derapo
tag

Jó írás. Köszönjük az ismertetést.

Sokan nem szeretik a Win Ce-Win mob. szerkezeteket,és valljuk be vannak erős korlátaik.
De azért sok mindenre használhatóak.

https://www.youtube.com/watch?v=etVHIG8i_Ls

(#45) 64b0r


64b0r
aktív tag

Hihetetlen, hogy ezek a japán belpiacos cuccok mennyivel a korunk előtt jártak/járnak! :Y Egyszer szívesen körbenéznék egy japán elektronikai áruházban...

On the internet you can be anything you want. It is strange, that so many people decide to be stupid.

(#46) zdanee válasza 64b0r (#45) üzenetére


zdanee
őstag

Tudod, amikor 2007-ben egy NTT DoCoMo telefonnak 480x800 pixeles kijelzője volt, és Symbian-t futtatott, de japán emberen kívül más még nem látta, én is azt hittem, ezt az életben nem érjük utol. De mostanra már ott vagyunk, amit meg nem sikerült ide is behozni, az ott is kezd kihalni (Fujitsu U széria, UMID, OQO, Zaurus/NetWalker, etc).

Zipit Z2 idomár - LG G8X - Cube i7 Stylus - Pebble Time - Remix Mini 2G - GPD Win

(#47) #13260800


#13260800
törölt tag

jó kis írás ez is :D gartula hozzá!

(#48) The DJ válasza zdanee (#7) üzenetére


The DJ
addikt

Köszönöm a tippet a Warfare Incorporated-et illetően, feltettem és már fut is :R

Ezen a kijelzőn teljesen élvezhető, a sebessége is szuper, úgy érzem megvan az első játékom, amit talán használni is fogok rajta.
Tiszta Starcraft egyébként, ami pedig alapból nyerő nálam, mert örök kedvenc. :)

Sajnos csak ennyi telt kép ügyileg tőlem, mert párom tükörrefis gépét nem akartam előkaparni emiatt.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#49) geezer válasza The DJ (#30) üzenetére


geezer
aktív tag

Ezért is írtam, hogy nem kell úgy felszívnia magát senkinek azon, amit írtál.
A cikk maga nagyon érdekes, főleg a cikk tárgya!
:R

(#50) The DJ


The DJ
addikt

Azt hiszem a kép magáért beszél :)

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.