Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Djuree


Djuree
félisten

Jó kis cikk.
Ha letörlöm ezt a sok kutyaszart a telóról mennyivel lesz több helyem?

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#2) shifty! válasza Djuree (#1) üzenetére


shifty!
senior tag

Ez egy jó kérdés, amire nem tudok pontos választ adni :DDD
Sajnos meghatározóan sokkal több nem lesz, nagyságrendileg 100-200 MB helyet lehet kipucolni.

"Vasárnap ne lopj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő."

(#3) Djuree válasza shifty! (#2) üzenetére


Djuree
félisten

itt az is számít. :D

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#4) mikkamakka44


mikkamakka44
csendes tag

Sziasztok!

Megpróbáltam a leírtak alapján 4.4.2 ről visszarakni a gyári 4.1.2 romot de csak lg jel forog nem áll fel a rendszer. Rosszul csináltam valamit?

(#5) shifty! válasza mikkamakka44 (#4) üzenetére


shifty!
senior tag

Nem, ha KK-ről mész vissza JB-re, akkor a telepítés után kell csinálni egy factory resetet (kikapcsolt állapotban hangerő le + középső gomb + bekapcsoló gomb), és menni fog.

"Vasárnap ne lopj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő."

(#6) mikkamakka44 válasza shifty! (#5) üzenetére


mikkamakka44
csendes tag

Köszönöm sikerült.

[ Szerkesztve ]

(#7) KáplárB99


KáplárB99
csendes tag

Ha ezt megcsinálom a telómmal,akkor tégla lehet belőle?
Meg ugye 4.4.2-es androidot nem lehet rootolni?

(#8) shifty! válasza KáplárB99 (#7) üzenetére


shifty!
senior tag

Melyik részét szeretnéd megcsinálni? Téglát elég nehéz csinálni belőle, de csak óvatosan. Amíg az emergency mode-hoz hozzáférsz, nagy baj nincs.
KitKat-et is lehet rootolni, de borzasztó nyakatekert módon egyelőre.

"Vasárnap ne lopj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő."

(#9) KáplárB99 válasza shifty! (#8) üzenetére


KáplárB99
csendes tag

A gyári alkalmazások letörléséből....hogy abból nem lesz-e tégla...meg én szeretném rootolni a telóm,olvastam az egyik topicban,h leírtad,h mit hogy nagyjából,de azt nem nagyon értem.Szóval ha van annyi időd akkor elmagyaráznád nekem,h mit hogy csináljak?
Segítségedet előre is köszönöm! :)
üdv.!

(#10) KáplárB99


KáplárB99
csendes tag

Na,sikerült visszarakni JB-re KitKatről..:)

(#11) budha1701


budha1701
újonc

Sziasztok....
Nem tudom jó helyre írok-e. Én is szeretneém visszaállítani a telómat. De én nem akarok semmit se kitörölni Totál gyárira akarom. Az lenne a kérdésem hogy akkor elég csak az elejét megcsinálni? Vagy meg kell csinálni végig a leírást. Válszotokat előre is köszönöm.

(#12) aakosch válasza shifty! (#5) üzenetére


aakosch
tag

Én is szeretnék JB-re visszatérni. Firmware flash után lehet rögtön hard resetelni? Nem fog egyből elindulni a készülék? Már nem emlékszem... :(

(#13) shifty! válasza budha1701 (#11) üzenetére


shifty!
senior tag

Ha a gyári szoftvert szeretnéd vissza, akkor értelemszerűen a gyári szoftver feltelepítése rész vonatkozik rád. Ennyi.

"Vasárnap ne lopj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő."

(#14) shifty! válasza aakosch (#12) üzenetére


shifty!
senior tag

Ha KitKat-ről mennél JB-re, akkor megcsinálod a leírt visszatelepítést, de ezután lehet hogy meg fog akadni a telefon az LG bootlogonál. Ezért kellhet majd a 3 gombos hard reset, mintha kikapcsolt állapotból recoverybe mennél.

"Vasárnap ne lopj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő."

(#15) aakosch válasza shifty! (#14) üzenetére


aakosch
tag

Ha megakad ki lehet kapcsolni a kikapcs. gombbal, vagy akksi ki-bevételével kell-e kikapcsolni?

Köszi!

(#16) budha1701 válasza shifty! (#13) üzenetére


budha1701
újonc

Köszönöm a válszt.
Hétvégén megprobálkozok vele. Remélem sikerül. :D

(#17) budha1701


budha1701
újonc

Sziasztok!
Sikerült visszarakni KK-röl Jb-re. :D
Köszönöm a leírást. :R Hibátlan munka. Egyszerű és érthető. :C

(#18) Dawe27


Dawe27
újonc

Nagyon örülök hogy rátaláltam erre a cikkre :)) ugyanis kb. 3 hónapja frissítettem a telefonomat 4.1.2ről 4.4.2-re de ahogy észrevettem nincs optimalizálva erre a telefonra a KitKat és vannak vele bajok, hiába hogy szép :(
(Még garanciás a telefonom ugyanis 2014 január 27-én vettem és van rá 2 év garancia. )

Következő kérdéseim lennének (feltéve ha nem baj :D )

1. Független a telefonom, melyiket tegyem fel a V10J-t vagy a V20A-t, van különbség ? ( mert úgy emlékszem az utóbbi volt rajta)

2. Ha a 0. lépést megcsinálom, és elérek odáig hogy Finish, akkor csak simán újraindítom a telefont vagy Hard Reset-elni kell ?

3. Ha az előzőt megcsináltam ... ahhoz hogy működjön JB-vel nem kell rootolnom igaz ?!

LG Optimus L7 II (P710), LG G3 D855(32/3GB),LG G Pad II 10.1 + Rolly Keyboard 2

(#19) shifty! válasza Dawe27 (#18) üzenetére


shifty!
senior tag

Erősen megkésett válasz, elnézést érte :(
1. Ha független, ha nem, a V10J és a V20A/C között elég markáns különbség van: a V10x az JB alapú, tehát 4.1.2-es android, míg a V20x már a KitKat frissítés, tehát 4.4.2-es droidverzió. Ajánlottabb a V20C-t feltenni.

2. Nem szükséges hard resetelni, különben személyes adatok, alkalmazások köddé válnak.

3. A rootolás mindenkinek szíve joga szerinti lehetősége. Amikor megkaptad a telefont, akkor nem volt rootolva, de ha értesz az androidhoz/szeretnél érteni hozzá, ahhoz szükséges lesz root jogosultság.

"Vasárnap ne lopj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő."

(#20) KáplárB99


KáplárB99
csendes tag

Sziasztok!
Tegnap frissítettem a telómat 4.1.2-ről 4.4.2-re.(V20a verzió)
És most a V20C-t szeretném felrakni,de mindig kifagy windows 8nál.
Amikor a telómat rádugom a gépre emergency módban,és betallóztam a szoftvert,rámegyek arra,h Launc software update akkor utána tölt kb 5 mp-ig és kiírja,h ez a KDZ updater nem válaszol..
valami 5let?
segítségeteket előre is köszi! :)

(#21) shifty! válasza KáplárB99 (#20) üzenetére


shifty!
senior tag

Kiírja Win7 alatt is, hagyni kell hogy dolgozzon, magához fog térni és végigcsinálja a frissítést :K

"Vasárnap ne lopj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő."

(#22) KáplárB99 válasza shifty! (#21) üzenetére


KáplárB99
csendes tag

Tényleg,köszönöm szépen a segítséget! :)

(#23) mttaas82 válasza KáplárB99 (#20) üzenetére


mttaas82
csendes tag

Szia Merre találom ezt a V20C apk-t?

Go-Button!

(#24) Cuccmaster


Cuccmaster
csendes tag

A P715 nem volt forgalmazva hivatalosan itthon, melyik ország szoftverét válasszam szerintetek?? 4.4.2 az aktuális, de szerintem én is visszatérek az előző lépcsőre, csak próbából lehet előbb kigyomlálom ezt..

[ Szerkesztve ]

Cuccster

(#25) Kuvik87


Kuvik87
újonc

Sziasztok!

Jó kis cikk, fel is bátorodtam...
Eljutottam a 2-ik lépéshez, itt azonban hiba van nálam.

Telepítettem a gscriptet, feltelepül, root jog meg van.
A "futtassuk is le egyszer" rész nem tudom, mit takar pontosan, de amit csinálok:
Elindítom a gscriptet, feljön 3 lehetőség:
1. Reboot,
2. List SD-Card
3. CPU information

Itt a rebootra nyomva jó, újraindul a telefon, szuper.
A másik kettőnél lefut egy lista, majd az bezárásnál leáll a program.

Megcsináltam a fájlmásolást, de itt valami már nem oké:
SD kártyán nem jelent meg új fájl, se a belső memóriában.
5x ismétlem meg a lépést, egyszer volt olyan, hogy megjelent nekem egy gscript mappa, de a belső memóriában.
Az SD kártyán másolgathatok akárhova, nem tudok rá hivatkozni.
A belső memóriába a gscript mappába bemásoltam az .sh fájlt, meg a gyökérbe a másik két fájlt, de újraindítás után gyakorlatilag egy gyári beállítást kaptam vissza, hiába csináltam meg előtte a save-t, gondolom hogy ez csak az SD kártyán lenne/lett volna biztonságban.

Rá tudtok vezetni, hogy mit rontottam el/rontok el? :F

[ Szerkesztve ]

(#26) shifty! válasza Kuvik87 (#25) üzenetére


shifty!
senior tag

Elvileg a külső memóriára kéne csinálnia a gscript mappát, nem emlékszem rá hogy a belső memóriának köze lett volna hozzá, de akárhova is csinálta, a boothack-cwm.sh fájlt, és csak azt oda kell bemásolni.
Ha megvan a másolás, akkor próbáld meg a másik 2 fájlt a külső és a belső memóriára is feltenni, hadd érje el bármi is neki az alapértelmezett.
Akkor ugye a leírás alapján kell létrehozni a szkriptet, be kell tölteni hozzá a fájlt, azt betallózod, és lemented a szkriptet ami megjelenik a listában. Elvileg és gyakorlatilag is mennie kell, eddig ment :DDD

"Vasárnap ne lopj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő."

(#27) Kuvik87 válasza shifty! (#26) üzenetére


Kuvik87
újonc

Köszönöm, sikerült megoldani!

Most sem jött létre a gscript mappa, de láttam egy videót, ahol simán létrehozták és úgy csinálták meg, nálam is működött így. A két fájl is a belső memóriába kellett tenni, SD kártyán nem volt jó.

(#28) mikkamakka44


mikkamakka44
csendes tag

Sziasztok!
A 4. lépés után miért nem veszi fel a másik fél hangját bluetooth headsettel összekötve? Próbáltam különféle hívásrögzítő programokkal. Tudtok rá valami megoldást?
Magyar-e a CyanogenMod11? Megpróbáltam telepíteni a 4. lépés után de nem sikerült vajon miért?
Otg kábelt miért nem ismeri fel?
Különben hálás köszönet a leírásért.

(#29) szasza7103


szasza7103
tag

Hi!

Érdekelne az otg support ehez a készülékhez.
Tud róla valaki valamit?

Üdv!

Próbálok tanulni az okosabbaktól, néha sikerül is.

(#30) shifty! válasza mikkamakka44 (#28) üzenetére


shifty!
senior tag

Szervusz!
Abban a kernelben, úgy tudom, nem megoldott a beszélgetések rögzítése, őszintén nem foglalkoztatott a dolog, nem volt rá szükségem soha, de ha van egy kis időd, érdemes végigolvasni a vonatkozó XDA topicot, valószínű hogy volt róla szó, lehet, hogy megoldás is van rá.
A CyanogenMod tartalmaz magyart, igen. Hogy érted hogy nem sikerült telepíteni, melyik résszel volt a baj?
CWM-ig nem jutottál el, vagy azon belül volt a baj?
Az OTG támogatásért egy külön kernel modul a felelős, ez valószínűleg nincs beépítve a kernelbe, a modul mellett driveres támogatás is kell hozzá, ez sem biztos hogy megoldott.

"Vasárnap ne lopj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő."

(#31) mikkamakka44 válasza shifty! (#30) üzenetére


mikkamakka44
csendes tag

Szia!

Köszönöm, hogy foglalkozol a kérdésemmel. Nem beszélek angolul így kicsit nehézkes a google-val való fordítás értelmezése. Gondolom egy másik custom kernel lenne a megoldás az otg támogatásra valamint a headsettel való kétirányú hangfelvételhez. A recoveryt sikerült telepíteni elindítása után betallóztam a "fixed_20boothack_2Brecovery" fájlt de valamiért nem csinált semmit. Végül is annyira nem lényeges nekem mert a V10J megbízható és gyorsabb mint a V20A. Egyébként ha sikerül telepíteni a Cyanogenmod_11-t akkor minden adat, program tölrlődik? Szerinted az a kernel támogatja a headsettel való kétirányú hangfelvételt?

(#32) shifty! válasza mikkamakka44 (#31) üzenetére


shifty!
senior tag

A CM eddig nekem gyorsabb volt mint a sima gyári JB, azt viszont nemtudom, hogy tudsz-e felvenni vele beszélgetést. Voltak problémák mások szerint a hangerővel beszélgetés közben, nekem pl. pont nem...Nem tudok nyilatkozni ezügyben sajnos.

"Vasárnap ne lopj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő."

(#33) mikkamakka44 válasza shifty! (#32) üzenetére


mikkamakka44
csendes tag

Törlődnek az adatok és a programok? Vagy csak frissít?

(#34) shifty! válasza mikkamakka44 (#33) üzenetére


shifty!
senior tag

Törlődnek, ha CM-et telepítesz, mindenképp szükség lesz egy teljes törlésre, tehát azokat az adatokat, amiket a belső memóriában tárolsz, mindenképp mentsd ki számítógépre/külső sd kártyára. A külső sd kártyához viszont nem nyúl, azt nem formázza.

"Vasárnap ne lopj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő."

(#35) mikkamakka44 válasza shifty! (#34) üzenetére


mikkamakka44
csendes tag

Köszönöm szépen.

[ Szerkesztve ]

(#36) szasza7103


szasza7103
tag

Hali!

A dz filet hogy tudtad szét bontani? nekem nem megy sajnos
dzdecrypt hiba üzenettel leáll.

Üdv!

Próbálok tanulni az okosabbaktól, néha sikerül is.

(#37) RAZERXX válasza KáplárB99 (#10) üzenetére


RAZERXX
tag

Nagyon szépen köszön a cikket nagyon hasznos !

Ez a kitt katt nem jött be melyik verziót érdemes vissza rakni ??? ez a 20c sem gyorsabb és nem teljesen magyar sőt a beállításokban nincs magyar !?

134 TMH/T-MOBILE(HUNGARY) V10D LGP710 730.91 MiB 262 Online
135 HUN/HUNGARY V10E LGP710 594.3 MiB 406 Online
136 TMH/T-MOBILE(HUNGARY) V10F LGP710 769.47 MiB 106 Online
137 HUN/HUNGARY V10G LGP710 612.52 MiB 354 Online
138 TMH/T-MOBILE(HUNGARY) V10G LGP710 769.46 MiB 89 Online
139 TMH/T-MOBILE(HUNGARY) V10G LGP710 769.46 MiB 250 Online
140 HUN/HUNGARY V10H LGP710 618.55 MiB 200 Online
141 HUN/HUNGARY V10I LGP710 618.64 MiB 173 Online
142 HUN/HUNGARY V10J LGP710 618.64 MiB 574 Online
143 HUN/HUNGARY V20A LGP710 703.34 MiB 776

[ Szerkesztve ]

S8, I5 6400 3200hz,Asus 150I Aura,Hiperx ddr4 2133 mhz 16g,R9 asus rog strix vega 56 ,ssd m2 Plextor,Samsung evo 840, FSP GOLD +700W

(#38) RAZERXX válasza KáplárB99 (#10) üzenetére


RAZERXX
tag

sa

S8, I5 6400 3200hz,Asus 150I Aura,Hiperx ddr4 2133 mhz 16g,R9 asus rog strix vega 56 ,ssd m2 Plextor,Samsung evo 840, FSP GOLD +700W

(#39) shifty! válasza RAZERXX (#37) üzenetére


shifty!
senior tag

Ha a KitKat nem jött be, mindenképp ezt telepítsd:
142 HUN/HUNGARY V10J LGP710 618.64 MiB

"Vasárnap ne lopj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő."

(#40) RAZERXX válasza shifty! (#39) üzenetére


RAZERXX
tag

:R

S8, I5 6400 3200hz,Asus 150I Aura,Hiperx ddr4 2133 mhz 16g,R9 asus rog strix vega 56 ,ssd m2 Plextor,Samsung evo 840, FSP GOLD +700W

(#41) RAZERXX válasza KáplárB99 (#10) üzenetére


RAZERXX
tag

nem lehet letölteni valami reklám oldalt oldalt dob fel

S8, I5 6400 3200hz,Asus 150I Aura,Hiperx ddr4 2133 mhz 16g,R9 asus rog strix vega 56 ,ssd m2 Plextor,Samsung evo 840, FSP GOLD +700W

(#42) RAZERXX


RAZERXX
tag

ezt a te átalakított verziódat hogy kell telepíteni ?

S8, I5 6400 3200hz,Asus 150I Aura,Hiperx ddr4 2133 mhz 16g,R9 asus rog strix vega 56 ,ssd m2 Plextor,Samsung evo 840, FSP GOLD +700W

(#43) RAZERXX


RAZERXX
tag

A CWM HOGY LÉPEK BE

S8, I5 6400 3200hz,Asus 150I Aura,Hiperx ddr4 2133 mhz 16g,R9 asus rog strix vega 56 ,ssd m2 Plextor,Samsung evo 840, FSP GOLD +700W

(#44) shifty! válasza RAZERXX (#43) üzenetére


shifty!
senior tag

Kérlek ne spammold végig a fórumot mindenhol, és olvasd végig tüzetesen a leírást mielőtt bármit kérdeznél, le van írva benne minden. :R

[ Szerkesztve ]

"Vasárnap ne lopj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő."

(#45) RAZERXX válasza shifty! (#44) üzenetére


RAZERXX
tag

Ok rendben ! Tehát a gyári ffw nem lehet letölteni mert reklám oldal jön be helyette ???

S8, I5 6400 3200hz,Asus 150I Aura,Hiperx ddr4 2133 mhz 16g,R9 asus rog strix vega 56 ,ssd m2 Plextor,Samsung evo 840, FSP GOLD +700W

(#46) RAZERXX válasza RAZERXX (#45) üzenetére


RAZERXX
tag

Szép napot ! odáig meg vagyok hogy vissza másoltam a gyárit, root jog meg van ,bent vagyok a recoveryben

felmásoltam a zip purified_stock_v2 fájlt előtte viszont itt nem talál a zipet !??? Vagy ki kell csomagolni ?

[ Szerkesztve ]

S8, I5 6400 3200hz,Asus 150I Aura,Hiperx ddr4 2133 mhz 16g,R9 asus rog strix vega 56 ,ssd m2 Plextor,Samsung evo 840, FSP GOLD +700W

(#47) RAZERXX válasza RAZERXX (#46) üzenetére


RAZERXX
tag

Megvan a ZIP KIS zip re át kell nevezni !

S8, I5 6400 3200hz,Asus 150I Aura,Hiperx ddr4 2133 mhz 16g,R9 asus rog strix vega 56 ,ssd m2 Plextor,Samsung evo 840, FSP GOLD +700W

(#48) RAZERXX válasza RAZERXX (#47) üzenetére


RAZERXX
tag

Szép napot köszönöm szépen purified_stock_v2 a programozónak szárnyal a telefonom !
Viszont a root jog az eltűnt hogy bírnám reá varázsolni ?

S8, I5 6400 3200hz,Asus 150I Aura,Hiperx ddr4 2133 mhz 16g,R9 asus rog strix vega 56 ,ssd m2 Plextor,Samsung evo 840, FSP GOLD +700W

(#49) RAZERXX válasza RAZERXX (#48) üzenetére


RAZERXX
tag

Ez is sikerült ! Bocsánat hogy kicsit szét offoltam a fórumot kérek valami admint nyugodtan töröljön bármit !

S8, I5 6400 3200hz,Asus 150I Aura,Hiperx ddr4 2133 mhz 16g,R9 asus rog strix vega 56 ,ssd m2 Plextor,Samsung evo 840, FSP GOLD +700W

(#50) szasza7103


szasza7103
tag

Hali! screen mirror funkció működhet ezen a telefonon? Jb eléghozzá vagy KK kell mindenképp?

Üdv!

Próbálok tanulni az okosabbaktól, néha sikerül is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.