Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) lapa


lapa
veterán

azt tudom mondani, hogy van egy "smart remote" nevű app a play store-ban, nagy fehér alapon piros sharp logóval. nekem azzal ment (ethernetre csatolva) a távirányítás (hasonló készüléknél).

ettől független nem ezen fog jutubozni az ember, de valami beépülős pluginnal azt mobilról ki lehetett nyomni (egyszer próbáltam, nem használom). de lehet, hogy erről volt szó.

[ Szerkesztve ]

(#2) elefant válasza lapa (#1) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

ismerem azt az appot, de nálunk valamiért nem működött vele. lehet hogy már egy szoftverfrissítéssel orvosolták azóta.

(#3) korcsillio válasza elefant (#2) üzenetére


korcsillio
őstag

A gyerekszobába gondolkozok egy tv-n de nem tudom hogy pl. ez megfelelö lenne -e :F

(#4) elefant válasza korcsillio (#3) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

Attól függ mire szeretnéd használni?

csak tévézésre? esetleg ráküldeni egy-két filmet? arra szerintem jó választás lehet.

[ Szerkesztve ]

(#5) Vikthor


Vikthor
nagyúr

ebből létezik nagyobb kijelzős is vagy csak 32 inch?

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#6) plaszy válasza Vikthor (#5) üzenetére


plaszy
őstag

Szia! Pipáld be az LE350-et és látni fogod :)

[link]

Egyébként van, igen :) 39"-os.

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=plaszy

(#7) Vikthor


Vikthor
nagyúr

igazából 65-től kezdődően értettem a nagy méretet.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#8) plaszy válasza Vikthor (#7) üzenetére


plaszy
őstag

Jah, okés, az én szobámba már a 42-es is nagynak számítana.

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=plaszy

(#9) kromatika


kromatika
veterán

nem igazán tetszik. :N

(#10) thomeef


thomeef
őstag

Érdekes hogy a gyártói oldalt leszámítva mindenhol 50hz-esnek írják ezt a tv-t 100hz helyett:F [link] Egyébként én a samsung modelljét venném ugyanezekkel a specifikációkkal, mert 10k-val olcsóbb, ha nem kell smart akkor meg 20k-val.

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#11) Lomha 8V


Lomha 8V
addikt

Nekem is talp tűnt fel elsőnek, hogy milyen szembántóan nem illik a készülékhez.

(#12) elefant válasza Lomha 8V (#11) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

Nem igazán világos, hogy miért erőltetik ezeket a "különleges" talpakat. Egy csomó esetben egy csúnya öszvér lesz a végeredmény.

(#13) joi29


joi29
őstag

Kérdés létezik hogy a Vox cég a Sharp leányvállalata vagy bérgyártója vagy
valami hasonló? Csak azért kérdem mert most vettünk egy 39-es Vox Led tv-t és
a távirányítótól kezdve a menürendszeren keresztül a hátlapi kialakításig szinte ugyanaz. :F

[ Szerkesztve ]

(#14) nicu71 válasza Lomha 8V (#11) üzenetére


nicu71
addikt

csatlakozok...rettenetes így az összkép,nem is értem.... :U

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#15) StanDoFF


StanDoFF
tag

Igazság szerint 10000 ft körül lehet kapni fali állványt, úgyhogy kis furkálás után elfelejthető a talp látványa. :)
Ráadásul az állványt addig bírod használni, amíg le nem törik, vagy kompatibilis a tv-kel, amiket veszel. :)

(#16) elefant válasza joi29 (#13) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

szia!

Hát ez jó kérdés. Hol vetted? és legfőképpen mennyiért?

(#17) #47982080


#47982080
törölt tag

A TV-t a török Vestel cég gyártja, ugyan ez a tv kapható akár Philips, Hitachi, Telefunken, Waltham, Tucson, Saba, Orion, Technika stb neveken, függően hogy ki a megrendelő. Ettől még nem rossz, maga az LCD általában Samsung vagy LG, esetleg CMO vagy AUO.

(#18) Napfénysüti válasza Lomha 8V (#11) üzenetére

Azt én is néztem hogy mennyire nem illik a TV többi részéhez. De ezt leszámítva ebben az árkategóriában egész korrekt vételnek tűnik ez a típus.

Més que un club!

(#19) BloodRay válasza Vikthor (#5) üzenetére


BloodRay
veterán

Mazochista e vagy?
Ezek a belépő Sharp-ok annyira Sharp-ok amennyire én vagyok a dalai láma... Kínai/török/indiai/jurtában gyártott alja fosok őszintén szólva. Számításba sem érdemes venni őket. Ha mégis ilyen low low end kategória kellene akkor meg már lehet bármelyik echte kínai is mint Orion, Vortex és társaik...

(#10) thomeef -> Mivelhogy 50Hz-es is. Komolyan gondoltad, hogy EZ 100Hz-es?? :)

(#13) joi29 -> Ezek mind noname, "márkázott" modellek, semmi köze hozzá a rajtuk feltüntetett márkáknak.

(#17) Andr3wJ -> Inkább úgy írnám, hogy szerencsésebb esetben AUO vagy CMO panelesek.

(#18) Napfénysüti -> Azért 100.000Ft-ért ebben a méretben már tv-t is kapni. :)

[ Szerkesztve ]

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#20) Napfénysüti válasza BloodRay (#19) üzenetére

Mi az ami ennyiért sokkal jobb?

Més que un club!

(#21) thomeef válasza BloodRay (#19) üzenetére


thomeef
őstag

Tudom hogy csak kamu 100hz, de azt a kamu 100hz-et szokták írni a boltok is, itt meg csak 50et írnak:U Az ő dolguk...de szerintem nem a legjobb marketing.

[ Szerkesztve ]

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#22) BloodRay válasza Napfénysüti (#20) üzenetére


BloodRay
veterán

Samsung 32F6100, 32F5300, vagy LG 32LN575S, 32LN5400, 32LN570R(bár nem full HD, de ég és föld) csak a példa kedvéért, de még lehetne bőven sorolni a messze jobb alternatívákat.

(#21) thomeef -> Itt legalább akkor most véletlenül a valós lett leírva.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#23) #47982080 válasza thomeef (#21) üzenetére


#47982080
törölt tag

Mitől lenne kamu a 100Hz?

(#24) elefant válasza BloodRay (#19) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

szerintem ennek a tévének a képminősége egyáltalán nem olyan gyatra, ahogy itt lefested, sőt.

(#25) thomeef válasza #47982080 (#23) üzenetére


thomeef
őstag

Mert 50hz-es a tv, csak az okosok felskálázzák vmi technológiával, a samsung pl. HyperReal Engine képjavító elektronikának hívja, de a legtöbb esetben ez nem javít a képen, de cserébe rá lehet írni az 50hz-es tv-kre hogy 100hz. De attól az még 50.

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#26) BloodRay válasza elefant (#24) üzenetére


BloodRay
veterán

Sharp-nak nem Sharp az mindenesetre biztos.
Ezért pofátlanság, hogy annyi az ára amennyi. Persze a 60, nagyon maximum 70 ezres kategóriában tényleg tűrhető a képe.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#27) lapa


lapa
veterán

a talp szerintem rendben van, szerintem sokkal kevésbá feltűnő, mint egy íves. ha fekete lenne sokkal rosszabb lenne, így elég jól "eltűnik". de ez magánvélemény. nálam praktikus is, segít leszorítani a minierőlködőt, amit amúgy meg kéne fogni a ki/bekapcsoláshoz.

egyébként én ennek a dvb-s-sel szerelt verzióját vettem 115-ért, bele van gyugva a parabola astra 19,2 és az fta német meg x más jön rajta. magyart nem is néztem hogyan lehet beállítani, nincs nagyon okom rá. ez meg egy legolcsóbb parabola tányér szerintem best buy kategória.

[ Szerkesztve ]

(#28) #47982080 válasza thomeef (#25) üzenetére


#47982080
törölt tag

Persze hogy felskálázzák, de mindegy milyen gyártó csinálja akkor is csak egy képjavító eljárás.
De van különbség a két kép között amiben benne van, és amelyikben nincs, láttam egymás melett LG lcd-vel szerelt sima 50Hz-es és 100Hz-es képernyőt, nem
számottevő de van.

(#29) LantosBerry8


LantosBerry8
senior tag

Nekem ilyenem van , és a hozzászólásokkal ellentétben fényévekkel jobb képe van mint aa hasonló kategóriájú lg, samsung, stb.. Tvknek! És sharp termék 100 %osan nincs koze hozzá más gyártónak! AA talpa pedig anyagból van, nem fos műanyagból mint pl samsung, lg tvknél!

(#30) #47982080 válasza LantosBerry8 (#29) üzenetére


#47982080
törölt tag

Elhiheted nekem hogy nem a Sharp gyártja, Vestel tv-t javítottam pár évig, de hogy megnyugodj a Philips 3000 szériát is a Vestel csinálja. Ettől még nem rossz a TV, sőt használunk is párat nagy megelégedéssel persze nem ezt hanem más tipust.

Valószínűleg ez a panel van benne, más konfigurációban (hdmi, és nyomógomb) [link]

[ Szerkesztve ]

(#31) kpal


kpal
veterán

ennyért lehetne benne böngésző .
Vajon felehet rá tolni egy okodabb szoftot mint más márkánál aztan lehet ezt-azt tudna mint a dragabb tarsai

(#32) #47982080 válasza kpal (#31) üzenetére


#47982080
törölt tag

Hitachi amiben ilyen alaplap van, már láttam szabad böngészőt.

[ Szerkesztve ]

(#33) joi29 válasza elefant (#16) üzenetére


joi29
őstag

350€ -volt a helyi üzletlánc egyik kirendeltségében, rendeltem meg és 2 nap múlva szállították is. Ez az üzlet kb olyan mint nálatok a Metro. A TV azért tetszet mert fele annyiba került mint a hasonló méretű de márkás társai igaz se smart, se 3D, de ezek nekem nem is kellenek csak minél olcsóbban minél nagyobb kijelző. A haverok átjöttek megnézni és azt hitték hogy kéz alól vettem, hogy ilyen olcsón kaptam ilyen jó képminőségű Tv-t. Megjegyzem mikor Full HD-ben megnéztük az Obliviont az az ismerősöm aki nemrég vett egy Smart-3D-s TV-t mérgesen nem tetszését fejezte ki a párjának, hogy miért nem tudtak várni egy hónapot és megspórolhattak volna egy rakat pénzt az extrákon, mivel az új LG-jük egy centivel nem ad szebb képet viszont sokkal drágább volt.
Ezért érdekelne, hogy tényleg a Sharp egyik leányválalta gyártotta-e vagy csak a Vox megvette a Sharp egyik termékének gyártási jogát.

(#34) elefant válasza joi29 (#33) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

"Ezért érdekelne, hogy tényleg a Sharp egyik leányválalta gyártotta-e vagy csak a Vox megvette a Sharp egyik termékének gyártási jogát." - hát én hivatalosan nem hallottam ilyesmiről, nem is szokták ezt nagydobra verni. gondold el, ha a Sharp elismerné, hogy a Vox ugyanazt tudja féláron, ki venne ezután Sharpot?

(#35) joi29 válasza elefant (#34) üzenetére


joi29
őstag

Hát a márkásabb monitoroknál is előfordul hogy a belsőt más gyártotta mint pl:
24 colos, IPS paneles TFT monitorok tesztje :
"Érdekesség még, hogy legjobb tudomásunk szerint mindhárom monitorban LG által gyártott panel található, ezek mindhárom esetben más előtaggal rendelkeznek: az Asusban p-IPS, a Dellben H-IPS míg a Fujitsuban e-IPS teljesít szolgálatot."
Mi van ha ebben is Sharp belső található és a Vox csak összeszereli a Sharp alsókategóriás Tv-it cserében a Sharp olcsón legyártatott de a nevének megfelelő minőségű tv-ket árulhat. Ezzel nem akarom belemagyarázni hogy az, csak megdöbbentő a hasonlóság ami közel 90% már ami a megjelenést illeti.

[ Szerkesztve ]

(#36) elefant válasza joi29 (#35) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

hát de a monitoroknál sem hivatalos az információ.

ezt szerintem soha senki se fogja megerősíteni. egyszer egy külföldi tévégyárban voltam, ahol rengeteg más, a rivális gyártótól származó doboz volt, amelyben, mint kiderült, panelek vannak. kérdeztem mindkét céget, hogy akkor hogy is van ez, teljesen nyilvánvaló volt a szituáció, de csak arra voltam kíváncsi hogy konkrétan mely modellekbe építik be ezeket, és letagadták az egészet, hogy ők nem tudnak ilyesmiről.

(#37) moli.hu


moli.hu
őstag

"mert az nem igazán világos, hogy a Lapos névre hallgató fiókot mégis mihez lehet való"

flat, azaz az equalizer gorbeje lapos, nincs kiemelve semmi, eredeti, modositas nelkuli a hang (vagyis ez az ajanlott)

[ Szerkesztve ]

(#38) #47982080 válasza joi29 (#35) üzenetére


#47982080
törölt tag

Már említettem hogy Vestel cég gyártja, a VOX TV-k is Vestel gyármányok, nem tudom mennyi de van köztük.
A Vestel Európa legnagyobb gyártója: Philips 3000 szeria, Sharp persze nem az összes, Hitachi itt is van ami saját gyártmány, Telefunken, Saba, Tucson, Electrion, Orion, Digihom, Finlux, Celcus Luxor...

De nem találom az oldalt ahol látható miket licenselnek.

[ Szerkesztve ]

(#39) #47982080


#47982080
törölt tag

Ja és kihagytam a JVC-t.

(#40) Benzoldog


Benzoldog
tag

Összességében nem lenne rossz készülék, bár a talpa nekem sem nyerte el a tetszésemet, és ezenkívül ami még nem tetszik, hogy csak 3 hdmi csatlakozója van. Egyre több tévénél veszem észre, hogy manapság csupán 2 max 3 hdmi bemenete van, szerintem legalább 4 kellene legyen.

(#41) Aprósólyom


Aprósólyom
addikt

Nekem 32C6000 TV-m van, de lehet hogy inkább váltanék egy ilyen low-cost sharp-ra, mint még egyszer samsungot vegyek. Ez nem olcsó beléptő TV volt de nagyon elégedetlen vagyok vele. PC-vel használom. Nagyon utánhúz, és ha clearmotionra kapcsolok akkor meg az amúgy is nagy input lag akkora lesz, hogy 2mp alatt kihozza belőlem az állatot. ;]

Jevons paradox

(#42) BloodRay válasza Aprósólyom (#41) üzenetére


BloodRay
veterán

Próbáld meg játék módban, úgy hogy kikapcsolsz minden képjavítót. Máris jobb lesz az. :)
ClearMotion tévézésre van. Egyértelmű, hogy ha monitornak akarod használni akkor minden ilyesmit ki kell kapcsolni. Ez minden tv-vel így van.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#43) petakpa1


petakpa1
őstag

Pont ilyen tudású ás árkategóriájú TV-t keresek szüleimnek:)

Létezik olyan ami a cikkben negatívumként felhozott dolgokban picivel jobb, vagy esetleg kb. ugyanilyen de mondjuk egy tizessel olcsóbb?

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#44) pitiless


pitiless
senior tag

Új szoftver érkezett az LE350-es sorozathoz. Immár megfelelő az EPG UPC mediacarddal.

(#45) imray


imray
újonc

Úgy tűnik, hogy ez a TV képtelen az mp3 file-okat egymás után lejátszani pen drive-ról. Csak én nem találom a folyamatos lejátszás funkciót, vagy erre tényleg nincs lehetőség?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.