Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bmwsan


bmwsan
senior tag

Hali

Szerintem teljesen válalható. Egy 40-50 Wattos halogén izzót tud helyetesíteni.

(#2) marositech


marositech
senior tag

Nem szeretnék nagyon reklámozni.
V-Tac izzók sokkal olcsóbbak és megbízhatóak.
4-5W és napfényűvel nem nyúlsz mellé.

SZERK: Meleg fehéret nem javasolnám, torzítja a színeket.

[ Szerkesztve ]

Olyat rádverek...hogy megkulázol! :)

(#3) sharp4 válasza marositech (#2) üzenetére


sharp4
őstag

Linket tudsz dobni?

Magyarország legnagyobb Xiaomi közössége:https://www.facebook.com/groups/622368221279940/?ref=share Apple Iphone 13 Pro & Ipad Air 5

(#4) Lenry válasza marositech (#2) üzenetére


Lenry
félisten

én ősszel bevásároltam V-tacból, 8 izzóból már kettő tönkrement. de meg kell hagyni, tényleg olcsó volt

(#3) sharp4 Szegeden a MixVill árulja, 400Ft környékén őket. úgy tudom nekik országos hálózatuk van, gondolom a többi üzletükben is tartanak.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#5) ncc1701


ncc1701
veterán

A 36 fok azt jelenti, h szinte csak maga alá világít.

(#6) Rive


Rive
veterán

GU10-re nem tudom mi lehet jó, de az aktuális Obi-gazdaságos LED 'izzó' elérte végre azt a teljesítményt, ami nekünk kell és a színe is OK, meg a bele' is rendben levőnek tűnik.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#7) sharp4 válasza Lenry (#4) üzenetére


sharp4
őstag

Erre gondolsz?

Magyarország legnagyobb Xiaomi közössége:https://www.facebook.com/groups/622368221279940/?ref=share Apple Iphone 13 Pro & Ipad Air 5

(#8) Lenry válasza sharp4 (#7) üzenetére


Lenry
félisten

oh, bocs, én E27-eseket vettem, átsiklottam afölött, hogy neked nem az kell, de igen, ez a bolt és ez a márka

és tényleg ne meleg fehéret nézz, inkább középfehér (semleges fehér, napfényszínű, stb), 4-5000K közti színhőmérsékletűt, azoknak sokkal természetesebb fénye van.
amit persze egy sima izzó után furcsán, hidegen fehérnek fogsz érezni, de gyorsan megszokod, és utána minden más fog inkább gyertyalángszínűnek tűnni :D

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#9) sharp4 válasza Lenry (#8) üzenetére


sharp4
őstag

Rendben, köszi. Sztem kipróbálom őket, 8 darab kell összesen a lakásba, tehát nem egy nagy összeg.

Magyarország legnagyobb Xiaomi közössége:https://www.facebook.com/groups/622368221279940/?ref=share Apple Iphone 13 Pro & Ipad Air 5

(#10) Stanlee


Stanlee
őstag

Nezegettem, mit irnak ezekrol a V-Tac termekekrol. Kb. mint minden LED cuccnal vagy mukszik es elegedett vele a user vagy rovid idon belul megadta magat.

En kb. 4 eve vettem Baumaxx-ban noname led-es fenyforrast, ha jol emlekszem 10 db-bol ketto nem mukodott, de azok par nap utan megadtak magukat, a tobbi meg mindig jol mukodik olyan helyeken, ahol a lakasban napi tobbszor kapcsolva vannak.

Ami viszont meglepett, hogy neves gyartok is egyes termekeikre mar csak max. 15000 orat adnak meg, ami azert nem a kezdetekkor reklamozott 40-50 ezer ora.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#11) chatran


chatran
őstag

Nekem csak egy öt wattos V-tac középfehér LED égővel van tapasztalatom, de az sem jó, mert eléggé vibrált.
A LED világítás fórumban írják, hogy 10w alatt a v-tac-ok vibrálnak.
Én 7w-os melegfehér Inesak-ra cseréltem le a spotokat a lakásban, ezek nem vibrálnak. A színtorzítást még nem vettem észre, de most beletettétek a bogarat a fülembe, kellett nekem idekattintani. :DDD

(#12) marositech válasza Lenry (#4) üzenetére


marositech
senior tag

Ez igen érdekes, én is ősszel bevásároltam.
Egy lakást telepakoltam V-Tac cuccokkal. Kb. 30 db. 5 db-ot kínaiboltból vettem. A maradék nagyját a vtacos webboltból vettem. És azóta teszik a dolgokat. Hiba nélkül. Számlán -5000 ft havonta. (leváltva a halogenes és körtés izzókat)

Olyat rádverek...hogy megkulázol! :)

(#13) Feketelaszlo válasza Stanlee (#10) üzenetére


Feketelaszlo
senior tag

Az élettartamot ahhoz a szinthez kell megadni, amikor a fényáram az eredeti 80%-ára csökken.

Egyébként van a témának topikja.

(#14) jaja1981


jaja1981
addikt

Vegyél ilyet. [link]
1,8 dollár. Nekem 5-6 éve mennek és egy sem ment tönkre.
Szerintem az a jó, ami sok kis SMD led-es, a creel led-esből már ment tönkre.
Fényerőre a 30W spot-ot hozza.

(#15) sharp4 válasza jaja1981 (#14) üzenetére


sharp4
őstag

Már csak dönteni kell, hogy milyet vegyek kipróbálni :D annyit ajánlottatok.

Magyarország legnagyobb Xiaomi közössége:https://www.facebook.com/groups/622368221279940/?ref=share Apple Iphone 13 Pro & Ipad Air 5

(#16) csasaKKP válasza jaja1981 (#14) üzenetére


csasaKKP
senior tag

Ezek tényleg jók. De a "kukorica" alakú SMD LED-es verziók füstölősek.

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#17) Met


Met
nagyúr

Az a sugárzási szög elég karcsú de kérdés hogy mire kell.
Spotvilágításnak (valamit megvilágítani) jó de szobába csillárba szerintem kevés.
Én innen szoktam vásárolni.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#18) Lenry válasza marositech (#12) üzenetére


Lenry
félisten

az elsőnél még úgy voltam, hogy "selejtes volt, előfordul". most a másodiknál már azért megszólalt a jelzés, hogy ez így már 25%-os selejtarány, ami nem feltétlen jó, de még mindig oké, hogy olcsó volt.

összehasonlításképp egyszer az Epsontól kaptam promóajándékként egy LED izzót, 3 vagy 4 éve, na annak a mai napig semmi baja (nyilván nem ők gyártották, de már nem tudom ki)

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#19) bkercso


bkercso
nagyúr

Én június óta hajtok 11db ilyet és teljesen jók.

Amúgy a fényforrások hatásfokát lm/W -ban mérjük. A hagyományos izzók olyan 11 lm/W -osak, a halogének kb. 14-15 lm/W -osak, így ez alapján kiszámolhatod a teljesítményekvivalenciát. Az általad a bejegyzésben linkelt 350/4,7=74 lm/W -os, így kb. 7x akkora teljesítményű izzónak vagy 5x akkora halogénnek felel meg.

Figyelj még a színhőmérsékletre (izzók 2700 K, halogének 3000-3300 K) és a sugárzási szögre (valamint, hogy diffúz-e vagy látni-e a LED-eket; bár nekem ezzel nem volt gondom)!

Olcsó vacak LED-es lámpák - de sokszor még a márkásak is - iszonyú mennyiségű elektromos zajjal tudják terhelni a hálózatot, így hifizősök pl. ezt is meggondolhatják/tesztelhetik.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#20) bkercso válasza bkercso (#19) üzenetére


bkercso
nagyúr

Én 2700K-eseket vettem és szeretem őket. Otthonra este jobb szerintem, mint a 4000K-es "semlegesfehér", mert az kiveri az álmot este belőlem (mivel ugye a kék fény sokkal erőteljesebben gátolja a melatonintermelődést, mint a többi hullámhossz).

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#22) jaja1981 válasza csasaKKP (#16) üzenetére


jaja1981
addikt

Nekem még nem volt gond velük, igaz, csak fél éve mennek.
Én minden hagyományos égőt cseréltem led-re, még az udvari reflektorokat is. :)
Nem hiszem, hogy valaha megtérül, de jólesik a lelkemnek. :)

(#23) D1Rect válasza sharp4 (#9) üzenetére


D1Rect
félisten

Színhőmérsékletet a helyiséghez válassz!
Nekem a "természetes fehér" csak a konyha-előszoba-fürdő háromszögben elfogadható, a szobákban melegfehér van.

(#24) Cucuska2 válasza D1Rect (#23) üzenetére


Cucuska2
őstag

És ráadásul minél több a kék hullám (~nagyobb a színhőmérséklet), annál nehezebb a szervezetnek melatonint termelni. Mondjuk aki lerakja a fejét és elalszik, annak mindegy, de én nagyon rossz alvó vagyok, és az ilyen praktikák + a kékfényszérű Androidon sokat segített.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#25) mikado


mikado
tag

Nekem nagyon bevált (nem a reklám helye) a lidl-nél kapható 5w COB-ledes GU10es izzó.

A politikusok a javadat akarják. Ne add oda nekik!

(#26) JasL


JasL
senior tag

Akcióban vettem Philips Power LED-es izzókat, 2500 helyett 1500-as darabáron az edigital-tól kb 2 éve. Azóta is működnek, se fény nem halványult, se nem mennek tönkre.

(#27) petido


petido
csendes tag

Kinabol rendenltem GU10 led-eket, ami nem spot link viszont a fenyerejukkel nem vagyok teljesen megelegedve :(
Legkozelebb erosebbeket rendelek link

(#28) JasL válasza petido (#27) üzenetére


JasL
senior tag

Az ilyet el kell felejteni. Power LED-est kell venni egyből, ezekkel csak szívatod magad.

(#29) petido válasza JasL (#28) üzenetére


petido
csendes tag

tudnal esetleg ilyen GU10 Power Led-et ajanlani, ami nem spot?

(#30) JasL válasza petido (#29) üzenetére


JasL
senior tag

Annyira nem spot, 4 db PowerLED van benne a 100 db smd led helyett (attól óva intelek, a kukoricásak pont ilyenek). Nem kell tartani tőle, nagyon szépen bevilágitják a szobát. Mutatok példát, és itt a spotok a fal fele vannak irányítva erősen, a kép sarkán látod, milyen lenne ha lefele lennének irányítva. Nem kell félni, hogy megvakulsz olvasás közben.. pont jó, nagyon bevált.

Teljesen jó szórt fényt adnak, ha lefele irányitod jó erősek. 4 ilyen PowerLED-es izzó bőven elég 20nm-es szobába is.

Bocs, nem Philips volt, hanem Panasonic.

https://edigital.hu/led-izzok/panasonic-ldrhv4l27wg103ep-led-lampa-p247009

Itt még kapható: [link]

Nem a legolcsóbb, de legalább nem szarik be, 12db-ból egy sem szart be két év alatt, és ugyanolyanok mitn az első napon. Imádom őket! Talán 5 év gari van rájuk ha jól emlékszem.

[ Szerkesztve ]

(#31) JasL válasza JasL (#30) üzenetére


JasL
senior tag

Most van akicóban 1000ft-ért is: [link]

De inkább vedd a 7W-ost: [link]

[ Szerkesztve ]

(#32) petido válasza JasL (#31) üzenetére


petido
csendes tag

Koszonom szepen! Nekem sajnos nem allithato az irany csak lefele tudnak vilagitani (egy gombolyu feheres uvegburaban vannak az egok) de mindenkeppen ki fogom probalni ezt a fajta izzot :)

(#33) JasL válasza petido (#32) üzenetére


JasL
senior tag

Szerintem olyan búrában sem lenne gond velük, akkora fényük van, hogy még a szórt fényük is simán elég.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.