Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8) zzolika válasza Kendek (#5) üzenetére


zzolika
aktív tag

Ezzel nem teljesen értek egyet. Mondjuk pl az Als0G@ty@0523 jelszót pl még meg lehet jegyezni :) jobban mint a random jelszavakat, és nem hiszem hogy szótárban benne van.
A cikkben írt 50K szám generálása esetén csökken 50% környékére, 10K körül még 95%, na ez is van ennyire biztonságos.
Az olyan oldalakon, ahol úgysem adok meg semmi privátot, csak be kell lépni valahogy, az 123 jelszó is megteszi, azt nem felejtem el, ha ellopták is visszaélni nem tudnak mivel.
Természetesen a bankoláshoz, emilhez ettől komolyabb jelszavam van, és a telefonra sms-ben küldött azonosító szerintem elég biztonságot ad.
De láttam olyat is, hogy a 30 karakteres, kis/nagybetű/szám kombós, megjegyezhetetlen jelszó (azt hiszem pont a banki belépéshez), a monitorra volt ragasztva egy postit-tel, hogy el ne felejtsék, na ez az igazi biztonság :DD
Igazad van, az emberi hülyeség, hanyagság ellen sosem lesz elég erős védelem. Ebből van a legtöbb virus/zsarolóvirus bekapása is, amikor a felhasználó nem tudja hogy mi az, de önként kattint rá a telepítésére.

#6: Sokfelé kell jelszó, a fontos helyekre van 1 külön, a többire 3-4-et variálok, ennyit még megjegyzem. A nem fontosra (webshop, fórum) mehet akár az 123 is, vagy megjegyzi a böngésző.
A jelszókezelőkben nem tudom mennyire lehet megbízni, vannak fenntartásaim. Azt honnan tudod azokban milyen generátor van? És ha még tényleg random is, attól még jelenthetnek kifelé bármit... Az összes jelszavad tudják egy helyen (főleg egy ingyenes program, ad valamit ingyen?), ez szerintem sokkal nagyobb biztonsági kockázat, mintha nem elég erős a jelszavad.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.