Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) icemad


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Jó vicc volt. :DDD Kb a szöveg felénél jöttem rá, hogy nem biztonsági őrökről lesz szó. :))

(#2) Gargouille


Gargouille
őstag

Ismét egy jó írás és annyiban hiánypótló, hogy valóban kevés szó esik arról, hogy egyáltalán hol kezdjen hozzá valaki, aki szeretne ebbe a világba belépni. Fejlesztőként viszonylag egyszerű dolga van az embernek, mert most nagyon hype-olt szakma, millió tanfolyammal, lehetőséggel, belépési ponttal. Ugyanakkor az üzemeltetés, security stb. meg ennek az ellenkezője, egyszerűen nem találni fogást rajta kívülről.

Engem is már többen találtak meg ezzel a kérdéssel, hogy hogyan lehetne "bekerülni"? Jók, amiket leírtál a cikkben, én annyival szeretném csak kiegészíteni, hogy rettentő fontos a tapasztalat is. Vagy mondhatni intuíció, ráérzés, rutin. Elméletben megtanulni (és megérteni) elengedhetetlen, viszont nagyon fontos, hogy "lássa" is működés közben az ember azokat a rendszereket, hálózatokat, amiket majd védeni (vagy épp támadni) kell majd és amennyire lehet mozogjon otthonosan bennük. Szóval ha más lehetőség nincs, akkor az otthoni lab környezet is elengedhetetlen és orrvérzésig érdemes gyakorolni, mert van nagyon sok minden ami "a tankönyvekben nincs leírva". :)

Szóval hasznos írás lett, grat! :C

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#3) totron válasza Gargouille (#2) üzenetére


totron
addikt

Az otthon is ad némi alapot, de többet nem nagyon. Az idegennyelv-ismeret sem megy előre, ha két, nem anyanyelvi szeretne egymáson gyakorolni.
Aki szereti a komplex rendszereket, szeretné át is látja azokat, nem rest kitanulni őket, akit felpezsdít az, hogy akár többszörös keresztlogikákkal kell kihámozni a megoldást, az örömét fogja lelni a területben. Nagy sikerélményt tud adni 1-1 megoldás, feltölt, a keresési-megvalósítási folyamat meg leszív adott esetben. Az említetteket tudja nagyon jól aláhúzni a tapasztalat, ahogy írtad is, s ha mindezek - nyilván idővel - adottak, az felemelő a mindennapok szintjén is: tudsz hova nyúlni, tudod miért nyúlsz oda, meglátod, hogy szükséges az odanyúlás/megelőzés,
Azt azért el kell mondani, hogy összetettsége miatt születni kell rá* és az ifjonti hév is nélkülözhetetlen, mert nélküle bizony könnyen elfogy a lendület, már az ismerkedés fázisában is. Akiben 40 felett van meg ez a kraft, az jó, de sokszor akkorra már elfogy. Illetve amivel én még találkoztam, hogy teljesen átellenes területekről gondolnak beesni dolgozók, akik addig műszakokat nyomtak le és güriztek és betanulható területként tekintenek erre is, akként célozzák meg. Az úgy nyilván nem fog menni. Más struktúra, más energiákat igényel, nagy fokú, ténylegesen belülről jövő elhivatottság nélkül nehéznek fog bizonyulni. Nem tántorítok senkit, de én ezeket láttam eddig exfejlesztőként, de számos ponton akadt összekapcsolódás hálózatos kollegákkal.

*Ez slágerkiakadási pont, de legyünk őszinték: bizonyos fokig fejleszthető a skill, de nem való mindenkinek. Minden elitizmus nélkül mondom.

(#4) D1Rect válasza totron (#3) üzenetére


D1Rect
félisten

Vannak azok a szakmák amiket az ember napi 8 órában végez és amikor leteszi a lantot, akkor az le van téve.
Meg van a "kreatív szellemi munka" amin még alvás közben is képes az ember pörögni.
Néha alvás helyett.

(#5) Gargouille válasza totron (#3) üzenetére


Gargouille
őstag

Kétségtelenül egy szintén fontos aspektusát fogtad meg a dolognak! Ha már arról van szó, hogy miképp indulhat el valaki ezen az úton, akkor ezt is nagyon fontos elmondani, hogy ez nem egy "betanulható" munka. Elitistán hangzik, hogy "erre születni kell", pedig tényleg van igazság benne. Ahogyan például a programozásra is igaz szerintem.

Egy bizonyos fokig meg lehet tanulni, de a "stratégiai" gondolkodás, a rendszerszemlélet, a tágabb összefüggések felismerése (és még sorolhatnám) olyan dolgok, amiket nem lehet "megtanulni", ez vagy van az embernek, vagy nincs. Ha megvan akkor fejleszthető, ha meg nincs, akkor hiába tanul bármennyit, nem fog tudni továbblépni.

Amit D1Rect kolléga írt az szintén nagy igazság (bár ez már inkább egy következménye ennek a szakmának) és nem is feltétlenül jó következmény. Hányszor nevezett már "krumpliszsáknak" a feleségem, mikor kiüvegesedett szemmel agyalok este 8-kor valami hálózaton és nem hallom, hogy közben már fél órája hozzám beszélnek. :DDD

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#6) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

ott indul a történet, hogy oké, security, de mi?
informatikai biztonság?
információbiztonság?
az információ biztonságnak csak egy kis része a klikkelés.

az életkorral meg az a gond, hogy igenis meg nem is. ha túl fiatal vagy, nincs tapasztalatod a világról. ha túl idős, nem fogod tudni követni a történetet. tehát aki már elmúlt 45 és nincs 20 év üzemeltetési vagy fejlesztési tapasztalata, annak ez a terület felejtős. az működik, hogy sok évig üzemeltettél, és akkor most átképzed magad informatikai biztonsági szakembernek.

amiről nem esett eddig szó, hogy az it biztonságban a leggyengébb láncszem az ember. tehát ha valakinek nincsenek emberekkel kapcsolatos témákban skilljei, akkor megint meg lesz lőve. ahhoz is skill kell, hogy kicsemballózd az érintettből, hogy mit akar, ahhoz is, hogy elkapd, ha linkelt, ahhoz is, hogy olyan szabályzatot írj, amit meg lehet érteni és végre lehet hajtani.

+ nagy tehetség kell ahhoz, hogy kitűnj a rengeteg kutyaütő közül.

a certekről meg az a véleményem, hogy felesleges privát cégek elittudatába pénzt ölni. el kell menni egy rendes egyetemi képzésre a témában, oszt jónapot.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#7) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

"A szükséges alapkészségek: hálózati ismeretek, Linux, shell scripting, Python/JavaScript"
Ismerek pár embert, aki nekiáll ezek nélkül... :O

De alapvetően, ez a szakma (már ha van még informatikus szakma) egyik csúcsa, úgy nekiállni, hogy az informatika alapjaival, számítógép működésével nincs valaki tisztában, abból max. értetlenkedés lesz. Ezt sokan nem értik, hogy alapvetően bármi infóhoz érteni kell, és tudni is, ismeretek is kellenek, és gondolkodni is.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.