Hirdetés

2020. május 26., kedd

Gyorskeresés

(#1) ncc1701

ncc1701
(addikt)

A dolog szépséghibája az, h pár év után frissítés az ilyen dobozokhoz nem fog érkezni, utána kérdéses, h plö a benne levő ovpn szerver hibás-e?

(#2) Sethdobaloah válasza ncc1701 (#1) üzenetére

Sethdobaloah
(senior tag)

A pár év az igaz, de jelenlegi tudásunk szerint 3-5 évig biztosan ad támogatást a Synology. Ennyi idő alatt egyébként is kukázol sok informatikai eszközt.

Aki meg jobban ért hozzá, eleve a saját debian szerverére telepíti. Amit 15 éve használ, még p3 alapú... szóval érted. Más felhasználó közönség. Ezt egyszerű használni cserébe eldobható.

De nem promótálni akartam, csak leírni a "hogyant" azoknak, akiknek eleve már van Synology NAS a birtokukban.

...csak én vagyok helikopter?

(#3) joysefke válasza Sethdobaloah (#2) üzenetére

joysefke
(veterán)

Számomra tök aktuális a téma, azzal a különbséggel, hogy nem a saját
"gadget" kategóriás so/ho routeremre (Synology-m nincs) igyekszem openVPN-t takni, hanem
ingyenes Amazon Web Service-re. AWS friss usereknek 12 hónapig ingyen van (egy Linux és egy Windows free tear VM) az pedig szépen tudja futtatni az openVPN-t is...

(#4) joysefke válasza joysefke (#3) üzenetére

joysefke
(veterán)

meg is csináltam :) 13Mbps/5Mbps lett a VPN sebessége...

(#5) Stanlee

Stanlee
(senior tag)
LOGOUT blog

Kossz a leirasert, igaz most mar nincs Synology-m, de akinek van es gondolkodik VPN-ben, annak jol jon egy ilyen leiras.

filtered-news.net

(#6) Sethdobaloah válasza joysefke (#4) üzenetére

Sethdobaloah
(senior tag)

gratta :)

...csak én vagyok helikopter?

(#7) VIC20 válasza Sethdobaloah (#6) üzenetére

VIC20
(őstag)

Köszi a cikket!

Sajnos nagyon kezdő vagyok a témában, ezért elnézést kérek, ha hülyeséget kérdezek:

Ezzel a módszerrel maga a NAS lesz elérhető az internet felől olyan gépekkel, amelyekre föltelepítettem + beállítottam az openvpn klienst?

Nálam a következő a helyzet:

1. Munkahely:
router: NetGear WNDR3800 openWRT-vel (Vargalex-féle)
Synology NAS
És a helyi háló, a legfontosabb gépe egy Windows SBS 2011-es.

2. Otthon
router TP-Link openWrt-vel
Synology NAS
helyi háló

Úgy gondoltam, hogy a NAS külső elérésén kívül ezt a két helyi hálózatot kellene összekapcsolni. Erre az általad leírt módszer jó, vagy valami másra lenne szükség?

[ Szerkesztve ]

(#8) Richi78

Richi78
(csendes tag)

Sziasztok!

Nekem az lenne a kérdésem, hogy szeretnék felcsatlakozni OpenVpn -nel a Nasra úgy hogy láthassam annak a tartalmát a gépemen, mint felcsatlakoztatott hálózati meghajtó. Valaki tudna segíteni, hogy ezt hogyan tudom megoldani?

Előre is köszönöm a segítséget.

Copyright © 2000-2020 PROHARDVER Informatikai Kft.