Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) norbi1992


norbi1992
tag

Első írásom !! képek lesznek még , most csináltam párat

(#2) HavocS


HavocS
senior tag

Az a szopás, hogy mivel mostanában mindennek a hangerejét az egekbe nyomják mastereléskor, néhol már a 320-as mp3 is torzítani fog mint az állat egy jobb fülessel/hangfallal... pl. az új Subscribe albumnál ez nagyon észrevehető.

(#3) twollah válasza HavocS (#2) üzenetére


twollah
nagyúr

VBR?

(#4) foodlf


foodlf
csendes tag

Nekem is hd 435-öm van.
Szerintem nagyon is nyomja a fület, legalábbis nekem ez volt a tapasztalatom. Mondjuk kb 3 hónappal később már nem volt probléma vele, most már akár egész nap is tudom viselni.
Volt még „problémám” a nyitott kialakítással is, szinte semennyi hangot nem zár ki. De ha nincs zaj körülötted, akkor teljesen rendben van. Erre érdemes figyelni.
Néhány zenénél nekem kicsit berecsegett, de ha elég hangosra vettem a hangerőt, akkor ez a jelenség eltűnt. Igazából nem tudom, hogy ez a fejhallgatóval van-e összefüggésben, vagy máshol van a hiba, mert eddig még nem tudtam kipróbálni jobb rendszereket.. :/

Ezelőtt egy kb 6-8 ezer forintos Panasonic fejhallgatóm volt és annál minden tekintetben sokkal jobb hangja van, tehát megérte a plusz pénzt. Mondjuk szívesen kipróbálnék egy profi fejhallgatót is, profi hangrendszeren, hogy az mit tud.. Csak erre nincs lehetőségem :(

[ Szerkesztve ]

(#5) twollah válasza foodlf (#4) üzenetére


twollah
nagyúr

Nekem egy Technics RP-F290 fulhallgatom van.
Hosszu percekig valogattam a polcon mire ra esett a valasztasom es nem csalodtam benne.
Befedi a fulem, de nem nyomja ossze a fulkagylom, nem szorit, eleg sok zajt kirekeszt, (szerintem) szepen szol.

2005 nyaran vettem ~10 ezer local creditert es szerintem megerte az arat.

(#6) norbi1992 válasza foodlf (#4) üzenetére


norbi1992
tag

Hát nekem elsőre naygon nem nyomta !! pedig nagyon féltem tőle , hogy nyomni fogja , de nem , szépen rásimul a nyagy lapát füleimre :DDD

(#7) norbi1992 válasza foodlf (#4) üzenetére


norbi1992
tag

Egyébként nekem eddig nem naygon volt gondom a nyitott kialakításal , a hangok ki nem hallatszanak ki (normális hallgatásnál) és mivel többnyire otthon használom , otthon meg viszonylag csönd van azért nem zavar , néha jó is , pl mikor a media markba kipróbáltam a hd 205-öt akkor teljesen el voltam szigetelve mindentől :DDD , tehát mintha egy agyba dugós fülesre fölvenném a fejhallgatómat . Azért szeretem tudni mi történik köülöttem néha.
Persze ezek egyén függőek , mindenki máshol másra használja és az igények is mások.

(#8) cousin333


cousin333
addikt

Hmmm, ezzel a típussal még nem találkoztam (szép piros :) ), de kb. egy árban van ezzel. A HD-205-höz képest milyen a hangja? Mert a felépítése eléggé hasonló. Utóbbit már próbáltam, és elégg nyomta a fülem, mert kicsi a "kávája", ami így nem a fülem körül, hanem rajta foglalt helyet...

ui: Így elnézve elég strapabírónak tűnik, majd idővel kiderül.

[ Szerkesztve ]

"We spared no expense"

(#9) péter007


péter007
senior tag

hy

nekem hd202-m van, egy 90K-s sony minihifire kötve, ami a géppel van összekötve
én nagyon szeretema ezt a fejhllgatót, főleg azért mert teljesen kizárja a külvilágot (utcán túlságosan is)
sennheiser 4ever :D
üdv peter

(#10) norbi1992 válasza cousin333 (#8) üzenetére


norbi1992
tag

Hát igazából nem tom megmondani melyik a jobb, 1 hét különbségben hallgattam a 2-őt és mindkettő hozta a sennheiser minőséget , tehát nagy különbség nincs köztük.
Hát felépítésbe nem hasonlóak , ha a fejpántra gondolsz a, akkor igazat adok , de ez nyitott , míg a hd 205 zárt .(linkeltem be képet a hangszóró részéről), nekem kényelmes , de a hd 205 is az volt 10 percig (tovább nem volt a fejemen).

De meg kel próbálni , valakinek nem jön be a "teli füles"

(#11) rootkiller


rootkiller
őstag

Nekem egy Audio-Technica ATH-M40fs Stúdió monitor fülesem van és nagyon imádom a cuccost, főleg anyám új notiján teccik, az már tud 24bit/96khz-t, míg az én régim csak 16bit/48khz-t

Artengo TR 990 Pro

(#12) Solten válasza péter007 (#9) üzenetére


Solten
addikt

Nekem meg HD 201 :K Vásárláskor meghallgattam sorban a fülcsiket, szebben szólt egy 10k-s Technicsnél... Sennheiser: :R

[ Szerkesztve ]

Saor Alba

(#13) norbi1992 válasza Solten (#12) üzenetére


norbi1992
tag

Nekem a Technincs-ek alapvetően nem tetszettek , hangra és kinézetre se.

(#14) Eagle16


Eagle16
addikt

Én kipróbáltam a HD-435-öt, de sajnos kicsi volt :( Nyomta a fülemet.
Aztán felvettem egy HD485-öt, az már tökéletesen passzolt :) És hangminőségben is jelentős különbség volt a kettő között...Bár az én nagy vágyam egy HD-555 :)

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#15) k.


k.
őstag

Nekem ugyan kevésbé jó fülesem van(kb 5 rugós) de nagyon imádom:

SONY MDR-XD100

EZ volt akkor a legalapabb de már otthonra tervezett cucc.Szerintme az árához képest jó hangja van,filmnézéshez is kiváló.

(#16) foodlf válasza norbi1992 (#7) üzenetére


foodlf
csendes tag

Úgy látszik, hogy a fülprobléma a fül formájától függ :D

Nekem sem probléma a nyitott kialakítás, ha nincs körülöttem zaj. Sőt még azt is olvastam, hogy a nyitottaknak a kialakítás miatt jobb hangja van.
Ezt nem tudom megállapítani, mert ebben a kategóriában még nem volt zárt fejhallgatóm :)

Szerintem a kivetkező fejhallgatóm is Sennheiser lesz, de akkor már megpróbálok eggyel feljebb lépni. ;)

Ami még nem tetszett, hogy nehéz tisztítani a párnáit.

(#17) ^Boss


^Boss
őstag

"Körübelül 2 hete öcsém megjelent a szobámba"

nem bele a szobadba jelent meg, hanem a szobadBAN. :) van meg jopar ilyen hiba, legyszi javitsd oket :))

[ Szerkesztve ]

https://vivid.money/r/istvanBCN - vivid 5 euro bónusz + óriási visszatéritések!

(#18) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Nekem is egy Sennheiser fejhallgatóm van egy HD555-ös egy Creativ X-FI ExtremeGamer Fatality Pro hangkártya társaságában és azt kell hogy mondjam teljesen megvagyok velük elégedve. Játékra filmnézésre zene hallgatásra is tökéletes a Sennheiser szerintem az egyik legjobb márka de szívesen kipróbálnék egy AKG-t is.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#19) Solten válasza norbi1992 (#13) üzenetére


Solten
addikt

Klassz a fülesed... :K Hallgass meg egyszer egy HD 515-t, kész orgazmus... :DDD

Saor Alba

(#20) varga911 válasza Solten (#19) üzenetére


varga911
senior tag

Hallgass meg egyszer egy HD 515-t, kész orgazmus...
Hát még a HD 595, normális eszközre dugva... ;]

Visszatérve a témához: A "kicsi" Sennheiserekkel egyetlen bajom van, az hogy kényelmetlenek hosszú távon, bármelyiket is próbáltam. A HD 595-öm már nyüstölöm egy ideje, és a velúrpárnákon kopásnak semmi nyoma, tisztítani is nagyon könnyű, és ami a legfőbb hogy nagyon kényelmes. A membrán jó állapotban van így két év után is. Utcára nem ajánlom nyitott kialakítása miatt, de otthonra mindenkinek, aki feljebb akar lépni. Én egy Koss UR-20-ról váltottam, megérte.

(#21) norbi1992 válasza Solten (#19) üzenetére


norbi1992
tag

Hát majd talán egyszer , így is nagyon komoly váltás volt egy genius után . De tudom , hogy van még ennél is feljebb, csak árban is feljebb vannak .

(#22) Solten válasza norbi1992 (#21) üzenetére


Solten
addikt

Így van :K "Botfülemnek" egy HD 201 is mennyország... :D A barátnőm volt a teszter, ő választotta ki a sok közül... :DDD

Saor Alba

(#23) gizda


gizda
senior tag

nekem 415-ösöm van de nagyon meg vagyok elégedve vele bár 555-öst kipróbálnék de még nem találkoztam vele sehol
mondjuk én csak a telón hallgatok vele mp3-at vagy a tévét a DM-hétvége van

norbi1992 nekem van kábelorsóm ha érdekel írj PÜ-t

[ Szerkesztve ]

gizda felhasználónak 18 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon ! wasqda@gmail.com

(#24) Drenadar válasza norbi1992 (#1) üzenetére


Drenadar
veterán

Hello! Jó füles jó cikk!
Egyetlenegy észrevételem van : Nekem Sennheiser HD465-em van, ez nyitott, és nagyon minőségi, és hiába nyitott, semmi hang nem jön be, ki már egy kicsi igen, de elhanyagolható. Én tuti hogy már csak ezt a márkát fogom venni, hosszútávra ideális :)

(#25) norbi1992 válasza Drenadar (#24) üzenetére


norbi1992
tag

Azt hittem én is hogy sokkal brutálisabb lesz a ki- és behallatszódás ,de inkább csak befele jönnek a hangok , persze csak egy bizonyos hangerő szint alatt.

Kifelé meg szinte semmi, mondtam egy gyereknek , hogy szóljon , ha hallja a zenét (mellettem ült) , de csak akkor szólt , amikor már olyan hangos volt, hogy sz már káros a fülre. Én is azt hittem , hogy jobban kihallatszódik de , nem !!

(#26) foodlf válasza norbi1992 (#25) üzenetére


foodlf
csendes tag

Azt én is meg tudom erősíteni, hogy kifelé kevesebb hallatszik, mint befelé.

..én is szeretnék egy HD 555-öst :DD

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.