Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) D1Rect


D1Rect
félisten

Én erről annyit tudok, hogy az egyik ismerősöm vagy 3 éve magyarázta, hogy ilyet szeretne.
Azóta se lett belőle semmi.

Rákerestem, nem csak, hogy melegít, de egyben méregtelenít és le is fogyaszt.
Ez kicsit kiverte a bullshitdetektoromat.

(#2) Ghoosty


Ghoosty
őstag

Inverteres klímának mi a köze a légszennyezettséghez? A többit értem, miért hoztad fel.

"- ami igaz; az infrafilm olcsóbb fűtés mint a lopott fa"

Ha a beruházási költségre írod, akkor igen, ha az üzemeltetési költséget beleveszed, akkor egyértelműen nem. (szó szerint értelmezve nyilván így sem igaz:) )

"- ami igaz; tiszta és zöldebb mint bármi"

Lokálisan egyértelműen. De mivel elektromosságot használ, azt valahol elő kell állítani. Az előállításnak megvan a maga öko lábnyoma. Az előállított elektromosság mire eljut hozzád, jár némi veszteséggel. Maga az előállítás se 100% hatásfokú. Ha gázüzemű generátorral állítom elő az elektromos áramot, akkor összességében több gázt kell elégetnem, mintha helyben üzemeltetnék egy gázkazánt. Az energiamix a legjobb esetben sem tartalman 20%-nál több megújulót, tehát globálisan nézve egyértelműen nem tisztább és zöldebb, mint bármi.
Egy hőszivattyús fűtés (ide értve az inverteres klímát) egységnyi elektromos áramból átlagosan több hőenergiát állít elő, mint az infra fűtés, de az előbbinek kell megfelelő hőszállító közeg, ami legtöbbször nem környezetbarát, így nem tudom, hogy mi zöldebb. (kevesebb energia felhasználás vs baleset esetén elszabaduló anyag)

"- ami fontos; szigetelés, szigetelés, szigetelés, mennyezet, mennyezet, mennyezet, szabályzás, szabályzás, szabályzás. "

Ez igaz bármilyen fűtési rendszerre.

(#3) UnA válasza Ghoosty (#2) üzenetére


UnA
Korrektor

"Ha gázüzemű generátorral állítom elő az elektromos áramot, akkor összességében több gázt kell elégetnem, mintha helyben üzemeltetnék egy gázkazánt."

Csak bizonyos körülmények között igaz, mert kicsiben, egy otthoni kazán esetén többnyire rosszabb a hatásfok.

(#4) Ghoosty válasza UnA (#3) üzenetére


Ghoosty
őstag

Na ne már...

Még a régi ócska gázkazánok is több mint 80%-os hatásfokkal fűtenek. A modernek már elérhetik a 93-95%-os hatásfokot is.
Elektromos áram esetében csak a hálózati veszteség 10% körüli. Maga az előállítás, ha elérné a 60%-ot, már földhöz vernék a seggüket örömükben.[link]

[ Szerkesztve ]

(#5) Met


Met
nagyúr

Így 0 napos reggel elég reklámszagú a bejegyzés, gondolom majd később jön a link hogy honnan érdemes venni a panelt...

- az inverteres klímás emberek is jó lesz ha csomagolnak mert orbitális baromság amit beszélnek és bazi nagy csönd van arról amiről beszélni kellene. Bazi nagy csönd. Tessék sorba venni, légszennyezettség, WTF? ár, árat nem írtál mennyivel olcsóbb az infra fogyasztás, fogyasztást sem írtál -15 fok, megfelelő klímával lehet fűteni hidegebb időben is zaj, hol? kint? kit érdekel? bent? az a klíma rossz ha zajos légáramlás, a klíma ilyen, de nem is szokás úgy felszerelni hogy az emberre fújjon direkt erről miért nem esik szó?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#6) nemlehet


nemlehet
őstag

Ne haragudj, de ez így csak sörben, lyukas gatyában megmondóemberkedés. Legelább 1-2 mondatban kifejthetnéd, hogy mi a problémád a különböző állításokkal.

A kereskedői bullshittel viszont egyet értek.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#7) elithun


elithun
őstag

„Minden egyes tapasztalat közelebb visz a megértéshez.”

(#8) UnA válasza Ghoosty (#4) üzenetére


UnA
Korrektor

Ez akkor jó hír :) legalábbis az otthoni fűtés rendszernek.

(#9) tothbe válasza Met (#5) üzenetére


tothbe
addikt

Ó, megvan az már, ha kíváncsi vagy. Csak nézd meg a profilban található weboldalt.
Majd olvass, és láss. A legjobban ez tetszett: "Ha követni szeretné a méréseinket és kíváncsi a napi jegyzetekre akkor kérem fizessen elő."

Persze ettől még van benne igazság, főleg az infra filmes részben, de akkor is. Ahogy valaki írta, ez olyan megmondóemberes lett, azt meg így minek.

[ Szerkesztve ]

By(e) Tothbe

(#10) Met válasza tothbe (#9) üzenetére


Met
nagyúr

Néztem de a címet látva gondoltam valami új qrkódos app.
De ez vicces Infra fűtés ws. inverteres klíma:)
Tele van helyesírási hibával az oldal.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#11) adler741


adler741
tag

Én biztos hogy nem kötnék be elektromos padlófűtést,jókora elektromágneses mezőt hoz létre maga körül.
Itt egy vid egy épületbiólógus készítette:(kiakad a műszer,2000nT fölötti érték)
https://www.youtube.com/watch?v=cqkeseXb9qc
A emberi testfeszültség érték 60 V méterenként,akkora kb mint ha egy nagyfeszültségű távvezeték alatt tartozkódnánk.Mindenki döntse el el magában,hogy ez kell-e neki.

(#12) gege997


gege997
csendes tag

Azért amit az inverteres klímás fűtésről írtál, az elég távol áll a valóságtól.

Az eredő hatásfoka még akkor is 100% felett van, ha 4,5 helyett 3,5-ös COP-vel számolsz, ami hidegben reális és 50%-os erőmű-hatásfokkal, ami jóval kisebb, mint a valóságban egy erőmű + áramelosztó rendszeré.

Budapesten az elmúlt 100 évben nem mértek a városban 15C alatti MINIMUM hőmérsékletet. De ha elő is fordulna, arra a kis időre rásegíthetsz egy villanyradiátorral.

A légmozgás meg a zaj nyilván a hátrányai közé tartozik, viszont cserébe nagyon gyorsan felfűthető.

A működtetése pedig olcsóbb, mint ugyanazt kifűteni gázzal, meg a beruházás költsége is. Ha tennél amúgy is klímát is, akkor meg szinte ingyen van a beruházás a fűtésre nézve, ha a hűtési energia hosszútávú megtakarítást is beleszámolod a jobb hatásfokú klíma miatt.

9 éve fűtök klímával egy Budapesti garzonban, az ismerősi körömben már többen is szereltek fel hasonló rendszert, szintén mindenki elégedetten használja sok éve.

(#13) sztanozs válasza gege997 (#12) üzenetére


sztanozs
veterán

100 éve nem volt 15 C alatti minimumhőmérséklet??? Most is 15 °C alatt van kint a hőmérséklet...

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#14) gege997 válasza sztanozs (#13) üzenetére


gege997
csendes tag

Tessék a hivatalos minimumhőmérsékletek, amit egy meteorológia mérőálliomáson mértek.:
http://owww.met.hu/eghajlat/eghajlati_adatsorok/bp/Navig/203c.htm
Ez alapján egy ház falára szerelt klíma soha nem lesz -15 alatt, vagy leglábbis 100 év alatt max párszor.
És ez minimumhűmérséklet, amit max napi pár órában(hajnalban) közelít meg a hőmérséklet, szóval a nap többi 20-22 órájában melegebb van.

(közben rájöttem, hogy a - jelet hiányolod :) Köszönöm az értelmes, lényegi hozzászólást :) )

[ Szerkesztve ]

(#15) sztanozs válasza gege997 (#14) üzenetére


sztanozs
veterán

Honnan tudtam volna, hogy odagondoltál egy minuszjelet :F

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#16) gege997 válasza sztanozs (#15) üzenetére


gege997
csendes tag

A blogbejegyzés inverteres klímás részére reagáltam, ott van a -15 fok.
Csak gondoltam ha hozzászólsz valamihez, akkor van alapvető fogalmad a témáról(inverteres klímával fűtés), vagy legalább elolvastad a blogbejegyzés idevonatkozó 3 sorát. De bocsánatot kérek, hogy ilyet mertem feltételezni.

[ Szerkesztve ]

(#17) tomi1112


tomi1112
friss újonc

egy biztos. 10 éve telepítjük az infrafűtés, és az ügyfeleink imádják. Irodánkban bármikor bárki ki tudja próbálni egyedi fűtésként. FElesleges belemenni vitába, meg kell tapasztalni.

Azt senki nem tudja megkérdőjelezni, hogy kedvező beruházás, gazdaságos üzemeltetés, és komfortos meleg.

https://www.futofolia.hu/infrapanel/

[infrafűtés próba]

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.