Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) lsebestyen


lsebestyen
addikt

te is a mekibe dolgozol?:D ;]

(#2) Thome válasza lsebestyen (#1) üzenetére


Thome
addikt

És várjál, iPhone 4-gyel rendelkezik! :D

(#3) Csemike


Csemike
csendes tag

Tátkos. Tátk előtt viszont btk-s volt a szakom. :P Viszont nem vagyok gépb*zi, az baj? :D

(#4) selenge válasza lsebestyen (#1) üzenetére


selenge
tag

nem, mekiben sosem tudnék dolgozni, amúgy van 3 szakmám mellette, csak érdekelt a téma.. :D Szal btk rulz :D

Csemi : dehogy baj, milyen szakon voltál?

[ Szerkesztve ]

SZIASZTOK, ÚJ VAGYOK ITT! HOGY VAGYTOK? - Nyomd meg a CapsLock-ot!! - HUUUUU, KÖSZI, MOST MÁR NEM KELL TARTANOM A SHIFTET!

(#5) Csemike válasza selenge (#4) üzenetére


Csemike
csendes tag

Vagyok. Szociális munka MA. És te?

Nyomjuk le a tarisznyás-bőőőcsész sztereotípiát. Én még nem tudom, ehhez mivel járulok hozzá, de tarisznyám nincs. :)

[ Szerkesztve ]

(#6) csƵ


csƵ
őstag

- Mit kér a mérnök a bölcsésztől?
- ???
- Két sajtburgert.

(#7) Thunderzolee

Ha már így összejöttetek, ti bölcsészek.. nem mesélnél a tanszék gépeiről? Kíváncsi vagyok, hány GHz, meg MHz, meg GB? :)

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#8) Thunderzolee

Ha már így összejöttetek, ti bölcsészek.. nem mesélnél a tanszék gépeiről? Kíváncsi vagyok, hány GHz, meg MHz, meg GB? :)

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#9) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Hát bölcsész az hivatalosan nem vagyok, csak író-palánta. :)

(#10) Mr X válasza Crystalheart (#9) üzenetére


Mr X
veterán

Hát én sem vagyok villamos-mérnök, de itthon már cseréltem ki villanykapcsolót. :D

Bocs, nem beszólás, csak adta magát. :B

(#11) hoffman_ válasza Crystalheart (#9) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Adj hálát érte az égnek :DDD

Bölcsészeket már csak a menedzserek tudják talán túlszárnyalni, de lehet hogy még ők sem :D

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#12) Crystalheart válasza hoffman_ (#11) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Amúgy meg, bölcsész, bölcsész, ez elég tág fogalom. Elvileg én mint filmrendező is annak fogok számítani, ha fölvesznek, ott mégis elitképzés megy, azaz csak kevés embert oktatnak. És bizonyos bölcsész-szakokra mindenképp szükség van, pl. egy pszichológus nem csak pszichológusként helyezkedhet el, de jóformán bármelyik munkában kamatoztathatja a tudását, ahol emberekkel kell foglalkozni, vagy felméréseket kel végezni. A gond csak akkor van, amikor többe képeznek, azaz jóval többet, mint amit akár egy egészséges piac fel tud venni.

Bár én nem láttam a statisztikákat, de a bölcsészek demonstrációjakor valami olyasmit mondogattak, hogy a munkába állási arány - a mekit meg hasonlókat sem számítva - nem rosszabb, mint az érettségizetteké. Így akik elvégzik az MSc-t, azok valóban hasznosítani tudják, elvileg. Csakhogy sokkal többen vannak, akik valahol útközben hullanak ki...

(#13) selenge


selenge
tag

tarisznyám nekem sincs :D

Anno amikor én felvételiztem, még felvételi volt nem érettségi, és mivel hagyományőrző voltam, és tudtam, hogy hadtörténészettel akarok foglalkozni, egyértelmű volt - ELTE BTK, sajnos a történelem szak nem érdekelt, mert engem csak a 16. sz-ig bezárólag érdekel, olyan szak meg nem volt hogy kifejezetten Magyar történelem, így lett mongol szak, mely mellett sokat jártam át órákra török, iranisztika és történelem szakon.

A Bölcsész képzésnek, nálunk legalábbis sok pozitívuma volt, egyfelől komolyan megtanultál írni, nagy hangsúlyt fektettek a stilisztikára, szókincsre, egyszóval felkészítettek a publikációra! Másrész a Belső-ázsiai tanszéken nagyon sok nemzetközi szinten elismert szaktekintély tanított, illetve több magyar neves ázsia-kutatónk van/volt mint nemzetközi összesen. Ehhez hozzáfűzném, hogy Angliában az Oxfordon egy magyar tudós alapította meg a turkológia tanszéket, majd később a Bloomingtoni egyetemen a Orientalisztika tanszéket, melynek 95éves koráig (sajnos idén meghalt) a vezetője volt, illetve a világon minden konferencián jelen volt valamilyen tiszteletbeli, vagy tényleges pozícióban...

Géppark: :)) akkoriban (2003) a legjobb gép egy p3as 900Mhz-es Hp volt, emellett gyengébb p3asokkal volt teli, és golyós egerekkel :D Szóval akár az alattunk lévő régészekhez is levihettem volna...
A fejlesztést 3db 1,7Ghz-es p4ess barbonne-al kezdtem, sajnos összesen 1100ft hozzájárulást kaptam, úgyhogy a telepítgetésen és később némi ram meg winyóbővítéssel be is fejeztem a munkát...

SZIASZTOK, ÚJ VAGYOK ITT! HOGY VAGYTOK? - Nyomd meg a CapsLock-ot!! - HUUUUU, KÖSZI, MOST MÁR NEM KELL TARTANOM A SHIFTET!

(#14) hoffman_ válasza Crystalheart (#12) üzenetére


hoffman_
nagyúr

A bölcsészekről kialakult 1-1 adott szak/képzés miatt egy gyűjtőkalap, amira ráhúzták a büfészak elnevezést - ami valljuk be, esetenként helytálló is. Sokan választják, hogy legyen még 3-5-több évük henyélni, csak ne kelljen dolgozni. Ettől függetlenül persze ott van az a része is, amit te mondasz, te tervezel, amire nem lehet ráhúzni a vizes lepedőt. Az, hogy kiterjed rá az általánosítás, nos, szar ügy :D

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#15) C4mp3r


C4mp3r
addikt

PTE-BTK english studies, checkin in :))

dabadab: :D ilyesmire nem nem adok, egyebkent [link]

[ Szerkesztve ]

(#16) dabadab válasza C4mp3r (#15) üzenetére


dabadab
titán

"checkin in"

checkin' in
Mehetsz a TO-ra UV csekkert :DDD (igy mukodik meg ez?)

DRM is theft

(#17) selenge válasza hoffman_ (#14) üzenetére


selenge
tag

igazából annyi általánosítás van, ami beivódott az emberekbe, hogy nehezen tudnak elvonatkoztatni attól...
de amúgy meg más téma: a bölcsész csajok a legjobbak :D

SZIASZTOK, ÚJ VAGYOK ITT! HOGY VAGYTOK? - Nyomd meg a CapsLock-ot!! - HUUUUU, KÖSZI, MOST MÁR NEM KELL TARTANOM A SHIFTET!

(#18) hoffman_ válasza selenge (#17) üzenetére


hoffman_
nagyúr

a bölcsész csajok a legjobbak

Mint mondottam "nem akarnak még dolgozni" :DDD

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#19) selenge válasza hoffman_ (#18) üzenetére


selenge
tag

nem tudom miért, de erről egy filmjelenet jutott eszembe a shopstop 2-ből... ;]

SZIASZTOK, ÚJ VAGYOK ITT! HOGY VAGYTOK? - Nyomd meg a CapsLock-ot!! - HUUUUU, KÖSZI, MOST MÁR NEM KELL TARTANOM A SHIFTET!

(#20) Csemike


Csemike
csendes tag

Nem igaz, hogy nincs több bölcsész a logouton. :D

(#21) Thome válasza Csemike (#20) üzenetére


Thome
addikt

Én is majdnem az lettem!
Csak 190 pont választott el, hogy felvegyenek arra a szakra, amire akartam menni. S a végén mérnökinformatikusnak vettek fel máshova. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#22) Vladi válasza Csemike (#5) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

"Én még nem tudom, ehhez mivel járulok hozzá, de tarisznyám nincs."

Hmm... az jó, ha írtak már nekem programozók mélt, hogy segítsek linukszot beállítani?? :DD :P ;]

DE-BTK 2007.

(#14) hoffman_:

"Az, hogy kiterjed rá az általánosítás, nos, szar ügy "

Várjál! Hány mérnök nem kapja meg a diplomát, mer kínlódik a nyelvvizsgával. Szar ügy.
Sógornő jelöltem bölcsész. De olyan igazi. Japán szakos. Most végez. A Suzukihoz hívják tolmácsnak. 400k-s kezdővel. Szar ügy.

De most komolyan. Nem hanyagolhatnánk már ezt a bölcsészezést, meg büfészakozást, mert kicsit már unalmas.
Én is marhára büfésnek éreztem magam, amikor a boncteremben, agyszeteket turkálva vizsgáztam kizárólag latinul beszélve. Naja. Jaa és munkám is van. :P

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#23) Csemike válasza Vladi (#22) üzenetére


Csemike
csendes tag

Na tessék, ennyit az "élhetetlen bölcsészek"-ről... :) :R A kockizmus az sokkal élhetetlenebb tulajdonság. :DDD

(#24) hoffman_ válasza Vladi (#22) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Hát, erre csak azt tudom mondani, hogy amelyik mérnök nem képes letenni egy nyelvvizsgát, az ne is kapjon munkát, mert segghülye - ráadásul nem is mérnök, mert ez nem az az irány, amit el lehet végezni olvasással.

A Suzukihoz hívják tolmácsnak. 400k-s kezdővel.

Teljesen oké- Van az országban 20 ilyen ember, kapjon 400k-t, nem is őt minősítik a "büfészbölcsész" szavak.

De most komolyan. Nem hanyagolhatnánk már ezt a bölcsészezést, meg büfészakozást, mert kicsit már unalmas.

Nyilván nem véletlenül alakult ki. De leírtam, hogy ebben van sztereotípia is bőven, szerintem is.

Én is marhára büfésnek éreztem magam, amikor a boncteremben, agyszeteket turkálva vizsgáztam kizárólag latinul beszélve.

Nem is vagy az ezek szerint.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#25) Thunderzolee válasza hoffman_ (#24) üzenetére

Ejha.
Én a suzukiban dolgozok.
Tudtommal a tolmácsok nem keresnek jobban a sori dolgozóknál, és az az idő már régen elmúlt, amikor még "tele volt a gyár" tolmáccsal. A japánok hazamentek, maradt egy-két példány belőlük, tolmács meg 1-2 csarnokonként van egy.

Ráadásul a suzukinál sóherebb céget még nem láttam, nehezen hiszem el, h (bruttó) 400ezret kifizetnének egy tolmácsnak. A high school végzettségű akármennyire japán szakos tolmáccsal egyébként nem sokra megyünk itt. Az itteni tolmácsok is full japánb×zik, és mégis sokszor a mai napig gondot okoz lefordítani egy-egy kacifántosabb autó-alkatrész/szerelési művelet nevét, (mint pl. a "féklámpa-árnyék visszahúzó rugó").

Úgyhogy üzenem a mi kis bölcsész tanoncunknak, h igyekezzen majd nem félrefordítani a műszaki szövegeket, hogy senki se haljon bele a végeredménybe. :)

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#26) hoffman_ válasza Thunderzolee (#25) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Ennyire nem látok a dolgok mélyére, nyilván nem vagyok otthon minden téren :D Ettől függetlenül áll, amit írtam, a lényegen nem változtat. Más kérdés, hogy most akkor ki ferdít :DDD

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#27) Csemike válasza Thunderzolee (#25) üzenetére


Csemike
csendes tag

"Úgyhogy üzenem a mi kis bölcsész tanoncunknak," Erre a szarkazmusra feltétlenül szükség volt. :P
Azért mert te a Suzuki gyárban dolgozol, nem tudhatsz mindent. :R Vagy HR-es vagy?

Szerintem is félre lehetne már tenni ezt a bölcsész=semmirekellő hozzáállást. Valakik valamikor valamiért kitalálták, de ettől még nem feltétlenül van alapja. Ennyi erővel Radnóti és József Attila is semmirekellő, mivel nem voltak mérnökök és semmi kézzelfoghatót nem tettek le az asztalra. Társadalmi hasznosságuk és szellemi örökségük viszont felbecsülhetetlen. Ilyen szempontok is vannak ám, nem csak olyanok, amik számokkal mérhetőek. :P

(#28) selenge válasza Csemike (#27) üzenetére


selenge
tag

Pontosan es nem kis szarkazmussal az ellenoldalra meg azigaz, alkoholista banda, plane ha sonhertzes akkor meg detoxszokeveny... :DD

SZIASZTOK, ÚJ VAGYOK ITT! HOGY VAGYTOK? - Nyomd meg a CapsLock-ot!! - HUUUUU, KÖSZI, MOST MÁR NEM KELL TARTANOM A SHIFTET!

(#29) hoffman_ válasza selenge (#28) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Jogos, iszunk mint a gödény, a kandón is.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#30) Thunderzolee válasza Csemike (#27) üzenetére

Bár nem inproduktív állományban vagyok, de azon kevés dolgozók közé tartozok, akik olyan jóban voltak pár japán sráccal, h kirándultunk együtt, mikor itt voltak, voltam a panzióban is ahol laktak, többen nálam is voltak közülük, lementünk a Balatonhoz is, stb. Természetesen a hozzánk tartozó tolmácsokat is ideértem ehhez a társasághoz.
Egyik srác meg is kérte az egyik tolmácslány kezét.. :B

Aztán később mikor lakótársnőt kerestem, jelentkezett egy lány, akiről kiderült, h orosz-japán "szakos", és csak azért nem a suzukiban tolmács, mert egy külsős beszállító cégnél volt tolmács, de mint később kiderült, a baráti körünk szinte megegyezett (nem sok japán tolmács van az országban).

Ezen személyektől származó infókból eléggé képbe kerültem.
Fájt is s feje miattam jópár felettesemnek, sok olyan dolgot tudtam meg, ami nem egészen úgy volt, ahogy ők be próbálták állítani.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#31) selenge válasza Thunderzolee (#30) üzenetére


selenge
tag

itthon sajnos lehet hogy ez a helyzet, viszont kínában, és ezt biztos forrásból tudom egy 3 nyelvű szinkrontolmács 5-10ezer dolláros órabérben dolgozik, és max 2-3 órát egy nap (hozzáteszem, bele is fájdul a feje)

SZIASZTOK, ÚJ VAGYOK ITT! HOGY VAGYTOK? - Nyomd meg a CapsLock-ot!! - HUUUUU, KÖSZI, MOST MÁR NEM KELL TARTANOM A SHIFTET!

(#32) dabadab válasza selenge (#31) üzenetére


dabadab
titán

"egy 3 nyelvű szinkrontolmács 5-10ezer dolláros órabérben dolgozik"

Biztos ez? Jol fizetett ertelmisegiek egy honapban keresnek ennyit az USA-ban (marmint a felso hatart, 10k USD-t).

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#33) tkazmer válasza hoffman_ (#14) üzenetére


tkazmer
addikt

persze, hogy kialakult, nézz csak rá a topicnyitó hozzászólására éppen a tiéd előtt. mongol szakra járt, ami mellett átjárt török, iranisztika és történelem szakra.
ezzel a tudással milyen korszerű és piacképes értéket lehet teremteni? (a kérdés nem kifejezetten offenzív jellegű, meggyőzhető vagyok, bár biztos nem könnyen...)

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#34) hoffman_ válasza tkazmer (#33) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Erről beszélek. Általánosítani nem mindig jó(más kérdés, hogy szerintem igen, jobban járunk), itt üt vissza a dolog.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#35) selenge válasza dabadab (#32) üzenetére


selenge
tag

nem értelmiségi, hanem szinkrontolmács, erre kevés ember képes, egyszerre 3 nyelven gondolkozni, beszélni, csak gondolj bele, kínaiból angolra, abból mondjuk németbe, aztán kínaiba etc.... jah, és mondjuk ezt egy többmillió dolláros üzlet megkötésekor (sajnos a fordítógépek egyre veszik el ennek a munkának a terét, bár a kínainak fontos a személyes találkozó, és a beszéd! )

Tkazmer: "ezzel a tudással milyen korszerű és piacképes értéket lehet teremteni?"

nem a korszerű, és talán nem is a piacképes a lényeg, hanem a Tudás, én mint hadtörténész, rengeteget kutattam, kutatok, és elég sok téren, fegyvertörténet, vallástörténet, történelem, földrajz, meteorológia, csillagászat, és nyelvek, mert ezek mind hozzátartoznak az adott szakterülethez.

amúgy alapvetően nyelv szak a mongol, a diplomával felsőfokú nyelvvizsgát adnak, de ettől függetlenül le kell tenni a közép és alapfokú vizsgát más nyelvből, illetve a szakon 3-4nyelvet is tanultunk kötelezően (és ezek nem európai nyelvek).

van olyan tanár ismerősöm, aki több mint 20ázsiai nyelven beszél, és ezek közül sokat anyanyelvi szinten (egyszer Tuvában volt egy torokének versenyen, ahol nem hitték el, hogy nem tuvai származású - bár 190cm magas és szőke hajú, kék szemű :) )

illetve egy tanár barátom, szintén mongol szakról hagyományos állattartásból él, és hidd el, más az íze annak a rackának, marhának, amit ő nevel!!!

szóval a tudás, amiből az ember építkezik és él, az nem kell hogy piacképes, modern legyen, mert mi lenne az emberiséggel, ha nem lennének olyanok, akik megőrzik eleink tudását, történetét, kultúráját... tudom kicsit romantikus hozzáállás, de nekem sokat ad lelkileg és szellemileg is az a tudat, hogy olyat alkotok, amit esetleg unokáink, vagy az ő unokáik fognak olvasni, és belőle tanulni

SZIASZTOK, ÚJ VAGYOK ITT! HOGY VAGYTOK? - Nyomd meg a CapsLock-ot!! - HUUUUU, KÖSZI, MOST MÁR NEM KELL TARTANOM A SHIFTET!

(#36) Mr X válasza selenge (#35) üzenetére


Mr X
veterán

Jó dolog a tudás, de ha nem tudod kamatoztatni, akkor mehetsz takarítani a diplomáddal.

(#37) Kassadin válasza Csemike (#27) üzenetére


Kassadin
addikt

Nem tudom minek köszönhető ez a bölcsész=büfészak(olyan könnyű?), de az azért imádom hallani/olvasni, hogy mennyi diplomás ember verdesi a seggét a földhöz, merthogy nem keres kezdésnek 300 ezret 8 óra semmittevéssel, természetesen ők alja munkát nem végeznek el, mert hát ők diplomások ugye, nem ezért "tanultak" annyit. Mondjuk ez a manager meg a többi is kb. ennyit ér a munkaerőpiacon.

Vad kapitalizmus korszakát éljük, sajnos már senki alá se tolnak csak úgy oda egy munkahelyet. Főleg nálunk, na abba inkább ne is menjünk bele, mert csak felmegy a vérnyomásom.

[ Szerkesztve ]

(#38) baluka26


baluka26
veterán

Én műszaki területen vagyok, a mérnökök szerint mégis büfészak. Műszak menedzsernek tanulok a BME-n. Azért annyira nem könnyű...

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#39) truba


truba
tag

Szerintem nem kell lenézni egyik szakot sem, mindenkinek a sajátja a legnehezebb. Sógornőm bölcsész szakos, PTE-BTK magyar -történelem, én pedig ZMNE-KLHTK nemzetbiztonsági szak.
Nekem a sajátom sokkal nehezebbnek tűnik mint a bölcsész, de lehet tévedek.

(#40) Thunderzolee

Youtube: mi történik egy elejtett tollal a Holdon? :o

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#41) Crystalheart válasza truba (#39) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Igazság szerint a humán szakok azért tűnnek néha sokkal könnyebbnek, mert ha valakinek van érzéke hozzá, akkor valóban nagyon könnyű tud lenni a gyakorlati része, tehát amit nem magolni kell. De biztos, hogy azt a több ezer oldal jogi blablától a legtöbb mérnök kifeküdne, ahogy viszont is, a legtöbb jogász a matektól.

(#42) selenge válasza Mr X (#36) üzenetére


selenge
tag

úgy látszik nem értetted amit mondani akartam, nem a pénzkeresés a lényeg, van elcsépelt közhely: "a tudás hatalom" - de nem feltétlen a hatalom a megfelelő szó... arra gondolok, hogy volt pár általános iskolás tanítványom, íjászatot tartottam nekik, eleinte minden edzés előtt egy egy magyar illetve keleti nomád mesét, regét mondtam el nekik, aztán egyre jobban érdekelte őket és komolyabb(természetesen az ő szintjükön) történelmi dolgokba is belementünk (a történelem tanár nem feltétlen örült ennek, mert ő még mindig a finnugor - sic- elméletnél volt leragadva)

szóval azt az érzést amit az ad, hogy a gyerekek, vagy akár felnőttek csüngenek a szavaidon, és a világot kizárva figyelnek rád (és meg is értenek) azt semmi pénz nem váltja ki

volt egy(azaz 5) gépészmérnök szomszédom, aki egyszer belenézett a tanulmányaimba, és azt mondta hogy ezt ő képtelen lenne megtanulni: hasonló szöveget látott

természetesen én meg a matekhoz, fizikához vagyok láma (bár azért tudom, hogy leesik a holdon a toll, az emberek sem repültek el, csak könnyebbek voltak)

azt, hogy nem tudják ki volt Eötvös Lóránd, sajnos a mai oktatás szutyka... az érettségis felvételit is marhaságnak tartom, és az egész bolognai rendszert is, ha ezt 10évvel ezelőtt teszik fel az ELTE-n, azért más arányok keletkeztek volna...

a magolásról meg annyit, hogy én sosem voltam jó tanuló, sportoltam, heti 12 edzésem volt, szar érettségim, de az egyetem 120 pont volt a ponthatár és 120al vettek fel (én még felvételiztem nyelvből, történelemből), illetve ehhez még annyit fűznék hozzá, hogy akkori párom teljesen el volt keseredve hogy nem lett olyan jó az érettségije (szt.Margit gimnázium - elit), ellenben nagyon sok kitűnő lett, mert rengeteg volt a magolós, és ott azt követelték meg, viszont ő volt az egyetlen akit oda vettek fel ahova szeretett volna menni!!! és voltak egyéni gondolatai!

[ Szerkesztve ]

SZIASZTOK, ÚJ VAGYOK ITT! HOGY VAGYTOK? - Nyomd meg a CapsLock-ot!! - HUUUUU, KÖSZI, MOST MÁR NEM KELL TARTANOM A SHIFTET!

(#43) Mr X válasza selenge (#42) üzenetére


Mr X
veterán

Te nem értetted amit én írtam. :)

A jóérzéssel nem tudsz fizetni a boltban. Ahhoz dolgozni kell, és gondolom nem azért diplomáztál, hogí betanított munkás legyél. Ezért kell az eladható tudás.

A tudás hatalom, de hogy tervezel boldogulni ezirányú ismereteidet kamatoztatva?

(#44) Kassadin válasza selenge (#42) üzenetére


Kassadin
addikt

Ha nincsen kereslet a tudásodra a munkaerőpiacon, akkor azzal (munka szempontjából) nem sokra mész. Az megint teljesen más téma, hogy ki mennyire művelt.

(#45) selenge válasza Mr X (#43) üzenetére


selenge
tag

Mint par hszel ezelott irtam van 3 szakmam meg... Amugy lehet kamatoztatni csak mek kell talalni a modjat

SZIASZTOK, ÚJ VAGYOK ITT! HOGY VAGYTOK? - Nyomd meg a CapsLock-ot!! - HUUUUU, KÖSZI, MOST MÁR NEM KELL TARTANOM A SHIFTET!

(#46) Huma


Huma
addikt

Én csak azt tudom mondani, hogy akinek nem inge...
Valamint, nem zörög a haraszt ha nem fúj a szél. Nem véletlenül hívják büfészaknak. :))

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#47) Csemike válasza Mr X (#43) üzenetére


Csemike
csendes tag

Ezzel a materialista szemlélettel nem is fogjátok sose megérteni a bölcsészet lényegét, a tudás hatalmát. Egyszerűen vannak pénzben nem kifejezhető dolgok amik mégis hasznosak az emberiségnek. Furcsa, mi? [link]

(#48) danih


danih
addikt

Szia!
Te is fehér zoknit viselsz a szandállal nyáron?

(#49) baluka26 válasza danih (#48) üzenetére


baluka26
veterán

;]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#50) selenge válasza danih (#48) üzenetére


selenge
tag

Sza! A bolcsesz es a prli kozt van kulonbseg :C

SZIASZTOK, ÚJ VAGYOK ITT! HOGY VAGYTOK? - Nyomd meg a CapsLock-ot!! - HUUUUU, KÖSZI, MOST MÁR NEM KELL TARTANOM A SHIFTET!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.