Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Blitz23


Blitz23
tag

Szevasztok.

Ez a hozzászólás egy mini regény lesz,ami egy beszélgetést indít el. Ez egy vélemény + objektív tények összessége.

Én úgy gondolom,hogy ehhez nagyban hozzájárult a hatalmas hype-vonat,amit sikeresen létrehoztak a különböző marketing fogásokkal+ eltelt 3 év az utolsó project-jük óta. A fanok már nagyon éhesek voltak egy újabb From Software játékra,és ez látszik az eladásokon is.

Az elképzelés zseniális,de a kivitelezés egyáltalán nem indokolja ezt a "csúcsértékelést". Kivittem a Demon Souls-t, a Dark Souls 1-2-3-at és a Bloodborne-t is és ezek alapján azt kell mondjam,hogy közülük a Sekiro a leggyengébb. Megjegyzem, a Sekiro-t is kivittem.

Rengeteg mindent kidobtak az ablakon, az RPG elemeket borzasztóan leegyszerűsítették (Igen, tudom,hogy előre szóltak, ez nem egy RPG) és a zene sem lett éppen csúcs. Ajánlott meghallgatni egy Bloodborme - Gehrman The First Hunter vagy egy DS3 - Soul of Cinder, Prince Lorian számot. Olyan tűz van bennük,hogy a mai napig besz@rok rajtuk. Ehhez képest a Sekiro-ban sok mini bossnál ugyanaz megy, a boss-ok pedig egyáltalán nem kaptak nagyon egyedi zenéket . A kedvencem röhejesen az első (nem a tutorial) mini boss zenéje. Nagyon illett a General elleni harchoz.

A legnagyobb hibája a játéknak,hogy nagyon keményen hiányzik belőle a variáció.Ezért a casual playereknek - mint én - csak egyszeri végigvitelt ér meg, ez pedig elfogathatatlan egy From Software játéktól, nem ezt szoktuk meg. Míg a fentebb felsorolt játékokkal több 100 órát el tudott lenni az ember a PVP-nek,coopnak, a rengeteg karakter variációnak köszönhetően, itt max 20-30 óra a dolog. Lehet mondani akármit, az ugra-bugra és a fejlesztett harcrendszer nem igazolja azt,hogy sokkal kevesebb értéket kap az ember vásárlás esetén. Ez egy játék,de nem csak játék. Ez egy termék,ami értékkel rendelkezik.

A nehézségre nem tudok panaszkodni.Én sz@r vagyok benne ( sok emberhez képest, az utolsó boss fight-nál rengetegszer meghaltam) mégis ki tudtam vinni. Már most rengeteg boss fight videó van fenn Youtube-on,amikben többen is bizonyították: lehetséges sebzés nélkül legyőzni az összes boss-t. Aki panaszkodik a nehézségre az nem fektet bele elég időt a gyakorlásra, nem cheese csak nagyon nehéz.Valakinek több kell, valakinek kevesebb. Ez nem egy könnyen felvehető játék.

Összességében egy..jó játéknak mondanám. 6-os vagy nagyon jóindulattal gyenge 7est érdemel, vagyis épphogy megéri teljes áron beszerezni a játékot. Én megvettem Day 1 PC-re,de PS4-re ajánlott,hogy végigjátszás után el lehessen adni.

Elvileg From Software még 3 (vagy lehet csak 2 és a Sekiroval együtt értették a 3-at anno?) játékon dolgozik,amik közül az egyik szinte biztos,hogy PS4 exkluzív lesz. Na arra leszek kíváncsi.

Köszöntem. :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.