Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#18) The DJ válasza pet007 (#17) üzenetére


The DJ
addikt

Folyamatban a dolog, úgy néz ki lesz egy másik G5 quad, a kettőből pedig össze tudok legózni egyet. Első körben megkeresem majd a problémás hardvert, aztán szerintem kerítek ebayről egy cseredarabot, így lesz két gépem, az egyiket pedig eladom a végén.

A másik viszont be lesz fogva, régi álmom volt egy ilyen masina. Még a mai napig tökéletesen megfelel szinte minden feladatra. Azért 2 processzor és 4 mag nem fog rosszul muzsikálni 8GB ram mellett. Tervezek bedobni egy SSD-t is. Az egyetlen hátránya a G5-nek az az, hogy az utolsó OSX, amit fel tudsz tenni rá az a 10.5.8, sajnos az újabb verziók már nem támogatják a PowerPC processzort. Ezen okból kifolyólag az alkalmazás is kevesebb, de azért még mindent fel lehet lelni erre a platformra is.

Sokat olvastam a témában és a dual/quad G5 gépek még mindig szépen teljesítenek. Ha jó áron tudsz hozzájutni, akkor jó vétel lehet. Persze kell hozzá kitartás és egy kis kísérletező kedv, de szerintem gyönyörű a G5 ház és a teljesítményre sem lehet panasz. Hiába van egy erősebb asztali gépem, mégis vonz valamiért és ahogy magamat ismerem ezt fogom használni az i5-ös PC helyett. :)

Ha lesz időm és életerőm, akkor írok majd tapasztalatokat is és frissítem ezt a bejegyzést is.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.