Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) GodGamer5


GodGamer5
addikt

A "Castle of Illusion Starring Mickey Mouse" ott figyel a polcomon gyári Game Gear kazettán. De régen volt... :)
Mondjuk egy ilyen konzolért már biztos nem adnék pénzt, nosztalgia ide, vagy oda...

[ Szerkesztve ]

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#2) vanye


vanye
senior tag

Kissé elkésett ezzel a SEGA. Aki már "felült" a nosztalgiavonatra, és beújított egy SNES Minit, ha moddolta a masináját, akkor már annyi SEGA-játékot (is) felpakolhatott a gépre, amennyit csak a kb. 350 MB-os belső tárhely megengedett. :D Persze más a kinézet, az alap menürendszer, a joyok stb., de mivel a fizikai kontrollerek adottak, a HDMI-kimenettel ellátott mini konzol pedig bármilyen modern tévére/monitorra ráköthető, csakis a segás játékok miatt sztem nem éri meg ezt a retro-konzolt is beszerezni.

Stern des Südens!

(#3) #00137984 válasza vanye (#2) üzenetére


#00137984
törölt tag

Igen, valahogy én is igy vélekedek az SEGA Genesis/Mega Drive Mini konzolról... Nintendo SNES Classic Mini konzolt a Retró játékosok megvehették már és az okositást többen elvégezték a konzolon. Nekem még az eredeti SNES konzol és a játék kazetták megvannak, de az SNES Classic Mini konzolt is nagyon szeretem. SEGA MegaRetron HD itt van nekem az eredeti SEGA kazettákra, ezért a SEGA Genesis/Mega Drive Mini konzolra kevésbé van szükségem játszani. Ha az eredeti tervek szerint megjelenik és a SEGA kazettákat kezelné, akkor megvártam volna a megjelenést és most azon játszanám a SEGA kazettákat. Igy nekem a sok eredeti konzol és kazetták, az SNES Classic Mini konzol mellé csak a látványa miatt tudnám értékelni. A beépitett játék kinálat szerint még sok Retró játékos érdeklődésére számithat, mivel az eredeti SEGA Genesis/Mega Drive konzolok és a kazetták egyre ritkábban érhetőek el gyüjteményes állapotban.

[ Szerkesztve ]

(#4) #54072192 válasza vanye (#2) üzenetére


#54072192
törölt tag

Akinek arra kell a gép, hogy többféle emulátort futtasson, meg mellé telepakolja ROM-okkal, annak az SNES mini is teljesen felesleges.
Van egy rakás megoldás, például a Raspberry Pi + RetroPie, egyedi menüvel, akár Kodit is futtatva, ezeket a rendszereket támogatva. Vannak hozzá nagyon szép házak és kontrollerek. Ráadásul mivel USB-s, ezért köthetsz rá akár olvasót a kazettáidhoz, ha vannak, plusz olyan kontrollert használsz, amilyet akarsz.

(#5) kilua


kilua
senior tag

Nekem nosztalgiából elég annyi, hogy switchre kapok nes játékokat az onlinehoz, azt hiszem 20 dolláros akcióban volt a sega genesis kollekció valami 30 játékkal (de minden gépre van) minek ahhoz sok külön doboz a tv alá, még ha mini is?

(#6) #00137984 válasza kilua (#5) üzenetére


#00137984
törölt tag

Retró konzol gyüjteményben sok mindent el tudok képzelni az eredeti konzolokon kivül... :) Az emulátorok és az összes játék rom szintén egy gyüjtemény, amig mások a replika Mini konzolokat szerezték meg. Nintendo NES Classic Mini konzol után a többi megjelent Mini konzol (SNES és ez a SEGA, az ATARI és a C64). Még azt a Playstation Classic Mini konzolt is megveszik sokan... :D

[ Szerkesztve ]

(#7) kilua válasza #00137984 (#6) üzenetére


kilua
senior tag

A playstation classic az megbukott már töredékáron dobálják a boltok ha jól emlékszem (de ez így van jól, mivel trehány munkát végzett azzal a géppel a Sony)

[ Szerkesztve ]

(#8) #00137984 válasza kilua (#7) üzenetére


#00137984
törölt tag

Playstation Classic Mini konzolnak az emuláció volt a gyengesége. A játékok között a nagy kedvencek hiányoztak, ezért a retró faktor nem müködött... :F Ezen akkor többen fentakadtak, de még a SEGA Mega Drive Mini konzol is ilyen helyzetbe kerülhet, ha az emuláció a játékélményt hazavágja. Az eredeti SEGA kazetta kezelés hiánya miatt már most nem tudom komolyan venni, de eddig még nem hozták nyilvánosságra az összes elérhető játékot. 40 SEGA játék nem sok, de majd meglátjuk mire mennek vele... :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.