Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#19) Kormi76 válasza Cifu (#11) üzenetére


Kormi76
aktív tag

A Seek Thermal terméke már nem mai darab, évekkel ezelőtt jött ki, akkor még csak iPhone 5/5s-hez volt Flir One, de 2015 nyarán valóban kijött az új generáció, ami (nem enyhén kopizva a Seek Thermalt) már univerzális, annyira nem követtem, ez valóban elkerülte a figyelmem.
A Flir egyedüli előnye az MSX, ami eye candy, de a gyakorlatban szerintem mindenki tudja épp mit kameráz és nem nehéz megállapítani melyik hőérték mihez tartozik, szóval a használhatóságot ez nem hinném, hogy lényegesen érinti. Persze egy random geek tesztben biztos fain, és azt a benyomást kelti mintha órási felbontása lenne a kamcinak, azonban ez egy óriási illúzió, mivel a Flir One 2nd 160x120, a Flir One 1st pedig 80x60 pixel felbontású volt, amíg a Seek Thermal kezdettől fogva 206x156 hőérzékelő pixelt tartalmaz. A Flir ráhúz egy VGA (!) valós kép réteget és máris mekkora ász, ugye? MSX nélkül az első Flir aligha lett volna használható, mert akkora felbontásban csak pár pacát látnál, ezzel szemben a Seek Thermal hőképből is értékelhető részleteket rajzol ki. (Persze ez messze van egy valódi profi hőkamerától.) Szerintem, aki tényleg érdemben akarja használni, annak fontosabb a hőfelbontás, mint a parasztvakítás.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.