Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) sTERNI


sTERNI
senior tag

Az a baj, hogy HDD-knél erőlködni kell már a 100-200Mb/s tartományban, míg az SSD-k már a Gb/s-től sem riadnak vissza egy ideje.. kérdés, hogy mikor lesz teljes értékű alternatíva az SSD, mikor mernek majd az emberek teljesen átállni a memórialapú adattárolásra.

"You travel with fascinating companions, Doctor."

(#2) sanzi89


sanzi89
addikt

Ebben a cikkben egyedül az 5 év garancia tetszik. Normál HDD-re miért nem vállalnak ennyit? :U

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#3) XuChi válasza sTERNI (#1) üzenetére


XuChi
addikt

Nem a merészség kérdése, hanem az ára ami elrettentő.

Én már rées régen kivágtam volna a nas-ból a hdd-ket, ha pl a 2tb ssd 50k lenne!

(#4) King Unique válasza sTERNI (#1) üzenetére


King Unique
titán

Nagyon egyszerű a válasz = ha majd jóval lejjebb megy az áruk...Mert ugye, ha x TB adatot kell tárolni, akkor jelenleg / közeljövőben még mindig a HDD a legköltséghatékonyabb megoldás.

Szóval, akkor már 2,5" | 5 TB | SSHD, az komoly. Viszont a 15 mm-es magasság miatt a laptopban való használat kiesik, egy USB-s külső házba meg elég a normál változat is, már csak a kedvezőbb ára miatt is . A PMR-SMR kitérő kellett a cikkbe, mert én is valóban gyanút fogtam. :D

[ Szerkesztve ]

(#5) lexandro válasza XuChi (#3) üzenetére


lexandro
tag

Ez csak ido kerdese, addig meg mar elporognek azok az osdi HDD-k :)

Robi

(#6) Taranti


Taranti
senior tag

Erről a 8GB NAND-ról léphetnének már följebb egy kicsit. Nem hiszem, 32GB-ig sokat dobna az áron.

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#7) XuChi válasza lexandro (#5) üzenetére


XuChi
addikt

Jó lenne màr nagyon :). 850 pro 2Tb. Ebböl 4db a nas gépembe ;) :)

(#8) Cifu válasza sTERNI (#1) üzenetére


Cifu
nagyúr

mikor mernek majd az emberek teljesen átállni a memórialapú adattárolásra.

Nem merészség, hanem pénztárca kérdése. Amíg 1TB-os tárhelyet legalább 90e Ft-ért kapsz SSD-ből, vagyis bő hatszor annyiért, amennyiért HDD-ből, az SSD adattárolás / torrent / stb. célra nem alternatíva.

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#9) #82729984 válasza Cifu (#8) üzenetére


#82729984
törölt tag

+1

Viszont pl. rendszernél én már rég átálltam ssd-re és minden ismerősőm is erre buzditok, mert már egy 256-os ssd is megfizethető kategória és ég és föld a hdd-hez képest.
Adattárolásra meg a dvd helyére bekerült egy hdd

(#10) ktamask válasza sTERNI (#1) üzenetére


ktamask
tag

Én nagyon jól elvagyok a WD10EZEX (WD Blue) HDD-kkel, szerintem ezek elég gyorsak adattárolásra.

WD 1TB: WD10EZEX HDD: 15000 Ft
Kingston 1TB SSD: ~ 95000 Ft.

Nemhogy nem merek, de nem is tervezem az átállást ilyen áreltérés mellett.

Rendszer természetesen egy 120-as (Kingston Fury) SSD-ről fut, de adatokat nem tárolok SSD-n, mióta egy Kingston Hyperx 3K kb. 40 naposan beadta a kulcsot, ellentétben a régebbi, már 500-1000 napot HDD-kkel.

(#11) jerry311 válasza sTERNI (#1) üzenetére


jerry311
nagyúr

SSD van az asztali gépemben és a laptopomban is. HDD nincs.
Kell ennél több?

Egyébként meg, ez mindig is pénzkérdés volt. Nagy HDD-t is az vett, akinek volt rá pénze. Aki csóró volt, annak csak 40 MB-os HDD-je volt és amikor kellett neki egy szövegszerkesztő, akkor letörölte a játékokat, feltelepítette a Windows-t 10 floppyról...

(#12) Hieronymus válasza Taranti (#6) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"Erről a 8GB NAND-ról léphetnének már följebb egy kicsit."

Nem lehet, túl sok 8GB-os egység van még raktáron.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#13) Televan74


Televan74
nagyúr

Legjobb és legköltséghatékonyabb megoldás számomra az SSD + gyors HDD páros.Igaz ez sem olcsó,de nem kerül annyiba mint egy 1TB SSD. :)

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#14) Obi-1


Obi-1
őstag

Nekem mindig szimpatikus volt az SSHD ötlete. Így nem nekem kell döntenem, hogy a legutolsó Windows dll is az SSD-n legyen-e, vagy sosem használja senki. Úgy látszik, hogy ennek ellenére az SSHD már nem lesz mainstream, most megkaphatnám 30-40 ezerért az 500GB-os SSHD-t, amely már elegendő kapacitás lenne a notebookban.

A jelenlegi notebookomban még feláldoztam a DVD-olvasót, így 120GB SSD és 500GB HDD van benne. Mindennel elégedett vagyok, de szívesen használnám optimálisabban az SSD-t. Jelenleg túl sok olyan dolog kerülhet rá, amely nem igényli a gyors hozzáférést, míg más programokat a HDD-re száműztem, így nem részesülnek a nagyobb sebességből. Egy 256GB-os SSD-vel az alkalmazásokat már mind az SSD-n tudnám tartani, de még akkor is szükségem lenne a HDD-re.

A régi notebookom lett a feleségem netezős gépe, mostanra nagyon lelassult. 3 perc 50 volt a power-to-youtube elérés. A Firecuda SSHD-vel és friss telepítéssel a régi gép nagyon meggyőzően teljesít. Szerintem bőven van létjogosultsága a technológiának, főleg olyan gépekben, ahol nem célszerű a két egységet különválasztani. A WD is belépett az SSD piacra, így ők is előállhatnának jobb kombinációkkal. Valószínűleg egy 60-100GB SSD +1TB HDD még nagyszerűbb teljesítményt tudna nyújtani.

Only a Sith deals in absolutes.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.