Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gabor7th


gabor7th
addikt

Kérdés van-e rá igény, hogy felhőben legyenek az adataim és ezért fizessek időszakonként ahelyet, hogy lenne egy saját biztonsági másolatom és nem kell folyamatosan fizetni. Nem beszélve a biztonsági, meg bizalmi dolgokról... Titkosítva küldi az adatokat? Az szép adatforgalommal járna.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#2) Cifu


Cifu
nagyúr

Ha korlátlan ideig tartó lenne a felhős szinkronizáció konstrukciója (amíg a lemez működik, legalábbis), nem lenne rossz ajánlat, de így az. Mondjuk az automatikus szinkronizálás nem rossz dolog, de ezért a kényelemért ekkora felárat nem tudom, hányan hajlandóak megfizetni (hovatovább kicsivel többért vehetsz két ilyen lemezt, és akkor rögtön két fizikai biztonsági másolatod van...)

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#3) Gdi


Gdi
senior tag

Az "igazi" felhős szinkron akkor lenne, ha nem kellene külön alkalmazást futtatni, hanem lenne bene egy modem, belepattinthatsz egy SIMet és kész. Az alkalmazás meg max egy egyszeri konfighoz kell, ahol fiókadatokat meg esetleges limiteket adsz meg.

Így ha nincs is gépre dugva, tápellátás esetén be tudja fejezni a szinkront az éjjeli szekrényen is, vagy a kocsi szivargyújtójáról.

A fentieket egy hordozgatós háttértér szempontjából írtam.

[ Szerkesztve ]

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#4) arn


arn
félisten

a megfelelo adatvedelem nem a felhos szolgaltatas feladata lenne?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#5) gabor7th válasza arn (#4) üzenetére


gabor7th
addikt

Milyen szinten érted ezt ennek fényében:

A dokumentum azonosítója: (TS//SI//NF) SSO HIGHLIGHT - Microsoft Skydrive Collection Now Part of PRISM Standard Stored Communications Collection. Dátum: 2013-03-08

Írd be a keresőbe.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#6) nyunyu


nyunyu
félisten

Arról egyelőre sajnos nincs hír, hogy az Egyesült Államokon kívül is elérhető lenne az ajánlat, pedig lehet, hogy volna rá igény, főleg ha más felhős tárhely-szolgáltatókkal is sikerülne hasonló konstrukcióban megállapodni.

EU teljesen jogosan hülyét kapna tőle, lásd Safe Harbor.

Nehogy már az amerikai hatóságok túrkáljanak az európai júzerek adataiban.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#7) rviktor25 válasza gabor7th (#1) üzenetére


rviktor25
aktív tag

Az utolsó részt leszámítva egyetértek veled.
Ahhoz: Egy értelmes implementációval nagyon minimális az overhead.

Chiwasuu!!!

(#8) TigerCat


TigerCat
nagyúr

A Dropbox áraihoz képest ez sem rossz...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#9) Dinsdale


Dinsdale
tag

Nem egészen értem ezt a meghajtót. Miért kellene a felhős tárhelyemről backupot készítenem?

(#10) tserrof77


tserrof77
senior tag

Én egy kisebb anomáliát vettem észre a cikkben:

A két darab, 5400 fordulat/percen pörgő lemezt használó, USB 3.0-s interfészen kapcsolható külső merevlemez lényegében egy külsőleg átrajzolt Backup Plus Portable Drive 1 TB tárkapacitással, amit kiegészítettek egy spéci szoftverrel.

de vélhetően a belsejében egy 2,5 hüvelykes HDD dolgozik

...akkor most egy vagy kettő? Mert a 10mm vastagságból kiindulva 1db-ra látok rációt, ebbe nem fér bele 2...

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#11) twine válasza tserrof77 (#10) üzenetére


twine
addikt

Egy HDD, benne 2db lemezzel/tárcsával/korongal, amik 5400RPM-el forognak... :U

[ Szerkesztve ]

(#12) tserrof77 válasza twine (#11) üzenetére


tserrof77
senior tag

Hmm...jogos... de akkor meg tokkal együtt elég víkony az a 10mm... mert ugye a kétlemezes laptop hdd-k 9-9.5mm-esek :U

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#13) halaszlo


halaszlo
csendes tag

Az Amazon drive 1 TB-ig nem ingyenes? Én úgy emlékszem...

(#14) halaszlo válasza halaszlo (#13) üzenetére


halaszlo
csendes tag

Ja, nem... csak egy évig.

(#15) waverider


waverider
senior tag

4X4TB -os csomag érdekelne ugyanebből :DDD
(offroad)

Informatikus csemete mondókája: ZIP ZIP csóka, vak vARJúcska. A Windows 2 dologtól akadhat ki: az egyik önmaga, a másik bármi más. Donald billentyűzetet használ, Mickey egeret. A WORD elszáll, az írás megmarad.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.