Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) M@cika


M@cika
őstag

Még nem értem el a felfogóképességem megfelelő szintjét.
Seagate, vagyis HDD. Ha a drónnal együtt repül, akkor live oda menthetné a kamera a videót, vagyis nem sok értelme van micro SD foglalatnak. Ha meg nem repül, akkor csak egy ütésálló eszköz adattároló funkcióval.

Nasit a kis fehér medvének!

(#2) nubreed válasza M@cika (#1) üzenetére


nubreed
veterán

Amúgy még én sem. Pedig már ittam kávét, csak még nem ütött be. :D

Szóval minek nehezíteni a drónt egy hdd-vel? Nem értem ez mire jó.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#3) #16939776


#16939776
törölt tag

Ez egy kártyaolvasóval egybeépített külső HDD?!

Vagy, önállóan, külső áramforrás nélkül is életképes, és van az usb-n kívül valamilyen más vezeték nélküli szabvány, amit támogat kommunikáció gyanánt?!

Első esetben : :DDD :)) :C ...

Második esetben : egész életképesnek tűnik.

[ Szerkesztve ]

(#4) Syl


Syl
nagyúr

Drón + HDD
Ugyanitt bojler eladó?

;]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#5) szaszyka


szaszyka
senior tag

Drónból ki a microSD, bele a HDD-be. Miközben a drón a földön van... mi ebben az újdonság ? Ha a drón lent van, nem mindegy mibe rakom a kártyát? Inkább csináltak volna drónra szerelhető külső SSD-t.

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#6) Teréz Atya válasza szaszyka (#5) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

"drónra szerelhető külső SSD"
Lolz, you made my day! Jóhogy nem Titan Blacket akarnál rácelluxozni egy Mavicra. :D

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#7) szaszyka


szaszyka
senior tag

Mi a gond az "ötlettel"? Egy M2 SSD nem olyan nagy, és nehéz, hogy ne lehetne akár egy tokban rápattintani egy drón hátára, mondjuk egy 511Gb-os verziót. Több értelme lenne, mint ennek a hordozható hadd-nek szerintem

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#8) d.tiborz


d.tiborz
aktív tag

Az én olvasatomban: repülsz, videózol, ez a cucc a földön a zsebedben, táskában. Leszállsz, madárból kártya ki, ebbe beledug (microSD foglalat), felvétel átmásol (energiaforrásról nem ír a cikk, talán akkupakk), repülhetsz tovább.
@szaszyka: Osmo-nak, Inspire-nek létezik SSD háttértár.

(#9) szaszyka válasza d.tiborz (#8) üzenetére


szaszyka
senior tag

Így gondoltam én is. Nem vagyok járatos a témában, köszi az infót ;)

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#10) kago akira


kago akira
tag

Azert fel tenném a kérdést hogy 20perc repüléshez minek kéne ssd-t vagy hdd-t rárakni? Ugy is le kell szállni akkut cserélni...:)

Ryzen 2600x - 32GB RAM - SAPPHIRE RX580 - 970 EVO 500Gb SSD - INWIN 301 sevenfan eDition :D

(#11) d.tiborz válasza kago akira (#10) üzenetére


d.tiborz
aktív tag

NEM teszed rá. Repülsz, leszállsz, kimásolsz. Utána újra repülsz.

(#12) derive válasza kago akira (#10) üzenetére


derive
senior tag

Na ja, nem volt rendesen leirva, hogy mi is ez.
Ez egy hordozhato HDD amin van kartyaolvaso es gombnyomasra tud arrol masolni kulon szamitogep nelkul. Nem a HDDt rakod a dronra, annak van sajat SD kartyaja amit visszateres utan lementhetsz erre a HDDre. Annyi az ujitas, hogy ehhez mar noti sem kell, eleg ez a zsebedben lapulo kutyu. Gyorsan lemented, akkut cserelsz azt mar mehet is vissza a dron.

[ Szerkesztve ]

(#13) .mf válasza szaszyka (#7) üzenetére


.mf
veterán

Kis drónoknál minden gramm számít, és egy microSD kártya és egy m.2 SSD és az ahhoz szükséges átalakító, IC-k, rögzítő között van egy kis különbség; továbbá semmi extrát nem ad az extra sebességével, mert a kis akciókamerák bitrátáit a micro SD-k is bírják, és mivel egy repülés aránylag rövid, arra egy kisebb microSD kártya is elég, de még azokból a kártyákból is vannak elég nagy kapacitásúak (256 GB).
Tehát semmi értelme.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#14) nubreed válasza d.tiborz (#11) üzenetére


nubreed
veterán

Arra ott a laptopom/gépem vagy ha megtelt a kártya, teszek bele másikat. Ergo, ez egy teljesen felesleges termék.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#15) d.tiborz válasza nubreed (#14) üzenetére


d.tiborz
aktív tag

Teljesen felesleges az a téma, hogy kinek mi felesleges. Te kiviszed a laptopot/gépet (?), én speciel nem. A kártyacseréről: így is elég picik a kártyák, kint a mezőn csereberélgetni szerintem "felesleges" :))

(#16) macilaci78 válasza derive (#12) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ezt egy bármilyen fapados nas is tudja, 12V betáp esetén szivargyújtóról egy az egyben is megy. Mindegy is...

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#17) ASdS válasza Teréz Atya (#6) üzenetére


ASdS
csendes tag

Nem ördögtől való. SSD drónon.

(#18) Teréz Atya válasza ASdS (#17) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Ok, most olvasd el az Inspire specifikációit, aztán nézd meg a Mavic-ét. Aztán gondolkodj el, hogy mire gyártották az elsőt, mire a másodikat, és rájössz, hogy egy MAVIC-ra semmi értelme az SSD-nek.

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#19) ASdS válasza Teréz Atya (#18) üzenetére


ASdS
csendes tag

Drónra szerelhető SSD aranyozta be a napod. Tessék itt van. Ez se jó, semmi se jó? :) Nem azzal volt bajod, hogy Mavicra, szóval ez gyenge kitérő manőver volt.
I1esem van, szóval nem kell átnyálaznom a spec.-et, te viszont hülyének akarsz mást, másokat beállítani.

(#20) Teréz Atya válasza ASdS (#19) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Húh, na akkor még egyszer leírom"
""drónra szerelhető külső SSD"
Lolz, you made my day! Jóhogy nem Titan Blacket akarnál rácelluxozni egy Mavicra. :D" - külső SSD - pipa / Mavic - pipa
válasz:
"Nem ördögtől való. SSD drónon." - Nem ördögtől való Mavicra külső SSD, mert az Inspire 1-be beépítettek egyet? De, az attól még az. :)

"Ok, most olvasd el az Inspire specifikációit, aztán nézd meg a Mavic-ét. Aztán gondolkodj el, hogy mire gyártották az elsőt, mire a másodikat, és rájössz, hogy egy MAVIC-ra semmi értelme az SSD-nek." - hmm, még mindig Mavicról van szó.

"Nem azzal volt bajod, hogy Mavicra, szóval ez gyenge kitérő manőver volt." - Minden hsz-emben többször szerepel az SSD és Mavic, sőt még a jobb felső sarokban is egy Mavic van az SSD fölött, sőt, még a cikkben is megemlítik.

És azt hiszem ennél tovább nem érdemes csavarni, mert csak meddő vita lenne belőle.

Ha a stílusom túl nyers volt, azért elnézést kérek. További szép estét!

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#21) kago akira válasza d.tiborz (#11) üzenetére


kago akira
tag

Én tudtam hogy ezt nem kell rárakni csak az elottem szoloknak probaltam magyarázatot adni :)

Ryzen 2600x - 32GB RAM - SAPPHIRE RX580 - 970 EVO 500Gb SSD - INWIN 301 sevenfan eDition :D

(#22) M@cika válasza kago akira (#21) üzenetére


M@cika
őstag

Akkor Nekem -ahogy az első hsz-ben írtam - xart sem ér.
Úgy érne valamit, ha azonnal felhőbe menne a felvétel vgay streamelné a drón a cuccost. .-)

[ Szerkesztve ]

Nasit a kis fehér medvének!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.