Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Morden24


Morden24
nagyúr

mindenesetre furcsa látni, hogy a saját operációs rendszere helyett egy konkurens gyártó megoldásaira fókuszál

Miért lenne furcsa? Először is, ez nem olyan, hogy "vagy SeaDragon vagy Photon", esetleg vagy "szifon vagy WM" másodszor is jelenleg a WM-felhasználók többségét szerintem sokkal kevésbé érdekli egy ilyen cucc, mint a szifonos felhasználók nagytöbbségét, szóval számomra egyáltalán nem furcsa.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#2) Ulkesh


Ulkesh
őstag

"mindenesetre furcsa látni, hogy a saját operációs rendszere helyett egy konkurens gyártó megoldásaira fókuszál"

Nekem sem furcsa, hisz jelenleg egyik WinMo-t használó hardver sem képes ezt lekezelni a multitouch és az erős GPU hiányában.

Igazából nincs sok értelme az alkalmazásnak, csupán technológiai demó, de elég meggyőző pl. a kongresszusi könyvtár iratai közötti villámgyors böngészés.
Hatalmas mennyiségű grafikus adat gyors áttekintésére igencsak alkalmas megoldásnak tűnik

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#3) eami válasza Ulkesh (#2) üzenetére


eami
addikt

"Nekem sem furcsa, hisz jelenleg egyik WinMo-t használó hardver sem képes ezt lekezelni a multitouch és az erős GPU hiányában."

Öööö már miért is? Sztem gyorsabban zoomolok rá scrollwheelel egy képre mint két ujjal nagyitgatni. Persze multitouch sokkal csecsásabb ;) Valamint ha jól tudom vannak több mint 5 évvel ezelőtti WM gépek is amikben erősebb hardver van mint az iphoneban :)

(Ezek csak a WM hardverére vonatkoztak nem akarok ájfón nem ájfón vitát vívni, mivel nincs értelme és mindenki használja azt ami neki kényelmes és kiszolgálja az igényeit)

(#4) Lirion


Lirion
addikt

"Igazából nincs sok értelme az alkalmazásnak, csupán technológiai demó"
Ezt meglehetősen sok alkalmazásra lehet mondani, főleg az iPhone esetében. Bizonyára vannak, akik igénylik az ilyen alkalmazásokat, ha olyanok is vannak, akiknek a bluetooth fölösleges.

(#5) Ulkesh válasza eami (#3) üzenetére


Ulkesh
őstag

"Sztem gyorsabban zoomolok rá scrollwheelel egy képre mint két ujjal nagyitgatni."

Szerinted...
Tudod sokkal gyorsabb a művelet, ha közvetlenül az mozgatni, méretezni szánt objektumot fogod és kezeled. (Szerinted egy papírlapot kézzel emelsz fel gyorsabban, vagy manipulátorral (robotkar)?

"Valamint ha jól tudom vannak több mint 5 évvel ezelőtti WM gépek is amikben erősebb hardver van mint az iphoneban "

Rosszul tudod.
Az iPhone kicsivel erősebb hardvert tartalmaz mint egy Playstation2 (ezt Carmack nyilatkozta és én a látott játékok és alkalmazások fényében el is hiszem).
Proci órajelben vannak gyorsabb WinMo-s PDA-k, de azok grafikus támogatása és memóriasebessége enyhén szólva is szegényes az iPhone-hoz képest.

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#6) Ulkesh válasza Lirion (#4) üzenetére


Ulkesh
őstag

"Ezt meglehetősen sok alkalmazásra lehet mondani, főleg az iPhone esetében. "

Mondjál már légyszi párat :)

"Bizonyára vannak, akik igénylik az ilyen alkalmazásokat, ha olyanok is vannak, akiknek a bluetooth fölösleges."

Én nem igénylem, de érdekesnek találom. Az engine-re épülő alkalmazásokat meg várom.

Ja a bluetooth számomra teljesen felesleges (headsetet kábelest használok, fájlokat wifin küldözgetek, szinkronizálni a bölcsőben szoktam). Szóval..... :C

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#7) evone válasza eami (#3) üzenetére


evone
őstag

hiaba volt 5 evvel ezelott is erosebb hardver ha egyszeruen nincs rendesen optimalizalva a winmobile, hiszen ott is kulonbozo cpuk vannak, es azert a winmot is eleg regot foltozgatjak

iphone ost meg nagyjabol 0rol kezdtek, es egyetlen egy arch-ra, igy rendesen tudtak optimalizalni, ahhoz hogy a gyengebb procijaval is nagyobb sebesseget erjen el minden teren mint akarmelyik winmobileos telefon/pda/akarmi.

de javitsatok ki ha tevedek

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#8) evone válasza Ulkesh (#6) üzenetére


evone
őstag

tenyleg sok app van ami csak techdemo, pl az ibeer, meg az iwater es tarsaik, elobbiek pl csak a gyorsulasmerot demozzak csiliviliben. ;P

ps: a bluetooth mar amugyis haxoljak, volt mar rendese bt-s filekuldes a telefonrol

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#9) Ulkesh válasza evone (#8) üzenetére


Ulkesh
őstag

"tenyleg sok app van ami csak techdemo, pl az ibeer, meg az iwater es tarsaik"

Ezek inkább tréfás alkalmazások, nem gondolnám, hogy felmerült volna a készítők fejében, hogy bármit demóznának vele :)

Ellenben van a MS Surface-hez hasonló képkezelő alkalmazás, no arra mondhatjuk, hogy ilyesmi.

"ps: a bluetooth mar amugyis haxoljak, volt mar rendese bt-s filekuldes a telefonrol"

Amíg nincs rendszerszinten támogatva, no meg alkalmazásszinten, addig nincs sok értelme. (Mondjuk belegondoltatok, hogy van már picivel több mint 10 millió felhasználó, aki nap mint nap megvan BT fájltranszfer nélkül? :) )

[ Szerkesztve ]

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#10) eami válasza Ulkesh (#5) üzenetére


eami
addikt

"Szerinted...
Tudod sokkal gyorsabb a művelet, ha közvetlenül az mozgatni, méretezni szánt objektumot fogod és kezeled. (Szerinted egy papírlapot kézzel emelsz fel gyorsabban, vagy manipulátorral (robotkar)?"

Igen, mivel multitouchnál a két ujjad be van "szoritva" egy 3,2" keretbe amelynél ha kiérsz a szélére akkor lehet megint középre pozicionálni és így tovább...
míg scrollwheelnél egy 1-1,5cm átmérőjű körön kell körözni, azt hiszem talán ez gyorsabb ;)

De úgy látom megint kezdesz elmenni almázásba.
Szóval: igen tudjuk hatalmas sokmindent tud, rendkívül okos, ügyes, szépe csillivilli stb...

(#11) #16820480 válasza Ulkesh (#9) üzenetére


#16820480
törölt tag

és abba belegondoltál, hogy hány millió felhasználó meg nincs meg nélküle? :))

(#12) Ulkesh válasza eami (#10) üzenetére


Ulkesh
őstag

"Igen, mivel multitouchnál a két ujjad be van "szoritva" egy 3,2" keretbe amelynél ha kiérsz a szélére akkor lehet megint középre pozicionálni és így tovább...
míg scrollwheelnél egy 1-1,5cm átmérőjű körön kell körözni, azt hiszem talán ez gyorsabb ;)"

Eléggé egysíkúan gondolkodsz (nem sértésként), itt nem csak nagyítasz, hanem navigálsz is, mozgatod az egész virtuális asztalt, amit scrollwheel-el nem tudsz megtenni, oda kell nyúlnod a kijelzőhöz, pozicionálni, majd vissza és nagyítani.
Nem véletlen, hogy a Seadragon a multitouch egyik demonstrációs alkalmazása. (Nem, nem a mobile változat, hanem a nagy a Surface-en.)

[link]

[link]

[ Szerkesztve ]

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#13) Ulkesh válasza #16820480 (#11) üzenetére


Ulkesh
őstag

"és abba belegondoltál, hogy hány millió felhasználó meg nincs meg nélküle?"

:)

Abba belegondoltál, hogy az eladott BT fájltranszfer képes mobilok esetében hány százalékuknál használják egyáltalán ezt a funkciót? ;)

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#14) eami válasza Ulkesh (#12) üzenetére


eami
addikt

nem vitatkozok :R

(#15) #16820480 válasza Ulkesh (#13) üzenetére


#16820480
törölt tag

persze, de ilyen eszközökből nem 10 milliót, hanem több száz milliót adtak el már. ;)

(#16) Lirion


Lirion
addikt

Hihetetlen... éveken át tanultam arról, hogyan manipulálja és mossa az emberek agyát a marketing szakma, de az alma fan-ekhez hasonló hatást még sehol nem láttam. Bárcsak visszatekerhetném az időt, hogy újra szakdolgozati témát kelljen választanom, tuti az apple marketingpolitikájáról írnék, simán meg lenne 60-70 oldal is. :U

"Mondjál már légyszi párat"
Kapásból ott a multitouch-os nagyítás, simán elég lenne, ha mondjuk körözni kéne az ujjal vagy egyik sarokból a másikba húzni, kicsinyítéshez meg fordítva, de nem, prezentáljuk a csodás multitouchot, had ámuljon az agyatlan paraszt. :DD
Ahogy látom ez a MS cucc is ilyen innovatív csoda, érdekes módon mégis kapja a fikát az iphone tulajoktól, de miért is? Tényleg kiváncsi vagyok...

[ Szerkesztve ]

(#17) Morden24 válasza Lirion (#16) üzenetére


Morden24
nagyúr

Most kicsit túlspilázod szerintem, Ulkesh-nek abban igaza van, hogy MS részről ez simán lehet egy techdemo, ami a szifonhype-ot kihasználva megmutatja, hogy mire képes a technológia, aztán majd lehet hivatkozni rá akkor, amikor kijön a Photon a multitouch-csal meg a többivel.

Ezt hívják piggyback-marketingnek.

Sectumsempra - For Enemies

(#18) Ulkesh válasza Lirion (#16) üzenetére


Ulkesh
őstag

"Kapásból ott a multitouch-os nagyítás, simán elég lenne, ha mondjuk körözni kéne az ujjal vagy egyik sarokból a másikba húzni, kicsinyítéshez meg fordítva, de nem, prezentáljuk a csodás multitouchot, had ámuljon az agyatlan paraszt. "

Ne haragudj, de ez a mondatod már tényleg eléggé izzadtságszagúra sikeredett. Elfogyott a lőpor? :)

Tudod a kétujjas nagyítás/kicsinyítés abból jött létre, hogy természetes emberi gesztusként ezzel a két ujjaddal mutatsz méretet, az általad felsorolt lehetőségek működnének, de hogy használjad el kéne olvasnod a leírást, mert nem természetes, hogy egy méretet úgy adj meg az ujjaiddal, hogy körözöl vele.
Az egyik sarokból a másikba való ujjhúzás nem megoldás, mert szerencsétlen szoftver honnan tudja, hogy most méretezni akarsz, vagy elmozgatni az objektumot?

"Ahogy látom ez a MS cucc is ilyen innovatív csoda, érdekes módon mégis kapja a fikát az iphone tulajoktól, de miért is?"

Pass, én nem fikáztam, sőt érdekes dolognak tartom.
A Surface és az iPhone is abba az irányba mutat, hogy a jövő az érintés és a természetes gesztusok felhasználása lesz az ember-gép kommunikációban.

[ Szerkesztve ]

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.