Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) twollah1976


twollah1976
őstag

Ennyi erovel azt is odairhattak volna a dobozra, hogy just a phone.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#2) Rinocerosz válasza twollah1976 (#1) üzenetére


Rinocerosz
senior tag

Nemsokára már nem csak telefont kell választanunk hanem töltő is :DD

[ Szerkesztve ]

(#3) Ricardo


Ricardo
félisten

Minél többet kérnek érte, annál kevesebbet adnak hozzá. Honnan is ismerős ez :U

A véleményem itt is ugyanaz. Ez így gáz.

(#4) bollokcs80 válasza Ricardo (#3) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Csak nem arra a cégre gondolsz, aminek egy már részben elfogyasztott gyümölcs a jele? :DD

B.Cs.

(#5) MarkCsiha461


MarkCsiha461
junior tag

Hát ez nagyon gáz :O A telefonban az egyetlen jó dolog a kamera meg a stock android, erre még füles se, meg adapter sem? :C

(#6) Gomez86


Gomez86
őstag

Nekem ezzel nem lenne problémám ha olcsóbb lenne a készülék. Nem is tudom hányszor adtam el úgy telefont hgoy a fülhallgatót ki sem bontottam.
Aki sokat használja az vesz magának valami rendeset, aki meg nem annak meg miért számlázzák ki?

De jelen esetben ez annyira nem szép dolog

"A man is a success if he gets up in the morning and gets to bed at night, and in between he does what he wants to do." Bob Dylan

(#7) No.01 válasza Gomez86 (#6) üzenetére


No.01
őstag

+1

(#8) DeFranco


DeFranco
nagyúr

boci boci tarka... ;]

(#9) Yofej75


Yofej75
aktív tag

Egész pontosan "Type-C/jack adapter sem jár a csúcsmodellekhez"

aki arra gondolt, hogy töltő nem jár hozzá az szövegértési versenyre ne jelentkezzen :DD

"a töltést pedig egy 18 wattos hálózati fej látja majd el Type-C/Type-C kábellel"

Azt nem írhattam ide, hogy "nincs aláírásom" ezért ide írom, hogy "Azt nem írhattam ide, hogy "nincs aláírásom" ezért..."...

(#10) MarkCsiha461 válasza Yofej75 (#9) üzenetére


MarkCsiha461
junior tag

Ha már ilyen kicsi az akksi, legalább egy 45W-s töltést rakhattak volna. :(

(#11) Rinocerosz válasza Yofej75 (#9) üzenetére


Rinocerosz
senior tag

Rám célzol?

(#12) vicze válasza Rinocerosz (#2) üzenetére


vicze
félisten

A töltő az esetek 95%-ban a legfeleslegesebb kellék, amit a vásárlók még csak ki se bontanak.

(#13) Ricardo válasza bollokcs80 (#4) üzenetére


Ricardo
félisten

Az ő üzletpolitikájuk az hogy vegyél meg mindent pluszban jó pénzért a többszázezres telefon mellé.

(#14) kbyte1024


kbyte1024
addikt

nem fért bele az árba :N viccesek

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#15) Rinocerosz válasza vicze (#12) üzenetére


Rinocerosz
senior tag

Ezt nem igazán értem és akkor, hogy töltik a telefont?
Mert valahogy csak kell.

(#16) Obyboy válasza Gomez86 (#6) üzenetére


Obyboy
addikt

Ez teljesen jogos.
Aki sokat használja a fülest előbb utóbb vesz magának normálisat. Aki nem használja annak pedig felesleges plusz költség még ha nem is érzi annak. Ha annyira adni akarnak fülest a gyártók az új készülékhez akkor adjanak egy kupont amit be lehet váltani egy tetszőleges honlapon a füles vásárlásánál.

Felőlem a töltőfejek és az adat/töltő kábelek is mehetnek a fülesek sorsára. (főleg pl olyan esetekben mikor a készülék tudja a 30W töltést de a gyártó csak 20W-os töltőfejet ad hozzá)

Esetleg lehetne választani vásárláskor, hogy milyen plusz kiegészítőkkel (füles, töltő, adatkábel) szeretnéd megvenni a készüléket. Mint ahogy a RAM/ROM esetén is van választási lehetőség.

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#17) hogabesz válasza Rinocerosz (#15) üzenetére


hogabesz
aktív tag

"A Telefonica angol leányvállalatánál, az O2 UK-nél tavaly szeptemberben indult az első pilot a HTC-vel karöltve: a mobilszolgáltató olyan kiszerelésben kínálta a csúcskategóriás One X+ okostelefont, melyben már nem volt külön hálózati töltő, csak a szinkronizáláshoz vagy az USB-s töltéshez használható microUSB-kábel. A tapasztalatok azt mutatták, hogy ez a legtöbb vásárló számára semmilyen problémát nem jelentett, a vevők mindössze 18 százaléka vásárolt külön microUSB-s töltőt a telefonhoz - ez jóval kedvezőbb arány, mint amire a mobilszolgáltató eredetileg számított."

Gondolom a kedves vásárlóknak gőze nem volt, hogy nem kapnak töltőt, de azt már nem a szolgáltatónál vették meg hanem utólag egy elektronikai szaküzletben. De ők levonták a következtetést, miszerint nem kell a töltő senkinek. Istenem... :W

(#18) vicze válasza Rinocerosz (#15) üzenetére


vicze
félisten

Mivel töltöd jelenleg a készüléked? Pont úgy fogod az újat is, így teljesen szükségtelen újabb és újabb töltőket felhalmozni.
Egy teljes dobozom van tele töltőkkel, pont ugyan olyan USB-s mindegyik.
Kábel mellékelve van a dobozban, így csak rá kell dugd, a töltő a túlnyomó többségnek egy felesleges kellék.

@hogabesz: A hülyeség terjesztése helyett esetleg érdemes lenne utána olvasni. Szerinted ha tájékoztatták a vásárlót, hogy nincs töltő és felajánlották, hogy kér-e akkor mi a jó fenéért mondná bárki, hogy nem kell és venne máshol inkább? :F
O2 jelenleg se ad töltőt a készülékekhez. A pilot 2013-as...

[ Szerkesztve ]

(#19) DigitXT válasza vicze (#18) üzenetére


DigitXT
félisten

Manapság, a gyorstöltők korában, amik nem csak (!) 5V-ot tudnak kinyomni azon
az USB-n, ez ilyen formában messze nem triviális.:N Ha a telefon "megbeszéli" a
töltővel, hogy jöhet gyorstöltés 9V-on, vagy épp akármennyin, ami az adott gyártó
saját kis szabványa, akkor azzal gyorsan tölt. Minden mással meg nem...:))

Szerk: abban igazad van, hogy tök ugyanolyan 1A@5V töltőfejből nem kell több...

Szerk2: ja és a hír tök nem arról szól, hogy nem adnak a telefonhoz töltőfejet.:C

[ Szerkesztve ]

(#20) vicze válasza DigitXT (#19) üzenetére


vicze
félisten

Még egyszer ez az emberek 95%-nak lényegtelen. Azt se tudják mi az a gyors töltő.
Minden töltő tölteni fogja valamilyen formában és sebességgel bármelyik telefon, azért univerzális, a többi geek blabla az embereket nem érdekli.

Senki nem mondta, hogy nem adnak hozzá töltőfejet eddig.

[ Szerkesztve ]

(#22) Rinocerosz válasza vicze (#18) üzenetére


Rinocerosz
senior tag

Igen csak azért egy minimális fejlődés nem árt, mert azért egy 4500mAh akkumulátort nem szívesen töltenék 5 wattal, de persze kinek mi 1 este alatt feltölt...
Lehet venni gyorsabbat csak az megint + pénz mert a telefon ára csak emelkedni fog. Az is igaz akinek van 400-500 ezer Ft egy telefonra annak egy adapterre már csak csak telik. Viszont ha abból indulunk ki, hogy 500 ezres telefonokra az emberek 1000ft fóliát és tokot vesznek... szóval lehet egy 20 ezres töltő kiverné a biztosítékot.

(#23) Rinocerosz válasza hogabesz (#17) üzenetére


Rinocerosz
senior tag

Igazából amit adnak az embereknek azt kérdés nélkül be is nyelik ;]

(#24) DigitXT válasza vicze (#20) üzenetére


DigitXT
félisten

Senki nem mondta, hogy nem adnak hozzá töltőfejet eddig.
De akihez hozzászóltál, pont ebből indult ki. Aztán folytatódott a vita, hogy kell-e?
Lehet, hogy az emberek 95%-nak nem, ám amikor 10 perc múlva el kell rohannia,
s akkor veszi észre, hogy halódik a telefon, örülni fog a régi töltőfejen "bepumpált"
2-3% akkutöltöttségnek míg gyorstöltővel ennyi idő alatt 10x annyi belement volna.
Ég és föld: rájön, hogy nem lett volna hülyeség, ha nem vmi régi szarral tölti (LOL).
Vagy ekkor se jön rá. Amúgy tudom, hogy az akkut kíméli a lassú töltés.:))

Rinocerosz: egy 4500mAh akkumulátort nem szívesen töltenék 5 wattal
Erről van nagyba' szó, ezért is adnak ehhez a telefonhoz pl. 18W-os töltőfejet.:D

[ Szerkesztve ]

(#25) hogabesz válasza vicze (#18) üzenetére


hogabesz
aktív tag

"hülyeség terjesztése" :D

Egy 2013-as cikket idelinkelni nem az... Egy élmény volt. :C

(#26) Rinocerosz válasza #20749568 (#21) üzenetére


Rinocerosz
senior tag

Tényleg így van. Viszont ezek örök életűek?
Mert ha nem akkor végül is venni kell mégiscsak. Persze nyilván kevesebbet kell gyártani így, mert elég lehet jó pár évente 1db.

(#27) Rinocerosz válasza DigitXT (#24) üzenetére


Rinocerosz
senior tag

Igazából az egész csak egy vicc/irónia volt....már bánom, hogy leírtam.
Kellene már egy irónia detektor emoji:K

[ Szerkesztve ]

(#28) DigitXT válasza Rinocerosz (#27) üzenetére


DigitXT
félisten

Ez sajnos egy félreérhető címadással megfogalmazott cikk, ezt el kell fogadni.:DD

Szerk: amúgy én kaptam fülhallgató adaptert a HTC-hez: soha nem használtam...
(Ellenberger a hozzá kapott gyári USB-C-s fülest meg igen, teljesen jó az nekem.)

[ Szerkesztve ]

(#29) vicze válasza DigitXT (#24) üzenetére


vicze
félisten

Nem ebből indult ki, felvetette ironikusan, erre reagáltam, hogy van ahol igenis csinálják, az elektronikai hulladék visszaszorítása érdekében.
Az emberek számára töltő töltő USB USB, soha az éleben nem fog semmilyen specifikációt olvasni a túlnyomó többség bemegy a szolgáltatóhoz és telefont vesz, jó esetben a dobozt is a boltban hagyja. Otthon dobja ki? :F

Ideális esetben minden kiegészítő opcionális kellene legyen, ha szükséged van rá kéred, ha nem akkor nem.
Talán egyszer eljutunk oda, hogy minden USB-DP lesz és minden más teljesen szükségtelené válik.

@MarkCsiha461: A Pixelek csak 15W-vel tudnak tölteni... Minden efelett felesleges.

[ Szerkesztve ]

(#30) arn válasza vicze (#18) üzenetére


arn
félisten

Epp ez az, hogy nem egyformak, gyorstoltesbol is van par fele szabvany.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#31) jUUh


jUUh
addikt

Még jó, hogy olcsóbb lett cserébe.

Samsung Galaxy S23+

(#33) DigitXT válasza vicze (#29) üzenetére


DigitXT
félisten

soha az éleben nem fog semmilyen specifikációt olvasni
Azért egy tech portálon ennél talán szofisztikáltabb felhasználók vannak jelen.;)

(#34) vicze válasza DigitXT (#33) üzenetére


vicze
félisten

Nem ők az átlag vásárló. Nem ők vásárolnak évi 350millió készüléket (ehhez jön ugyan ennyi feature phone szintén USB-s töltővel). A gyakorlatban több 100 millió töltő kerül a szemétdobra, pusztán azért mert a telefon mellé csomagolják.

[ Szerkesztve ]

(#35) weberzolee válasza kbyte1024 (#14) üzenetére


weberzolee
aktív tag

nem fért bele az árba :N viccesek”

Közelítsd meg máshonnan. Egy műanyag pohár 50 huf. Egy lebomló meg 3000 huf. 20 használat után kuka. Nem fér bele az árba hogy örökké jó legyen? Lehet hogy a Google csak környezettudatos, 10-ből 9 felhasználónak nincs rá szüksége.

[ Szerkesztve ]

(#36) Kokzor válasza vicze (#34) üzenetére


Kokzor
aktív tag

Nekem nem ez a tapasztalatom. Az én ismeretségi körömben, még a kevésbé hozzáértők is a telefonhoz kapott töltőjét használják és tudják, hogy mi a gyors töltés, maximum csak azt nem, hogy mennyivel tölt a telefonjuk.

A cikkhez pedig:
Ez az igazi filléreskedés. Spórolnak a tárhelyen és a tartozékokon is. Legközelebb rakják egy zacskóba a mobilt, ha már nagyon spórolni akarnak. :N

(#37) hemaka


hemaka
nagyúr

Azért a telefon még benne lesz? :D

(#38) Noukoum válasza vicze (#20) üzenetére


Noukoum
veterán

Pontosan .azt nem tudják mi az a gyorstöltő csak azt hogy milyen márkájú az a mobil. Az a legfontosabb.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#39) DigitXT válasza Kokzor (#36) üzenetére


DigitXT
félisten

Döglött lovon nem akarván lovagolva: szerintem, ha egy sima USB-portra dugja rá
az ember és akkor kiírja neki a teló, hogy majd olyan 6-8 óra múlva fogja magába
szipkázni a delejt, abból még a laikus is rájön, milyen az a kevés áram... Még ha
nem is érti, vagy nem is érdekli: az érdekli, hogy nem tudja feltölteni akármivel.:N

A DJI Osmo-hoz pl. nem járt töltőfej, mert minek azt? Rádugtam USB portra, hát
kb. nem történt semmi. Fórumokon lehet olvasni a panaszokat, hogy próbálták a
családban talált ilyen-olyan töltőfejjel, és mintha nem akarna tölteni! Ja, hogy azt
egy 2A-s fejjel célszerű megküldeni, hogy belátható időn belül kész legyen? Igen.
Írja is a gyártó, de nem adja hozzá: minek, majd veszel, vagy már van is otthon...
Részben igaza van, mert mondjuk egy iPad töltőfej tökéletes. A régi HTC nem.:N

Ui: van aki gariba vitte vissza amiatt, mert órák után is 10% körül volt a töltöttség.
Persze, az átlagfelhasználó nem használ gimbalt a telefonhoz, tiszta sor.:))

(#40) Yofej75 válasza Rinocerosz (#11) üzenetére


Yofej75
aktív tag

Az kizárt, mert nem tudom. :DDD

Azt nem írhattam ide, hogy "nincs aláírásom" ezért ide írom, hogy "Azt nem írhattam ide, hogy "nincs aláírásom" ezért..."...

(#41) K82 válasza vicze (#29) üzenetére


K82
őstag

Cáfolnálak, a P2/P3 széria tudta a 18W-os töltést. Alacsonyabb akkufeszültségnél ugyanúgy megkapták a 3200-3300mAh-s töltőáramot a 18W-os PD-s töltővel mint a Mi8 az ugyanilyen teljesítményű QC-s töltővel.

Szerk.: a Nexus 5x volt 15W-os.

[ Szerkesztve ]

Pixel / OnePlus Pad

(#42) vicze válasza K82 (#41) üzenetére


vicze
félisten

Ez a gyakorlat, P3 ugyan ez. Nagyon jól látszik is, hogy miért.

(#43) Fred23 válasza vicze (#42) üzenetére


Fred23
nagyúr

A fillérkefélés cégtől függetlenül antipatikus. :(
Anno a Nokia a telómhoz adott Type-C-3.5 jack átalakítót, fülhallgatót, tokot, amcsi és magyar hálózathoz is töltőt. :U

(#44) K82 válasza vicze (#42) üzenetére


K82
őstag

A P2XL-nek volt egy olyan nyűgje h 20°C alatt nem ment a gyorstöltés, de a P3-nál ez már nem volt meg, ott rendesen ment a 18W.

Pixel / OnePlus Pad

(#45) Mr.Grincs


Mr.Grincs
veterán

Ez igen kérem. Ők is feltalálták a meleg vizet? Az Apple legalább ad fülest hozzá, MÉG..... hamár a lightning-jack átalakítót kispórolták. Amúgy ezeken az átalakítókon kaszálnak a legtöbbet, mert kénytelen vagy megvenni.. "dongle" :DDD

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#46) #78791680 válasza Mr.Grincs (#45) üzenetére


#78791680
törölt tag

OP 7 Pro fel ev használat, minden nap Warp Charge 30W toltovel toltve. 98% aksi. Aki azon aggodna hogy a gyorstoltes kinyirja az aksit.

[ Szerkesztve ]

(#47) blueMerle


blueMerle
veterán

Ahogy látom, szépen vagyunk azokkal, akik csak a cimet olvassák el, nekik segitek:

!!!
!!! A TELEFONHOZ JÁR HÁLÓZATI TÖLTŐ !!!
!!!

Type-C/jack ÁTALAKITÓ ADAPTER NINCS A CSOMAGBAN

[ Szerkesztve ]

(#48) vicze válasza blueMerle (#47) üzenetére


vicze
félisten

Értő olvasás meg nem a te erősséged úgy látszik, továbbra se írta senki se egész topikban, hogy nem jár. :U

(#49) Kokzor válasza blueMerle (#47) üzenetére


Kokzor
aktív tag

Nagyon félre értetted a dolgot. Csak felmerült a téma.
Egyébként tökéletesen érthető lett volna nagy, vastagon kiemelt betűk nélkül is. :(

(#50) HarleyCustom


HarleyCustom
veterán

Most akkor jár töltő, vagy nem? :F ;]
Tölti, vagy nem tölti, az itt a kérdés... :DDD

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.