Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) bajusz15


bajusz15
senior tag

Aki leszrukol 3-400k-t egy telefonért (legyen az bármilyen márkájú), az ne adja itt a hipokratát, hogy jajaj micsoda bűnt követ el xy cég, milyen szemét, micsoda lehúzás stb, mert 1. a telefon ára mellett aprópénz a kiegészítő 2. úgy is meg fogja venni a többség, mert nem fogja az 5w-tos töltőjével tölteni az új epöl 12-jét. :U (arról nem is beszélve, hogy az apple olyat rá fog marketingelni, hogy a jövőben aki töltőt ad a telefon mellé ki lesz nézve :DDD )

(#252) Wesder válasza .Szaki. (#248) üzenetére


Wesder
félisten

Gazsinak Bivalybasznàdon lehet hogy stàtusz szimbólum, hogy rajoskodjon, de igen, amiből évente megy el 100+ milla az minden csak nem stàtusz szimbólum.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#253) aujjobba válasza bajusz15 (#251) üzenetére


aujjobba
addikt

Az 'ugyis meg fogja venni a tobbseg' dolog szerintem nem igaz.
Egyszer vettem egy jobb minosegu 4portos Anker toltot, azzal toltok mindent, a 3db tokfelesleges 5W tolto meg a fiokban rohad.
Senkinek sem kotelezo megvennie az almas gyorstoltot 30ezerert.

[ Szerkesztve ]

(#254) Ezekiell válasza Wesder (#252) üzenetére


Ezekiell
veterán

Tudod hány "Gazsi Bivalybasznàdon" él Magyarországon? Pláne a fiatalabb korosztályban? Sok...

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#255) .Szaki. válasza Wesder (#252) üzenetére


.Szaki.
addikt

Erről van szó. :R

(#256) aujjobba válasza aujjobba (#253) üzenetére


aujjobba
addikt

Egyebkent pedig talan azt is be lehetne mar latni, hogy tenyleg mindenkinek van mar otthon annyifele toltoje, hogy az esetek 90%-aban nem hianyzik plusz egy.

Nalunk a fiokban 3db 5W apple tolto, napi hasznalatban egy 6portos blitzwolf, egy 4portos Anker, 1db ikea vezetekmentes, 2db ikea 3portos, 1db erosebb samsung, 1db huawei gyorstolto, plusz 1db huawei szupergyorstolto.

Hagyjuk mar, a fingot reszelitek itt napok ota...

(#257) Egon


Egon
nagyúr

Nem igazán értem ezt a vergődést a topicban (persze ehhez vastagon hozzájárul a tutkó clickbait, flamewart generáló címadás is). Értelmező olvasás megy? Hadd emeljem már ki a "hír" lényegét:

Elemzők szerint az Apple úgy szándékozik áthidalni a vélhetően hamarosan kiépülő, új jogi környezet jelentette akadályokat (valószínűleg mindenkinek evidens, hogy nem a Lightning lesz a legkisebb közös többszörös), hogy konkrétan nem ad semmit a készülékekhez. Persze ez majd az iPhone 12 széria bemutatóján fog kétséget kizáróan eldőlni, de több szempontból is ésszerű lépés lenne a gyártó részéről.

Miről is beszélünk?!? :U

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#258) Sgr_A válasza janeszgol (#250) üzenetére


Sgr_A
addikt

Az ipad 6. gen 2018 az 9,7’’
a 10,2’’ az a 7.gen 2019-es

(#259) janeszgol válasza Sgr_A (#258) üzenetére


janeszgol
félisten

Bocs, elírtam. 9.7 a jó.

[ Szerkesztve ]

(#260) Egon válasza .Szaki. (#248) üzenetére


Egon
nagyúr

Nekem az a tapasztalatom, hogy a relatíve idősebb (50+) korosztály vonatkozásában még megvan a státusszimbólum jellege az almás termékeknek, ami vélhetőleg arra vezethető vissza, hogy amikor bejöttek ezek a termékek, kis hazánkban még valóban alkalmasak voltak erre a szerepre, mind az áruk, mind az elterjedtségük okán.
Van aztán olyan kollégám is, aki már csak hobbiból melózik (kétszer olyan drága kocsival jár, mint a CEO), neki mindig a csúcs iPhone-ja van, de mivel másban nem felvágós-rajkodós típus, szerintem neki az ökoszisztéma tetszik, és pont lesz*rja hogy mennyibe kerül, meg hogy kinek mit jelent.
A magam részéről kacérkodtam a gondolattal, hogy belépjek az almás táborba, de volt 1-2 negatív tapasztalat a környezetemben, ami elriasztott, úgyhogy maradok droidos vonalon (bár a kisméretű készülékekből komoly hiány van sajnos).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#261) k-adi válasza Sgr_A (#243) üzenetére


k-adi
nagyúr

dehogynem.. mind gáz és mind sajnálandó is.

nagyon szomorú, hogy 2020ban eljutottunk oda, hogy már lassan verseny van belőle melyik a szarabb, ráadásul 3-4-500k sok pénzért :)

(#262) Ezekiell válasza k-adi (#261) üzenetére


Ezekiell
veterán

+1

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#263) pali1228 válasza aujjobba (#223) üzenetére


pali1228
csendes tag

Szerk.: Bocsi, nem ehhez a hsz-hez akartam válaszolni 😅 a tiéd lejjebb van :)

Én a Sony MDR-10RC fejesemet egy tizesért vettem, kihúzhatós kábellel, összecsukhatósan, és 40mm-es hangszórók vannak benne. Nem fogok egy megbízható és időtálló fejhallgatót lecserélni egy vezetéknélkülire, csak mert a gyártó nem akar se jack dugót tenni a telefonjára, se olyan átalakítót csomagolni amivel egyszerre tölteni is lehet a telefont, meg zenét is hallgatni. Aztán ha a bluetooth-osban tönkremegy az akku akkor vagy kicserélem a fejhallgatóm áráért, vagy dobhatom ki a fenébe.

[ Szerkesztve ]

Nézz a szemedbe!

(#264) Syl válasza aujjobba (#256) üzenetére


Syl
nagyúr

> ...tenyleg mindenkinek van mar otthon annyifele toltoje...

Ugye megengeded, hogy mivel például nekem nincs "annyiféle töltőm itthon", kifejezzem nemtetszésemet e hír (előrejelzés) láttán?

Komolyan, egyesek annyira elvakult almavédők, hogy szinte fáj. (Apple causes ‘religious’ reaction in brains of fans, say neuroscientists) Ha holnaptól a boltban a monitort 230-as vezeték nélkül adnának, annak is tapsolnátok, hogy "úgyis van mindenkinek otthon"?

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#265) Szabi® válasza k-adi (#261) üzenetére


Szabi®
addikt

A szarabb alatt mit értesz ? Ezek a készülékek sok-sok évig ketyegnek családoknál.Kérdem én miért lenne ezért szar valami ? Hibás darab meg volt minden márkánál.Életem legrosszabb vására egy Sony Xperia S volt,2 hónap alatt besárgult a kijelzője és a garancia csak szerződés alapon létezett,a valóságban nem. Adhattam el 50 ezer forintért a 130 ezres telót :)
Mi számít szarnak ? Amin Apple logó van ?
Ha megnézed az ilyen hírek alatti hsz-eket jól láthatod a "két tábor lakóit".
Ez nem az apple-t minősíti hanem bennünket embereket.A Ferrari is drága és statusz szimbólum bizonyos körökben,azokba a topikokba is mentek ci@ánykodni ? :F :F

[ Szerkesztve ]

(#266) pali1228 válasza aujjobba (#223) üzenetére


pali1228
csendes tag

Félreértetted, nem a telefon kezd el akadozni, hanem a hang. Késik a hang. A drágábbaknál lehet ez nincs, de azok nem is 10 ezerbe kerülnek, mint a fejhallgatóm volt. Ezt pedig nem szívesen cserélném le, mert nagyon szeretem a hangját is meg a külsejét is.

Nézz a szemedbe!

(#267) aujjobba válasza Syl (#264) üzenetére


aujjobba
addikt

Annak nem tapsolnek, mert nincs itthon sem asztali gep, se monitor, vagy barmi ahonnan lenne feleslegben 230-as kabelem.
Telefonok/tabletek es azok megmaradt tartozekai viszont vannak itthon dogivel, ahogy szerintem a nagytobbsegnek szinten van otthon.

Te vagy a kivetel, es persze, nyugodtan kifejezheted a nemtetszesed, miert ne tehetned.

szerk.: nem vagyok almahivo, ha ez a hir egy droiddal kapcsolatban jelent volna meg, akkor is ugyanez lenne a velemenyem. Az mar mas kerdes, hogy nem jarok be droid topikokba, max ha kerdes merul fel az asszony Huawei/Honor eszkozeivel kapcsolatban.

[ Szerkesztve ]

(#268) Syl válasza aujjobba (#267) üzenetére


Syl
nagyúr

Az off részt nem direkt neked céloztam, ezért is írtam többes számban, ezért nem kell magadra venni ;) Az olyan általános beböfögés volt részemről. Mert, mint full Apple felhasználó és Apple ökoszisztémában élő egyén, elképesztőnek tartom a céghez kapcsolódó rajongó hűséget (ahogy .Szaki. is írta).

Töltőfej és/vagy töltőkábel ügyben meg hiába rodeózunk mi itt naphosszat tépve a szánkat (billentyűzetet), az Apple úgyis a saját pénztárcájára fog hallgatni. Ha egy iPhone dobozon megspórolhat 20 centet, akkor meg fogja tenni. És persze meg fogja magyarázni valami BS marketingszöveggel.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#269) k-adi válasza Szabi® (#265) üzenetére


k-adi
nagyúr

Azért azok amit a reagált kommentben olvashatsz.
samu exo vs. snapi változat ugyanannyiért
p40 hms vs olcsóbb p30 gms
stb.

Nyilván nem "szó szerint" szarok, hisz a basic dolgokat, +telefonálni, sms, gps, stb tudják.

(#270) 7Heads Drago válasza janeszgol (#250) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Azért a legtöbb iPhone tulajnál nem csak a telo figyel be, hanem egyéb hardverek is és igazából ez így a drága. A csúcs droidok marha drágák, ellenben ha csak fél évet is csúsztatsz jelentősen olcsóbb lesz. ( de igazából sztem az a legjobb ha legalább 1 éves csúcs modelleket szerez be az ember) Az iPhonek nem esnek ennyit.
De azzal amit írtál végülis én is egyetértek.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#271) 7Heads Drago válasza aujjobba (#256) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Nálunk nincs pluszba egy se. A teloval együtt eladom a gyárit. Az újhoz meg kapom az újat. Sose vettem még töltött. Kábelt azt többet is.:)
Meg ha vennék is biztos nem az alap 5W osat venném. Szóval nem értem hogy van neked otthon 3 db 5W töltöd.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#272) aujjobba válasza 7Heads Drago (#271) üzenetére


aujjobba
addikt

Az SE (2016) ment a lanyomnak, tolto maradt.
A Watch-hoz kaptam azt hiszem, meg most a Xr-hez is.
De egyiket se hasznalom, mert mint mondtam egy 4portos Anker kivaltotta oket.

(#273) Syl


Syl
nagyúr

MKBHD korrekt véleménye: [link]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#274) Schuler888 válasza #88470784 (#242) üzenetére


Schuler888
senior tag

"3x áron adnám a külön vásárolható töltők árát."
3x-os aron adnad a toltok arat? :DDD
Ha mar trollkodsz, legalabb logikai bukfenc ne legyen egy mondatodban...

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#275) aujjobba válasza Schuler888 (#274) üzenetére


aujjobba
addikt

Elirta, sietett, elofordul.

En inkabb az 'olcso arak' kifejezestol megyek a falnak, amit meg tv reklamban is tolnak.
Pedig olcso max. a termek tud lenni, az ar pedig alacsony.

(#276) Schuler888 válasza aujjobba (#275) üzenetére


Schuler888
senior tag

Igen erre celzok, roppant irritalo :(

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#278) Ezekiell válasza Syl (#273) üzenetére


Ezekiell
veterán

Ugyanazt mondja, amit itt sokan (köztük én is): rendben lesz a lépés, ha csökkentik a töltő árával a telefon árát - sőt, akkor igazán remek lépésnek fogom tartani. Ha nem csökkentik, az gáz, és akkor cashgrab csak.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#279) Schuler888 válasza matematik (#178) üzenetére


Schuler888
senior tag

"egy sérülékeny usb-c portra ami a zsebben hordás mocskát összeszedi."
:DDD :DDD :DDD 3eve dolgoztam mellekallasban egy ideig mobilos boltban, a legtobb nem tolt az iPhoneom problemat megoldott az erre rendszeresitett sim-tuvel valo gane kipiszkalasa a portbol... type-c-nel soha nem talalkoztam ilyennel. Magamnal se, pedig S8 ota hasznalom es zsebben van a telo, a te 50x-i tisztogatasod nem enyhen barokkos tulzasnak tunik... :DDD :DD

[ Szerkesztve ]

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#281) Szabi® válasza k-adi (#280) üzenetére


Szabi®
addikt

a "roma" :D

(#277) csiribá "másik nyelv is ami szintén az anyanyelvem "
A másik anyanyelved szerinti topikokba is írsz ? :D

[ Szerkesztve ]

(#282) Schuler888 válasza janeszgol (#217) üzenetére


Schuler888
senior tag

"Matrica az autóra"
Nah, ha a csengohang nem is... de ez a kocsira apple matrica... pszichiatriai korkep.. :U

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#283) #88470784 válasza Szabi® (#281) üzenetére


#88470784
törölt tag

Ez már személyeskedő, nem lehetne inkább arról írni amiről a topik szól? :R

(#284) joey04 válasza k-adi (#280) üzenetére


joey04
titán

:DDD

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#285) Szabi® válasza #88470784 (#283) üzenetére


Szabi®
addikt

Bocs csak hülyéskedtem,ne vedd komolyan :R

(#286) Schuler888 válasza k-adi (#269) üzenetére


Schuler888
senior tag

"Nyilván nem "szó szerint" szarok, hisz a basic dolgokat, +telefonálni, sms, gps, stb tudják."
Jah, szerencsere a Note10+ 5G-m tudja a "basic dolgokat"... :DDD :DDD :DDD :DDD :DD

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#287) #88470784 válasza Szabi® (#285) üzenetére


#88470784
törölt tag

No problem :)

(#288) doooo válasza k-adi (#280) üzenetére


doooo
veterán

huhh :DDD

(#289) FіkuszKukіsz válasza Ezekiell (#278) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

És azt meg honnan fogod tudni? :F

Romanes eunt domus

(#290) 7Heads Drago válasza Szabi® (#285) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Te legalább elnézést kértél. Ellentétben másokkal.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#291) Szabi® válasza 7Heads Drago (#290) üzenetére


Szabi®
addikt

Persze ,én nem szeretnék senkit megbántani,elvégre kikapcsolódni jön ide fel az ember.
Bár azt is tudom néha nem egyértelműek a vicceim :)

(#292) NemMo válasza Schuler888 (#279) üzenetére


NemMo
őstag

Szerintem egy nyílásba be tud menni a kosz, akkor is, ha lightning és akkor is, ha usb-c a neve. Kb hasonló a méretük is

(#293) Sys85 válasza NemMo (#292) üzenetére


Sys85
veterán

Én a lightningból többször szedtem ki zsebszöszt,mint a Type C csatiból.
Type C-nél lehet a középső nyelv miatt kevesebb nagyobb szösz tud belemenni,a Lightning meg ugye csak egy üres lyuk.
Persze a Type C-ba is belemegy,de a saját tapasztalataim alapján kevesebb.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#294) aujjobba válasza NemMo (#292) üzenetére


aujjobba
addikt

Az enyém is csak olyanba megy bele amiben nincs más pöcök meg nyelv.

(#295) NemMo válasza aujjobba (#294) üzenetére


NemMo
őstag

Jajh :))

(#296) Drp81 válasza Ezekiell (#278) üzenetére


Drp81
aktív tag

"rendben lesz a lépés, ha csökkentik a töltő árával a telefon árát"

Valóban remek lesz... az USA-ban. Csökkentik 30-50 dollárral, nálunk ez azt jelenti, hogy ugyanannyiba fog kerülni, mint tavaly, hála a tavalyinál is remekebb forintnak...

"Vajon Miyazaki platinázta már valamelyik játékát?"

(#297) Noukoum válasza Drp81 (#296) üzenetére


Noukoum
veterán

Amúgy is várható volt az áremelés ezen ok miatt.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#298) aujjobba válasza Drp81 (#296) üzenetére


aujjobba
addikt

Az i11 50$-ral az iXr alatt nyitott, itthon ez 10ezer Ft kulonbseget jelentett.

(#299) smc válasza Drp81 (#296) üzenetére


smc
addikt

És mégis mit vársz? Csökkentsék jobban az árat, hogy szerencsétlen bugris magyar jocóka is meg tudja venni? :U
Ilyen dolgokért minek panaszkodtok folyton?

[ Szerkesztve ]

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#300) Ezekiell válasza Drp81 (#296) üzenetére


Ezekiell
veterán

Az EUR/USD-HUF árfolyammal nem tudsz mit csinálni, ahogy az Apple se tud. Ez van, meg lehet köszönni az MNBnek (többek között). Ezen felesleges idegeskedni.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.