Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) janeszgol válasza .Szaki. (#200) üzenetére


janeszgol
félisten

Amikor megszólal a tömött postán a benszülött zene, azért nagyobb ívben veszed elő a telód, nem? :)

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#202) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

Kíváncsi leszek mi sül ebből ki.
Tőlem kapnak egy *5-öst gazdaságtanból. Mindig találnak egy újabb bőrt ami le lehet húzni a userekről. A fejlődés pedig megállíthatatlan.... 18W-ról egész 20W-ig szárnyaltak. :)

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#203) szkaroly válasza Syl (#192) üzenetére


szkaroly
senior tag

Tökéletesen összefoglaltad a lényeget. :C

Poco X3 Pro

(#204) Sgr_A válasza Darth_Revan (#196) üzenetére


Sgr_A
addikt

És azon a csoda nubian fut az ios?

(#205) Tikakukac válasza .Szaki. (#200) üzenetére


Tikakukac
titán

Menj ki az utcára, nézz körbe, elegyedj beszédbe az utca népével. Ez egy más világ :B Úgy általában a nagyvilágból híreket szoktál szemlézni? Szerinted az értékrendek rendben vannak? Szerintem nincsenek. Éppen ezért lehet egy logós telefon/laptop/óra/akármi egy bizonyos minimum egy adott kultúrkörben. Ez igaz ruházati márkákra és ezer másik dologra is. Én valamiért a használati értéket preferálom, de sokan nem így vannak ezzel :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#206) Juhaszatti válasza .Szaki. (#132) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Még a környezetvédelmet tekintve sem tartom jó lépésnek. Akinek kell az új telefonhoz az új töltő, akár azért mert újonnan vált iPhone-ra, akár azért mert régebbi iPhone-ról vált és ahhoz csak lassú 5W töltője volt...az külön veheti meg, külön csomagolva, külön szállítva, külön raktározva. Ami sajnos nagyon nem környezetbarát, eddig ez a kör megvolt a telefonnal együtt, most különválik.

(#207) Sdi válasza matematik (#178) üzenetére


Sdi
addikt

"Nem hiszem, hogy környezetbarát, gazdaságos vagy ésszerű lecserélni egy sérülékeny usb-c portra ami a zsebben hordás mocskát összeszed." Ezt a sületlenséget honnan szedted ? Több mint 2 és fél éve van usb-c-s telefonom, de még takarítani nem kellett a portot. Ahogy írtad, bedugom oszt mögy.

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#208) Szabi® válasza Tikakukac (#205) üzenetére


Szabi®
addikt

"" Én valamiért a használati értéket preferálom"" Szted aki Macet vagy iost használ az nem :U
És mit tennél ? Megmondanád az embereknek hogy ne használjanak iphonet ? ÉS ne az köszönjön vissza a filmekből klippekből ? Miért ? Szebb lenne a világ ? jobb lenne ? Nem lennének éhezők ? Háborúk ?
Ruházat ? Naná ,nézz meg egy sima dsquared2 farmert....200 ezer forint....És mit tennél ? megmondanád aki megveszi hogy ne vegye ? Attól az még farmer,és van aki meg is veszi,mert megtudja venni.
Ha már felhoztad az értékrendi problémákat,azzal is lehetne foglalkozni hogy miért haragos valaki arra aki megtud venni olyat amit esetleg ő nem ?Magyarország forever......
Miért van neked jobban igazad mint azoknak a sok-sok millióknak akik Apple terméket használnak :F :F

(#209) Wesder válasza Kinder (#11) üzenetére


Wesder
félisten

Még szerencse hogy a jack-et sem az Apple hagyta le elsőnek a telefonról.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#210) Tikakukac válasza Szabi® (#208) üzenetére


Tikakukac
titán

Szted aki Macet vagy iost használ az nem :U

Akinek facsébúkot tekerni meg gmailt megnyitni kell egy 500k-s laptop és nagyjából hasonló felhasználásra 400k-s teló, az nem. Neki a használati érték sokadlagos :K Nem akarok direkt számokat kitenni, sajnos van egy nagyon csúnya táblám erről a dologról. De nyilván ha valakinek a 3 havi béréből laptop kell, tegye meg. Nyugodtan. Egy értelme és logikus lépés :DDD

És mit tennél ? Megmondanád az embereknek hogy ne használjanak iphonet ? ÉS ne az köszönjön vissza a filmekből klippekből ? Miért ? Szebb lenne a világ ? jobb lenne ? Nem lennének éhezők ? Háborúk ?

Szebb lenne, jobb lenne, kevesebb éhező lenne és ha baromira akarnám, tudnám én is úgy forgatni a te írásodat, ahogy te tetted az enyémmel és kijönne a kevesebb háború is :B

Ruházat ? Naná ,nézz meg egy sima dsquared2 farmert....200 ezer forint....És mit tennél ? megmondanád aki megveszi hogy ne vegye ? Attól az még farmer,és van aki meg is veszi,mert megtudja venni.

Megint beleestél abba a csapdába, amibe sokan, hogy na, tessék oldd meg a világ problémáit, a többi gyerek nevelését meg úgy kb. mindent. Rossz ajtón kopogtatsz. Én és a saját kis körömön belül ezt megteszem. Hajrá, tedd meg te is. Ha mindenki így csinál akkor happy lesz a sárgolyó :B

Ha már felhoztad az értékrendi problémákat,azzal is lehetne foglalkozni hogy miért haragos valaki arra aki megtud venni olyat amit esetleg ő nem ?Magyarország forever......

Most akkor ki is turkál kinek a zsebében :)
Ez nem MO forever, ez az emberi agyi kapacitás szűkössége, nameg a valahova tartozás nyomása, amit mesterien bírnak generálni manapság a marketinges kollégák. Ennek a második felvonása a "van ilyened, nincs? akko' mit ugatsz bele?" témakör. Ez is, illetve az is elég kínos mindenkinek. Főleg, mert ez tipikusan bizonyos topikban szokott visszatérő elem lenni.

Miért van neked jobban igazad mint azoknak a sok-sok millióknak akik Apple terméket használnak :F :F

Bár legalább egy picit, egy ici-picit megértetted volna amit írtam ahelyett, hogy enrageltél volna egy kiragadott mondatra. Lett volna egy kivételünk.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#211) Szabi® válasza Tikakukac (#210) üzenetére


Szabi®
addikt

500k-s laptop van más márkában is (ultrabook néven találsz eleget) :) Az nem baj ?
Telefon árakat láttad más gyártóknál ? Jó reggelt :)
Tehát a magyarázatod az hogy azért szűnjön meg mert drága ? Jordan cipők is ? Az is drága,,,,és szimbólum. :F :F
Igen ékes példája vagy milyen amikor valaki saját lózungjaival van sarokba szorítva.
Told csak az üres mantrákat....nem enrageltem,reflektáltam.De kár volt :R

(#212) n2066


n2066
tag

Aki hajlandó kb fél millát adni egy vacak telefonért, annak meg se kottyan a töltő hiánya. Nem igaz? Úgyis cserélik a fanok évente... az ám a környezetszennyezés. Csak ontják a gyártók a szemetet. Ez a nagy baj... el kéne gondolkodni. Ez minden telefon cégre vonatkozik. Csak lehúzás a cél, nem a user elégedettsége vagy mi a szösz... Valójában nem létezik környezetvédelem...Csak környezet ártalom van. Telefonom lesz, de éhen halok közben :C gratula.

[ Szerkesztve ]

Vigyázz, mit kívánsz, még valóra válik! Beware your wishes they might come true!

(#213) Tikakukac válasza Szabi® (#211) üzenetére


Tikakukac
titán

Jó reggelt neked is. És további szép napot, itt fejeztem be. Majd legközelebb sikerül.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#214) Szabi® válasza Tikakukac (#213) üzenetére


Szabi®
addikt

Viszont :R És sajnálatos hogy az "IT táborok" közt mennyire nincs béke és hajlam a békére.
Én mindig azt vallottam használjon mindenki azt,amit szeretne.

[ Szerkesztve ]

(#215) #76289792 válasza Tikakukac (#210) üzenetére


#76289792
törölt tag

"Akinek facsébúkot tekerni meg gmailt megnyitni kell egy 500k-s laptop és nagyjából hasonló felhasználásra 400k-s teló, az nem. Neki a használati érték sokadlagos :K"

Vagy pont a használati érték az elsődleges. Nem mindegy mi hogy fut egy telefonon.

(#216) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Azért ez a státusz szimbólum dolog sok mindentől függ.

Vegyünk példákat.
1. Gipsz Jakab 1.0, milliárdos egy 4-600 ezer forintos tétel neki kb semmi, ismerősi köre is hozzá hasonlók-ból áll, ott egy 5-600 ezres iphone vagy bármi más, igazából lehet teljesen alap dolog, persze nyilván nem kötelező dolog, de lehet ott azért megnézik ha előveszi a 40-50 ezer forintos Xiaomi-t:).

2. Gipsz Jakab 2.0, dolgozó ember, viszonylag jól keres havonta félre tud tenni mondjuk 40-50 ezer forintot, tehát nagyjából 10 hónap alatt esélye van arra hogy megvegye a kb 500 ezer forintos telefont, ismerősi köre is hasonló, tehát tudnak félretenni, viszont itt már feljön az a kérdés, hogy vajon megéri minden hónapban félrerakni X összeget, csak azért hogy elmondhassák hogy van egy 500 ezer forintos telefonjuk, itt már simán lehet hogy egy 200 ezer forintos telefon is megfelel, igazából nem oszt nem szoroz

3. Gipsz Jakab 3.0, dolgozó ember, viszont nem tud félretenni havonta X összeget, minden vágya egy 500 ezer forintos telefon, szeretne kapni a " luxus " élet érzés-ből.
Ő ki szeretne tünni az ismerősei közül, akiknek csak olcsó telefonjaik vannak.
Ezért megveszi részletre, lehet 2 év alatt szépen kiperkálja az egészet.

Vajon mejiknél fog előbb jelentkezni a " státusz szimbólum" dolog és hol is kezelik majd úgy?

(#217) janeszgol


janeszgol
félisten

Nyugi srácok. Mindig is voltak státusz márkák és lesznek is. Igen az Apple az volt, és szerintem még mindig az. De a cég dolgozott ezen, hogy ilyen neve legyen, nem véletlen alakult így. Kicsit elpoénkodtunk a dolgon. Ennyi. Nem kell összeveszni emiatt.

Hazánk meg különösen érzékeny erre. Amikor bejött a meki, úgy használták, mint valami isten tudja hány csillagos étterem lenne. Diákmelósként még akkor is oda hívtak állás interjúzni, amikor nem is mekis állást kerestem. iPhone detto ilyen. Szerencsére kezd kikopni már ez a megszállottság iránta, csak tök vicces, hogy családos felnőtt férfiak is úgy viselkednek, mint a tinik. Matrica az autóra, a jól ismert csengőhang ugye.
Az USA-ban sokkal lazábban kezelik ezt, Biztos ott is megvan valamiféle kategorizálás, de bizony egy iPhone teljesen természetes felszerelés, és a meki meg egy átlag kajálda.

Én is voltam Apple fan (2009-2013), és ezzel nincs is baj, jó termékeik voltak és vannak is. Nyugi. :)

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#218) aujjobba válasza n2066 (#212) üzenetére


aujjobba
addikt

Ritka aki évente cseréli, egyáltalán nem ez a jellemző.
Nézz statisztikát, talán már éppen 3-4 év ameddig az átlag nem cseréli le a telefonját.
Nálam van mindenféle Apple eszköz, az SE négy évig húzta, most Xr van újabb négy évre, airpods első verzió 2 éve működik, watch series 1 szintén több éve megvan és nem cseréltem le, talán jövőre.
Az AppleTV is köszöni szépen jól van.

Nem avulnak ezek már annyira mint a hőskorban, a 4 éves SE jelenleg is jól használható, nagyobb tárhely és nagyobb kijelző miatt váltottam.
Tegyük hozzá azt is, hogy az SE hivatalosan meg fogja kapni a legújabb iOS-t szeptemberben, és annak az alverzióit is.
2016-os telefon...

(#219) pali1228 válasza matematik (#150) üzenetére


pali1228
csendes tag

Én például azért cseréltem le olyan telefont amin nem volt jack, mert amikor hallgattam volna zenét este amikor lett rá időm, akkor meg töltenem kellett a telefont. És a kettő jack nélkül egyszerre nem megy. Bluetooth fülest nem szeretnék, mert azt szintén tölteni kell, és sokat utazok nem szeretném ha lemerülne félúton, ezekkel együtt nekem a rosszabb hangminőséggel együtt nem éri meg a felárat. A másik, hogy karóra is van kapcsolva a telefonhoz, ha még a fülest is hozzákapcsolom, már akadozni fog, és játéknál az nálam nem túl előnyös. Sokkal kevesebb a gond, ha ott van a jack a telefonon. Arról meg ne is beszéljünk, hogy az átalakító plusz kábel, ami elveszhet vagy megtörhet (mert nálam meg is tört a kábel).

Nézz a szemedbe!

(#220) Gubu0101 válasza janeszgol (#217) üzenetére


Gubu0101
veterán

2009-es Iphone :U Kukaztam egy ev alatt se, mennyit kinlodtam a 3-al mire magyaritottam :U :DD

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#221) Juhaszatti válasza aujjobba (#218) üzenetére


Juhaszatti
addikt

"Ritka aki évente cseréli, egyáltalán nem ez a jellemző.
Nézz statisztikát, talán már éppen 3-4 év ameddig az átlag nem cseréli le a telefonját."

Körülbelül 2 év lehet az átlag. Manapság is rengetegen vesznek telefont szolgáltatónál, ott meg már nagyon régóta a 2 éves csereciklus a jellemző.
Én az előző telefonomat kb 3 év után cseréltem le, ezzel is addig tervezek most.

(#222) Gubu0101 válasza pali1228 (#219) üzenetére


Gubu0101
veterán

Nekem blutos van 8-9 orat siman el megy egy toltessel es nem horror aron vettem(18k),raadasul szepen is szol.

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#223) aujjobba válasza pali1228 (#219) üzenetére


aujjobba
addikt

Játékra használható telefon, de egy Bluetooth füles plusz egy óra megakasztja :F

Airpods-t használok, a telefont közben felteszem a vezeték-nélküli töltőre ha le van merülve. Az óra meg kb mindegy, hogy csatlakozik vagy sem. Folyamatosan csatlakozva van.

(#224) Szabi® válasza janeszgol (#217) üzenetére


Szabi®
addikt

Persze helyén lehet ezt kezelni.Valszeg a tinik még mindig divatizálják az applet,de majd ahogy idősödnek és meg kell érte dolgozniuk kialakul az értékrend.Az Usában tényleg lazábban kezelik,amit láttam kint.Fiatalok körében nagyon sok macbook air-t láttam,időseknél meg nagyon sok iphonet.De senki nem figyelgette hogy mi van másnál.Nyílván egyetemi kampuszokban mégtöbb ilyen terméket látni...De amerikában kb semmi nem kirívó,ez az autókon és az öltözködésen a legészrevehetőbb.Ezekben nagyon extrémek. :)

(#225) k-adi válasza Szabi® (#182) üzenetére


k-adi
nagyúr

ugyanannyi mint neked.

(#226) Szabi® válasza k-adi (#225) üzenetére


Szabi®
addikt

Odatetted magad :R Kicsit sem gyerekes.

(#227) k-adi válasza Szabi® (#177) üzenetére


k-adi
nagyúr

1. attól, hogy valaki android felhasználó még sajnálhatja az apple usereket akiketlehúznak
2. félő, hogy az árverseny miatt az android gyártók is átveszik ezt (főleg ha tényleg eu-s törvény is lesz) így lényegében nem lesz iphone vs droid, mert mindkét tábor szívni fog.

(#228) mufi


mufi
senior tag

Szakítottátok, hát szagoljátok. Egy pöppet sem sajnalom a "csordát".

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#229) Szabi® válasza k-adi (#227) üzenetére


Szabi®
addikt

1.Már átvették ami az árazást illeti,át fogják ezt is (muszály alapon)
2.Appleösök is menjenek android hírek alá flammelni "csak me jogom van" ? :F

Ennek te is tudod hogy semmi értelme,meddő vita,millió helyen ki lettek tárgyalva hogy az "apple termékek szarok,az apple termékek túlárazottak,az apple becsap mindenkit"

Ezt kb ahhoz tudnám hasonlítani amikor békésen elvagyunk az Audi csoportba és megjelennek az opelosok "de hülyék vagytok,az audi egy szar"

Nem írta senki hogy jóképet vág ahhoz ha már töltő sem lesz,de ahogy írták fentebb akik megvesznek egy 500 ezres telót azoknak tényleg az a legkisebb problémájuk.
Sőt lehet lesznek olyanok akik azt mondják "vége,váltok androidra" VAGY androidról jönnek applre,ha már az ár különbözet eleve nem nagy.
Nézz be nyugodtan pár iphone topikban,láthatod a bemutatkozásokat "samsungot használtam 2 évig....."

(#230) Wesder válasza Szabi® (#229) üzenetére


Wesder
félisten

Nem véletlen nem követem a mobilos topikokat. Toxikusabb mint bàrmi màs. Ahàny màrka annyi fele szidjàk a màsik anyjàt. Facnak sem hiànyzik ez.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#231) moleculez válasza Felesbandi (#198) üzenetére


moleculez
veterán

Szintén zenész. :DDD Most már teljes az elmebaj nálam is... minden Apple.
Az én igényeimnek megfelel, azt kellett megfigyelnem magamon, hogy idővel egyre inkább a célközönségüknek érzem magam, ez van. Magasról leszarom kinek tetszik, vagy nem, nekem működik úgy ahogy van. Messze nem tökéletes, ennek hangot is adok.
Nekem az összvissz 5GB alap iCloud a vesszőparipám. Akkor is annyi lesz, ha bevásárolsz náluk 10k €/£/$-ért (nem nehéz) , meg akkor is ha regisztrálsz egy iCloud fiókot a használtan vett iPhonehoz (amivel csak közvetetten csinálsz nekik pénzt, mint IAP, szolgáltatások -ha egyáltalán).

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#232) Szabi® válasza Wesder (#230) üzenetére


Szabi®
addikt

Pontosan én sem vagyok jelen sokban.Elég fárasztó hogy valami nagyon felvilágosult emberek mindig "áttévednek" megmondani mi a baj az apple-el. Ez az utóbbi időkben egyirányú.

(#233) Noukoum válasza Gicz (#175) üzenetére


Noukoum
veterán

Egyetértek, az usb c a jövő ez egyértelmű. De egyértelműen korai és userellenes volt 2015-ben dobni a portokat. 4 kerek évig nem lehetett összekötni az iphoneodat a macbookoddal kábellel átalakító nélkül. Ráadásul mindenki átalakítót vett mert annyira rossz volt a helyzet usb c részről. Pont elég lett volna megoldani azt hogy rákerül egy usb c és majd 5 év múlva (azaz most) esetleg leváltják csak usb c-re mert mostmár lehet kapni mindent is, meg az átalakító sem 50ezer már mint akkor volt. És persze még mindig a lightning megy az applenél pedig már 5éve dobták a portokat, és legyen csak usb c :) Profit.

(#178) matematik
Ez a 2016-os véleményem volt, hogy bejelentik hogy a wireless a jövő erre meg kábeles fülest adnak hozzá meg átalakítót. Nyilván egy airpodsot kellett volna adni, az meg drága. szóval maradt ez a hülye megoldás, sokkal tökösebb lett volna ha nincs átalakító sem füles és olcsóbb a telefon.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#234) Wesder válasza Szabi® (#232) üzenetére


Wesder
félisten

Nekem megvan a favoritom. Anno fikàztam az Apple-t, de teljesen értelmetlen. Igazàból csak azért nem veszek, mert amire nekem kell teló, arra elég egy Redmi Note 9 is, de akàr egy sima Redmi is + nincs rà PH! App. A Mix 3-at is megbàntam, mert lényegében ugyan azt csinàlom vele mint elötte a Redmi Note 5-tel. (Messenger, Chrome, YT, PH! App)

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#235) Hieronymus válasza .Szaki. (#200) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Pont olyan státuszszimbólum, mint az órában a Rolex. Én inkább Patek Philippe órában gondolkodnék státuszszimbólumként. Bár a státusz még hiányzik hozzá. :D

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#236) #30610944 válasza Noukoum (#233) üzenetére


#30610944
törölt tag

Elobb dobnak minden portot a keszulekeiken, minthogy USB C-re terjenek at. Azzal nagyon sokat buknanak.
Amugy, hogy pozitiv erv is legyen a lightning mellett, sokkal konyebb pucolni, mint a USB C-s aljzatot es nincs mi eltorjon a foglalatban.
:K

(#237) Hieronymus válasza #30610944 (#236) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Kötelezettségük van rá. Jövőre már csak USB-C használhatnak az EU-ban.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#238) Noukoum válasza #30610944 (#236) üzenetére


Noukoum
veterán

Nem tudom, szerintem nincs gond az usb c takarításával. A lightningot meg nem is kell :) Aki meg eltöri azt ami benne van a foglalatban az bármit eltör. Ettől függetlenül és nem azt mondom hogy melyik a “jobb”. Azt mondom hogy a lightningot sosem fogod bedugni a tv-be, az okosórádba, a macedbe, windows gépedbe, fogkefédbe stb. Itt van egy port ami pici, ninca rajta licenszdíj, kellemes használni, nagyon jó képességekkel rendelkezik (gyors adatátvitel, képkimenet, külső vga használata, gyorstöltés) és mindenki ezt fogja használni. Erre vannak bizonyos gyártók akik azt mondják hogy azért mert olcsó meg azért mert nem fontos így micro usb-t kap, na meg van az apple aki ad lightningot mert ugye profit. Na meg vannak akik spéci töltőt használnak, hogy csak azzal tölthesd az eszközt, és persze van ahol inkább van 6 sima usb, és 0 usb c, nehogy véletlen legyen rajta :D
Nekem senki ne mondja hogy nem lenne jó ha mindenen egyfajta port lenne.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#239) kchris78


kchris78
veterán

" 4 kerek évig nem lehetett összekötni az iphoneodat a macbookoddal kábellel átalakító nélkül. Ráadásul mindenki átalakítót vett mert annyira rossz volt a helyzet usb c részről."
Ha ezt nem lepte volna meg az apple meg kb 4ed ennyi usb c eszköz se lenne.

(#240) mekka_kola válasza matematik (#181) üzenetére


mekka_kola
tag

Ugyan nem füles, de a Sony WH-1000XM3 fejhallgatóm ilyen. Telóval, laptoppal, desktoppal újrapárosítás nélkül használom, csak ha váltani akarok, le kell csatlakozzak a legutóbbi eszközről (nem unpair, sima disconnect), mert automatikusan felcsatlakozik rá.

(#241) joey04 válasza Hieronymus (#237) üzenetére


joey04
titán

[link]

Igen, itt 2021-ről van szó, akkor hagynak le mindent. Sajnos.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#242) #88470784


#88470784
törölt tag

Teljesen egyetértek az applel, sőt a helyükben plusz 3x áron adnám a külön vásárolható töltők árát.
Úgyis megveszik.

(#243) Sgr_A válasza k-adi (#227) üzenetére


Sgr_A
addikt

És az apple userek nem sajnálhatják azokat a samsung vásárlókat akik ugyan annyiért kapják a gagyi exynos procis telójukat mint eun kívül a snapdragonost vagy a huawei tulajokat akik gms nélkül kapják a p40 féle telókat hasonló áron mint egy iphone vagy samsung vagy a xiaomival ami ultra fos szoftvert ad még egy közelség érzékelőt sem tud kalibrálni
vicc akit itt műveltek azokkal akit iPhone-t vesznek

[ Szerkesztve ]

(#244) Ezekiell válasza #88470784 (#242) üzenetére


Ezekiell
veterán

Ki gondolta volna... ;]

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#245) sherlock82


sherlock82
senior tag

Engem ez a veszély nem fenyeget, hogy olyan telefont vegyek amihez nem adnak töltőt. :D
Ettől függetlenül biztos van mögötte valami koncepció, az idő meg eldönti hogy reagálnak majd rá a user -ek.

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#246) janeszgol válasza sherlock82 (#245) üzenetére


janeszgol
félisten

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#247) Syl válasza kchris78 (#239) üzenetére


Syl
nagyúr

> Ha ezt nem lepte volna meg az apple meg kb 4ed ennyi usb c eszköz se lenne.

Köszönjük Apple! :U
De nekem továbbra sincs semmi type-C eszközöm. Csak azért nem fogom szemétre dobni a 250 ezres monitoromat, mert az Apple lépett ez ügyben. Inkább vettem egy thunderbolt-displayport kábelt.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#248) .Szaki. válasza janeszgol (#201) üzenetére


.Szaki.
addikt

Először is kezdjük azzal, hogy egyáltalán nem járok postára és nagy tömegekbe sem. Majd folytassuk azzal, hogy 2 éve nincs iPhone-om napi használatban, egy Samsung Galaxy S9+ a használós és fejezzük be azzal, hogy ezen sincsen hang, mivel van egy Samsung Gear Sport okosórám, ami ha hívnak rezeg, így nincs szükség arra, hogy ordítson a telefon. Sőt, mivel szükségem van egy normális telefonra, hogy az S9+ megmaradjon kizárólag DeX használatra, fogok venni egy iPhone-t, mégpedig nagyon valószínű, hogy ez egy SE2020 lesz, 128GB-os tárhellyel. Megnyugtatlak, azon se lesz hang az óra miatt. És igen, a csengőhang a gyári lesz, mert nekem az tetszik.

Továbbra is tartom azt, hogy egy olyan termék, ami az USA-ban a top selling lista összes helyét elviszi, Európában pedig a második és harmadik helyen szerepel, az nem tudhat olyan értékkel bírni, hogy azzal fel lehessen vágni. És komolyan elképeszt, hogy a mai világban vannak olyan emberek, akik az alapján ítélkeznek más emberek felett, hogy az adott illetőnek milyen csengőhangja van. (!) Ez olyan, mintha azt mondanánk, hogy itthon akinek Vitarája van, az fel akar vágni. Abból áll minden utcasarkon legalább 4 darab.

Egyébként még azzal sem lenne gond ha van aki így gondolkodik, mondjuk középiskola 9. osztályig. Addig még számítottak a külsőségek, ez alól én se voltam kivétel, bár ez finoman szólva sem tegnap volt már. De mivel én is 2012 óta vagyok megtalálható a fórumon és ismerek már jó pár tagot ezen a platformon keresztül és tudom, hogy sokan komoly, családos emberek, egyszerűen nem tudom megérteni, hogy hogy gondolkodhatnak így, hogy egy tárgy, pláne egy telefon és annak a csengőhangja lehet életerős komoly, végzettséggel rendelkező emberek számára státusz szimbólum. Majd ugyanebből a - feltételezem - értelmiségi körből vannak akik csengőhang alapján döntik el, hogy valójában ki milyen ember. Hihetetlen. Értem én, hogy ez tech fórum és megvannak a vallások, meg a hiedelmek, de 2020-ban ezen már sokkal jobban ki tudok akadni, mint régen. Hasonló okok miatt is tűntem el legalább 1 évre innen. Csak a megbélyegzés, az előítélet és borzasztóan romló színvonal.

A közvetlen környezetemben most elég színes a paletta, van iPhone XS Max, 11, SE 2020, 8 Plus, 5S, 6S, S10+ és S8 is, valahogy azon kívül, hogy ha telefon váltás van terítéken a kutyát nem érdekli, hogy ki mit használ. És lehet mondani, hogy ez a mikrokörnyezet, de nem, ez a normális. És van a fórum, ahol olyan álomvilágban élnek egyesek, hogy ha valakinek standard csengőhangja van, akkor az azért van, mert ő mindenki tudtára akarja adni, hogy milyen telefonja van. Gondolom így voltatok anno a Telekom és Pannon GSM csengőhangokkal is.

Tikakukac

Na, ez viszont egy korrekt válasz, kifejtve és normális hangnemben, ezt el tudom fogadni és van is benne igazság, az értékrendek sincsenek rendben. Többet tájékozódom egyébként a nagyvilágból már, ennek is megvan az oka. :) És abban is igazad van, hogy egy bizonyos kultúrkörben ez valóban így van, de egy fórumon ne süllyedjünk már le erre a szintre, ki a fenét érdekel, hogy Gipsz Jakabnak 8 általánossal ki van csapva a majd fél milliós telefonja, legyen az Apple, Huawei, vagy Samsung? Nekünk itt pont nem ezzel kéne foglalkozni. Szóval igen, értem amit mondasz, de nem gondolom, hogy nekünk ezen a felületen ez lenne a szint. :) Remélem számodra is érthető.

(#249) moleculez válasza .Szaki. (#248) üzenetére


moleculez
veterán

Emlékszem ifjabb koromban vágtuk a csh-t, a világ tudtára kellett adni, hogy melyik szubkultúrába tartozunk. És mindenki bv2i aki nem technos ;] Ehh régi szép idők...

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#250) janeszgol válasza .Szaki. (#248) üzenetére


janeszgol
félisten

Figyelj, nem hazudok neked. Tegnap a pcforum facebookos cikkénél ugye erről volt szó. És ott is olvastam ezt a "nem engedheted meg magadnak" szöveget valami takonypóctól. A gyakorikerdeseken is sokszor előjön. (És akkor kiderül, hogy a delikvensnek valami kukás 5s, 6, 7 van a kezében.)
Szóval ez a mai napig létezik. A fenti takonynak lett szólva, hogy ma már az androidos készülékek is annyiba kerülnek vagy drágábbak, és mi volt rá a válasz? "Ez igaz, de régen nem így volt". Ennyivel lezárta.

Nyugi nekem is van Apple termékem. iPod Touch 6G, iPad 6 10.2 (2018) 128GB cerkával, és egy iPad Mini 5 7.9 (2019) 64GB. Nekem eszembe sincs rossz néven venni ezeket, mint látod még bele is állok. Én letojom, az eszközeim pedig nem sértődősek. :)

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.