Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) prolad


prolad
őstag

Nehogy ez is trend legyen, az egy dolog, gofy fülest senki sem ad, nem is annyia nagy szám a gyári (bár az LG pl elég jókat ad). Na de a töltő, az már gáz. 1 telefonhoz 1 töltő jár most is, ha ezt eladom, akkor az újat mivel töltöm?
Arrón nem is beszélve, hogy van egy halom különböző féle gyorstöltés, azt is szabványosítani fogják? Pl a 65W-os Xiaomim, rádughatok mást is, de akkor buktam egy hasznos featuret. És akkor ott a Oneplus, Huawei, Qualcomm féel megoldás, az applenek is biztos saját van.
Az meg nem lesz környezetkímélőbb, ha külön kell venni, már csak az extra csomagolás miatt sem.

(#152) Ezekiell válasza matematik (#150) üzenetére


Ezekiell
veterán

Vagy azok akiknek van egy normális bevált fejhallgatójuk/fülhallgatójuk, és nem akarnak cserélni. De biztos ők a hülyék, nem?

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#153) Noukoum válasza Gicz (#140) üzenetére


Noukoum
veterán

Kivéve ha teljesen átállunk megújuló energiára, mert akkor mindegy hogy milyen a hatásfoka. (Nem “mindegy”, de kevésbé számít.)

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#154) Tikakukac válasza .Szaki. (#146) üzenetére


Tikakukac
titán

Pont úgy nem létező dolog, mint a szegénység. Kijelentjük, hogy nincs és cső :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#155) matematik válasza Ezekiell (#152) üzenetére


matematik
csendes tag

Megkeresem a fiók alján az adaptert amit még egy régebbi iphonehoz csomagoltak és bedugom. :C Legrosszabb esetben ~3k, egy üvegfólia is kb. kerül annyiba amit havonta cserélnek mert le sem kell ejteni, hogy összetörjön nem vág senkit földhöz. Nyilván azért vették le, hogy a wireless cuccoknak teret csináljanak de én nem bánom, hogy nincs madzagja

Az élet túl rövid ahhoz, hogy folyton a Windows újraindulására várjunk!

(#156) Gicz válasza Noukoum (#153) üzenetére


Gicz
addikt

Azért ez elég utópisztikus, de végülis akkor már mindegy lehet.

Nekem akkor is az tűnik jobb megoldásnak, ha marad a vezetékes töltés, de jó gyors lesz. Én RC helizek, ott használunk 10C-vel tölthető akkukat, 0-80% kb 5-6 perc. Cserébe ezek az akkuk kisebb energiasűrűségűek.

Mobilra átfordítva, a 11 pro max ~4000mah-s, és töltjük egy órát mire tele lesz. Ilyen energiasűrűséggel elférne benne egy 3000-es akksi, cserébe 5 perc alatt tele lehetne. Én személy szerint inkább tölteném naponta 2x is 5 percig, mint egyszer 1 órát.

(#157) .Szaki. válasza Tikakukac (#154) üzenetére


.Szaki.
addikt

Nem, ezt nem kijelentjük, ez a tény. [Itt] látható, hogy Észak-Amerikában és Európában melyik telefonok azok, amikből a legtöbbet adtak el. Az USA-ban kizárólag Apple termékek szerepelnek a listán, Európában a második készülék a XR, a harmadik pedig a 11. Ebből következik, hogy nem egy réteg termékről beszélünk amivel ki lehetne tűnni. Ez a baromság egyébként is csak ezen a fórumon a techmániások közegében van jelen, az emberek nagy része magasról tojik arra, hogy mi van a zsebében, lényeg, hogy megbízhatóan üzemeljen és pont. Nem egy csengőhang fogja meghatározni, hogy te ki vagy. Sőt továbbmegyek, nem egy kicseszett tárgy fogja meghatározni, hogy ki vagy. Ezeket a néphiedelmeket baromi jó lenne már 2020-ban elfelejteni, mert vérgáz és emellett pedig végtelenül gyerekes. Nőjünk már fel.. Amikor iPhone-t használtam nekem is gyári csengőhangom volt, mert tetszett és meghallottam bárhol. Most immáron két éve egy S9+ a telefonom, ennek a gyári csengőhangját is rengetegszer hallom az utcán, szerintem meg olyan gagyik, hogy kénytelen voltam valami zenét választani helyette (anno a Honorral ugyanígy jártam), amióta meg van (~1,5 év) egy Gear Sport a karomon, azóta pedig eleve le van véve a hang, mert a karomon úgyis rezeg. Komolyan itt tartunk még, hogy csengőhangok alapján ítéljük meg azt, hogy ki milyen ember? Ne szórakozzunk már..

(#158) Noukoum válasza Gicz (#156) üzenetére


Noukoum
veterán

De a wireless töltés is lehet gyorsabb, és szerintem kényelmi szempontból sokkal jobb. Az van a konyhaszekrényben, a hálószobában, a kocsiban, munkahelyen mindenhol és nagyon kultúrált maga az egész. És akkor nem kell kábel, ami önmagában elég sok hulladék. Persze van jó minőségű kábel ami kibírhatna 10 évet, de mondom egy gyors wireless töltés mindent visz :)

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#159) Ezekiell válasza matematik (#155) üzenetére


Ezekiell
veterán

És ezzel az elvvel lett minden Macbookból is donglehalmaz :) Ugye milyen jó lett? :)

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#160) aujjobba


aujjobba
addikt

Vegre valaki meg meri ezt csinalni, kifejezetten orulok neki.
Itt rohad a fiokomban 3db sztandard 5W-os tolto plusz 1db felesleges earpods, egyre csak gyulnek.
Mennyivel jobb lett volna le se gyartani, be se csomagolni, usztatni kontinensek kozott.

(#161) NemMo válasza aujjobba (#160) üzenetére


NemMo
őstag

Az ugye megvan, hogy a 11pro és pro maxhoz 18w töltőt adtak? Olyan egy sincs a fiókodban és senki nem a standard 5w töltő elhagyását kritizálta.

(#162) Noukoum válasza Ezekiell (#159) üzenetére


Noukoum
veterán

Az kizárólag a profit miatt lett.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#163) Gicz válasza Noukoum (#158) üzenetére


Gicz
addikt

Hát kinek mi. Az irodában nekem is van egy vezeték nélküli, ami 10W-tot tud a pro maxommal, itt okés. Otthon viszont az ágy mellett van a 18W-os, a nappaliban a kanapé alatt a 30W-os töltő 2m-es kábellel, otthon zavarna h vagy használom, vagy töltöm. Ha a vezeték nélküli 0-80% is meglenne 5 perc alatt akkor valsz nem érdekelne a dolog.

(#164) Ezekiell válasza Noukoum (#162) üzenetére


Ezekiell
veterán

Ahogy kizárólag a profit miatt hagyják el a töltőt is (ha elhagyják). Az összes többi bullshit (ha nem csökkentik a telefon árát a töltő árával, amit kcisit kétlek, ismerve az Apple-t :) ).

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#165) hangyász2 válasza Sgr_A (#100) üzenetére


hangyász2
aktív tag

Aha, hát adj egy kezdő user kezdébe egy MIUI-s vagy EMUI-s készüléket, és állítsa be a memória-, az akkumulátor-, az értesítéskezelést, a jogosultságokat, úgy, hogy neki tökéletesen megfeleljen. Egy-egy új főverzión még nekem is keresni kell. Pedig teljesen ismerem a beállításokat, a logikát. Órák kérdése, ha minden tudok, akkor is. Diszkrét, nem diszkrét, zárképernyő, mutat, tartalom. Lakat, optimalizálás, automatikus indítás, blablabla.

[ Szerkesztve ]

(#166) Noukoum válasza Gicz (#163) üzenetére


Noukoum
veterán

Gicz: A jövő a téma, valószínűleg a vezeték mentes töltés is gyorsabb lesz, lásd oneplus 30w-os töltés már elég szép. :)

Ezekiell: Az az abszolút bullshit hogy elhagyták a normális portokat mikor tudták hogy semmi sincs felkészülve az only usb c-re, hanem vegyél átalakítót 50ezerért hogy szennyezd a környezetet, meg profit.

Itt pedig kihagynak egy tartozékot, amit rengetegen csak azért vesznek meg mert muszáj, meg amúgy is elavult már. És még ha nem is lesz olcsóbb, legalább zöld. Persze tudom hogy ez kb senkit nem érdekel.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#167) Ezekiell válasza Noukoum (#166) üzenetére


Ezekiell
veterán

Dehogynem érdekel, hogy zöldebb lesz a világ. De miért is fizessek a semmiért? Érted, nem tesznek semmit, és fizessek érte?

Hagyja el a töltőt, de csökkentse a töltő árával a telefont. Így egy szavam se lenne, sőt, örülnék is neki.

[ Szerkesztve ]

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#168) Gicz válasza Noukoum (#166) üzenetére


Gicz
addikt

Ha megnézzük az apple azért ezt többször megtette, ott a flopi, amit kihagytak annó, aztána cd amit kihagytak annó, aztán jött a jack. És értem én h szopás az early adopter userknek, de szerintem simán lehet h nagyban segítette a normális BT fülesek fejlesztését és elterjedésést h az apple lehagyta a jacket, majd követték a többiek is. Úgy tűnik, hogy ez az erőszakosság azért visszanézve jobbá tette a dolgokat, nekem pl bejön ez a fajta hozzáállás részükről.

Érdekes h most minden nagy és minden dzsunka gyártó tud pici, fülbe passzoló BT fülest csinálni. 5 éve ez miért nem ment nekik? nem voltak rákényszerülve.

[ Szerkesztve ]

(#169) matematik válasza Ezekiell (#159) üzenetére


matematik
csendes tag

Legalább az eredeti Macbook 12 kivételével minden Macbook amin usb-c van az thunderbolt 3 is, oké egy prémium eszköznél ez elvárás de legalább nem spórolták ki mint egyes gyártók. Meg nem hdmi 1.4et raknak rá, amin nem megy át a 4k60. Btw. én is baromságnak tartom a macbookokon (és az ipad pron) a portok hiányát de egy telefonra nekem pontosan 1db lighning elég, ne legyen usb-c mert akkor vehetek mindenből újat. :O //Nem mellesleg sokkal hamarabb szöszösödik és sérülékenyebb, maga a lighning port szinte elpusztíthatatlan és tudna 3.0 sebességet is lsd. ipad pro 12.9

Az élet túl rövid ahhoz, hogy folyton a Windows újraindulására várjunk!

(#170) Noukoum válasza Ezekiell (#167) üzenetére


Noukoum
veterán

Azért fizetsz hogy zöldebb legyen a cég. Üdv a kapitalizmusban.
Nyilván az embereknek kéne változni, nem a cégeknek. De az emberek meg birkák.
Összességében azonban szerintem ezzel az intézkedéssel csökkenne az ezekből származó hulladék mennyisége.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#171) Kampó válasza .Szaki. (#132) üzenetére


Kampó
senior tag

"Az iPhone-ok a 8-as széria óta támogatják a vezeték nélküli töltést,"

rengeteg más telefon is tud ilyet mégis jár mellé töltő, valamint, a vezeték nélküli töltés sem vezeték nélküli, csak nem a telefonba dugod a kábelt hanem a töltőpadba... ugyan úgy kell hozzá kábel.. akkor miről beszélünk??

AMD volt AMD van AMD lesz

(#172) Noukoum válasza Gicz (#168) üzenetére


Noukoum
veterán

Én nem a jackről beszéltem hanem a portokról melyet érdekes módon szinte minden windows laptop gyártó használ a mai napig.
A jack elhagyásával sem az volt a baj hogy elhagyták. Hanem hogy tipikus apple féle módon tették ezt. Jack átalakítót adtak hozzá, meg lightningos vezetékes fülest :D Ott helyben kellett volna kukázni a lightningot csak ugye a profit.. És gyárilag adni az airpodsot, vagy semmit.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#173) mekka_kola válasza weberzolee (#43) üzenetére


mekka_kola
tag

Én pont ezt szptam be, mikor nyomtatót vettem - fain meg minden, de a pocsömmel kössem rá a gépre? Felhívtam az ügyfélszolgálatot, ahol a hölgy meglepődött, hogy nincs itthon kábelem hozzá, hiszen mindenkinek van már ilyenje otthon, ezért is hagyják el már évek óta. OK, akkor a jó öreg Media Markt segít, vettem külön egyet. Nem ez bosszant, hanem sehol sem volt odaírva, hogy az USB kábel nem része a csomagolásnak, elfért volna a dobozon ill. az Alza adatlapon is. :U

(#174) mekka_kola válasza Ezekiell (#53) üzenetére


mekka_kola
tag

Micsoda, és mennyibe fájt az a szerkentyű? :Y

(#175) Gicz válasza Noukoum (#172) üzenetére


Gicz
addikt

Jó ezt adom. De el tudok képzelni egy oylan jövőt is, ahol nem használok USBC-HDMI átalakítót, mert a TV is USBC, meg a monitorom is, meg a pendrive is, meg a nyomtató is, meg az egerem, stb stb stb. Technikai akadálya nem nagyon van h átálljon minden erre, ha átlakítóval megoldható már most is, akkor az USBC-n "átfér".

Sőt, mennyire király h ezen 100W power is átfér, és pl egy USBC-s monitor ha elég nagy tápot adnak hozzá el tudja látni a macbookot is, nem kell extra adapter, extra kábel, ez is elég jó dolog szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#176) sohajda90


sohajda90
tag

Apple ökoszisztéma használó vagyok (MacBook - iPhone - iPad - AirPods, az órának és az AppleTV-nek nem sok értelmét látom ezért olyanok nincsenek...), viszont nem tartom magamat elvakult fan boynak.

Ennek ellenére úgy érzem megint beindult a kötelező Apple fikázás. Először is ne felejtsük el, hogy ezt az egészet egy TÖRVÉNYI SZABÁLYOZÁS indította, nem önként lépték meg. Az EU a nagy szabványosítás jegyében a Typce-C mellett tette le a voksát, ami az Apple-nek szop@s. Igen, biztos, hogy fájna nekik a plusz bevétel kiesés. DE emellett azt is jegyezzük meg, hogy ténylegesen az Androidos gyártók sem zöldebbek semmivel, évről évre csavarnak a töltők kapacitásán és teljesítményén, így hiába egységes a kábel két végén lévő kimenet, ettől még rengeteg hulladékot generálnak, hiszen minden készülékhez újabb és jobb töltőt mellékelnek, ami feleslegessé teszi a korrábbit. Amit itt az Apple meglépett az egyszerűen annyi, hogy nem hajtotta be a fejét, ahogy az EU elvárta volna és nem úgy lépett ahogy ők akarták. Egyébként ha most meglépik ezt akkor egy csomó Lighning kábel és kiegészítő kerülne rövid időn belül a kukába, ami pont ellentéte lenne annak amit elvileg az ezt kiváltó EU szabályozás megcéloz. (Az már más topic, hogy a Pro iPad-ek áttértek Type-C-re, aminek megvannak a maga okai, de nekem már ez is kicsit nem tetsző lépés volt a gyártótól...)

Mint említettem rég óta használok Apple cuccokat így nekem nem lenne nagy érvágás, ha elhagynák a töltőt és a fülhallgatót. 2012-ben vettem az első MacBookomat, ami annyira meggyőzött, hogy 2013-ban vettem az első iPhone-omat (iPhone 5s) és ipad-eme (iPad Air - 1st generation). Mindkettőhöz kaptam töltőkábelt, már ergó az egyik felesleges volt, azt oda is adtam a nővéremnek aki mindig elnyűtte az övéit, nem tudom hogyan, mivel nekem az ipad-ez kapott a mai napig megvan és köszöni szépen teszi a dolgát. Azóta minden iPhone-omat a kapott gyári töltővel és fülhallgatóval adtam el vagy passzoltam tovább családon belül, most az iPhone 11 Pro-hoz kaptam gyárilag gyorstöltőt, így a 2013-as 5W kábel már csak az iPad-et és az AirPods-ot tölti, de néha ha utazom csak azt az egyet viszem magammal és akkor a telt is ő eteti, este tök mindegy nekem mennyi idő alatt tölt fel...

Egyszó, mint száz ha valaki még nem birtokolt iPhone-t / iPad-et / AppleWatch-ot / AirPods-ot annak igen, lesz egy kezdeti ~10 ezer forintos beruházása, de cserébe egy nagyon kényelmes, jól átgondolt és megbízható ökoszisztémába "vásárolja be" magát, amit valószínűleg nem fog egy hamar elhagyni...

P.S: EGYÉBKÉNT MEG A JÖVŐ A WIRELESS, EZÉRT SZERINTEM 2020/2021-BEN TÉNYLEG TÖK FELESLEGES LIGHTNINGOT TELJESEN KUKÁZNI A TYPE-C-ÉRT. MIRE MINDEN FELHASZNÁLÓ ÁTÁLLNA (IPHONE-OKAT BIZONYOS ESETEKBEN 4-5 ÉVIG IS BOLDOGAN ELHASZNÁLNAK A FELHASZNÁLÓK A DROIDOS CSODÁKKAL ELLENTÉTBEN) ADDIGRA ÚGYIS ELTÖRÖLNÉ AZ EGÉSZES A QI TÖLTÉS...

[ Szerkesztve ]

(#177) Szabi®


Szabi®
addikt

Megdöbbentő látni hogy mennyire zavarja ez az android felhasználókat........
70%-ukat semmilyen appleös topikban nem látni,,,,,,de most aztán özönlenek :D

Erre nem ugrotok ? Csak egy hsz van :C

[ Szerkesztve ]

(#178) matematik válasza Noukoum (#172) üzenetére


matematik
csendes tag

Az menő lenne, ha alapból airpodsal csomagolnák de lehet ahhoz azért drága, esetleg a pro szériát. Meg amikor a 2. Airpodsos iPhonet veszed mit kezdesz a másikkal? Inkább ne legyen benne semmi, 1db lightning kábel. Már sokszor meg lett vitatva, hogy miért meg melyik a jobb, lightning van elég régóta (iPhone 5), mindenki aki almás sőt a kutyája is azt használja, rádiókra, airpodsra, beats fülesre mindenre tették már és abból van mindekinek egy pár darab szanaszét. Nem hiszem, hogy környezetbarát, gazdaságos vagy ésszerű lecserélni egy sérülékeny usb-c portra ami a zsebben hordás mocskát összeszedi. Gyorsan tud tölteni vele, videot tud kiadni rajta és én spec 5 éve egy képet sem mozgattam át vezetékkel ugyhogy nagyon nem zavar, hogy nem 3.0 amit amúgy tudna (iPad pro 12.9ban volt). Vagy ha lecserélik akkor egyszerre mindenhol és ne legyen belőle zűrzavar, hogy most melyiket hogyan mivel lehet tölteni mint az androidos világban amikor bejött a C.

Az élet túl rövid ahhoz, hogy folyton a Windows újraindulására várjunk!

(#179) Ezekiell válasza mekka_kola (#174) üzenetére


Ezekiell
veterán

HP LaserJet Pro M15w mono lézernyomtató, 33k emagon. Nem egy nagy valami, de pont annyit tud, amit egy wifis nyomtatónak kell.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#180) Ezekiell válasza Szabi® (#177) üzenetére


Ezekiell
veterán

Az android felhasználók is hőbörögnének mint az állat, ha a Samsung akarná kispórolni a töltőt. Ennek semmi köze fanboysághoz, ez sima lehúzás. Ha valaki nem látja, na ott vannak gondok.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#181) matematik válasza sohajda90 (#176) üzenetére


matematik
csendes tag

Igazából ennyi, aki almás tudja, megszokta, berendezkedett aki meg nem annak mindegy. Ja és aki androidos mondjon már egy wireless fülest ami minden eszközzel az órától a laptopig újrapárosítás nélkül megy, windowst is beleértve.. HMM :DD

Az élet túl rövid ahhoz, hogy folyton a Windows újraindulására várjunk!

(#182) Szabi® válasza Ezekiell (#180) üzenetére


Szabi®
addikt

Te leírtad jó pár apple hír alá hogy "hál istennek semmit nem használsz tőlük".
Vajon mennyi jog alapod van itt falmmelni/híterkedni ? Oké tudom demokrácia van,szabad ország stb.
Tudod mit ? Költői kérdés volt :)

(#183) aujjobba válasza matematik (#178) üzenetére


aujjobba
addikt

Alapvetoen igazad van, egyedul a 'zsebben hordás mocskát összeszedi' dolog hangzik kicsit viccesnek, mikozben a 'nem tolt az iPhone-om' problemakorben 90%-ban a zsebkosztol eltomodott lightning aljzat a dolog nyitja.

[ Szerkesztve ]

(#184) matematik válasza aujjobba (#183) üzenetére


matematik
csendes tag

Nem tudom, iPhonet, Airpodsot, iPadet használok.. mind zsebben kabátzsebben, hátizsákban hordva és ugyanúgy kattan be a töltő évek után mint első nap. Csak nagyon korai usbCs telefonon volt, annál 3-4 havonta piszkáltam ki a gyöszt egy varrótűvel, a technika megvan és ha valakinek nem megy be rendesen a töltőfej ugyanígy szoktam takarítani de nagyrészt a Cvel szokott gond lenni, a microBvel is ritkán. Csak saját tapasztalat max 50 tisztítás után.

Az élet túl rövid ahhoz, hogy folyton a Windows újraindulására várjunk!

(#185) Ezekiell válasza Szabi® (#182) üzenetére


Ezekiell
veterán

Tévedsz. Volt iphoneom, dolgoztam macbookon, ios fejlesztő is voltam. Vagy keversz vkivel, vagy nem tudsz szöveget értelmezni. Melyik?

Sztem utóbbi, mert azt az Adobe termékekre írtam. Ejnye-bejnye,nem kéne flameelni ha az ember olvasni se tud.

[ Szerkesztve ]

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#186) Szabi® válasza Ezekiell (#185) üzenetére


Szabi®
addikt

Nem állok le itt veled vitázni. értelme sincs...... :R

Szemétség hogy nem adnak töltőt,de egy csomó terméknél van így :) Elég ha megnézed a nintendo handheld konzoljait 8 éve nem kapnak töltőt.Pedig a dobozban a helye is megvan :)

[ Szerkesztve ]

(#187) Felesbandi válasza Szabi® (#182) üzenetére


Felesbandi
senior tag

"Te leírtad jó pár apple hír alá hogy "hál istennek semmit nem használsz tőlük".
Vajon mennyi jog alapod van itt falmmelni/híterkedni ?"
==
"Nem hasznalod egy gyarto termekeit, ezert nem lehet roluk velemenyed."

Hadd ne kelljen mar iPhone-t vennem, hogy kritizalhassam... Persze, csengessek ki 300+ ezer forintot, hogy cserebe megszolalhassak az Apple ellen. Tipikus idiota consumer hozzaallas, ahol nem a sajat erdeket nezi a vasarlo, hanem a ceg johiret akarja inkabb vedeni.

Valahol regen olyasmit olvastam, hogy azok az emberek kardoskodnak/fanboyoskodnak egy marka mellett, akik mar tudat alatt ugy erzik, hogy a markat ero kritika az o sajat szemelyuket ero kritika. Hogy ebbol mennyi az igaz, azt nem tudom, de sokakat elnezve el tudom kepzelni, hogy van benne igazsag.

En Androidos mobilt hasznalok es Apple tabletet + laptopot, megis magasrol teszek ra, ha valaki szidja barmelyiket is, akar megvette, akar nem. Vasarlo vagyok, nem az Apple/Samsung, stb. markaknak az alkalmazottja/reszvenyese, hogy szukseget erezzem megvedeni barmelyiket is, ha arrol negativ velemenyt irnak.

Ezekiell lehet pont az altala felhozott ervek miatt nem hasznal Apple termekeket.

Amugy ez az Android tulajokra is ki fog hatni a kesobbiekben, ahogy a jack elhagyasa is kihatott. Utanozni fogja a tobbi gyarto.

(#188) aujjobba válasza Felesbandi (#187) üzenetére


aujjobba
addikt

A Windows vs. Linux kereszteshaboru tart meg, vagy az mar leulepedett?

(#189) Ezekiell válasza Szabi® (#186) üzenetére


Ezekiell
veterán

Valóban nincs értelme, mert nem vitázol, hanem egyből a hitelességemet támadod az érveim helyett.

A Switchnek btw van töltő+kábel, a 3DSnek meg cradle csak. Az iPhonehoz meg egyik se fog járni ezek alapján. De tapsolj neki nyugodtan, hogy lehúznak.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#190) doooo válasza aujjobba (#188) üzenetére


doooo
veterán

iOS vs. Android leülepedett? AMD vs. Intel? PC vs. konzol? A lista végtelen. És mivel ezek közül egyik sem ülepedett le, elég nyilvánvaló a válasz. Minél több, felhasználóbarátabb Linuxos felület jelenik meg mostanság, annál kiélezettebb a vita.

(#191) enginev3.0 válasza doooo (#190) üzenetére


enginev3.0
félisten

Ezekből melyik a vitás kérdés? Hisz tudjuk hogy az android, amd és a pc a nyerő

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#192) Syl válasza Felesbandi (#187) üzenetére


Syl
nagyúr

Hasonlóan vélekedem én is, pedig teljes az ökoszisztémám: Mac-iPhone-iPad. Sőt, szemrebbenés nélkül kimondom/leírom a céggel, termékükkel vagy szolgáltatásukkal kapcsolatos kritikámat, ha úgy érzem kijár nekik.
Szerintem az Apple az univerzum leg-fillérb***óbb cége!
- 2014-es MacBook géphez járt egy szép textil kendő a billentyűzet és a kijelző közé. Ezt 2015-ben váltotta egy zsírpapír, a mai típusokhoz meg már semmit nem tesznek oda. Nyilván így spórolnak 100 forintot a fél-másfél millás gépen.
- Elhagyták a jack csatlakozót, mondjuk engem nem érint, plusz adtak átalakítót. Később ezt az átalakítót kihagyták - ez is rendben van. Na de, hogy a korábbi, még piacon lévő modellek (pl. iPhone 7) dobozaiból is kiszedték az átalakítókat?! :F

És csak hogy tisztán lássunk. Az Apple nem azért akarja(tervezi?) elhagyni a töltőkábelt, mert az EU erőlteti a type-C-t, hanem mert nem akarja dobni a lightning csatlakozót. Az ugyanis az USB-vel szemben nem nyílt szabvány és dollár százmilliókat zsebel be a cég évente a licencekért.
Én mindenesetre morci lennék, ha a következő iPhone-hoz nem kapnék töltőt.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#193) joey04 válasza Ezekiell (#180) üzenetére


joey04
titán

valóban az, csak nem az apple húz le. ők "csak" továbbadják a pofont.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#194) Tikakukac válasza .Szaki. (#157) üzenetére


Tikakukac
titán

Én tökre örülök neki, hogy ennyit írtál, az utolsó mondatoddal reagálnék:

"Ne szórakozzunk már.."

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#195) doooo válasza enginev3.0 (#191) üzenetére


doooo
veterán

Ott a pont. :DDD

(#196) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Szánalmas.
Nem hogy csökken az adott tartalom/kiegészítők sora de le merném fogadni hogy az ár is emelkedni fog.

És ezt lazán meg is tehetik mert rengeteg idióta van aki megveszi ezt a státusz szimbolumnak számító telefont úgy hogy hitellel adósságba is veri akár magát miatta.

Még hogy az 5G miatt nem fér bele ?
Nevetséges....bezzeg a Nubia 200.000 Ft alatt tud tartani egy telefont amiben jobb kijelző mellett még 5G is van, sőt még jack dugonak is maradt hely úgy, hogy hutoventillatort tették a dobozba!
Egy, az Apple-hez képest porszem cég meg tudta tenni azt amit a vevők elvárnak:
- valamiben legyen jobb mint a konkurencia (jobb kijelző, 144 hz OLED és 5G modem )
- legyen jack dugo (igen, még sokan akarnak ilyet)
- ne legyen bazari műanyag ami ha leesik kettetorik
- megfizethető legyen és ne legyen tularazva

De nem, az Apple ezek közül max 1-et tud teljesíteni és a sok zombi meg tapsol is ehez.

(#197) smc válasza Darth_Revan (#196) üzenetére


smc
addikt

És ez téged miért bosszant ennyire?

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#198) Felesbandi válasza Syl (#192) üzenetére


Felesbandi
senior tag

Az meg a masik, hogy ez az EUs szabalyozas pont hogy jo urugy az Apple-nek, hogy ezt eljatssza.

Sajnos amugy en is pont befele hatolok az Apple okoszisztemaba, nem kifele. Kifejezetten irrital maga ceg, de ahogy az igenyeim szep lassan valtoznak, egyre inkabb felelnek meg nekem a termekeik.

Amugy nem szenteskedni akarok itt, egyetemista koromban en is hasonloan kardoskodtam/fanboyoskodtam az Android mellett, vagy az Apple ellen, szoval ezekbe a hibakba en is beleestem. Ez van, mindig van hova fejlodnie az embernek. :D

Amugy az Android vs. Apple (es hasonlo) vitakkal onmagukban semmi bajom nincs, amig kulturaltan, esz erveket felhozva vitatjuk meg a dolgokat. A "majd akkor kritizald az Apple-t, ha hasznaltal iPhone-t huzamosabb ideig" es hasonlo megnyilvanulasok nem ervek.

(#200) .Szaki. válasza Darth_Revan (#196) üzenetére


.Szaki.
addikt

iPhone, mint státusz szimbólum? Emberek, tisztában vagytok azzal, hogy egy telefonról írtok?

Én tényleg nem értem, hogy itt az emberek milyen értékrend szerint élnek, de valami nagyon más világ az biztos.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.