Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Ádám16


Ádám16
addikt

Hát ez lenne még igazán szánalmas. Legalabb egy iPhone széria jöjjön ki Type-C-vel, utána elfogadom ezt a hozzáállást. Talán.

(#2) lolal


lolal
senior tag

Most erre őszintén mit lehet mondani?! Megrögzött Apple tulajként is azt mondom szánalmas. 400K-s nyitóár és konkrétan szart sem adnak majd a készülékhez. Ez a "5G miatt drága minden" annyira sztenderd kifogás, mint az üzleti életben a Covid-19 mindenre jolly joker és lehet rá hivatkozva mutogatni. Szvsz hatványozottan úgy érzem, hogy egyre csúnyábban levagyunk húzva. :(((

Én vagyok a Magyar Népgazdaság. Azért vagyok felakasztva, mert így legalább úgy látszik, mintha állnék.

(#3) _flamer válasza lolal (#2) üzenetére


_flamer
aktív tag

Én már meg sem lepődök ezen.. :W

“Innovation distinguishes between a leader and a follower”

(#4) domel


domel
tag

Én már azt is furának találom, hogy az usb kábel kb 0,1-0,3 mm-es vezetékein 20watt töltőáram megy, ami 4 amper, ennél kevesebből egy hagyományos izzó wolframszála simán világít! :))

(#5) Joe.36


Joe.36
addikt

Vicces... Vedd meg külön ha kell... :C

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#6) Juhaszatti


Juhaszatti
addikt

Akinek van otthon 18W-os Apple féle gyorstöltője, az még csak csak megoldja átalakítóval...de aki majd mondjuk i8 Plusról váltana (van ilyen a családban), az kénytelen lesz megvenni külön az új gyorstöltőt is (ami nyilván külön lesz csomagolva, szállítva, raktározva).
Ezzel, plusz a rengeteg átalakítóval, nem érzem túl zöldnek a dolgot.

(#7) lolal válasza Juhaszatti (#6) üzenetére


lolal
senior tag

Persze, hogy nem zöld! Az "áll környezet védelem" szoknyája mögé bújtatott gerilla marketing ékes példája. Elhiszem, hogy Cupertino sokat fektet a környezetvédelembe... de speciel ez pont a parasztvakítás és a bevételek növelése érdekében történik. Semmi egyébről szó sincsen itt!

Én vagyok a Magyar Népgazdaság. Azért vagyok felakasztva, mert így legalább úgy látszik, mintha állnék.

(#8) janeszgol válasza lolal (#2) üzenetére


janeszgol
félisten

Pedig a másik topicban is, illetve máshol is olvastam már kifejtve, hogy az i12 lesz az egyik legolcsóbb flagship. Kérem úgy könnyű 1000 dolláron tartani, ha semmit nem adnak mellé. 100-200 dollár a gyorstöltő stb, kijön a bűvös 1500 dollár majd. :)

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#9) arn


arn
félisten

remelem egy antisztatikus zacskoban nyujtjak at. eloszor szalaggal atkotve, aztan jovore azt is le lehet rola sporolni.

igy legalabb mindenkinek nyilvanvalo lesz, hogy egy sporolos vmit vettek sok penzert.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#10) arn


arn
félisten

arra meg csak rakerdeznek, hogy mi van, ha mas toltovel toltik? mert ha azt irjak, hogy csak apple toltovel lehet, az onnantol tiltott arukapcsolas.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#11) Kinder


Kinder
senior tag

2 éven belül az összes Androidos készülék is így kerül majd a polcra, csak most mivel megint az Apple indul ezzel elsőnek, őt kell bsztatni. ( Jack csatlakozó? :D )

[ Szerkesztve ]

(#12) dilajoska1


dilajoska1
őstag

Így kell majd + pénzt kicsikarni az emberektől ha esetleg a nyitóár marad a régi :D :D

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#13) moleculez


moleculez
veterán

A gyászos AirPodsot nem sajnálom, az tényleg környezetszennyezés, viszont a boltoknál lehetne ez opcionális, aztán adnak mellé ha akarsz.
De azt qrwa matricát gondolom nem hagyják ki...

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#14) dpinyo


dpinyo
csendes tag

Véleményem szerint ez akkor lenne környezetkímélő, ha a gyártókat köteleznék, az egységes töltő teljesítményre és szabványra, minimum 10 évre befagyasztva. De most amikor nem csak évről évre de azonos évben is küllönböző technológiákat alkalmaznak nincs értelme.

(#15) NemMo


NemMo
őstag

Ez így gáz, mert az első iPhone-om a 11 pro, na most ha váltani szeretnék, akkor vagy úgy adom el a 11-et, hogy megtartom a töltőt vagy vehetek drága pénzért. Nagyon nem jó ez így. Remélem nem igaz a hír.

(#16) Pingüino válasza domel (#4) üzenetére


Pingüino
senior tag

Nem az eszköz által felvett teljesítmény számít, hanem a vezetéken elfűtött teljesítmény. Ha csak a legkisebb, 0.1 mm2-es keresztmetszettel számolunk (bár sztem ezekben inkább 0.5 mm2-es a két táp szál) és 1 m-es vezetékhosszal, akkor a vezeték ellenállása 0.0178 * 1 / 0.1 = 0,178 Ohm. Ha 20W-ot fesz fel egy 5V-os eszköz, akkor 4A folyik a vezetéken, ami a vezeték ellenállásán 0.178 * 4 = 0.712V feszültségesést okoz, vagyis 0.712 * 4 = 2.848 W-ot fűt el a vezeték.

De ha 0.5 mm2-es keresztmetszettel számolunk, akkor már csak 0.5696 W-ot fűt el a vezeték. Egy 20 W-os villanykörte esetén viszont mind a 20W az izzószál ellenállásán alakul fény és hőenergiává. Az oka pedig egyszerű. Az izzószál nem 0.1 mm2 keresztmetszetű, hanem kisebb, és többszörösen fel van tekerve, így a hossza sem 1 m, hanem több.

[ Szerkesztve ]

(#17) Ezekiell válasza Kinder (#11) üzenetére


Ezekiell
veterán

Egyrészt nem tudod előre, másrészt a jack hiánya gáz akárki is csinálja, harmadrészt meg a töltő szükséges a telefonhoz, töltő nélkül csak egy féltégla (ha nincs vele kompatibilis töltőd, ami mondjuk első iPhone vásárlónak nem lesz).

Szóval ez sokkal gázabb, mint a jack elhagyása. Védhetetlen teljesen.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#18) KillHates


KillHates
nagyúr

Ha az Apple nem csomagolná a termékeit úgy ahogyan azt teszi (azaz, a csomagolóanyag is be van csomagolva még három csomaglásba) akkor aláírom, hogy ez jó dolog.

Ez egy sz@ros Apple Watch! Ami mellé (nem túlzok!!) kb. fél kiló szemetet csomagoltak!!

Tehát gyanítom, hogy a nagyon környezettudatosságot, majd megint felül fogja írni a marketingaffektálás... :U

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#19) thomas92


thomas92
aktív tag

Troll on: szerintem a telefont se tegyék bele, akinek kell, fizessen plusz 200 dollárt,hogy beletegyék a csomagba. :))

Egyébként szerintem fogják követni mások is.

(#20) Cucuska2 válasza NemMo (#15) üzenetére


Cucuska2
őstag

Vagy rendelsz egy gyorstöltőt Aliról/GearBestről/eBayről ezeröccázért.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#21) bollokcs80


bollokcs80
Korrektor

Valahol érthető ez az irány, töltőből amúgy a gyárinál olcsóbb megoldások is vannak.

[link]

Én inkább attól tartok, hogy az ebből adódó csökkenést az Apple nem fogja átadni a vásárlóknak, hanem csak a profitot növeli tovább.

[ Szerkesztve ]

B.Cs.

(#22) enginev3.0


enginev3.0
félisten

"Az 5G technológia integrálása jelentősen megnöveli a gyártási költségeket, amit a tartozékok (fülhallgató, töltőfej) mellőzésével valamelyest mérsékelni lehet"

Jajj, hát hol kell adományt gyűjteni?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#23) bollokcs80 válasza bollokcs80 (#21) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

[link]

B.Cs.

(#24) Nekton válasza domel (#4) üzenetére


Nekton
aktív tag

Ez azért van, mert nem megy 4A. ;)

(#25) weberzolee válasza janeszgol (#8) üzenetére


weberzolee
aktív tag

Azért ez a 100-200 USD erős túlzás

EarPods with Lightning Connector: $29
Apple 5W USB Power Adapter: $19
Lightning to USB Cable (1 m): $19

Ez $67. Ha tényleg $649 lesz a nyitóár a tavalyi $699 -hez képest akkor csak minimális $17 a "lehúzás". Ha kábelt adnak akkor meg egál. Nem azért hogy védjem az Apple -t, csak legyünk korrektek mert a számok makacs dolgok...

@(#17) Ezekiell
Nézőpont kérdése. Ha autót veszel azt se tankolják tele a szalonban, jó ha elérsz az első kútig, ahol vehetsz magadnak ha használni is szeretnéd.

[ Szerkesztve ]

(#26) Ezekiell válasza weberzolee (#25) üzenetére


Ezekiell
veterán

Ez elég hülye hasonlat. Két külön termék volt mindig is, külön gyártóval, teljes szeparáció. Semmi köze a kettő példának egymáshoz... Vagy volt amikor a szalon adta ingyen a naftát az autókhoz? Kétlem...

És nem nézőpont kérdése: az Apple le akar húzni mindenki még egy kis lóvéval, semmi más ez.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#27) joey04


joey04
titán

Erről beszéltem az eu topikban. Fasza lesz.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#28) Ezekiell válasza enginev3.0 (#22) üzenetére


Ezekiell
veterán

A kasszánál várják a párszázezres adományodat, kapsz is érte ajándék iPhonet :)

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#29) INGJOKE


INGJOKE
veterán

Remélem azért írnak pár sort az ios 14-be,hogy a nem gyári töltő legyen akármilyen is csak 5V-al töltse a telefont. :DDD :DDD :DDD

(#30) evR válasza KillHates (#18) üzenetére


evR
aktív tag

Sztem nincs fel kg teloval egyutt a dobozka. Ha van is, max teloval par gr.
szerk: iP11 dobozaban, nem iW..

[ Szerkesztve ]

''...trend a lelke mindennek...''

(#31) szkaroly válasza Kinder (#11) üzenetére


szkaroly
senior tag

Kötve hiszem. Mivel mindegyik gyártó saját technológiáját alkalmazza töltéskor, esélytelen. Valahol volt egy teszt pár hete, telefonokat próbáltak ki más gyártók gyorstöltőivel, siralmas eredmények születtek.

Poco X3 Pro

(#32) arn válasza Kinder (#11) üzenetére


arn
félisten

Mindig ok kezdik a hulyeseget, a tobbi meg koveti.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#33) Szada85 válasza evR (#30) üzenetére


Szada85
aktív tag

Ha a számok nem is hibátlanok, attól még szerintem is van alapja, hogy - ahogy az Apple, úgy mellette rengeteg más céget is lehetne sorolni - a gyártók sokszor borzasztóan "túlcsomagolják" a terméket, ha olyan fene nagy zöldségesség lenne, akkor akár erre is oda lehetne figyelni.

Vagy akár olyan dobozokat/csomagolásokat kialakítani, amiket a telefon használatba vétele után le lehetne adni, egyfajta "betétdíjas" alapon. Kevesebb dobozt kellene gyártani, kevesebb lenne a szemét is. Vagy bármi hasonló irányba nyitni.

(#34) eclipse19


eclipse19
senior tag

Szerintem nem kell bele telefon sem.
Az igazi fanok úgyis megveszik. :))
Na jó ez durva volt. Bocsi.

Érdekes, hogy van akinek most kezd leesni, hogy az apple csúnyán lehúzza a vásárlót. Pedig már mióta ...

Esetleg elgondolkodhatnának azon is, hogy a botrányosan nagy profitból engednek valamennyit és akkor rögtön beleférne a töltő ára a "keretbe".

Hogy a telefonom működése attól függjön, hogy valaki más fizeti-e a számláját??? Viccnek is rossz....

(#35) Tibee86 válasza eclipse19 (#34) üzenetére


Tibee86
veterán

Sajnos amíg van az ios, ami csak Apple telefonon fut, meg van az andoriod, ami miden máson, addig azt csinálhatnak amit akarnak (és ezt ráadásul valamiért általában szépen követik az androidos gyártók), nincs konkurenciájuk. :(

[ Szerkesztve ]

(#36) Kampó válasza Szada85 (#33) üzenetére


Kampó
senior tag

Ez a szenzor sziget még mindig undormány és röhej amit művel az "EPÖL" kérdezik sokan miért rühellem annyira az egész Céget. Mindig ráerősít bennem hogy egy valamihez ért az agyhalottak lehúzásához... Rengeteg embert ismerek akik annyira elvannak tévedve azt hiszik az androidos telefonokon nincs kamera beállítási lehetőség fotózásnál, meg Itunes hoz hasonló zenei \ media app... sőt azt hiszik a bluetooth eszközök a APPLE privilégiumai... Na belőlük él az APPLE. a NOKIA 3310 után vettek egy Iphone-t aztán ment a szatyorba élés és elhitték hogy más gyártó terméke semmit nem tud... Őket lehet kábítani ámítani a semmivel ami +500 dodó lesz.

[ Szerkesztve ]

AMD volt AMD van AMD lesz

(#37) janeszgol válasza Szada85 (#33) üzenetére


janeszgol
félisten

Igen, de nem merik nem túlcsomagolni a drága termékeiket. Így azt látod, hogy igen kaptál valamit a pénzedért. Nem tudom mikor jön el az idő, amikor a drága termékekhez sem adnak sallangokat.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#38) INGJOKE válasza janeszgol (#37) üzenetére


INGJOKE
veterán

A Xiaomi is menő dobozokat ad a telefonokhoz, főleg a mix-ekhez valami aláírás is volt benne a ceo-t vagy mi :DDD :DDD :DDD

(#39) Ezekiell válasza janeszgol (#37) üzenetére


Ezekiell
veterán

Általában egy bizonyos szintig a durva/túlzott csomagolás a menő, egy bizonyos szint után pedig a szuper minimál. Telefonnál nincs meg az a drágasági/luxusszint, ahol a minimál lenne a menő (és ez nem is baj, de attól még nyugodtan el lehetne hagyni ezt a sok szar sallangot).

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#40) Kampó válasza Ezekiell (#39) üzenetére


Kampó
senior tag

egy adott ár szint felett, teszem azt 150e ft.. ez nem apple re vonatkozik mert nekik nincs ebben az árban modell (megjelenéskor) de szerintem izlésses doboz agyba dugós füles, normális hosszúságú töltő kábel, ( uram bocsáss szövet húzott) legalább egy alap de elegánsabb szilikon tok, ne adj isten egy üveg folia... bele kellene hogy férjen.. (ez a felsorolás kb 10e ft ) de maikor a 150e ft os telefonhoz is olyan füles van többnyire ami még száritó kötélnek sem jó nem hogy zenét hallgatni, nem PRO minőségben az nevetséges.

[ Szerkesztve ]

AMD volt AMD van AMD lesz

(#41) Kamikaze75


Kamikaze75
tag

Pedig már kezdtem azt hinni,milyen jó vétel lesz idén az iphone 12 ,egy 18w-os gyorstöltő 12 ezer az oldalukon,na most cirka fél millánál,bagatel plusz költség,csak hát az elviekkel van a baj kéremszépen... :DDD
Szerintem magát a telefont is egy 1 Ft-os papír zacskóba kéne árulni,na az környezettudatosság.... :D

(#42) Depression válasza janeszgol (#37) üzenetére


Depression
veterán

Néhány politikuson és greenpeace-esen túl senkit sem érdekel a környezetvédelem.
Ha lemész a boltba, és akarsz venni kakaót, elég nagy valószínűséggel a csilli-villi műanyagzacskót emeled le, és nem a matt papíralapút, aminek ráadásul fele annyi a minőségmegörzési ideje. (saját tapasztalat)
Egy erősebb autóra vágyom, mikor én vezetek a munkahelyemre havonta 1-2 alkalom, (35km), vagy a Balatonra (250km) évente egyszer. Közben az autó napi 10km-ert sem tesz meg a párom alatt. Simán bevállalnám, ha csak a környezetvédelem lenne a hátránya. Túl vagyok a 40-en, és a pénz sem áraszt el. 15-20 évesen én is meg akartam menteni a világot. Ma azon dolgozom, hogy anyagilag elég vonzó legyen a környezetkímélő kakaós csomagolás, igencsak kevés sikerrel.
Nos, az apple-nél is megöregedtek már a velem hasonlóak. Szánalmas, amikor egy iPhone nem egy iPhone, hanem szép díszes dobozban, a bontás pillanatát is előidéző tárgy. Hányni szeretnék az unboxing videóktól, de a nép erre (is) kíváncsi!

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#43) weberzolee válasza Ezekiell (#26) üzenetére


weberzolee
aktív tag

Ok, akkor vegyük a nyomtatókat, ahhoz sem kapsz USB kábelt. Pedig régen adtak, amikor még paralell volt. Régen adtak a boltban ingyen zacskót, most meg nem. A környezetvédelem nevében. Persze pénzért megveheted, mert akkor már nem szennyező, mert kevesebb fogy (nyilvánvaló, hogy sokkal több fogy így is, mint indokolt lenne, 10-20 forint nem tétel egy vásárlásnál, kevés ember cipel magával zacskót a boltba emiatt). Így lesz ez a töltőkkel meg kábelekkel is. Csak lehet hogy hatékonyabban fog működni mint a zacskós történet, mert egy jó minőségű töltő hosszú éveket kiszolgál.

Az EU szabályoz, a gyártók meg nem fognak lemondani egy centről se a vásárlók kedvéért. Se a Samsung, se a Xiaomi. Az Apple "meglépte" elsőnek, és így tudta megoldani költséghatékonyan. Jövőre a többi gyártó meg azért lépi meg mert ha az Apple megtette, megtesszük mi is, és máris jobban jönnek ki belőle, lásd jack (nyilván a szabályozás miatt, csak ez jobban hangzik majd). Ja, hogy már a belépő szinten is USB-C kell? Sebaj, plusz $50. Ne legyenek kétségeid, minden gyártó "lehúzza" a vásárlóit... De szeptemberig ez az egész egy feltételezés. Nem tudja senki hogy hogyan valósul meg és azt sem hogy mennyibe fog kerülni a vevőknek.

(#44) Szada85 válasza janeszgol (#37) üzenetére


Szada85
aktív tag

El tudom képzelni persze, hogy a csomagolás is része "az élménynek", ami miatt könnyebben elhiszi az átlagember, hogy igen, ettöl (is) prémium a termék (na meg az árát is).

Ettöl még szomorú, hogy a nagy zöldhullámban az ilyen "apróságokról" megfeledkeznek a nagy koponyák. De ugyanígy lehetne sorolni akár a LEGO-t, is, aminél a dobozok méretnének ~40-50%-ban elférnek a zacskók, de biztosan sok más példát is lehetne sorolni még. :)

(#45) BabMester


BabMester
senior tag

Mondjuk a vezetékes fülesnek már tényleg semmi értelme, az utolsó kis hülyegyerekek is Bluetooth hangszórót vagy fülest használnak az utcán, ahogy látom. Nyilván lesz néhány oldschool arc akik még a Jack után is sírnak, de ők hibahatáron belül vannak.

A töltő egy érdekes dolog, minden ismerősöm iPad töltővel töltötte eddig is a telefonját, mert a gyári amit adnak hozzá (kivéve 11 pro) botrányosan lassú, így ez maximum az új belépőket fogja elrettenteni, de aki 500ezres telefont vesz pont nem érdekli +1deák egy gyorstöltőre. Aki meg nem akarja a toppot a már megjelent modelleknél marad a már megszokott pakk.

A kínai telefon tulajok megint kaptak valamit, ami biztosítja őket, hogy jó vásárt csináltak, az iPhone tulajok meg spóroltak kb 100$-t. Mindenki boldog lehet. :)

[ Szerkesztve ]

(#46) #54625216


#54625216
törölt tag

Na látom egyeseknek megint sikerült az agyérgörcs közelébe hergelniük magukat egy pletykán.
Ráadásul még ez a pletyka is az EU által erőidézett kényszerhelyzetről és nem valami régóta tervezett apple policy-ről beszél, de máris sikerült levezetniük, hogy az egész mögött csakis a pénzéhség állhat. Gratulálok.

(#47) aprokaroka87 válasza weberzolee (#43) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Ha lenne egységes töltő szabvány rendszer akkor talán oké.

De majd lesz Apple vagy Xiaomi, esetleg Samsung megoldás?
Amik majd persze sehogyan nem lesznek egymással jók.

(#48) Kasya válasza Depression (#42) üzenetére


Kasya
nagyúr

Mondjuk kakaobol mindig a putrit keresem, mert az a legfinomabb. Hulyet kapok a Mizotol :D
A csomagolas egy dolog, azt is lehet jol csinalni. Nekem S7E és Note8 magneses doboza is napi szintu hasznalatban van, mint "tartozekok doboza". Eleg jol birjak a strapat es utazashoz is tokeletes.

A tartozekok hianya nem feltetlen gond, ha az az arban is latszani fog. Felek, Apple eseten ez nem fog.

(#49) aprokaroka87 válasza BabMester (#45) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Na baccameg a nyuszi, én hibahatáron belül vagyok....

Nem is tudom most mi lesz...

(#50) K82 válasza szkaroly (#31) üzenetére


K82
őstag

Az Apple kivételesen nem saját töltési megoldást alkalmaz, hanem a szabvány power delivery-t. Ha mindenki PD-t használna, nem lenne ebből gond. A Pixelem 18W-os töltője (vagy bármi más PD-s töltő) ugyanolyan jó volt az i11-hez is, nem kellett csilliárdokért az Apple-félét megvennem pluszba a szánalmas 5W-os mellé.

Szerk.:
aprokaroka87: van egységes.

[ Szerkesztve ]

Pixel / OnePlus Pad

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.