Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bteebi


bteebi
veterán

Nem semmi! :Y Le a kalappal a Toshiba mérnökei előtt :R. Azért egy 64 gigás kártyára már HD video-ból is jó sok ráfér :), hát még VGA képből :DDD. Az írási/olvasási tempók is egészen rendben vannak.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#2) -XadAnuX+ válasza bteebi (#1) üzenetére


-XadAnuX+
őstag

Pont ezen akadtam én is fel.. 64Gb.. jesszusom, hol tart a technika. Még pár éve 2 GB-os volt nekem, az akkor nagyon nagy szám volt. :K

(#3) FRENK1988


FRENK1988
veterán

Ezeket képesek kezelni a régebbi kártyaolvasók? Gondolok itt pl: Nokia N82 ;]

[ Szerkesztve ]

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#4) -XadAnuX+ válasza FRENK1988 (#3) üzenetére


-XadAnuX+
őstag

Hú jót kérdeztél, nekem úgy rémlik hogy max 16 GB-ot, de nem tudom pontosan.

(#5) zsolt501


zsolt501
nagyúr

Brutális a tempó amit ezek tudnak és a méretük is nagyon szép, kíváncsian várom a konkurencia lepését, és a várható árakat.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#6) -XadAnuX+ válasza zsolt501 (#5) üzenetére


-XadAnuX+
őstag

Konkurencia egyet jelent az árcsökkenéssel :K
Reméljük, hogy minél hamarabb.

(#7) zsolt501 válasza -XadAnuX+ (#6) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Én is így gondolom, remélem lesz is.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#8) unknownuser válasza FRENK1988 (#3) üzenetére


unknownuser
tag

Az SDXC-ket csak azok az eszközök tudják használni, amiket kifejezetten az SDXC-re terveztek. Pont úgy, ahogy az SDHC-k nem működnek a "sima" SD olvasókban, az SDXC-k sem fognak működni az SDHC illetve "sima" SD olvasókban.

(#9) Silentfrog


Silentfrog
veterán

Nagyon ott :Y van.

(#10) Ari18


Ari18
őstag

64GB :Y nem semmi, az írási sebességre sem lehet panasz.

[ Szerkesztve ]

(#11) TeeJay válasza unknownuser (#8) üzenetére


TeeJay
félisten

az SD és SDHC között úgy tudom csak formázási különbség van
előbbi FAT utóbbi FAT32-t használ.
na most az SD/SDHC és az SDXC között vajon milyen különbség van?
ha nem sok akkor az eszközök FW frissítéssel tudják kezelni?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#12) bteebi válasza Ari18 (#10) üzenetére


bteebi
veterán

Én már de, SATA 2-es winchesterrel ;]. Igaz, tartósan az is csak kb. 30-33-at bír :D.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#13) vd1992


vd1992
tag

Nem úgy van, hogy 2GB-ig SD, 4-től 32GB-ig SDHC, és 32GB felett SDXC ????

[ Szerkesztve ]

(#14) zsolt501 válasza vd1992 (#13) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Bizony nem így van.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#15) werman


werman
tag

de, úgy van ahogy mondod. Itt is ezt irják: wiki

(#16) zsolt501 válasza werman (#15) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Ez nagyon érdekes mert síma SD-böl is létezik 8-és 16GB-os szóval nem ez határozza meg és a WIKI is tud mellé lőni.
Elég baj hogy mindenki a WIKI-re hivatkozik csak a valóság alapja nem mindig tökéletes.
A wiki már csak azért sem stimmel mint látod az SDHC-bol most adták ki a 64-GB-ost

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#17) TeeJay válasza zsolt501 (#16) üzenetére


TeeJay
félisten

pedig a sima SD kártya 2GB-ig megy mivel ettől nagyobb kapacitáshoz FAT32 kell...
volt pár 4gigabájtos SD kártya de speciális formázással így azokkal sok eszközben gond volt. 4GB-tól SDHC ez 100%

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#18) FRENK1988 válasza unknownuser (#8) üzenetére


FRENK1988
veterán

Mert volt a képen 3 memóriakari. Az egyik XC-s volt a másik kettő pedig HC-s de a cikkben az van hogy ez már 3.0. De gondolom egy HC-t kezelő 2.0-ás kártyaolvasó kezelné a 3.0-ás HC-s kártyát. Vagy nem jól gondolom?

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#19) erdoke válasza TeeJay (#11) üzenetére


erdoke
titán

SDXC = exFAT

A legjobb aláírás a héten

(#20) werman válasza zsolt501 (#16) üzenetére


werman
tag

Ez a szabvány és máshol is láttam, de ha elolvastad volna akkor láthatod hogy a HC is tud 32gigánál többet csak a HC szabványban limitálták 32gigára és 64gigáson sem dísznek van oda írva hogy XC. Abban igazad van hogy volt pár nagyobb kártya de azok nem szabványosak voltak és azok teljes körű működését semmi se garantálta. Ha egy egy sima SD-és készülékbe rakod 8gigás kártyát lehet nem látja az egészet vagy nem is tudja kezelni de egy SDHC-és készülékbe beletolod az már nagy valószínűséggel kell hogy menjen.

[ Szerkesztve ]

(#21) Ari18 válasza bteebi (#12) üzenetére


Ari18
őstag

Azóta már módosítottam. :DDD De tényleg nem másoltam még soha annyival, USB keresztül semmivel. SATA vinyóval nekem max 29MB/s körül sikerült. ill volt egy-két olyan amikor kiírt 74MB/s et de az lehetetlen és kb 5s-ig tartott.

[ Szerkesztve ]

(#22) Hebry


Hebry
senior tag

32 giga, azért már elég sokmindenre elég.
Kamerába is jobb, mint a winyó, wagy winyó mellé.

(#23) digimokus


digimokus
tag

Van egy 4GB-os SD kártyám. Nem SDHC, hanem SD. Eddig nem volt olyan külső vagy belső olvasó amiben ne tudtam volna használni, beleértve a sima SD kártyával működő két fényképezőgépünket is (Casio és Panasonic).

Az SD és az SDHC között technológiai különbség van (más az adatsűrűség), az hogy FAT32 -re vannak formázva nem az SDHC-k kiváltsága, az SD kártyákat is ugyanúgy megformázhatod FAT32-re :K, de az SD olvasók ettől még olvasni tudják. Tehát a formázás csak a kapacitásból adódó szükséges következmény, nem a kiváltó ok :).

[ Szerkesztve ]

http://digimokus.uw.hu

(#24) sKie^


sKie^
tag

Jo sok RAW menne egy ilyenre ra. Kiv leszek az arara.

''Genyo Kapitany nem kegyelmez!''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.