Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Szép a polírozás is, pofás a hűtő, jöhet :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#2) #97716736 válasza Graphics (#1) üzenetére


#97716736
törölt tag

Jól néz ki tényleg, ára is elfogadható, jó vétel lehet :K

(#3) *Tata*


*Tata*
senior tag

Tetszik, és az ára se rossz, várom az első teszteket mit tud. :)

(#4) Rypejakten


Rypejakten
addikt

Végre egy olyan hűtő, ami elfér a házikómban is. :)

(#5) Potzee


Potzee
addikt

A keskeny felépítésnek és az elcsúsztatott torony kialakításnak köszönhetően a magas ramok mellet is elfér!
A hőcsövek elrendezése is jól átgondolt, nem egy kötegben helyezkednek el hanem szétosztva a bordán elősegítve ezáltal a hatékonyabb és gyorsabb hőleadást.

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#6) Silentfrog válasza Rypejakten (#4) üzenetére


Silentfrog
veterán

A hűtők 90%-a 16.5 centinél nem magasabbak. Tehát van sok ami befér a házadba,ha ez befér. :P

(#7) matyi94


matyi94
senior tag

Kerdes, hogy ezert az arert veri e a mugent.

Legyen szép napod!

(#8) Rypejakten válasza Silentfrog (#6) üzenetére


Rypejakten
addikt

Basszus, elnéztem a dimenziókat, a magasságot kevertem a hosszúsággal.. :)

(#9) Indy69


Indy69
aktív tag

A felfogatása baráti egy az egyben ez[link] de azért az ára szerintem magas mert Alpenföhn Brocken 11k körül van ami kisebb és kb egy kategória.

[ Szerkesztve ]

(#10) Potzee válasza Indy69 (#9) üzenetére


Potzee
addikt

Brocken: 4 hőcső, 120 mm-es venti --- Ashura: 6 hőcső, 140 mm-es venti
Azért vannak különbségek...kíváncsi vagyok, hogy ezek a különbségek milyen körülmények közt és hogyan mutatkoznak meg! Örülök, hogy a Scythe magára talált és nagyon várom a teszteket!

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#11) Indy69 válasza Potzee (#10) üzenetére


Indy69
aktív tag

Az rendben amit leírtál de szerintem tök mindegy hogy 50 vagy 55 cf megy egy erősebb cpu terhelés alatt,és hangban se hinném hogy számít a 120vs140.Volt már néhány komoly cpu hűtőm és azt hallani a legkevésbé Amúgy nagyon tetszik és biztos jó is, de le nem cserélném a belinkelt prolira :N

[ Szerkesztve ]

(#12) Potzee válasza Indy69 (#11) üzenetére


Potzee
addikt

Majd a teszteken minden kiderül!
A Megahalems-nek a hőcsövek elrendezése nagyon szerencsétlen...zártan, egymáshoz szorosan helyezkednek el ezáltal a hőcsövek a bordára nehezebben adják át a hőt. Figyeld meg az Ashura hőcsöveinek az elrendezését. Sokkal jobban "szétterítik" a meleget a bordára ezáltal gyorsabb a hőleadás, hatékonyabb a hűtés.

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#13) zenke válasza Potzee (#10) üzenetére


zenke
aktív tag

csak nehogy mégis elverje a brocken ;)

Galaxy Ace Xperion V5, Galaxy SIII 4.1.2+Siyah, Galaxy Note2 Stock 4.1.2

(#14) Potzee válasza zenke (#13) üzenetére


Potzee
addikt

Az már sok mindenkit elvert... :D
a Macho előtt nekem is volt, egy forrófejű Q6600-ot hűtött...

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#16) Dominó85


Dominó85
veterán

Scythe GlideStream 140 PWM
Bátran ajánlom ezt a ventit. Kegyetlen jól szabályozható. Nekem egy ilyen hűti az oldallapon a HD7870-em pluszban.

* Péter - 06302461862 *

(#17) F_Zolee


F_Zolee
veterán

Jónak tűnik és nem is annyira brutális az ára.

(#18) Akula


Akula
őstag

ez legalább néz ki valahogy.
a turbulencia meg vagy összejön vagy nem :)

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#19) kromatika válasza zenke (#13) üzenetére


kromatika
veterán

azt azért nem hinném :N.Potzee:Jó az Ashura a teszt szerint is ,de eggyenlőre maradok a machonál én is.

[ Szerkesztve ]

(#20) bolygo85


bolygo85
tag

Szép darab tetszik hogy a magas hűtős memóriák mellett is elfér de a látványa sem utolsó :C

Vive cum honore, mori cum gloria!

(#21) kromatika válasza bolygo85 (#20) üzenetére


kromatika
veterán

mondjuk a látvány szerintem egy cpu hűtőnél kb az ötöd rangú dolog ami nekem számít,de tényleg pofás db

(#22) bolygo85 válasza kromatika (#21) üzenetére


bolygo85
tag

ahogy a mondás is tartja az ujjunk se egyforma :R

Vive cum honore, mori cum gloria!

(#23) Dominó85 válasza kromatika (#21) üzenetére


Dominó85
veterán

Jaja bár az Alpenföhn Matterhorn Pure és a Shamrock kiadás között van némi látványfaktorbeli különbség. Fekete belsejű kuckóba utóbbi illik pl. ;) De abban igazad van, hogy ennél jóval fontosabb az ár/teljesítmény mutatója.

* Péter - 06302461862 *

(#24) Indy69 válasza Potzee (#12) üzenetére


Indy69
aktív tag

Ez a szerencsétlen zárt elrendezés max 55cf tartja az I5 2400 aida teszt alatt ,és egy 120mm venti kevergeti a levegőt 380 rpm en :DDD
Értem én hogy jobb ,nem is vitatkoztam csak szerintem drága ,ami most van azt itt vettem a H.A kb fél áron,mi előtt beírnád hogy az Ashura olcsóbb.

(#25) Dominó85 válasza Indy69 (#24) üzenetére


Dominó85
veterán

Akkor én már le sem írom mennyiért jutottam az Alpenföhn Matterhorn Shamrock editionhoz. (na jó elárulom, 6k, inteles multi lefogatóval és multi hátlappal ;] )

* Péter - 06302461862 *

(#26) Graphics válasza Dominó85 (#25) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Az szép :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#27) Potzee válasza Graphics (#26) üzenetére


Potzee
addikt

Hajaj...de, messze jutottunk az Ashura-tól... :)

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#28) Dominó85 válasza Potzee (#27) üzenetére


Dominó85
veterán

Az Ashura szép és jó lehet, de az áron bizony még faragniuk kell. Használt Matterhorn vagy Mine2 ezt a hűtést helyben hagyja szerintem. Viszont a Glide Stream venti tényleg kegyetlen jó választás lett rá. Én a házam oldalába vettem egyet 3200-ért (!). Soha nem adtam még ki ennyit egy darab ventiért, de a légszállítás/szélzaj aránya 10/10! Aki kevesli a CFM eredményeit, az jöjjön el hozzám és nézze meg micsoda légszállítása van. Nagyon jó. A gyári adatok úgyis mindig kamu-effektek, főleg ha a decibel (db) értékeket vesszük alapul. Kis OFF: lásd CM SickleFlow venti - gyári max 30,6db -> mértem én azt 42-nek is 30cm távolságból!!!

* Péter - 06302461862 *

(#29) Potzee válasza Dominó85 (#28) üzenetére


Potzee
addikt

Egyelőre csak a technikai tulajdonságait néztem az Ashura-nak. Én sem tettem fel rögtön a Macho-t a H.A-ra es rohantam az üzletbe egy Ashura-ért... :D

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#30) Dominó85 válasza Potzee (#29) üzenetére


Dominó85
veterán

Jó lesz az a Macho még egy ... darabig. :DDD

* Péter - 06302461862 *

(#31) WickedOne


WickedOne
csendes tag

Nagyon jó, hűtő, és az ára sem rossz. És a tény, hogy elfér a magasabb RAMok mellett is békésen egy nagy plusz neki.

(#32) Graphics válasza Potzee (#5) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Viszont az alsó szélét picit lehetett volna lefelé irányítani, hogy kicsit hűtse az áramköri elemeket is

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#33) Potzee válasza Graphics (#32) üzenetére


Potzee
addikt

:C Jó gondolat! Ez lehet egy következő fejlesztési irány/ szempont a gyártóknak!

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#34) Graphics válasza Potzee (#33) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Persze a fotót nézve oda esik majdnem a levegő iránya, de azért nah, lehetne ülni egy kicsit a gondolaton , mielőtt még hűtő lesz belőle :DDD

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.