Hirdetés

2019. október 19., szombat

Gyorskeresés

(#1) czundermák

czundermák
(aktív tag)

De jó, hogy felelevenítetted. :R

Az első 3 album még kazettán van meg, egyenesen Németországból. A nosztalgia kedvéért most elő is veszem őket. ;)

"ha létezne PowerLeap LGA2011 vagy AM3+ átalakító Slot1-re, a BF6-os Abit ráncolná a szemöldökét, pedig az tényleg mindent megeszik!"

(#2) Chaser válasza czundermák (#1) üzenetére

Chaser
(titán)

Részemről volt a szerencse. Bár nem én vagyok a "the luckiest man!":)
Megelőztél, már régóta terveztem hogy írok róluk egy kis összefoglalót, de most van a dolognak egy kis apropója is, 15-én adják ki a Friends feldolgozását, Friends Turbo néven. Egy német filmnek lesz a főcímdala vagy egyik betétdala, azt még nem tudom. #1-be akartam írni, de lekéstem :P

szerk: Most jobban átgondolva pár fontosabb dolgot kihagytam a cikkből, de majd pótlom.

szerk2: Ha lenne benne helyesírási vagy egyéb helytelen dolog pls jelezzétek :R

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_

(#3) Foo

Foo
(tag)

Egyebkent nem teknoo mufaj az amit ok kepviselnek, hanem sokkal inkabb heppihardkoor...

(#4) F_Gergely

F_Gergely
(őstag)

A kezdeményes jó, és a cikk is bár szerintem pár dolgot érdemes pótolnod, (ha már lúd akkor legyen kövér alapon) olvasd át a wikipédiát, és szerintem kicsit bővísd ki.

De szeretem őket és imádom, rajtuk nőttem fel :K

(#5) dfdfdf

dfdfdf
(őstag)

Köszönöm szépen ezt az időbeli visszatekintést. Nagyon jó volt olvasni régi nagy kedvenc azt hiszem én is velük fejlődtem :)

Lanparty BAZ megyében valahol?

(#6) Chaser válasza Foo (#3) üzenetére

Chaser
(titán)

Tévedés. A techno gyűjtőfogalom, sok minden beletartozik. A HH mint ezen belül egy stílus, az kétségtelenül az ő nevükhöz fűződik, gyakorlatilag csak leutánozták páran, mint Blümchen meg Kozmix, amíg rövidebb-hosszabb idő után ki nem égtek. Sok albuma van a Scooter-nek, aminek köze nincs a HH-hoz. Gyakorlatilag az első 3 albumból a számok fele kb hardcore volt, másik fele HH. Utána több év kihagyással jöttek újra HH beütésű zenék.

szerk: F_Gergely: Mire gondolsz pontosan? Sok "felesleget" nem akartam belevonni, hátha így többen elolvassák. Talán még a "Jigga-Jigga" ami említésre méltó és a Maria. Ami tényleg kimaradt az rava-korszak "megalakítása" és az ehhez tartozó típusjegyek.

szerk: dfdfdf: Thx for Scooter! I'm just one among many of the crew...
:D :R

[ Szerkesztve ]

(#7) Th3Ac3

Th3Ac3
(tag)

Na ez egy jó banda, szeretem a számaikat is. Rengeteg ihletet adtak a Dancecore stílusnak is (némely számuk oda is beillik), sőt, nem is tudtam hogy Axel Coon itt volt! Szóval jó volt ezt olvasni :)

(#8) kpal

kpal
(veterán)

Én még mostanában is szoktam hallgatni de már a kezdettek óta szertem a zenéjüket igaz pártol eltekintve. :K

(#9) Nordic

Nordic
(Közösségépítő)

Remek összefoglaló. Annak ellenére, hogy elsősorban rock rajongó vagyok, szeretem a zenéjüket(Rebel Yell című számukra jót lehet pogózni:DDD). Kicsit mondjuk sajnálom, hogy a We Are The Greatest-hez hasonló számuk több nagyon nem született, legalábbis szerintem. Az utolsó album meg ezek szerint hiányzik a gyűjteményemből, mert nem is tudtam, hogy létezik:).

Kösz az írást! :R

{Steam ID: Nordic_hun}_@_{BattleTag: Nordic#2851}_@_{PoE: Mekkel_EK}_@_Twitch: http://www.twitch.tv/nordic_87

(#10) ló úr válasza Chaser (#6) üzenetére

ló úr
(őstag)

RAVE is volt elég szépen a zenéik között,főleg az első időkben :) Imádom mai napig a zenéiket am. Jó cikk lett :)

[ Szerkesztve ]

"Ha meg kell baszódni, akkor meg kell baszódni"

(#11) mghltm válasza kpal (#8) üzenetére

mghltm
(addikt)

en a depeche mode-dal vagyok igy ;]

Chaser koszonet a nosztalgiaert! :R

mennyiert adod a halat? = how much is the fish? :DD

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#12) neorow1

neorow1
(senior tag)

Imádom gyerekkorom óta a Scootert, köszönöm a cikket :R

ORIGIN (BF4), STEAM: neorow1 | Sony XPERIA Z3C / Sony MDR-XB600

(#13) Runner_fxr

Runner_fxr
(őstag)

Nem akarok senkit sem megbántani, de nekem a Scooter-ről mindig az a szó jutott eszembe, hogy bohóc! Ilyen igazi, bohóc zene ez, véleményem szerint. Persze megértem, hogy nem tetszhet mindenkinek ugyan az. Nekem pl a 90-es évek Hip-Hop, Funky, Soul, RnB zenéi tetszenek. Nyilván van akinek meg ez nem tetszik. Azt el kell ismerni, hogy a Scooter a világon ismertség szempontjából kiemelkedő volt, ez tény. Sikeresnek sikeres volt. Az más kérdés, hogy számomra érthetetlen volt, mire fel az a nagy népszerűség. Mivel annyira nem jó. A zenéjük nem igényel túl nagy tehetséget. Sem a zenei alapok, sem az "ének".

(#14) JetiRulez

JetiRulez
(őstag)

Nagyon jó cikk! Kösz! :R
Van egyáltalán olyan, aki nem szereti őket?

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#15) petij

petij
(tag)

A nagy sikert hozó és grandiózus sarkadi koncertről és az előzményekről nehogy megfeledkezzünk!! :DDD :DDD

(#16) KeNTaGoN

KeNTaGoN
(tag)

Régen én is nagy fanatikus voltam. Mostanra már inkább rockzenét hallgatok, és kicsit sajnálom, hogy mára már a diszkókból is kiveszett a Scooter.
No meg ez a jumping style :DD és társai már annyira nem jönnek be. :N
De a régi albumait mai napig szívesen hallgatom, a 2005 elötti albumok nagyon jók. :C

www.partyfoto.tk Fülhallgatók és egyéb kütyük javítása, építése itt: ►► http://hirdeteseim.tk/ ◄◄ → http://bit.ly/fulhallgatok_javitasa ← Privát üzit írj, hamarabb észre veszem!

(#17) Dr. Romano

Dr. Romano
(veterán)

"Lesz még nékem Babettám...."

Nem tudom melyik számuk volt, de régen mindig így ferdítettük valamelyik szövegét :) Jókat tomboltunk anno ezekre a zenékre és -ahogy hallottam pletykákat régen felőlük-, pár zenénél C64 és Amiga intrók adták nekik az ihletet.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#18) Chaser

Chaser
(titán)

Thx mindenkinek :R A cikket kicsit bővítettem, a Sheffield Tunes és pár dolog kimaradt ami még fontos. Ha bárkinek van még észrevétele nyugodtan mondja :K

Runner_fxr: Hogy nem igényelne-e nagy tehetséget amit csinálnak azt megkérdőjelezném, mert egyrészt '94 óta talpon vannak, másrészt 1 kezemen meg tudom számolni azokat, akik techno zenét csináltak és teljesen emberi szöveg nélkül tudtak bele életet vinni, merthogy ilyen zenéjük is nem egy van. A szöveges részekről meg ne beszéljünk, magukért beszélnek:) Bár való igaz, hogy nagy énektudás nem kell a legtöbbhöz, de nem is azon van a lényeg.

KeNTaGoN: A Jump that rock se tetszik?:)

Dr. Romano: "Let me be your valentine":)

[ Szerkesztve ]

(#19) Dr. Romano válasza Chaser (#18) üzenetére

Dr. Romano
(veterán)

Tényleg, köszi :D

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#20) rainmen válasza Dr. Romano (#17) üzenetére

rainmen
(aktív tag)

Let me be your valentine az eredeti. :D

Fáziskésés.. :Y :C

[ Szerkesztve ]

(#21) F_Gergely válasza petij (#15) üzenetére

F_Gergely
(őstag)

Köszi ezt a videót jó volt megnézni, itt még milyen fiatalok voltak, ők is meg én is :)
Itt jártak előszőr Magyarországon!

(#22) west

west
(őstag)

Hát, életem leg virágzóbb korszaka volt akkoriban. Fiatal voltam tele jó csajjal meg a sok buli. A fülesből non -stop ezt hallgattam. ;)
Ezek az idők nálam lementek, de jó emlékeket ébresz a cikked és örülök, hogy sikeres még a csapat. :D

Ritkán vagyok gépnél!!! Mindenkinek fogok válaszolni.Magyarítás billentyűzetekre profi szinten. Igényeseknek! Személyesen, vagy postázva.

(#23) Penyus

Penyus
(senior tag)

Óóóó micsoda cikk!
Egyebkent ha erdekel osszevakarom de a scooter szinte osszes szama feldolgozas. A fuck the millenium is. De ok ezt be is valljak es jol is all nekik. Az alaways hardcore meg a maira is az. Sot a nessaja, meg meg hadd ne soroljam. A back in the uk is. De ez igy jo. fiatalkorom egyik meghatarozo bandaja volt. Mostanra kicsit elengedtek magukat, de epp elobb is a mariant hallgattam. Egyebkent a cikkironak mond valamit a rave.hu vagy a neorave?

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#24) AMD Power

AMD Power
(titán)

Mekkora! Gratulálok ehhez a cikkhez!

Én imádom őket már lassan több mint 15 éve. Több koncerten is ott voltam , 2008 volt alkalmam Bécsben mint HP-vel mint Rick-el és persze Michael is találkozni. Életem egy meghatározó pillanata volt. :R

Scooter Music Now And Forever! :R :C

[ Szerkesztve ]

Xbox One X White Special + Samsung UE55NU7023KXXH 4K UHD LED + Samsung M450 2.1.

(#25) Gude

Gude
(senior tag)

how much is the fish? :DDD Nagy kedvenc volt anno

Ha leöltétek az utólsó vadat,ha kivágtátok az utólsó fát,ha megmérgeztétek az utolsó folyót,majd rájöttök,hogy a pénzt nem lehet megenni. -indián mondás-

(#26) Chaser válasza Penyus (#23) üzenetére

Chaser
(titán)

Tudom, benne is van az írásban. Sztem ide bárki bármit infot mondhat, azért vannak még páran akik kíváncsiak rájuk ahogy látom:) Nem ismerem a rave.hu-t, több nem-Scooter rave számot is hallottam már, de valami hiányzik belőlük:B

AMD Power: Én köszönöm hogy elolvastad:R

(#27) gabo9201

gabo9201
(senior tag)

Gratulálok hatalmas cikk! :R
Igaz én nem hallgattam őket az elejétől, mert még kicsi voltam, de a Weekend, Maria, The Night, Jigga-Jigga korszakot már átéltem :), utána volt egy időszak amikor nem igazán szerettem őket (2006-2009) de az új számaik megint jól sikerültek :)

Az elején még felénk is voltak koncertezni, már akkor is tudtak bulit csinálni. :K

Megbízhatóság: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=gabo9201

(#28) AMD Power válasza Chaser (#26) üzenetére

AMD Power
(titán)

Ha minden jol megy Hegyaljan is ott leszek!;)

Xbox One X White Special + Samsung UE55NU7023KXXH 4K UHD LED + Samsung M450 2.1.

(#29) ep75w

ep75w
(csendes tag)

...bemutatkozás
sikeres,
hiszen a
megújult trió „How
Much Is The Tish” -a
klipjében
magyarországi
koncerten...

szerintem az nem Tish akar lenni :) ez a cikk nagyon ott van, egyik kedvenc csapatom a kezdetek óta. viszont lenne egy kérdésem. én úgy tudom, nem kevés közük van a K.L.F.-hez, vettek is át tőlük különböző effekteket is, meg dolgoztak is fel tőlük. van erről valakinek bővebb info? mert a K.L.F. a white room albummal valami isteni... és erősen scooter is, pedig jóval előbb volt :)

(#30) Tibi86

Tibi86
(aktív tag)

Köszi az írást! Nagyon jó volt olvasni! :R

Én is nagy Scooter rajongó voltam. Először a Total Dance Fesztiválon láttam őket még '97-ben iskolásként. Onnantól kezdve imádtam őket,minden albumukat megvettem. :D

Sajnos 2005 után már nem jöttek be az új albumok annyira, kicsit idétlenek voltak. Bár lehet, hogy csak az ízlésem változott. Meg már nem 11 éves vagyok mind '97-ben. :))

Persze a régebbi albumaikat még mindig imádom!

(#31) AMD Power válasza Tibi86 (#30) üzenetére

AMD Power
(titán)

En mondjuk az uj albumokon is megtalaltam a 'szamaimat'.:)

(#32) proci985

proci985
(MODERÁTOR)

hyper hyper 8bit vs man machine
hyper hyper gryme

szerintem ez pontosan illusztrálja, hogy mekkora hatásuk volt:).

öregebbeknek meg megemlíthető a raving in mexico, a rhapsody in E, aztán később még tudtak rendesen trancet is csinálni, ld trance atlantic.

a jumpstyle időszakuk viszont tényleg kritikán alul gyenge volt. mondom ezt úgy, hogy az encore dvd megvételével én lezártam a rajongói periódusomat, albumokat meg már csak kiváncsiságból hallgattam végig.

The first rule of tautology club is the first rule of tautology club. // Social justice in lagom amount.

(#33) AMD Power válasza proci985 (#32) üzenetére

AMD Power
(titán)

Valoban a Jump korszak volt a leggyengebb rajongoi szempontbol , szuletet mondjuk azert jo par szam ami jo volt de viszont , eladasokat nezzuk bejott nekik.

(#34) Angel1981

Angel1981
(veterán)

Scooter rajongóként ennyit mondok:
Köszi a cikket! :R

(#35) Gude

Gude
(senior tag)

Nosztalgiával töltött el a cikk olvasása.Az endless summer c száma a mai napig nagy kedvenc ;)

Ha leöltétek az utólsó vadat,ha kivágtátok az utólsó fát,ha megmérgeztétek az utolsó folyót,majd rájöttök,hogy a pénzt nem lehet megenni. -indián mondás-

(#36) fishi válasza Chaser (#6) üzenetére

fishi
(tag)

Felteszem te is úgy gondolod, hogy nem kisebb jelentőségű / rosszabb senkinek sem a zenéje a "műfaji" besorolás miatt, nem fogod kevésbé szeretni őket.
Ezt előrebocsátva javasolnám, hogy nézz egy kicsit utána a dolgoknak, mert semmi köze a technohoz a zenéjüknek, és mint írtam, ez nem a zenéjük megítélésével kapcsolatban érdekes, csak a pontosság miatt.

Ajánlom figyelmedbe ezt a kalauzt:
http://techno.org/electronic-music-guide/

Dare2Live (DVD lemezekről): ''elképzelhető, hogy 100 év múlva is megtudom nézni amit ma kiírok?'' - perempe: ''Te valószínűleg már nem. Bár ahogy manapság az orvostudomány fejlődik...''

(#37) proci985 válasza AMD Power (#33) üzenetére

proci985
(MODERÁTOR)

persze, az világosan látszott, hogy alapvetően ebből meg is akarnak élni:) meg ahogy láttam, a fiatalabbaknak tényleg bejött.

más: az viszont igaz, hogy sose csináltak technot.

[ Szerkesztve ]

The first rule of tautology club is the first rule of tautology club. // Social justice in lagom amount.

(#38) Apone33

Apone33
(őstag)

Grat hozzá. Az egyik kedvencem az összes máig megjelent albuma megvan. Az élő koncertjei meg hatalmasok. :))

Play Hard!!!

(#39) .bableWes

.bableWes
(őstag)

utálom a technot és az egyéb ilyen tücc-tücc zenét, de meghallgatom discokban a mélynyomo mellett állva. De Scooter kivétel. Őt imádom. A Ramp, Nesajja - remélem jol irtam le - és a Weekend a legjobb. Föleg az a kis vékony hang a refrénnél. megyek és meg is hallgatom öket
:R

töltöm lefele a torrentet döpirétbéj-rü. csak gondoltam kiirom, hátha kibanolnak..

(#40) Gaba

Gaba
(senior tag)

Ez király lett :) köszönöm

Telszám : Húsz-401-negyven4-hetven7

(#41) Chaser válasza ep75w (#29) üzenetére

Chaser
(titán)

Köszi majd javítom :R Erről a KLF-ről most hallottam először, valóban vettek át stíluselemeket tőlük és wordpartok-at is. Ezt még én se tudtam :Y :B Bele fogom írni a cikkbe.

fishi: Te vagy a 3. aki azt mondja, nem a techno műfajt képviselik, most már elgondolkodtam és utánanéztem, én mindig úgy tudtam ez egy gyűjtőnév. Az általad linkelt oldalnál is a techno-n belül szerepel a rave, ami az egyik műfajuk.
"A techno a nyolcvanas évek végén indult világhódító útjára. Valószínűleg még a műfaj legnagyobb rajongói sem gondolták, hogy a gyorsan változó zenei divatirányzatok mellett ez a stílus hosszú évekig életképes marad. Rick J. Jordan, H.P. Baxxter, Ferris Bueller és Jens Thele, azaz a Scooter alapító tagjai azonban már akkor sejthettek valamit." Ezt egy régebbi cikkben találtam, "rendes" újságíró követte el.
A csapat hivatalos oldala scootertechno.com, én már csak ebből is mindig úgy gondoltam, hogy a techno mindenes dolog ahogy a Scooter is.
Majd keresgetek tovább, egyelőre nem javítom.

Többieknek: :R

Ha van még bármi észrevétel szóljatok!

(#42) waithEard válasza Gude (#25) üzenetére

waithEard
(őstag)

Erről életem egy igen sötét korszaka jut eszembe. Körülbelül tíz éve, éppen egy szerelmi bánatot próbáltam kiheverni. Akkoriban állandó éjszakásként kerestem a kenyeremet egy húsipari cégnél. Reggel hatkor, amikor lejárt a műszak, átbuszoztam a szomszéd faluba, ahol a "nulla 20-as" névre hallgató talponfekvőben ütöttem el az időt. Italozgattam, és keserű sorsomon töprengtem. Egy nap felfigyeltem a sarokban árválkodó zenegépre.
Ez a példány poros volt és a kocsma törzsvendégeinek igénye alapján lett feltöltve, így mazsolázhattam Zámbó Imre, Mátyás és a Hegedűs, és más hallhatatlan "művészek" munkái között. A sok mulatós és nyálka között aztán rábukkantam a " How much is the fish" című nótára. Nem tudom mit keresett ott, de én csudamód megörültem neki!
Attól fogva non-stop ez szólt. Bedobtam minden reggel két három rugót nyitáskor, és indult a buli. Durván egy hétig, amikor is kitiltottak a spiletóriumból, örökre, a zenegépet pedig ádáz gumicsizmás lábak tiporták szét .....

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#43) kpal válasza Runner_fxr (#13) üzenetére

kpal
(veterán)

Én is hallgatok Hip-Hop és RnB -t a 90-es évekből de ott is vannak pár olyan ami annyira nem jó de a jelenkoriakat is hallagatok igaz azok itt Mo.-n ismeretlenek .

(#44) neorow1

neorow1
(senior tag)

Mai napig ezt (is) hallgatom, mikor elegem van mindenből.

ORIGIN (BF4), STEAM: neorow1 | Sony XPERIA Z3C / Sony MDR-XB600

(#45) Mark_o

Mark_o
(tag)

KOrrekt írás!
Meglepődtem mikor itt megláttam :D
HA már a mi maradt ki dolognál tartunk, sztem megért volna két szót a Posse című daluk.Nálam az vitte a pálmát anno.
Bár kinek mi jön be ....

Az élet olyan mint a sakk : sok a paraszt!

(#46) adorjant

adorjant
(senior tag)

Azannya,milyen nosztalgia töltött el,a cikket olvasva.
Szó szerint Scooteren nőttem fel,mai napig őket hallgatom munkába menet,munka közben,és itthon,ha a család megtűri :)
Sokat változtam,és változott a világ is,a zenei ízlésem is,de ŐK mindig ott vannak,és remélem még sokáig ott is lesznek! :R :R :R

Hegyalja Fesztiválon soha nem voltam még,de azt hiszem ott a helyem ;]

(#47) Rossi

Rossi
(őstag)

Kösz az írást, csikóéveim meghatározó együttese. Jó pár albumuk megvolt eredetiben kazin. :R

„Az ördög elképedve állt, és érezte milyen ocsmány a jóság, és látá az erényt az ő alakjában…”

(#48) gaben88

gaben88
(senior tag)

10/10-es cikk, köszönöm, nagyon jó volt olvasni és hallgatni! :) Számomra a Scooter örök favorit marad, kb mint az AC/DC rock témában! :D

Xiaomi MI A2, PS4 Pro, PC, iPad Pro 10.5

(#49) k.

k.
(őstag)

Nekem a telómon is van pár szám tőlük. Nagyon lájk :)

A cikkért meg gratula, igényesen összeállított! :)

(#50) MrTwister válasza adorjant (#46) üzenetére

MrTwister
(senior tag)

"Hegyalja Fesztiválon soha nem voltam még,de azt hiszem ott a helyem ;]" Én is ezen agyalok egyre nagyobb meggyőződéssel! Az Energy 52 - Cafe Del Mare mellett a Scooter számai tudnak még örömkönnyeket csalni a szemembe! Köszönöm kedves Chaser ma este egy olyan de olyan jót nosztalgiáztam! :D :D :D :R Ó régi bohém évek... :P :C Nagyon hiányoznak így 32 éves ősz :) fejjel! :O

Gigabyte AX370-Gaming 5 & Ryzen 7 1700X & Noctua NH-U12F+NM-AM4 & G.Skill TridentZ F4-3200C16D-16GTZB & EVGA 1080 FTW Hybrid & Phanteks Enthoo Luxe black***SGS5&128GB & SGS9+*** D3 RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.