Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Tibor92


Tibor92
tag

Hasznos cikk, tényleg jó látni egy ilyen régi gépet mire jó is manapság :)

- 2001/9/11 WTC Never Forget -

(#2) 14adam


14adam
addikt

van a suliba is egy ilyen gép. Már elgondolkoztam,hogy újraélesztem mert a rendszer szar rajta és csak a biosig jut. De nagyon masszív,zsanérok se azok a fosok amiket az új gépekre raknak
:R

(#3) Polllen


Polllen
nagyúr

Sajnos néhány játékot nem ismerek... Így duplán elesek a sörtől... :O

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#4) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ez aztán a vas! Gyerekkoromban elérhetetlennek számított egy ilyen... :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#5) noisia


noisia
aktív tag

csak a kezdőbetűit írom, le :) :

- Bm
- GA
- ismerős, p t elődje lehet - ezt passzolom
- Wl
- talán LS
- Wc (ez alap :) )
- ez nagyon nehéz - passz
- D (ez is alap)

" ..a p3'n1szem benne volt a Rekordok könyvében..aztán a könyvtáros mondta, hogy azonnal vegyem ki.."

(#6) frescho válasza noisia (#5) üzenetére


frescho
addikt

Jol haladsz. Megkavartad oket az 5. utan, de a tobbsegre raismerni. Azt hittem tobben talalgatnak majd.

https://frescho.hu

(#7) ThaBoss


ThaBoss
senior tag

Nagyon jó cikk, köszi!

Scorched Earth és Dune 2... mennyit játszottam anno...

(#8) dave666


dave666
aktív tag

Köszi a bemutatót :R
Komoly noti, mikor megjelent volt kb 300EFt :K

Dave666

(#9) noisia válasza frescho (#6) üzenetére


noisia
aktív tag

Majd valamikor a 2 hiányzót is írd ki lécci, mert ismerősek, de sehogy nem bírok rájönni melyik az :) ...

Olyan nosztalgia-hullám fogott el, eldöntöttem így sebtiben, hogy összerakok egy ilyen retro masinát vagy veszek egyet pár ezresből :) ... ó azok régi szép idők :U :O

szerk.:
"Scorched Earth és Dune 2... mennyit játszottam anno..."
a Dune 2-re soha nem jöttem volna rá a kép alapján :)
Thx

[ Szerkesztve ]

" ..a p3'n1szem benne volt a Rekordok könyvében..aztán a könyvtáros mondta, hogy azonnal vegyem ki.."

(#10) frescho válasza noisia (#9) üzenetére


frescho
addikt

Scorched-et mar megirtak, meg a tengerparti keppel kapcsolatos jatek hianyzik. Na meg az elso sem talalt, a Blaster Master mas volt.

Probald ki a dosboxot vagy egy vboxot. Gyakorlatilag minden szepen fut, leszamitva a scorch-ot es azt a par progit, aminek nincs rendben az idozitese.

https://frescho.hu

(#11) kcsa válasza frescho (#10) üzenetére


kcsa
veterán

Erősen csak tippelnék, tengerpart, hullámok, trópusi éghajlat... Larry? :D

(#12) shenmuedc válasza frescho (#10) üzenetére


shenmuedc
tag

Szerintem a bombermanra gondolt nem a blaster masterra.

(#13) hcl válasza frescho (#10) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Szerintem is Larry lehetne max.

Mutogatni való hater díszpinty

(#14) frescho válasza shenmuedc (#12) üzenetére


frescho
addikt

Igaz, nagyon hasonlo, de nem.

hcl: Nem, kepfeliratot erdemes megnezni.

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#15) noisia válasza shenmuedc (#12) üzenetére


noisia
aktív tag

Így van, Bomberman volt a tippem, de ha az sem az akkor feladom :) ...

" ..a p3'n1szem benne volt a Rekordok könyvében..aztán a könyvtáros mondta, hogy azonnal vegyem ki.."

(#16) noisia


noisia
aktív tag

Az utolsó előttin agyalok egy fél órája, és arra jutottam, hogy az valami repülős lesz ...
Ha megvan, kiírom :)

szerk.:
Megvaaaaaan! :DD ... szerintem Retaliator!!!! NA?????

[ Szerkesztve ]

" ..a p3'n1szem benne volt a Rekordok könyvében..aztán a könyvtáros mondta, hogy azonnal vegyem ki.."

(#17) XCube válasza frescho (#10) üzenetére


XCube
tag

Dyna Blaster - az alagsori gépteremben nyúztuk sokszor a srácokkal, de még pár éve is jókat baromkodtunk vele a fősulis koliban :D

Golden Axe - a könyvvtári gépen ezt és a C&C -t játszottuk, az egyik osztálytársan anyja volt a könyvtáros és megengedte :D

Scorched Earth - A Worms -öket mindig ennek az utódjaként aposztrofáltam :)

Warlords - sosem szerettem igazán

Laser Squad - sokat nem játszottam vele, mert későn ismertem meg

Dune II - a C&C előtti kedvenc ez volt :D .

Warcraft - Orcs and Humans - kár lenne bármit is mondani, ezt is rongyosra játszottuk :)

És az eddig fel nem ismert darab: F29 Retaliator - még a 386 -osomon ismertem meg a játékot, de a mai napig nem tudok leszállni a repülőkkel benne :D

Az utolsó pedig a Doom, szerintem ezt kevés kivétellel mindenki tudta :) .

Az írást köszönöm :R , imádok régi hardverekkel nosztalgiázni. Számomra ez a korszak marad örökre a PC fénykora :O .

[ Szerkesztve ]

"A lótrágya jól tüzelt, ám a ló népének még volt mit tanulnia a szellőztetésről, kezdve a szó jelentésével."

(#18) atifarkas válasza noisia (#15) üzenetére


atifarkas
tag

Utolsó előtti játék:
F29 Retaliator

Kedvenc pályám: Arizona :))

(#19) hcl válasza XCube (#17) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Én még 286-on jártszottam az F29-cel, és nemtom mit csinál az a játék, de az csak DOS alatt volt hajlandó futni :D És soha nem akadt semmilyen gépen :)
Én le tudok szállni :)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#20) iMaverick válasza hcl (#19) üzenetére


iMaverick
addikt

Akkor nemcsak a Linux-hoz értesz nálam jobban, mert én állandóan összetörtem a gépet...

Akkoriban az F29 Ret. istencsászár gamma volt, iszonyat sokat hülyültem vele!

Ami nálam volt, annak annyi volt a trükkje, hogy a C:\ gyökérbe kellett neki nyitni egy mappát, különben nem ment.

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#21) frescho válasza XCube (#17) üzenetére


frescho
addikt

Hibatlan. :C Vendegem vagy egy sorre. Egy jatekot nem raktam be, mert azt mar aljasnak talaltam.

https://frescho.hu

(#22) XCube válasza hcl (#19) üzenetére


XCube
tag

386 előtt nekem XT -m volt IBM monokróm zöld fekete monitorral :DDD . A grafikus rendszer eléggé limitálta a játszható játékok számát. Azok közül, amiknek grafikája is volt az Accolade GP, volt a kedvencem, főleg a speakerből üvöltő hangja :D .

"A lótrágya jól tüzelt, ám a ló népének még volt mit tanulnia a szellőztetésről, kezdve a szó jelentésével."

(#23) XCube válasza frescho (#21) üzenetére


XCube
tag

Hajjajj, mi lett volna az :D ? Játékon kívül aljaskodhatnál és berakhatnál egy képet belőle :D .

Köszönöm a sört, de átengedem valakinek, aki ott lesz a partyn :) .

"A lótrágya jól tüzelt, ám a ló népének még volt mit tanulnia a szellőztetésről, kezdve a szó jelentésével."

(#24) frescho válasza XCube (#23) üzenetére


frescho
addikt

El fog fogyni.

Nincs rola kesz kep, de talaltam. Nem nehez, de csak pontos talalatot fogadok el.

Hercules zold monitor. Sokaig nezted es rozsaszinnek lattad utanna a feheret. CGA emulatorral azert par jatek futott rajta.

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#25) hcl válasza iMaverick (#20) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Azaz, de se windóz, se semmi alatt nem futott :D

@XCube : XT-hez csak iskolában volt szerencsém :) De a 286-oson először nekem is csak Herculesem volt, de fekete-fehér monitorral, nem zöld, és nem sárgával :)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#26) BlackPriest


BlackPriest
őstag

kedvet kaptam, hogy an álam hányódó hasonló kaliberű gépet életre pofozzam :C

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#27) noisia válasza frescho (#24) üzenetére


noisia
aktív tag

Na hadd jöjjön :) !!

" ..a p3'n1szem benne volt a Rekordok könyvében..aztán a könyvtáros mondta, hogy azonnal vegyem ki.."

(#28) frescho válasza noisia (#27) üzenetére


frescho
addikt

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#29) ityam


ityam
senior tag

Ezeket a régi gammákat én is szerettem. Golden Axét pár hónapja is játszottam meg dynablastert is.
Warlordsal is rengeteget játszottam nagyon tetszett. A Bomb(SC) az meg hétvégi haveri program volt hogy 4-6 an összejöttünk és bomboztunk anno. megvolt a maga hangulata. csak én voltam a legkisebb a családban és nekem ment a legrosszabbul :(
Csak az LSel nem játszottam a listából.

Xwing el is játszottam sokat :D

(#30) hcl válasza frescho (#28) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Wing Commander?
X-Wing?

Mutogatni való hater díszpinty

(#31) ityam


ityam
senior tag

Még az ELITE kéne a listából(akár az X-Wing helyett). az meg jól működne ezen a gépen és mind a mai napig meg van a hangulata. Archon Ultrát is érdemes felrakni.

[ Szerkesztve ]

(#32) frescho válasza hcl (#30) üzenetére


frescho
addikt

Pontosan keretik megadni. Egeret sikerult szetcsiszatolni, mire vegigvittem.

https://frescho.hu

(#33) hcl válasza frescho (#32) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Én max. egyszer játszottam ezekkel, szal nemtom :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#34) XCube válasza frescho (#32) üzenetére


XCube
tag

Valami azt súgja, hogy ez nem az első Star Wars X-Wing és nem is a TIE Fighter (nekem, az volt a nagy kedvencem :D ), hanem a későbbi (ha jól emlékszem 97 -es) X-Wing vs. Tie Fighter :) .

Bár most kétségeim támadtak, mert annál régebbinek kéne lennie ha jól sejtem :D .

[ Szerkesztve ]

"A lótrágya jól tüzelt, ám a ló népének még volt mit tanulnia a szellőztetésről, kezdve a szó jelentésével."

(#35) frescho válasza XCube (#34) üzenetére


frescho
addikt

Jol sejted. Nem egyszeru, mert van benne ket csavar is.

https://frescho.hu

(#36) XCube válasza frescho (#35) üzenetére


XCube
tag

Akkor az 1998 -as újra kiadás új motorral :D .

Áhh, meg van. Ez az X-Wing Alliance :D .

Nem, az nem lehet. Annak 3D -s cockpitje volt.

[ Szerkesztve ]

"A lótrágya jól tüzelt, ám a ló népének még volt mit tanulnia a szellőztetésről, kezdve a szó jelentésével."

(#37) frescho válasza XCube (#36) üzenetére


frescho
addikt

Az egyik csavar mar megvan, de pontosan mi ez?

https://frescho.hu

(#38) XCube válasza frescho (#37) üzenetére


XCube
tag

X-Wing Collector Series Edition -> az X-Wing és a TIE Fighter is az X-Wing vs Tie Fighter motorját kapta meg ebben a kiadásban. Tehát csak jól mondtam én, csak éppen a kiadási nevet nem tudtam :D .

"A lótrágya jól tüzelt, ám a ló népének még volt mit tanulnia a szellőztetésről, kezdve a szó jelentésével."

(#39) frescho válasza XCube (#38) üzenetére


frescho
addikt

Ez is elfogadhato, a masik megoldas az B-Wing kiegeszito lett volna.

https://frescho.hu

(#40) ata99


ata99
tag

Tavaly nekem is nyomtak a kezembe egy hasonlót de az T2100 volt. Akkor csak a bioszig jutottam el mert amikor megláttam kiirva a 20 MB ramot meg a 256MB vinyót már oltottam is le. Na most tovább mentem. Azon win95 fut de tök üres, nincs rajta egyetlen játék sem. Most már csak találnom kell valakit akinek van kedve elszórakozni vele mert picit én is kedvet kaptam hozzá. Sajna ezen az aksi tök halott.

(#41) hcl válasza ata99 (#40) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

20Mb RAM? Azon már hasít a Win95 :D Én 4-5Mb-okkal toltam :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#42) noisia


noisia
aktív tag

Íme :) :

[ Szerkesztve ]

" ..a p3'n1szem benne volt a Rekordok könyvében..aztán a könyvtáros mondta, hogy azonnal vegyem ki.."

(#43) manoarc


manoarc
senior tag

imádom az ilyen írásokat , jó volt olvasni köszi , hogy megosztottad velünk :R

noisia: another world ;]

[ Szerkesztve ]

{。^◕‿◕^。}

(#44) ata99 válasza hcl (#41) üzenetére


ata99
tag

manapság már arra is ferde szemmel néz az ember akinek 1 giga vagy annál kevesebb ramja van pedig anno a gumis spektrumban csak 64kb volt.

(#45) gold007


gold007
tag

Nagyon jó kis gép! Ha lehetne bele valahogy wifit varázsolni akkor tökéletes netezős gép lenne :)
Nekem is van egy hasonló kis masinám. Csak az egy kicsit régebbi, a t1910cs verzióról van szó, ebben egy 33mhz-es 486-os van és 12mb ram és egy 200megás vinyó. Az is nagyon jó kis gép és ugyanúgy került hozzám mint a tied. Win 95 simán fut rajta és semmi hangja nincs, nem értem miért, de nemhogy ventillátor, még egy nyilás sem került rá, így eléggé melegszik, nemtudom hogy ez a tiédnél is zavaró-e, de az enyém egy fél óra normál használat(játék, stb) már nagyon meleg. Viszont az akksi 15 év után is bírja negyed óráig!! Mondjuk azt nem értem miért nem sikerült rátenni egy egeret, mert így külső egér kell a használathoz, látom később rájöttek hogy hülyeség és ráraktak egyet :))
Amúgy jó kis cikk, mindig örülök ha valami old timer hardverről írnak :R

Arra jó az erősebb processzor, hogy elbírja a nagyobb hűtőbordát! :))

(#46) Amacs


Amacs
aktív tag

Hatalmas teszt! :) Nagyon tetszett!
Korábban egyik ismerősömnek is volt egy 486-os lapija, de akkoriban nem volt még annyi eszem, hogy jobban szemügyre vegyem. :/

(#47) hcl válasza ata99 (#44) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Jó, azért 2012-ben már elvárható, hogy ne 64k legyen :)
Most azo szórakozok, hogy milyen Linuxot nyomjak a Win98 mellé a P1-es Gericom laptopomra (azóta már K6 van benne, de sajnos RAM továbbra is csak 64Mb...)

Mutogatni való hater díszpinty

(#48) Penyus


Penyus
senior tag

Gritingz!
Kar hogy csak most tevedtem ide. A jatekokat persze mindet tudtam elsore :) Retal nekem is hattalmas kedvenc volt.
A halokartya cardbusos amit eletre keltettel a gepben?

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#49) frescho válasza gold007 (#45) üzenetére


frescho
addikt

Melegszik, de csak az alja. De nekem nem teljesen hangtalan, a merevlemez eleg hangos. Egy CF-IDE atalakitoval viszont teljesen hangtalanna varazsolhato. Az akku gyakirlatilag halott, arra jo csak, hogy a BIOS ne felejtse el a beallitasokat.

Penyus: Nem, ez meg sima 16 bites. 10MBit-es, borzalmas kulso dongle-es verzio, amit csodalok, hogy meg nem tort el senki ennyi ev alatt sem.

ata99: Speciben nem 48k RAM volt?

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#50) paramedic


paramedic
aktív tag

Remek írás!

A játékokból egyet nem tudtam volna. :B

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.