Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) drtimot


drtimot
aktív tag

Aki a tervet kiöltötte, elfelejtette feltenni magának a kérdést, hogy drónok helyett miért is nem a sasra szerelt kamerák okoznak nekik problémát.

Az anyatermészet szép és jó, de rabigába hajtáshoz jobbak a robotok.

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/drtimot/index.html

(#2) Márton


Márton
nagyúr

"sérüléseket is okozhattak"
jéé, tényleg? :W

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#3) NorbixD


NorbixD
tag

Ki azaz örült aki egy több ezer fordulatú karbon légcsavarba beleküld egy madarat??

(#4) duke


duke
aktív tag

Szerintem ez elsosorban menozes akart lenni, mert nyilvanvalo, hogy mar egy kozepes teljesitmenyu dron is serulest okoz, nem beszelve valami nagy geprol tobb szaz wattos motorokkal.
A dron legcsavarjahoz kepest, barmelyik madarnak nagysagrendileg nagyobb, lassabb, puhabb szarnyai vannak.

(#5) nihill


nihill
őstag

Én sem értettem hogy eleve már az ötlet hogy merülhetett fel, hogy egy ilyen húsdarálót madárral elkapjanak.

(#6) macilaci78 válasza nihill (#5) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Madárral egy utasszállító gépet is le lehet szedni, szóval annyira nem elvetélt ötlet. Csak mi sajnáljuk a madarakat, mert hát szegény elpusztul, levágják, feldarabolják, vákuum-csomagolják, eladják, panírozzák, kisütik és feltálalják egy Michelin csillagos étteremben.

Szegény drónvadász madarak sorsa legalább olyan hányatott, mint a rendőrkutyáké, nem a játékos drogkereső fajtáké persze...

Ez csak maszlag, amit a sok állatvédők felkaroltak. Egyszerűen sokkal többe kiképezni egy madarat, mint az elfogásra ítélt drón értéke.

Az persze tény, hogy akármilyen kiképzés ellenére ez sokkal inkább cirkuszi attrakció, mint hivatásszerűen végzett munka. Párom munkahelyén például főállású hivatásos solymász van, feladata az egyéb madarak távol tartása a gyárteleptől. Ez ugye sokkal egyszerűbb, mert a levegőben lévő ragadozómadár puszta jelenlétével is eléri ezt, míg egy drónnal szemben ez önmagában még kevés.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#7) drtimot válasza macilaci78 (#6) üzenetére


drtimot
aktív tag

"Egyszerűen sokkal többe kiképezni egy madarat, mint az elfogásra ítélt drón értéke."

Ha a drón értéke alatt azt a kárt érted, amit egy repülőtér ideiglenes lezárása, vagy neadjisten egy repülőgép megsérülése jelent, akkor szerintem azért van bőven lehetőség a költséghatékonyságra, itt inkább a megbízhatatlansággal van baj. (No meg a gazdasági szempontokon túlmutató húsdaráló-problémakörrel, amit fentebb mások már fejtegettek.)

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/drtimot/index.html

(#8) Tyrel


Tyrel
őstag

Pedig valamit lassan illene rendszeresíteni...

Igazán csodálkozom is hogy nem történt még ilyen eset - tulajdonképpen mi akadályoz meg abban egy elferdült hitű és világnézetű majmot, hogy fogjon egy nagyobb drónt, megpakolja robbanószerrel és beküldje valahová?...
...mert szerintem az ég világon semmi sem, sőt sokkal könnyebben kivitelezhető mint az öngyilkos merényleteik, ráadásul ismételhető is mivel nem hal bele az elkövető...

Kész szerencse hogy nincs ennyi eszük... :(

Turenkarn

(#9) arn


arn
félisten

soretes puskaval leloni? :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#10) joey04


joey04
titán

Annak a fejét nyomnám a darálóba, aki szerencsétlen állatot ráküldi egy drónra.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#11) koby11h válasza arn (#9) üzenetére


koby11h
aktív tag

Szerintem is a sörétes a nyerő, a sasok megy hagy járják az eget szabadon!
Esetleg ha nagyobb drón akkor egy vállról indítható hőkövető rakéta...

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#12) flexxx2


flexxx2
őstag

Nyilvánvaló a megoldás, drón elfogó drónokat kell gyártani :)

(#13) Fiddlestick válasza flexxx2 (#12) üzenetére


Fiddlestick
aktív tag

:C :R

Legalább annyi gerinc legyen benned, hogy válaszolsz az üzenetedre, főleg ha látszik mikor voltál utoljára belépve!!

(#14) jerry311


jerry311
nagyúr

Sörétes puska.
Mozgó célpontokhoz meg már úgyis hozzászoktam.

(#15) milkabrams


milkabrams
őstag

Phalanx CIWS

Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

(#16) SQX_Barto válasza flexxx2 (#12) üzenetére


SQX_Barto
addikt

Es ha azok "rosszalkodnak", azokat ki fogja el? ;]

If I were God, just for a day I would be guilty of letting the whole world slip away | Battlenet: bARTO#2309 | Steam: sqxbarto https://www.pathofexile.com/account/view-profile/bAR7O/characters

(#17) elithun


elithun
őstag

Filmbe illő sztori. De köszönjük nekik, hogy megpróbálták. :D

„Minden egyes tapasztalat közelebb visz a megértéshez.”

(#18) Vesporigo


Vesporigo
aktív tag

Nem lehet egyszerűen a kritikus/védett területek fölött zavarni valahogy a drónok frekvenciáját?

(#19) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

"A problémák között az egyik a madarak megbízhatatlansága volt. Több esetben is előfordult, hogy a drónokra induló sas figyelmét elterelte valami más izgalmasabb préda vagy esemény."

Egyszerű a megoldás: ki kell fejleszteni a sas-elkapó drónokat.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#20) nihill válasza Tyrel (#8) üzenetére


nihill
őstag

Jól írod, valószínűleg ténylegesen nincs ennyi eszük, mert hiába a sok automatika meg vezérlés, azért még mindíg könnyebb lehet 10 öngyilkos jelöltet találni, mint 1et aki el tud vezetni egy drónt.
RTH funkció kifejezetten hátrány ez esetben :DDD
+ viszonylag így is közel kell menni ha nem valami város széli rendezvény a cél, városon belül meg elég nehéz úgy felszállni hogy ne tűnjön fel senkinek. Még ha sikerül is az akció ott lesznek a nyakában.

(#21) #73749248 válasza Tyrel (#8) üzenetére


#73749248
törölt tag

De, megfordult ilyen fejekben. Használják is.

(#22) stutga válasza drtimot (#7) üzenetére


stutga
tag

Jó-jó, de azért ha lecsapja a lábát akkor tulajdonképpen a madár ára meg a kiképzés ára ment a kukába egyetlen mentoakció miatt.* Nem tudom hogy forog manapság a sasnak darabja, de ha minden akcióhoz ujat kell venni, akkor a BTC csak piskóta a SAS-hoz képest.

Ha már kamikazee akkor simán lehet olyan drón elkapót csinálni, ami EMI bombát dob a betolakodóra.
Vagy EMI bombát szerelni a SAS-ra.

*:Itt feltételezem, hogy csóri tanul az esetbol és a kozelébese megy ilyesminek legkozelebb.

(#23) Vesporigo válasza stutga (#22) üzenetére


Vesporigo
aktív tag

Vagy rádióhullám-zavaró eszközt szerelni a sasokra, meg úgy minden madárra... :DDD

(#24) drtimot válasza Vesporigo (#23) üzenetére


drtimot
aktív tag

Srácok, szem elől tévesztettétek az eredeti célt, egy reptérre nem lehet csak úgy ráereszteni egy rajnyi EMI-bombát dobáló rádióhullám-zavaró sast :D

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/drtimot/index.html

(#25) erer1000 válasza Tyrel (#8) üzenetére


erer1000
őstag

egy nagyobb drónra lefelé irányuló repesz omba elég durva lehet. egy koncert alatt fentről nézve csak fejeket látni. ott kb mindegy merre repül a fém repesz, valamit/valakit fejbe talál

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#26) macilaci78 válasza arn (#9) üzenetére


macilaci78
nagyúr

És hova kerülnek azok a sörétek, amik nem találták el a célt?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#27) Tyrel


Tyrel
őstag

Most így hirtelen azok a hidegháborús delfinkísérletek jutnak eszembe amikor betanították szerencsétleneket hogy nekimenjenek a tengeralattjáróknak, aztán rájuk kötöztek egy szép adag robbanószert...

Turenkarn

(#28) arn válasza macilaci78 (#26) üzenetére


arn
félisten

Leesnek a foldre :D

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#29) Vesporigo válasza drtimot (#24) üzenetére


Vesporigo
aktív tag

Meg a reptér köré sem lenne egészséges ilyen zavaró cuccokat telepíteni, mert akkor a repülőket zavarná be leszállás-felszállás közben. De más helyekre simán el tudom képzelni ezt a zavaró megoldást.

Nem vagyok a drónok ellen, remek felvételeket lehet készíteni velük, csak az zavar, mikor valaki ezek használatával a nyilvánvaló szabályozások és a józan paraszti ész ellenére veszélyezteti mások biztonságát. Márpedig megoldást találni kell, a korlátozás nem elég, úgyis lesznek, akik akarva-akaratlanul megszegik a szabályokat. Ha lezuhan egy ilyen és agyonüt valakit, akkor felkapja a média, pár napig lesz visszhangja, talán még valami tervezetet is elkezdenek összedobni, aztán feledésbe merül az egész. :/

(#30) HXY


HXY
addikt

A YouTube tele van ilyen videókkal, érdemes rákeresni.
Drones vs eagles

(#31) bteebi válasza drtimot (#1) üzenetére


bteebi
veterán

Na igen, ehhez tényleg nagyon sok ész kellett volna... :U Már egy kisebb drón is elég masszív tud lenni egy madárhoz képest. Persze lehet, hogy eldobható sasokkal számoltak :P.

#6: "Madárral egy utasszállító gépet is le lehet szedni"

Persze, sőt emberrel is, de egyiknek se esik jól utólag :U.

#16: "There is always a bigger fish."

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#32) sb válasza Vesporigo (#29) üzenetére


sb
veterán

Tehát a hülyékkel van a baj, nem a drónokkal.
Egy hülye egy lézeres lámpával is tud repülőket zavarni, vagy a szomszédot mondjuk egy sima focilabdával, de akár a puszta létével is, drón nélkül.
Ez a gond. Mindennel, nem csak a drónokkal. :(

(#33) Vesporigo válasza sb (#32) üzenetére


Vesporigo
aktív tag

Teljesen jogos, amit írtál. Csak arra céloztam, hogy a technológiai újdonságok mellett a kapcsolódó szabályozások kissé le vannak maradva. (Pl. Önvezető autók)

(#34) cami][us


cami][us
senior tag

A sólymok fegyelmezettebbek és tényleg vadászatra vannak kiképezve, viszont tényleg állatkínzás a propeller miatt, szóval jobb erre a célra egy másik drónt használni.

(#35) Vesporigo válasza cami][us (#34) üzenetére


Vesporigo
aktív tag

Vagy sasokat páncélba öltöztetve. :) (Amolyan vasember-stílusban.)

(#36) sb válasza Vesporigo (#33) üzenetére


sb
veterán

Igen. Értettem.
Csak erre jön még rá ez a faktor, amit szintén írtál: a szabályozás is csak félig segít ha van aki azt leszarva használja. Sajnos a józan észt nem helyettesíti semmi.

(#37) sb válasza cami][us (#34) üzenetére


sb
veterán

Lehet, hogy ez lesz a következő próbálkozás.
Régebben zsiráfokkal is tettek egy kísérletet. :)

(#38) Vesporigo válasza sb (#36) üzenetére


Vesporigo
aktív tag

Pontosan!

(#39) Lacok válasza NorbixD (#3) üzenetére


Lacok
őstag

Ne becsüld alá az emberi ostobaságot.

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.