Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) orion1025


orion1025
őstag

Ezt a gumis alátétet már a kínaiak is megunták vagy öt éve, mellesleg mit kell azon fejleszteni, elvégre gyakorlatilag nulla rezgést produkálnak ezek a nagy hűtők. Ahogy látom visszafelé fejlődik az egész hűtős témakör, csak a lefogató keretek változnak, más nem.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#2) NandoXXL válasza orion1025 (#1) üzenetére


NandoXXL
senior tag

Ja, és még csak nem is rgb :( :(

(#3) flashpointer válasza orion1025 (#1) üzenetére


flashpointer
őstag

fejlesztes=talaltak egy uj beszallitot 2 centtel olcsobban

(#4) orion1025


orion1025
őstag

Ez akkor is kajak gáz, semmi sem történik ebben a szekcióban, lerágott csont hosszú évek óta, semmi előrelépés vagy innováció.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#5) Puma K


Puma K
veterán

Utálom a toronyhűtőket. Ez még ronda is azzal a sárga történettel...

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#6) Albigator


Albigator
őstag

Sima Mugen 5-öm van, elmegy, szeretem.
De ennek az új "verziónak" tényleg nem sok értelme van szerintem. Tömegben 60g-al több lett az lehet számít esetleg valamit.

(#7) XuChi


XuChi
addikt

Én már csak Aio-ban és Diy Vizekben gondolkodom. Hála égnek elfeledtem már a léghűtéseket. Soha többet nem fogok félkilós tömböket a lapjaimra aggatni.

(#8) orion1025 válasza XuChi (#7) üzenetére


orion1025
őstag

Én meg pc-ben azóta nem vizezek, mióta a cosair pumpája felrobbant, és a fél gép mehetett a kukába, köztük a gtx 660 Ti, mert telibe verte a nyákot a fedlapja, és repültek az alkatrészek róla...

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#9) koko52 válasza XuChi (#7) üzenetére


koko52
veterán

+1 és minden hőt kitol az AIO a ház tetején. Nem kell házventi. Soha többé léghűtő.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#10) orion1025 válasza koko52 (#9) üzenetére


orion1025
őstag

Érdekes, a pumpa rezonanciát mindenki elfelejti megemlíteni, pedig én még nem láttam olyan pumpát, ami ne adna át rezgést, pedig van használatban egy HPPS is.

[ Szerkesztve ]

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#11) Akula válasza Puma K (#5) üzenetére


Akula
őstag

bárcsak sárga volna, de ez még nem is tudom milyen bugyi szín.

(#3) flashpointer: :C :C

[ Szerkesztve ]

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#12) Puma K válasza orion1025 (#8) üzenetére


Puma K
veterán

Felrobbant wtf :DDD

Nem tudom milyen rezonanciára gondolsz, mert azt míg AIO-t használtam nem tapasztaltam.

Hajnalok hajnalán, síri csendben a kutya horkolását-szuszogását 3 helységgel arrébb jobban hallottam mint a gépből bármely alkatrészt terhelés nélkül (főleg ha lekapcsoltak a 7,2k RPM-es HDD-k). Terheléssel pedig csak az akkori ventilátorok szélzaját hallottam.

Nálam csak kilyukadt a Corsair H75 radiátora 2 helyen a 4 év alatt, majd gondolom ebből adódóan a pumpa elkezdett néha morogni majd elhalkult... ezt a H75-öt garanciában cseréltek (éljen az 5 év Corsair garancia)

Az utána következő Arctic Liquid Freezer 240-nek pedig a pumpája-szivattyúja döglött be egyik napról a másikra... csak azt vettem észre, hogy olyan furcsán működik a gép... jah mert 98-99°C-on járt a CPU majd bekapcsolt a hővédelem és lelőtte magát a masina :D Ennek az árát vissza kaptam, mert nem volt több LF240... élt 8 hónapot...

Most pedig van épített víz D5-ös PWM-es pumpával, amit 50%-on használok és semmi hangja. Igaz a hozzá való EK rögzítőt használom ami gondolom csillapít a rezgésen, meg a Silent Wings 3 rögzítői is gumírozottak így az is csillapít.

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#13) orion1025 válasza Puma K (#12) üzenetére


orion1025
őstag

Szó szerint értsd, mert a gépházamból mindenhol kifosta a vizet. Átszakadt a pumpánál a műanyag ház azt csókolom, a fedlapja meg elszabadult...

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#14) vaakuum


vaakuum
addikt

Jó lett volna némi infó a talpáról pl, mert ha nikkelezett, akkor mehet clu-val, de ha kilátszanak a rézcsövek, azt tuti megeszi a clu.

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#15) 8th válasza orion1025 (#4) üzenetére


8th
addikt

Évek óta? ~10éve.

(#16) #16939776


#16939776
törölt tag

Nem gondoltam volna, hogy rá lehetnek szorulva az ánusz-al való kooperációra, bekopogtattak volna a marketingre, és könyörögtek volna, hogy had tehessük fel az egyik legjobban fogyó termékünkre a TUF logót, rgb világítással.

Szerintem gagyi a plasztik kupak.

Toronyhűtő vs. AIO.: Ahol nem volt prekoncepció a szellőzésre és úgy épült gép, ott jobb eredményt hoz az AIO, ellenkező esetben, kifejezetten hátrányos a légáramlással keresztbe tenni a radiátort, viszont egy ritka lamellás toronyhűtőnek (mint pl.: a Mugen 5) egészen optimális lehet ez a környezet.
Akár azt is állíthatnám, hiába azonos a funkció, mégis másra való a két megoldás, és a vs. vitának nem lesz győztese. ;]

(#17) Predatorr válasza XuChi (#7) üzenetére


Predatorr
őstag

Fél kilóst nem is! Volt CM600-am, Scythe Ninjám, most egy Dark Rock Pro 4 dolgozik a gépemben hangtalanul, ahogy a házventik is. Nagyon komolyan játszanom v kódolnom kell, hogy zavaró zaj jöjjön ki a Define R2-ből! Megnéztem egy rakat tesztet, a DP4 lazán vert szinte minden AIO vizet, a 3* drágábbakat is, ugyanakkor azokon is min. 2 venti, maradtam a légnél. Építést meg kihagyom pár fok nyereségért, inkább vettem f.sza VGA-t.
Ez a venti mindenesetre ocsmány, sztem tojásos f.s színe van.

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#18) Ribi válasza Predatorr (#17) üzenetére


Ribi
nagyúr

Pont ezt néztem én is amiket írtál.
Drágák, ugyanúgy venti van rajta+1 pumpa.
Nem jobb mint egy normális léghűtő.
Max a tényleg böhöm 3 ventis vastag radis jószágok nyernek pár fokot.
Ott lehet hasznuk, ahol pici a ház és nincs hely a proci hűtőnek.
Sose értem mi a gond a nagy hűtőkkel. Érdekes mód emberek évtizedek óta használják ezeket bármi gond nélkül. Ez valami cihés dolog, hogy baja lesz tőle a lapnak. Ja volt pár fos lap amin megtépték a rászorítót és meggörbült, de az nem a súlytól görbült, hanem a csavarok meghúzásától.
De persze mindenki azt csinál amit akar.
A hűtő meg tényleg randa.

(#19) vaakuum válasza Ribi (#18) üzenetére


vaakuum
addikt

Nekem ninja4 húzta el úgy az állított asrock lapot, hogy nem érintkezett benne rendesen az intel proci összes lába. És az sem igazán számított, hogy volt leszorítva, egyszerűen az egész lap nem volt masszív a merevítős hátlap ellenére.

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#20) orion1025 válasza 8th (#15) üzenetére


orion1025
őstag

Repül az idő ;] Régen azért voltak mindenféle kreálmányok, múzeumba való formatervek, rotkaságok, egyediségek, most meg már csak a sablon maradt, de az is folyamatosan világmegváltónak beharangozva. Anno a peltiertől vártam valami újat a jövőre nézve, de az is elmaradt.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#21) Ribi válasza orion1025 (#20) üzenetére


Ribi
nagyúr

Szerintem amíg a hőcsöveknél jobbat nem találnak ki, addig nem lesz semmi újítás.
Hőcsöveket se nagyon használják máshol. Vagy víz, vagy sima borda szokott lenni.

(#22) Whysperer válasza orion1025 (#8) üzenetére


Whysperer
addikt

Amióta a ... nyomorék Triton vizesblokkja kinyírta a tápot ,meg a VGA-t és a alaplap felét, azóta akkor veszek vizet ,ha szomjas vagyok. Én otthoni felhasználásra soha többet nem fogok vizes dolgot rakni a gépembe. az is bizonyos.

Schyte Ninja Rev.B.-t cseréltem brocken 2-re ,de a Syce 9 cm-es ventivel erősebbnek éreztem a 2db 12 cm-es brocken kettőnél.

[ Szerkesztve ]

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#23) orion1025 válasza Whysperer (#22) üzenetére


orion1025
őstag

Bizony, amíg nem úszik az ember, és nem "jelentős" az anyagi kár, addig nincs baja az embernek a vízzel. Nálam PC-be soha többet, a jól bevált Thermalright Macho csodám le nem cserélem...

Nálam víz maximum az xboxba mehet ;]

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#24) Whysperer válasza orion1025 (#23) üzenetére


Whysperer
addikt

:R :R :C :C

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#25) Whysperer válasza Whysperer (#24) üzenetére


Whysperer
addikt

azt megnézve ,hogy a brocken egy még mai napig megy a mostani tulaj gépbe és a Ninja meddig volt meg. Úgy vélem ebből egyszer veszek egy Noctuat 14 -15-t és az elég bármire. sz.tem az új Ryzen 3700x/3800x-re noctua 15 megy majd.

[ Szerkesztve ]

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#26) Predatorr válasza vaakuum (#19) üzenetére


Predatorr
őstag

Volt nekem nehéz toronyhűtőm AsRock, ASUS, GB lapokon és még több processzoron (kb. 15 éve ilyeneket használok), soha nem sérült meg tőlük semmit. Persze nem árt megfelelő odafigyeléssel fölszerelni.

Whysperer: Én is NHD15-öt akartam, de Dark Rock Pro lényegében (1-2°C eltérés) ugyanazt a teljesítményt adja 2/3 áron.

[ Szerkesztve ]

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#27) Whysperer válasza Predatorr (#26) üzenetére


Whysperer
addikt

igen csak sokat hallottam arról a nem sima felületről ,hogy sok talapzat domború volt és nem feküdt rendesen a cpu-ra. Aztá nnem mertem belevágni.

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.