Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) 7


7
addikt

Olvastam róla már tesztet, és eszméletlen, hogy a passzív hűtés simán hozza a referenciahűtés hatékonyságát. :K

(#2) Vincent_


Vincent_
aktív tag

Na végre itt vannak a passzív 77xx-es kártyák! :C
Mondjuk én a 6770-es passzívok leváltását várnám már nagyon! Van erről esetleg valami híre valakinek? :F

Első hirdetésem: https://hardverapro.hu/apro/vadiuj_magyar_kiosztasu_dell_noti-billentyuzet_d62/hsz_1-200.html

(#3) Sondi1986


Sondi1986
addikt

Gyönyörű lett!
Tényleg nem spóroltak a fémmel!

(#4) Coyot


Coyot
őstag

must have! :)

Má' nem

(#5) vanhalen


vanhalen
senior tag

Azannya, az a hűtő nem semmi! :Y Szép "kis" kártya :)

(#6) fi:zi'k


fi:zi'k
nagyúr

Vhogy nekem az a felső túlnyúlás egy nagyobb (12-es) halk venti megfelelő "alátámasztásának" tűnik leginkább. :))

Egy ilyen kártya hol van a 3870-hez képest?
Van vmi gigana

#1
Sőt, jobb is! :K

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#7) Angel1981


Angel1981
veterán

7770-nél is alkalmazhatnák ezt a hűtést.

(#8) sith-hun


sith-hun
csendes tag

Meglepő hogy lepipálja a referencia hűtés hatékonyságát. nemrossz! :DDD

(#9) T_Stark


T_Stark
őstag

Általában nem szoktam szeretni a passzív megoldásokat, de ez rendesen odaver még a ventis refhűtőnek is, tetszik.

(#10) proci985 válasza fi:zi'k (#6) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

sokkal gyorsabb, sokkal halkabb.

a hűtés pedig nagyon tetszik, nikkelezett csövek, szépen megmunkált és egymáshoz kapcsolt lamellák.

borda OEMre kíváncsi lennék, bár tippem van.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#11) gyiku


gyiku
nagyúr

nagyobbakra neml esz passziv? 7850 pl? ha a 4850-et megcsinaltak...

hüllő

(#12) Lacces válasza gyiku (#11) üzenetére


Lacces
őstag

Aztszem az Arctic külön gyárt ilyet.

(#13) CoDWaW07


CoDWaW07
őstag

szép kis kártya, hűvös házakba nagyon jó:)

●ASUS M5A97 EVO R2.0 ● AMD FX8320 ● 8 GB Corsair Vengeance 1600 Mhz ● MSI R9 280X 3GB ● Samsung 850 EVO 120 GB ● 1.5 TB ● Cooler Master Silent PRO 600W ● iPhone 6 Space Gray ● iPhone Xs 64GB Silver Galaxy Z Fold 4

(#14) Squirrel válasza gyiku (#11) üzenetére


Squirrel
őstag

Buta kerdes, de HTPC kategoriaju hazakba ez belefer? Ha igen, azokban a kis kuckokban is eleg hatekony ez a hutes?

(#15) Speed®


Speed®
HARDVERAPRÓD

Gyönyörő az a ferde stabkocka és a RAMokon lévő borda..amúgy okés.

(#16) Vincent_ válasza gyiku (#11) üzenetére


Vincent_
aktív tag

Sajnos már a passzív 6850-eseket sem hozták be az országba, úgyhogy ha gyártanak is, hozzánk nemigen fog eljutni. :(

4850 gyári passzív elég jó lett, nálam is olyan fut most.

Első hirdetésem: https://hardverapro.hu/apro/vadiuj_magyar_kiosztasu_dell_noti-billentyuzet_d62/hsz_1-200.html

(#17) fondorlatos


fondorlatos
aktív tag

:C Sapphire!
Valamelyik nvidia forgalmazó is előállhatna normális passzív hűtéssel rendelkező, új szériás kártyával.

(#18) gyiku válasza Squirrel (#14) üzenetére


gyiku
nagyúr

sokan abba a hibaba esnek, hogy passziv kartya, es ennyi. nem. kell hogy legyen a hazban rendes szellozes, kulonben megsul. en raktam 1 oldalso ventit is anno a passziv 2600xt-re.
a passziv kartyanak az a lenyege, hogy rendes borda van rajta, de a usernek kell megtamogatni egy ventivel.

hüllő

(#19) radírfej


radírfej
senior tag

tetszik nagyon a sapphire magoldása, de sajnos teljesítményben a 7750 nem sokkal jobb, mint az emelt órajelű 8800GT-m, így még nem cserélek (és gyanítom a 4850-es tulajok is így vannak vele.)

igaz fele annyit fogyaszt a 7750, mint a korábbi generációk, de akkor is.

[ Szerkesztve ]

Másolat másolatának a másolata, de eredetileg is ilyen volt.

(#20) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Gyönyörű ez a kártya, a Sapphire megint letett valamit az asztalra :)

Kicsit gondolkoztam rajta, hogy miért van egy arab terrorista a dobozon, a háttérben meg egy felhőkarcoló, de aztán rájöttem - Silence! I keel you! - mesteri

(#21) Gercsa


Gercsa
senior tag

Nagyon vártam már ezt a tesztet. Köszi!!!

Szerintem elég meggyőző.

Nem én kiáltok, a gazdaság dübörög.

(#22) Silentfrog


Silentfrog
veterán

Én ilyen kártyát akartam azóta,hogy behirdették a megjelenést. Baromi jó,de 34k+2.5k postaköltségért mér kapok a nagyobb tesvéréből is. Használt 5770-6770 passziv garanciával 20k alatt beszerzhetó. Erre hiába is fogok várni használtan valszeg keveset fognak belőle eladni,hisz a legolcsobb 7750 27k körül van ez meg 34k.,ami majdnem 7770 árszint.
Remélem egyszer a közeljövőbe 25k /a számomra a reális ár/ meg tudom,tudjuk majd venni

Igen tudom,hogy drágábbak a passziv hűtésű kártyák,nekem csak olyanok voltak a mostanin kivűl. 6850 re vártam de nem ért ide azért lett más. /7600gt-3870-4670-4850 kártyáim mind paszsivak voltak/

(#23) Vincent_ válasza radírfej (#19) üzenetére


Vincent_
aktív tag

Egyetértek; teljesítményben kb. egy szinten lehet a passzív 4850-esemmel. Akkor meg miért cserélnék? Mert fogyasztásban éves szinten 1.000 Ft-ot spórolhatnék? Hurrá...

Passzív 7770-est nem értem, miért nem hozzák ki, mikor a 6770-esnél is kevesebb a hőtermelése, így erősen indokolt lenne. Mondjuk értem én, hogy miért nincsenek még; először a 6770-eseket kell kipucolni a raktárakból... :(

Első hirdetésem: https://hardverapro.hu/apro/vadiuj_magyar_kiosztasu_dell_noti-billentyuzet_d62/hsz_1-200.html

(#24) Silentfrog válasza Vincent_ (#23) üzenetére


Silentfrog
veterán

Nem egészen ,inkább a 4870-el van egy szinten

[ Szerkesztve ]

(#25) Ric4m0nd


Ric4m0nd
aktív tag

PassMark honlapján megtekinthetitek a teljesítményét. [link]

(#26) jbush válasza Speed® (#15) üzenetére


jbush
tag

Ha a DP-tól jobbra eső R47 feliratú valamire gondolsz, az egy 0,47 ohmos ellenállat, a borda alatt meg amúgy sem látszanak.

(#27) Vincent_ válasza Silentfrog (#24) üzenetére


Vincent_
aktív tag

Igen, lecsekkoltam, köszi. De még így is kicsi a diffi sajnos ahhoz, hogy váltsak.

Első hirdetésem: https://hardverapro.hu/apro/vadiuj_magyar_kiosztasu_dell_noti-billentyuzet_d62/hsz_1-200.html

(#28) Retekegér


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Nem gondoltam, hogy ennyire jól fog sikerülni. Régóta az első passzív kari, amit be mernék vállalni.

<< Heimdal >>

(#29) masterful87 válasza Silentfrog (#24) üzenetére


masterful87
senior tag

Saját "kutatómunka" alapján, jópár teszt eredményét összevetve valami ilyesmire jutottam:

100% HD4870
98% HD7750
84% HD4850
63% 9800GT (szinte ref. 8800GT szint)

(#30) Silentfrog válasza Vincent_ (#27) üzenetére


Silentfrog
veterán

Én az 5830-at akartam eladni és venni egy ilyet, keveset játszok és az ide de legfőképp a load fogyasztásom a sok. Viszont amit ráfizetnék a régi eladása után azt az árat sosem hozná vissza az áramszámlában ez a kártya,pedig nagyon ilyet szerettem volna.
Ide fogyasztásban 300 ora üzemidővel még 500 forint sincs a villanyszámla különbség egy hónapban. Igy egyenlőre leteszek erről a kártyáról.

Kb ha a dx verziokat nem nézzük. bár egy 7750 kártyával nem is domborit szépen a dx 11. :)

[ Szerkesztve ]

(#31) Lacces válasza Silentfrog (#30) üzenetére


Lacces
őstag

ÉN személy szerint akkor is keveset fogyasztó vga-t vennék.
Ugyanis van egy nagy érv mellette: Család :D, két öcsém van, na azok nyáriszünetben felváltva játszanak, kisebbik reggel 7-8-től délután 4-ig, aztán a másik délután 4-től hajnali 4-ig :D Így a gépnek van ideje olyan 3-4 órát pihenni. És játszanak, így nagyon ki vannak aknázva, és valahogy nekem azért bizalom girjesztőbb ha keveset fogyaszt, valahogy a tartósságot sugallja nekem.

(#32) Speed® válasza jbush (#26) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Tényleg, az ellenállás, nem is néztem meg komolyabban. Akkor is slendrián, figyelembe véve, hogy beültetőgép rakja valszeg oda, nem is a médiasample az egyedüli ilyen. Ilyenért anno elégséges járt elektro gyakszin ;p

(#33) Derrewyn


Derrewyn
senior tag

A fogyasztás a felpörgő ventillátor miatt lehet magasabb a referencia 7750 esetében.

(#34) csirkés11


csirkés11
tag

Jólett! :C

(#35) djculture


djculture
félisten

Reméljük nemfog megsülni nyáron, én még olyan passzív kártyát nemláttam aminél nem barnult volna meg a nyák a chip nél a hőtöl.
Persze ez nem rögtön szokott előjönni hanem 1-2 év folyamatos használat után.
Viszont ezt még én is bemerném vállalni, elég korrekt borda van rajta. Az viszont biztos hogy ezeknél nagyon nem mindegy a ház szellőzésének megoldása.

[ Szerkesztve ]

(#36) zsirfecske válasza fi:zi'k (#6) üzenetére


zsirfecske
addikt

pont utóbbin gondolkodom már egy ideje, passzív sapphire 3870-emet cserélném rá, mert a ma divatos felbontásokon azért a 7750 ultimate nyers erőben megeszi. szerintem az ár se vészes (bár jelenleg nincs rá keret, hehe), mert minimum 3 évre szólna mint a 3870. a fogyasztás pedig csak egy dolog (bár nekem nagyon imponál a külön tápcsatlakozó hiánya), itt a némaság szerintem sokunknak még többet is megérne, mint +4-5k.

szóval nagyon jó kis kártya ez, előbb vagy utóbb biztosan bekerül a gépembe, diablo3-hoz tökéletes lesz :))

(#37) fi:zi'k válasza zsirfecske (#36) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Nekem egy 3870 Toxicot kellene váltani vminek.
30E körül van a 7750/70 vagy a 6850. Igazából egy 7850 kellene passzívan, de arra aztán várhatok.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#38) proci985 válasza djculture (#35) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

nekem egy 3870em ment évekig passzívan, nem volt ilyen probléma.

de hőfokokban azért még passzívan is verte a gyári hűtést. (értsd, HR03GT, eléggé túl volt méretezve arra a GPUra, házhűtés pedig jó volt).

bordaméretre bőőőven elégnek kell lennie egy ekkora hűtőnek egy ilyen kisofgyasztású kártyára.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#39) djculture válasza zsirfecske (#36) üzenetére


djculture
félisten

28-30k a legolcsóbb 7750 elég vészes ár az... 6850-et vettem vagy két hete annyiért ... Kettő között van némi teljesítmény szakadék. Azt is mondhatnám nem éri meg az árát 7770 meg az 50 se addig amíg lehet kapni a 6850 6870-es kártyákat.

[ Szerkesztve ]

(#40) gyiku válasza djculture (#39) üzenetére


gyiku
nagyúr

utane sem fogja, de nem lesz mas lehetoseg.

hüllő

(#41) Prof válasza djculture (#39) üzenetére


Prof
addikt

Hol vettél te 28-30k-ért sok év garis vadi új 6850-et?

(#42) Cobra. válasza Prof (#41) üzenetére


Cobra.
őstag

Gondolom álmában vagy nagykerben :)

A tesztben meg nem tudom miért meglepő az alacsonyabb fogyasztás, hiszen ezen nincs ventillátor.

[ Szerkesztve ]

(#43) Maximum1


Maximum1
őstag

gigabyte 6770 silent cell, ez van a gépemben, érősseb ennél és olcsóbb 4 ezerrel.
Hőfokra ugyanazt hozza mint az előző HD 5750-esem, viszont erősebb nála.
KB 2 x akkora, kicsit meg is kellett vágnom a házat. :DDD
Alá tettem egy AC 12 ventit ami 600-on pörög, nincs hangja és bőven elég lefújni róla a hőt.

[ Szerkesztve ]

(#44) cheatergs válasza gyiku (#18) üzenetére


cheatergs
senior tag

Nem osztom a meglátásod, mivel a passzívnak az a lényege, hogy nulla ventillátor legyen.
Ha egyszer beruháztam egy hangtalanba, felvállalva a vele járó hátrányt, akkor nem fogom "aktívvá" tenni, hogy visszakapjam a zajt, aminek az eltüntetéséért felárat fizettem.
Le kell szedni a ház oldalát egy minimális légcseréért, ennyi nálam elég a passzív proci- és VGA-hűtésnek.

Én is szívesen látnám viszont ezt a monstrumot egy 70-esen. Kár, hogy most nincs rá pénzem, beruháznék egy olyanba.
A Powercolornak is ilyesmi méretekkel kellett volna variálnia, akkor nem fagyna le alapórajelen az 5750-esük.

Mindig minden mindegy

(#45) #19617792 válasza gyiku (#18) üzenetére


#19617792
törölt tag

"a passziv kartyanak az a lenyege, hogy rendes borda van rajta, de a usernek kell megtamogatni egy ventivel."

amitől aktív hűtésű kártyává válik. éppen ellenkezőleg, akkor passzív, ha abszolút nem szellőzteti semmi.

(#46) parkr válasza #19617792 (#45) üzenetére


parkr
őstag

azért egy arranéző házventi fujhat rá :)

(#47) gyiku válasza cheatergs (#44) üzenetére


gyiku
nagyúr

egy rendes 12 centist 5v-on nem hallod, annyi meg boven eleg ra. jobb megoldas, mint a ref kartya.

hüllő

(#48) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Nagyon morcos kinézete van ennek. :U

All→M8

(#49) RaiDani


RaiDani
tag

Nem volt még passzív hűtésű vga-m, úgy néz ki ez lesz az első. Köszi a tesztet. Nagyon megtetszett ez a kari.

(#50) Silentfrog válasza djculture (#39) üzenetére


Silentfrog
veterán

Ezt tölem másoltad ki az ipon forumáról? Pont ugyanezt irtam nemrég egy 6850 kártyához! :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.