Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) maszat


maszat
senior tag

Köszönjük az írást!
A hőfokokkal (üresjárat, terhelés) mi a helyzet?

(#2) Skica válasza maszat (#1) üzenetére


Skica
őstag

Alapon a kártya 38-40, míg terhelve maximum 67-ig melegedett (Antec Overture2 zárt házban).

.: No Comment Grp:.

(#3) P00By válasza Skica (#2) üzenetére


P00By
nagyúr

Ide is beírom, hogy tetszik és köszi :R

(#4) balintka


balintka
addikt

Kb olyan gyors mint a 8600Gt. De annak 2 előnye van, az hogy Nvidia, és az ára. 22-24 körül bőven kapható.

(#5) brumesz


brumesz
aktív tag

egy kérdésem lenne:egy hd3690 gorsabb mint egy hd2600xt?

cserebere, beszamitas, mennyitengedszafelebol nalam nincs, bocsi mindenki!

(#6) EQMontoya válasza brumesz (#5) üzenetére


EQMontoya
veterán

az lenne, ha lehetne kapni :D

Same rules apply!

(#7) ttower válasza balintka (#4) üzenetére


ttower
aktív tag

Nvidia miért előny?

It's not a bug until it is in production. | Wake up and smell the ashes.

(#8) barnam_


barnam_
nagyúr

Jó lett az írás, de nekem lenne egy-két megjegyzésem:
- kepfeltoltes.hu helyett más tárhelyet válassz, mert a kepfeltoltes.hu nem mindig működik
- direkt link a képekhez jobb lenne
- kellene egy DDR3-as 2600XT, hogy lássuk mekkora különbség van
- grafikonok szemléletesebbé tennék az írást, mint csak a számok

(#9) Skica válasza balintka (#4) üzenetére


Skica
őstag

Tévedni emberi dolog, gyorsabb mint egy 8600GT GDDR3, a kártya ára 20.000-22.000.-Ft+áfa, modernebb felépítés, kisebb fogyasztás...stb. és ez is kapható! :R

.: No Comment Grp:.

(#10) Skica válasza barnam_ (#8) üzenetére


Skica
őstag

"kepfeltoltes.hu helyett más tárhelyet válassz, mert a kepfeltoltes.hu nem mindig működik"

Jelenleg ez működött, amit ismerek más, épp nem. :F

"direkt link a képekhez jobb lenne"
Azok is ott találhatóak a képek alatt.

"kellene egy DDR3-as 2600XT, hogy lássuk mekkora különbség van"
Jelenleg épp ezen dolgozom, de egy Gigabyte 2600XT GDDR4-el lessz.

"grafikonok szemléletesebbé tennék az írást, mint csak a számok"
Ez igaz, ezen is dolgozom.

Köszönöm! :R

.: No Comment Grp:.

(#11) Kombat válasza barnam_ (#8) üzenetére


Kombat
őstag

Nekem Sapphire 2600XT 256MB DDR3 van és most futtattam 3d mark 06-ot 8.2-es Catalyst-al XP SP2 alatt.
Eredmény: 4709
SM 2: 1295
SM 3: 2001
CPU: 2582

[ Szerkesztve ]

(#12) barnam_ válasza Skica (#10) üzenetére


barnam_
nagyúr

Használd ezt, vagy ezt.

Ez sima link, ez meg direkt link, az utóbbi szerintem kényelmesebb.

Kombat: Nincs értelme összehasonlítani, ha különböző konfiggal készült a teszt.

[ Szerkesztve ]

(#13) Kombat válasza barnam_ (#12) üzenetére


Kombat
őstag

Igaz!

Szerintem egyébként nem éri meg 3650-et venni! Vagy 2600XT vagy 3850! :)

(#14) barnam_ válasza Kombat (#13) üzenetére


barnam_
nagyúr

A HD3650 szerintem se éri meg, mivel lassabb a 2600XT-nél, és a kevesebb fogyasztás se mérvadó, mivel ezek csak rövid távú megoldások.
A HD3690 jó lehet, kérdés hogy mennyivel lesz olcsóbb a HD3850-nél.

(#15) Skynet258


Skynet258
veterán

Operációs rendszer: Windows Vista x86 SP1

Na ez az, ami hivatalosan még nincs, és nem is tesztelnék még vele a helyedben... :U

https://geekpulse.hu

(#16) cousin333


cousin333
addikt

Jól sejtem, hogy a Control Centerben csak a PowerPlay miatt lehet lejjebb venni az órajeleket?

Skynet258: elméletileg valóban nincs... ;) Miért ne tesztelhetné? Mondjuk nem értem, hogy akkor a GPU-Z miért XP-t ír ki a drivernél... :F

[ Szerkesztve ]

"We spared no expense"

(#17) antikomcsi


antikomcsi
veterán

Én is elolvastam, ezt a jó kis írást, és 2 dolog is meglepett.

Tudom ez azért az olcsóbb kategóriába tartozik, de valóban adnak ki még vga-t ddr2-vel? Ez akkora megtakarítás, én azt hittem, hogy így 2008-ban már nyugodtan tehene mindkét nagy gyártó legalább gddr3-as chipeket a karikra.

A másik ami szemet szúrt az a 3D-s fogyasztás. Az valóban ennyi, vagy elírás? Mert akkor ehhez képest a nagy kártyák 250W-ja semmiség.

(#18) antikomcsi válasza Skynet258 (#15) üzenetére


antikomcsi
veterán

Kivéve, ha regisztrálva van az MS-nél, és kapott tesztelésre telepítőt

(#19) Skynet258 válasza cousin333 (#16) üzenetére


Skynet258
veterán

Tesztelni tesztelhet vele, de mivel vannak még vele gondok, és nem is hivatalos RTM kiadás, így nem mérvadó a teszt eredménye. Nem mondom, hogy égbekiáltó lehet a különbség, de lehet, ezáltal én nem használnám tesztre :K

Egyelőre még én sem raktam fel a negatív felhangok miatt ;)

antikomcsi: igen, ez igaz, nekem is eszembe jutott...

[ Szerkesztve ]

https://geekpulse.hu

(#20) CsodaPOK válasza Skynet258 (#19) üzenetére


CsodaPOK
senior tag

Torrenten már fellelhető a hivatalos RTM, nekem is az van (eredeti vistán), hallkan megjegyezve Terminal is írt már róla: http://www.terminal.hu/cikk.php?article_id=109554

Ezen kívül torrenten szintén megtalálható már a hivatalos SP1-el frissített Vista X86 és X64 RTM.

(#21) Skica válasza antikomcsi (#17) üzenetére


Skica
őstag

Antikomcsi: ott a pont, mivel hivatalos viszonteladók vagyunk az MS-nél, így kaptuk a SP1-et.
„A másik ami szemet szúrt az a 3D-s fogyasztás. Az valóban ennyi, vagy elírás? Mert akkor ehhez képest a nagy kártyák 250W-ja semmiség.”
A komplett gépet mértem (HDD+Alaplap+Mem+VGA+CPU+DVD író, kivéve a monitort, ő külön áramforrásról ment), a procinál Cool and quiet bekapcsolva volt, és az összes teljesítményt mértem, amit a konnektorból felvett a gép. Szerintem nagyon is alacsony fogyasztást mértem.

cousin333: „GPU-Z miért XP-t ír ki a drivernél...” ha tudnám? én sem értettem. :F

[ Szerkesztve ]

.: No Comment Grp:.

(#22) cousin333 válasza Skica (#21) üzenetére


cousin333
addikt

Azért is furcsa, mert nálam ugyanez a GPU-Z verzió, ugyanezzel az oprendszerrel (+SP1) és Catalyst-al Vistát ír ki...

"We spared no expense"

(#23) kovy79 válasza ttower (#7) üzenetére


kovy79
őstag

Hagyd, elment alukálni, az okos szólásával együtt!

[ Szerkesztve ]

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#24) antikomcsi válasza Skica (#21) üzenetére


antikomcsi
veterán

Ja, akkor valamit gyorsan átsiklottam. :B Komplett rendszerre valóban nagyon jó ez az értték. Valamiért úgy értettem, hogy csak a vga eszik ennyit, az meg durva lett volna. :B

(#25) cizoe


cizoe
őstag

Jó kis leírás, grat! :R Egy kis belekötözköés akkor már: az alumÉnium az miféle anyag? :U

ttower: "Há' azé előny mer' a zenvídia az jó, megmondta a szomszéj'd is..." :DDD

[ Szerkesztve ]

(#26) MaSzKa


MaSzKa
senior tag

én úgy tudom (olvastam), hogy a HD2600XT-nél gyorsabb
van benne uvd és kevesebbet is fogyaszt

Sapphire HD3650 256MB GDDR3 2év lehet kapni már 20eFt-ért
eléggé best buy az olcsó vga-k között

[ Szerkesztve ]

(#27) t72killer válasza MaSzKa (#26) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

a 2600XT-ben is van elég jó uvd:))

Érdekes kérdés ezeknek a kariknak a létjogosultsága a 3850/256MB mellett, ami ugyebár 35k kiskerbruttó körül csordogál.

Ha valakinek csak a HD gyorsítás/régebbi játékok számítanak (és árérzékeny), akkor elég neki egy 10kFt-os 2400pro, ha viszont teljesítményt is szeretne, akkor a 3650 elég soványka.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#28) Tuco Ramirez


Tuco Ramirez
őstag

Jó kis kártya, kis méretekkel, alacsony fogyasztással, bár szerintem az 512MB VRAM felesleges rá.
Nagy divat lett az olyan, műanyaggal burkolt hűtő mint ami ezen a karin is van, csicsás, meg lehet rá matricát ragasztani, de pl. a menyasszonyom 2600XT-jének hűtőjét valami rémálom takarítanom, minden alkalommal ki kell venni a gépből és teljesen szét kell szerelni, ahhoz, hogy odaférjek a hűtőbordához. Nem épp felhasználóbarát megoldás. :(

WoT ID: Tuco_Ramirez74 SC2 ID: Peter 1714

(#29) Solten


Solten
addikt

A cooler elég értelmesnek tűnik rajta... :)

Saor Alba

(#30) ollie


ollie
MODERÁTOR

Mennyibe kerül?

***

(#31) t72killer válasza ollie (#30) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

17kFt-tól felfelé:)) (DDR2vel 17, DDR3-mal 20k. Aminek szvsz abszolút semmi értelme, az a 24k-s 512DDR3...)

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#32) Menthirist


Menthirist
veterán

Hát nem tudom, az én Gainward 8600GT silentem alapból 4400 körüli 3D Mark06-ot vitt 540/1400-on, de ventivel minden gond nélkül megy 700/1700-on, és a proci sem megy terhelve 55 fok fölé... emellett ha jól emlékszem 4900 körüli eredményt értem el... és 20k-ba került...

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#33) ollie válasza t72killer (#31) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Köszi, ez jó ár ezért a teljsesítményért.

***

(#34) MaSzKa válasza Menthirist (#32) üzenetére


MaSzKa
senior tag

mert neked más géped van

512Mb-os nak meg szerintem nem sok értelme van

az is lehet rosszabb időzítésű ramokat raknak rá ezért lassabb mint a 256MB-os verzió

(#35) Menthirist válasza MaSzKa (#34) üzenetére


Menthirist
veterán

de mint láthatod, proci gyengébb, egyedül ramom van több...
amúgy csak arra akartam célozni, hogy szerény véleményem szerint a 8600GT lassabb ugyan, mint a hd2600XT, de jóval több tuningpotenciált látok benne, és így veri a 2600XT-t (tudom, hogy más felfogás a kettő, az egyik ebben, a másik abban jobb, de szobatárs hd-jával összehasonlítva ugyanazok a játékok nálam jobban mennek (neki 4200+-osa van)

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#36) Janoska26 válasza balintka (#4) üzenetére


Janoska26
addikt

Ja nemrég passzoltam el egy 8600GT-t 18 ropiért :U úgyhogy maradok az nvidiánál :DDD
Egyébként a teszt nagyon profi, hálás köszönet érte :C

(#37) Reac^ válasza Kombat (#13) üzenetére


Reac^
őstag

Lehet kicsit elfogultnak hangzik, de sztem nem szól semmi a 2600xt mellett. Egy jobb tuningpotenciálú 8600GT keresztbe lenyeli. Az olcsóbb példányok is iszonyatosan húzhatók (pl inno). De én a galaxy-t preferálom, többször is volt tesztelve itt ph-n. Abszolút meggyőző gyártó, jó tuningpotenciál gyakorlatilag minden kártyájánál... :U

Örvendetes tény, hogy végre feltud mutatni valamit az ati is a "középkategóriában", de ezek sajnos még mindig nem elegek (2600xt,3650...)
Viszont a 3850 tényleg nagy dobbantás volt, mert nincs rá válasza az nvidiának :C

1988 Daihatsu Charade GTti 993ccm Turbo | Telón gyorsabb, szám az adataimnál | PH! megbízhatóság: 50+

(#38) t72killer válasza Reac^ (#37) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ár szempontjából szvsz a 3850 az igazi középkategória:)) Amúgy ha jól halad lefelé az árakkal az NV, akkor a 256MB-os 8800GT esélyes lehet ellene. Bár csudatudja.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#39) feka007


feka007
nagyúr

Nem rossz kis karcsi. :)

(#40) kobak112


kobak112
tag

Köszi az irást!! Jól látom hogy adnak hozzá olyan kis sárga átalakitot, amivel sima analog TVre is rá lehet dugni?

(#41) kobak112


kobak112
tag

Következő a kérdésem: Teljesitmény szempontjábol 2600XT vegyek vagy inkább ezt a 3650est?!

(#42) kobak112


kobak112
tag

Még egy valami srácok, a sapphire kártyáknál mit jelent ez a FULL, LITE, ULTIMATE jelző? Az Ultimattel tisztába vagyok, hogy az a passziv hűtést takarja, de mi a különbség a FULL és a LITE között? Köszi mindent előre is!!

(#43) Skica válasza kobak112 (#42) üzenetére


Skica
őstag

FULL (Extra software „HL BlackBox”, kártya+Install CD+TV Out kábelek)
LITE (Csak kártya+Install CD+TV Out kábelek)
ULTIMATE (Passzív hűtés, Extra software „HL BlackBox”, kártya+Install CD+TV Out kábelek)
:R

.: No Comment Grp:.

(#44) Skica válasza kobak112 (#41) üzenetére


Skica
őstag

Igen van hozzá sárga átalakító!

Közelgő címlapos írásom:
2600XT VS 3650

még pár nap....... :W

[ Szerkesztve ]

.: No Comment Grp:.

(#45) kobak112 válasza Skica (#43) üzenetére


kobak112
tag

Köszi szépen! :R

(#46) gergobaby


gergobaby
aktív tag

Köszi, jó teszt... :R Ebből rájöttem, hogy most nagyon CPU limites a gépem... ahol neked 130 fps-t ad CS: S ben, ott nálam 60-65... Pedig a 2 kártya között nemsok különbség van pl. 3dmark-ban vagy más programban nagyfelbontás esetén... :O

(#47) Geller72


Geller72
veterán

Igen régi a topic, de mostanra lett olyan karim, amivel sikerült magamnak is bizonyítanom az eddigi gyanúmat, miszerint a fenti vga gddr4-es ramokkal jobb, mint a 2600xt-t. Ezt azután tudom alátámasztani, hogy mostanra mindkettő volt és a tesztjeim grammra azonos hw körülmények közt folytak. Nincs szignifikáns diferencia, játékokban nagyjából 10-27%-os volt a 3650 előnye azonos dx esetén.

(#48) zoarden


zoarden
tag

Kérdés, hátha jár erre valaki szakértőbb:
régi a topic-tudom hogy ez 3650-es, de talán valaki...
Egy NAGYON szerény játék konfigot szeretnék létrehozni a meglévő gépből.
HP Compaq d530 P4 2.66 -os gép, AGP-s gr kártyahely, 240W-os táppal.
3450-es mennyire jó hozzá ?
Esetleg ez a Radeon 3850-es kártya kihasználhatatlan lesz ehhez a konfighoz?
vagy nem tudja kihajtani úgysem...?
Ha felesleges, akkor milyen kártyát érdemes venni?
Köszi!

[ Szerkesztve ]

I want to be what I used to be when I used to want to be what I am now!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.