Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Yutani


Yutani
nagyúr

Köszönjük az ismertetőt! Szép darab ez a kártya, az biztos!

#tarcsad

(#2) FRENK1988


FRENK1988
veterán

Már a hűtésért megérte :) Az én XFX BE-m is így szaladgál alapon :) és bírja az 1GHZ-t is ;]

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#3) Gál István


Gál István
senior tag

"Ha Toxic, akkor tuning" Éljen! Úgy tűnik nem csalódik az ember a Toxic szériában.

btw: Nekem is stabil 1035/1175-ön :Y a 4890 Toxic! És hűvös marad.

(#4) adamy90


adamy90
csendes tag

Ez a gépház nagyon jó választás énis ilyet vettem 5-ért majd néztem, hogy már 10-ért veszegetik! :Y Grat a jó karihoz használd egészséggel :C

(#5) Gude


Gude
senior tag

Pofás kártya.Gratula az íráshoz :C

Ha leöltétek az utólsó vadat,ha kivágtátok az utólsó fát,ha megmérgeztétek az utolsó folyót,majd rájöttök,hogy a pénzt nem lehet megenni. -indián mondás-

(#6) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Nos, akkor ez tök ua a hűtő mint az 5850 vapor hűtése?

Közben megtaláltam a kérdésre a válaszomat. [link]

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#7) capulet75 válasza hackeeeee (#6) üzenetére


capulet75
addikt

Megéri,nem éri meg én vettem egy 5870 vaporikszet.Elvileg holnap megjön,nagyon kíváncsi vagyok mit lehet belőle kifacsarni.

Meglepő hogy mennyit lehet emelni az órajeleken.Szép volt. :K

[ Szerkesztve ]

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#8) hackeeeee válasza capulet75 (#7) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Annak sztem kicsit csinosabb a hűtője.. Azokkal a kivágásokkal.. :)

Amúgy tényleg szép eredmények. :K

Véleményem szubjektív...

(#9) capulet75 válasza hackeeeee (#8) üzenetére


capulet75
addikt

Egy teszben olvastam hogy azt 950/1250-re simán fel lehet húzni bár az 970/1350 sem elképzelhetetlen.Azonban tekintve az árkülönbséget a 5850 toxic tényleg jó választás.

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#10) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Nagyon tetszik a kártya, de azért nagy kár, a levegőt a házba is befújja...

(#11) hackeeeee válasza ^Clown (#10) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hát igen. Mondjuk a Silent Eff. 4870-em is a közép ventivel egész szépen termelte kifelé a meleget...

Véleményem szubjektív...

(#12) cowboy_bebop


cowboy_bebop
őstag

Biztos h. hosszabb ez a kártya referenciánál? Mert a képen a ref. az egy kicsit kicsinyítve van (a PCI-e csati hosszából ítélve).

(#13) hackeeeee válasza cowboy_bebop (#12) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Elvileg hosszabb. Most keresgéltem:

"Before we move on it should be noted that the length of a reference PCB for the ATI Radeon HD 5850 is 9.5". As we mentioned before, the Sapphire Radeon HD 5850 TOXIC uses a custom designed PCB and is longer than the reference card. A quick measure showed that the card is 10.125" in length, so keep this in mind if you want one of these and have a limited amount of space in your PC case."
Forrás.

Véleményem szubjektív...

(#14) D1Rect


D1Rect
félisten

Jó kiss cikk, de én 1-2 játék/"bencsmárk" tesztet elviseltem volna alap és húzott órajelen is.

(#15) Giot


Giot
addikt

Kösz mindenkinek, és szívesen a cikket!
Szerintem is elég jól sikerült ez a Toxic a Sapphire-nak. Volt annak idején, 4850 Toxic-om is abban nagyot csalódtam. Vagy csak kifogtam egy antituningos darabot. :((

(#6) hackeeeee: Úgy tudom ugyanaz. Sőt a nyák is talán. Azt viszont nem tudom hogy más alkatrészeket használtak e fel a Vapor esetében.

(#12) cowboy_bebop: Nem csak elvileg hosszabb :D a gyakorlatban is a képen én (ahol egymás mellet van lefényképezve a két nyák) nem látok torzulást.

(#14) D1Rect: Teszek fel 3Dmark tesztet.

[ Szerkesztve ]

(#16) cowboy_bebop válasza hackeeeee (#13) üzenetére


cowboy_bebop
őstag

Akkor tényleg az. :B

Giot: tényleg jó kártya. A feszt lehet állítani rajta?

[ Szerkesztve ]

(#17) rolkaDb


rolkaDb
aktív tag

Köszönjük az írást. :R
Jó ez a kari. :D

(#18) D1Rect válasza Giot (#15) üzenetére


D1Rect
félisten

Köszi, várom. Esetleg egy-két olyan játékon is méricskélhetnél, amivel mostanában játszol.

[ Szerkesztve ]

(#19) Robi BALBOA válasza Giot (#15) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Szép kari, szép írás, szép erdmény! :R
1,09v 950mhz gpu! :Y ;] (ez fincsi!)

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#20) Giot válasza Robi BALBOA (#19) üzenetére


Giot
addikt

Kösz! :) Teszek még be benchmark eredményeket is.

(#21) Giot válasza Giot (#20) üzenetére


Giot
addikt

3Dmark vantage teszt eredmények.
Lehet később csinálok játék teszteket is. Sajna most nincs időm! :(

[ Szerkesztve ]

(#22) Lacazr93


Lacazr93
senior tag

nemrossz nemrossz :) nincs kedved nekem adni? :D

(#23) infectedmann


infectedmann
őstag

Lassan fegyvertartási engedély kell ezekhez a vidkarikhoz olyan brutál nagyok :)

Jó kis írás lett, sztem ez lesz a köv. karim :)

(#24) Giot válasza infectedmann (#23) üzenetére


Giot
addikt

Van rá engedélyem! :DDD

(#22) Lacazr93: ŐŐő várj had gondolkodjam :U . Nem nincs kedvem. :N

[ Szerkesztve ]

(#25) RETRO-G


RETRO-G
tag

Szia
Tetszett a cikk, gratulálok a kártyádhoz!:) Megvan még esetleg a 4870? Vagy néhány vele készült eredmény? Örömmel venném ha összeeresztenéd őket, mivel nekem olyan van és érdekelne a fejlődés!!
Üdv
R-G

Nokia 3210 -> Nokia 3510 -> Nokia 3510i -> SE T610 -> SE K800 -> HTC LEGEND -> Defy+ & Samsung B2100 -> Z3C -> iPhone 7 -> iPhone 8

(#26) Ste


Ste
addikt

Akkor most nyisd ki a házat és nézd meg milyen ramjaid is vannak pls (vagy egy diagnosztikai programot nézzünk)
Legalább leírni tudjuk helyesen :)

(#27) Giot válasza RETRO-G (#25) üzenetére


Giot
addikt

Lesznek tesztek! Már tervben van 4850/4870/5850 teszt csak idő kellene hozzá hogy meg tudjam csinálni.

(#28) Giot válasza Ste (#26) üzenetére


Giot
addikt

Most azzal van gondod hogy nem írtam oda hogy 2x2G? :U Azt javítottam
Egyébként így kell leírni helyesen: Link
A típusa:
Kingston HyperX DDR2 2x2G 1066Mhz
KHX8500D2K2/4G

[ Szerkesztve ]

(#29) D1Rect válasza Giot (#27) üzenetére


D1Rect
félisten

A 4850-et lehet nem szükséges tesztelni. Csak rengeteg plusz meló.
A 4870 és az 5850 között 25-30% különbség van felbontástól függően. ;)

(#30) Giot válasza D1Rect (#29) üzenetére


Giot
addikt

Annak idején azért váltottam 4850-ről 4870-re mert a fullHD-hez kevés volt az 50. a közeljövőben egy only fullHD-és tesztet tervezek. A következő résztvevőkkel: 4850/4870/5770/5850 ezeket tudom egy teszt erejéig beszerezni. Meik mire elég ezen a felbontáson.

(#31) F e Z o


F e Z o
veterán

A teszteket nagyobb felbontásban kellett volna késziteni, 1920*1080-ban mutatná meg, hogy mennyi is a különbség 2 órajel között. Ott biztos nem lenne procilimit.

H2O über alles!

(#32) Giot válasza F e Z o (#31) üzenetére


Giot
addikt

Igen de a legtöbb esetben a tesztelők alapbeállításokkal futtatják a benchmarkot így ha csak a pontszámot figyelik félrevezető lehet.

Azért lefuttattam az eredmények FullHD-ben:
850/1200Mhz: 12116
970/1250Mhz: 13285 Hoppá nem gondoltam hogy itt még stabil!!

(#33) Prison85


Prison85
senior tag

Részletes és jó teszt. A kártya... ...az meg brutálisan fest! :R

BF2142☑ BFBC2☑ BF3☑ BF4☑BF2143☐ Mindenki a saját baklövéseit hívja tapasztalatnak. (Oscar Wilde)

(#34) 04ahgy


04ahgy
nagyúr

Ne lelkendezz annak hozzáértés híján, amit nem értesz. ;]

A NYÁK-ot valóban áttervezték, azonban épp a költségtakarékosabb irányba. 2 helyett 1 fázis a RAM VRM-nél, kerámia kondik helyett pedig elkók. Ez a PWM 300kHz körüli üzemfrekvenciáján bizony-bizony visszalépés, ekkora frekin az elkóknak nagyobb a veszteségük. AMD alaplapon meg lehet fogni: melegebbek, mint a környék, még sokszor a tekercseknél is. Ez a veszteség disszipációja miatt van.

A nagyobb VRM hűtés is a nagyobb veszteséget támasztja alá. Ugyanúgy, mint a tápoknál. Két 700W-os (annyit ténylegesen leadni képes) táp közül épp az a jobb, amelyiknek kisebbek a hűtőbordái, mert az azt jelenti, hogy kisebb veszteség mellett adja le a 700W-ot.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#35) Giot válasza 04ahgy (#34) üzenetére


Giot
addikt

Akkor mivel magyarázod a referenciához képest jóval nagyobb tuning tartalékot, ha az egész csak a sprórolásról szól?? :F

(#36) sith7


sith7
nagyúr

Jó kártya , jó cikk !

(#37) Giot válasza sith7 (#36) üzenetére


Giot
addikt

THX!

(#38) Vigneau válasza Giot (#37) üzenetére


Vigneau
félisten

Szia!

Nekem ilyen verziót sikerült kifognom. Van arról infó, hogy a nyák azonos a Toxic-al? Mert szemre nekem nagyon úgy tűnik a netes képek alapján. Feszültséget emelni BIOS szinten esetleg lehet, vagy csak az van, amit gyárilag beégettek? Esetleg HD 5870 BIOS-a felrakható lenne - próbálkoztál hasonlóval?
Válaszokat előre is köszönöm! :R

Vigi

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#39) Vigneau válasza Vigneau (#38) üzenetére


Vigneau
félisten

Bátraké a szerencse. Rátettem a techpowerup-on fellelhető legfrissebb Sapphire HD 5870-es BIOS-t és megy minden szépen (850/1200 - 1.2V). :K

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#40) DIESELPOWER válasza Vigneau (#39) üzenetére


DIESELPOWER
aktív tag

Bátor vagy :) Nekem nem sikerült anno. még a régi rev kártyával.

(#41) Vigneau válasza DIESELPOWER (#40) üzenetére


Vigneau
félisten

Ááá, nem kell sok minden hozzá. Ha nem jön össze, akkor simán vakon is vissza lehet rakni a korábbi működő BIOS-t. Én is feltettem azóta a legfrissebb nem Extreme BIOS-t. Azzal 925/1200-on megy most - mindez 1.088V-on, ami nem is rossz.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#42) Giot válasza Vigneau (#38) üzenetére


Giot
addikt

Válaszoltam az 58XX topikban!

(#43) Vigneau válasza Giot (#42) üzenetére


Vigneau
félisten

Válaszoltam én is, közben belevetettem magam jobban a témába, mint írtam fentebb. Apropó, Te találtál magasabb fesszel megáldott BIOS-t hozzá, ami működik is?

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#44) Giot válasza Vigneau (#43) üzenetére


Giot
addikt

Nem találtam! De az igazat megvallva nem is kerestem. :B
Jól megy így is nem érzem szükségét a feszelésnek, meg nem is pártolom. Na nem mintha nem próbáltam volna.
Volt egy olyan infó miszerint a Sapphire Trixx progija állítja a feszt a rev2 58XX kártyáknál is.
Tettem is vele egy próbát, de nem hozott + Mhz-et a konyhára igaz nem emeltem túl nagy mértékben a feszültséget.

(#45) Vigneau válasza Giot (#44) üzenetére


Vigneau
félisten

Nekem inaktív továbbra is a feszültségemelő csúszka. Akkor ezek szerint ez van nálam (vagy valami elkerülhette a figyelmem) - de szavam nem lehet, mert 1.088V-on megy a 925MHz-es GPU.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#46) Giot válasza Vigneau (#45) üzenetére


Giot
addikt

Az nagyon jó, ezek szerint átlagon felüli darabot fogtál ki!

(#47) Vigneau válasza Giot (#46) üzenetére


Vigneau
félisten

Nálad a TriXX hogyhogy működtette a feszültség csúszkát? A PCB-nk ugyanaz, pár alkatrész lehet a difi, no meg a BIOS. Bár Toxic BIOS-t is próbáltam tegnap, azzal sem volt semmi változás, se a gyárival, se a legfrissebb nem Extreme 5850 BIOS-sal. Ezek szerint mégsem minden adott a feszemeléshez. A Te VGA-d benne szerepel a támogatottsági listában?

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#48) Giot válasza Vigneau (#47) üzenetére


Giot
addikt

A PCB lehet ugyanaz, az alkatrészek változnak.
Nézd meg a cikkben lévő képeket.
Egyébként nem szerepel a listában, ezért nem is hittem a dolognak míg valameik fórumtárs nem bökte az orrom alá, hogy neki működik.
De ahogy már említettem is nem igazán láttam hatását, a feszemelésnek. Vagy csak nem voltam elég bátor és nem pörköltem oda neki eléggé.

(#49) Vigneau válasza Giot (#48) üzenetére


Vigneau
félisten

Az eredménytelenséget olvastam is - csak érdekes, hogy nálam meg abszolút nem megy. Nem értem, és próbálok rájönni a dolog nyitjára. :K
Szóval szimplán felraktad a TriXX-et, és egyből ment is a feszemelés? Vajon a BIOS-nak GPU Registered-nek kell lennie, ha meglesem RBE-ben? Az Általad használt BIOS-t el tudnád küldeni? Mekkora feszt adtál neki egyébként?

[ Szerkesztve ]

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#50) Giot válasza Vigneau (#49) üzenetére


Giot
addikt

Így van felraktam és ment. A kártyán jelenleg a rev2 Toxic Bios van. A rev1 Bios nem engedte a Catalystban az Overdrive funkciót csak 775/1125-ig. Ami valljuk be elég nevetséges egy Toxic karinál.
Szóval megjelenése után nemsokkal kiadta a Sapphire a rev2-es Bios-t a Toxic-hoz én pedig ezt pakoltam fel. Azóta ez van gond nélkül.
A Sapphire oldaláról le tudod tölteni. De a Toxic-ból is kétféle sorozatot adtak ki.
Így kétféle Bios van hozzá a gyári számáról kellett beazonosítani az enyémhez meik kell. Így nem tudom neked meik lehetne megfelelő.
Fesz? Nemtom talán 1.150V?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.