Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) MaSzKa


MaSzKa
senior tag

szép részletes írás
igényes

de a ventilátor úgy tudom világít és arról van e kép? :C

[ Szerkesztve ]

(#2) he7edik.


he7edik.
addikt

A doboza nagyon ottvan a szeren a Toxic doboza.

Égő szöveg a flém vázon

(#3) aginor válasza MaSzKa (#1) üzenetére


aginor
addikt

A cikkből:
"A Toxic-ra került változat esetében csak annyit változtattak, hogy a ventillátort átlátszó kék műanyagból készítették el, de a látszat ellenére ez nem tartalmaz ledeket." :U

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#4) MaSzKa válasza aginor (#3) üzenetére


MaSzKa
senior tag

valahol azt olvastam világít
több helyen is

(#5) joshua7


joshua7
veterán

Nagyon jó írás. :C De azért a tuningos 4850 eredményeket betehetnéd minden játékhoz. Ha megvannak, persze.

Semper Fi

(#6) aginor válasza MaSzKa (#4) üzenetére


aginor
addikt

Én eddig egyik tesztben sem láttam, hogy világított volna, pedig az lenne a logikus

Joshua: Sajnos nem teszteltem végig a tuningot minden játékkal, így is nem kevés idő van a teszt mögött már.

[ Szerkesztve ]

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#7) joshua7 válasza aginor (#6) üzenetére


joshua7
veterán

Noprob, így is nagyon hasznos. Főleg, h nekem is ilyen 8800gt-m volt és szintén 4850-re váltottam. Igaz, utóbbiból már a negyediket nyúzom. :)

Semper Fi

(#8) csaabz


csaabz
őstag

Jó kis teszt lett, szívesen olvastam végig!
Viszont az említett enyhén hangos hűtő kicsit elbátortalanít a vásárlástól.
Mostani 8800GT-m (rev2 hűtős, nem lehet szabályozni a ford.számot) megutáltatta velem örökre a hangos kártyákat.. :(((

https://www.flickr.com/photos/187066941@N05/

(#9) Solten


Solten
addikt

"Az egyedi megoldások tömegéből két típust lehetne kiemelni, az egyik a Sapphire Toxic, a másik a Gainward Golden Sample kiadású kártyája."

A harmadik pedig a (és szerintem a legszuperebb non-ref. 4850) HIS 4850 IceQ4 Turbo... :U ;) Heat-pipe-os, 2 slotos cooler és Samsung 0.8 ns memók.

Egyébként szuper az írásod.

[ Szerkesztve ]

Saor Alba

(#10) kavicssli


kavicssli
addikt

Igényes átlátható és a legjobb hogy szinte (nekem E2160 van) ugyanilyen konfig mellett tervezek VGA vásárlást! azt hiszem nem lesz kérdé mit veszek majd!

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#11) kavicssli


kavicssli
addikt

Valójában a kártya egyetlen jelentősebb hibája, hogy az egyébként kiváló hatásfokú hűtő, állandóan fix, magas fordulaton jár, és így 2d-ben indokolatlanul hangos. De gondolom ezt BIOS váltással meglehet változtatni!

COD4 megint nincs! :U ;]

Még egyszer Óriási gratula a cikk írójának! Igényes,jól átlátható cikk! :R

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#12) Egzee


Egzee
őstag

Végre egy normális teszt! Gratula! :C

(#13) Enton válasza kavicssli (#11) üzenetére


Enton
addikt

Az én tesztemben benne van a COD 4!
1~2 nap és kint lesz!:) :K

Habár én más oldalról közelítem meg a dolgokat. Két külön konfiggal amik majd egy szinten vannak.

[ Szerkesztve ]

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#14) gYaLo


gYaLo
őstag

Jó az írás!
Tuningban még mehetett volna :R

iPhone 4S White 6.0.0 ☆ Logitech G500 zjeeeeee!!!!

(#15) Rossi


Rossi
addikt

Thx az írást! Én is venni akarok egy ilyen kártyát, csak várok míg lemegy 35k körülre az ára.

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#16) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Jó kis írás, azonban hiányolom a hőmérsékleti adatokat.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#17) eddie17


eddie17
addikt

Na ilyen igényes írást is régen olvastam, grat :C :R

(#18) bejmuller


bejmuller
aktív tag

Azert zsiir mert eppen ilyen procim van, eppen 3000-re huzva, a ramok is hasonlo frekvencian jarnak, igy tudom hogy mit tudna az en gepem ezekkel a kartyakkal:)

Amugy nagyon nagy teszt, gratula :R Hatalmas munka lehet benne

[ Szerkesztve ]

Az ornitológusoknak nincs jutalom a munkájukban. A madarak leszarják az embereket. :D

(#19) cannibal


cannibal
senior tag

Tényleg nagyon igényes írás, mármint a tartalom sem elhanyagolható,de a kinézete jól átgondolt és szépen meg van csinálva, frankó táblázatok minőségi képek! Több ilyen minőségű írást a logoutra :R Hajrá :))

(#20) K21_overlord


K21_overlord
tag

Az az észrevételem lenne, h ha már egy egyedi hütédű kártyát teszteltél akkor illett volna berakni az idle és a load terhelésnél mért hőmérsékletet...

Még az a hozzáfüznivalóm van esetleg h: akinek 8800gt, gtx, ultra, 9800gtx... van ezek között a kártyák között nincs nagy különbség, ha 1 év mulva jövö játékokra gondolunk (mint annó a 7900gt gts gtx... ma már nem nagy jelentősége van), ellenben a 4850 egy időtállób háttérrel rendelkezik ahogy említetted is.

A Föld IQ szintje állandó, csak az a baj, hogy egyre többen vagyunk rá.

(#21) kételkedem


kételkedem
addikt

Szép volt :R

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#22) Phobos válasza aginor (#6) üzenetére


Phobos
aktív tag

jó tudni erről a 8.8-as bugról. nekem is szarakodott. azt hittem hogy a proci van túlhúzva

Nem lesz hazája senki másnak, Erdély örökre Erdély marad.

(#23) aginor válasza Solten (#9) üzenetére


aginor
addikt

Én úgy tudom, hogy azon csak 1ns ramok vannak, és a gyári tuningja is bfg szerű(650/2000), mellesleg ref nyákos az is, amúgy a hűtő az jó rajta nagyon.. :F

kavicssli: bios-ban van egy opció ahol a pwm és a sima szabályozás között lehet váltani, az gyárilag pwm-re van állítva, ki kéne próbálni, hogy mit csinál másik állásban..

Dr. Romano: Igaz, már készül az update, este fent lesz.

Phobos: 8.8-nál nagyon az X2-re gyúrtak, talán majd a 8.9. Kár pedig a gyorsulás nem lenne rossz a 8.8-al..

[ Szerkesztve ]

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#24) kavicssli válasza Enton (#13) üzenetére


kavicssli
addikt

Na az nagyon jó lenne! :D

aginor Valóban ó lett volna 1-2 hőmérséklet adatot írni szerintem ha ezt pótolod valamilyen formában az nagyon jó lenne! Én is most tervezek 4850-t venni ahogy fentebb is említettem de egyenlőre a sima rev hűtős lesz (ennyi a keret most) amin későb 1-2 hónap szeretnék hűtőt cserélni!

szerk! A giga lapomhoz pont passzolna a kék színű nyák! :D

[ Szerkesztve ]

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#25) audi100td


audi100td
nagyúr

Szép teszt lett, gratulálok :R

És nagyon jól mutat a kék Gigabyte lapban, lehet majd ha összejön a pénz, veszek egyet én is a P35-DS3-hoz :)

(#26) rootkiller


rootkiller
őstag

Jelenleg nálam ez a favorit kari, ha új gépet építenék, ez kerülne bele. :D

Artengo TR 990 Pro

(#27) forras2


forras2
őstag

Nagyon jó lett ez a teszt is... :)

Akármelyik számtech üzletbe megyek be,mindenhol azt mondják hogy Nvidia,hisz arra vannak írva a játékok...De akkor mostmár van valami a hátam mögött ha rácáfolok az eladóra... :C :R

Jah és mostmár választ kaptam arra is,hogy miért kékhalálozik a gépem,meg hogy miért tűnik el néha a kép...ez a fránya catalyst :W

(#28) buchy


buchy
tag

nekem semmi bajom nicns 4850-es karival 8.8 alatt

(#29) Kendek válasza buchy (#28) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Éppenséggel nekem sem akadt gondom, sőt az Asus EAH4850-re feltoltam a legújabb verzió számú bios-t is amit a HIS személyében leltem meg és persze átszerkesztettem eredeti ATI bios-ra. Ezután azonos terhelés mellett kevésbé melegedett a cucc és még húztam is rajta picit.

<-ƘƘ->

(#30) erdoke


erdoke
titán

Külföldről a képfeltöltés.hu használhatatlan, 10 perc alatt nem jöttek le a képek. Nem értem, miért ragaszkodik annyi ember hozzá, szolgáltatásilag se kiemelkedő.

A legjobb aláírás a héten

(#31) audi100td válasza erdoke (#30) üzenetére


audi100td
nagyúr

Tudnál ajánlani valami másik oldalt? nekem so olyan bejövős.

(#32) VW_Beetle


VW_Beetle
tag

Jó kis kártya, tudtam hogy az ATI most valami izomjó kártyával fog előrukkolni :) SZép a teszt és ÉLJEN az ATI :D

Professzionális GAMESERVER HOSTING by DIGITALFORCE.HU

(#33) aginor


aginor
addikt

Hőmérséklet UPDATE!

Frissítettem a cikket a kért hőmérsékleti adatokkal is.

erdoke: Már vártam ezt a beszólást. Mondj olyat akkor ami gyors, nem kicsiníti, konvertálja a képeket, de még csak nem is törlik egy hónap múlva..

[ Szerkesztve ]

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#34) aginor válasza rootkiller (#26) üzenetére


aginor
addikt

Akkor ehez mit szólsz? ;)

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#35) erdoke válasza aginor (#33) üzenetére


erdoke
titán

Nem beszólásnak szántam, hanem tényközlésnek. Tényleg rohadtul idegesítő tud lenni, amikor 2-3 perc alatt jön be a képek fele (de nem ám 10-ből 5 db, hanem mindnek a teteje), majd lelassul 70 B/s-ra, aztán megáll.
imageshack.us? Van még pár.
Ez is jónak tűnik (media.proxnet.hu):

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#36) laci06


laci06
senior tag

jó képek, faszentos grafikonok, tényleg jó:) (nah meg a kari sem rossz)

(#37) ttower


ttower
aktív tag

erre csak azt tudom mondani hogy aztak_rva. rég láttam ilyet vagy akár csak hasonló cikket a logouton. minden elismerésem.

erdoke: vagy pl The Dj és t|-|om! direkt a logoutra csinált képfeltöltője. [link]

It's not a bug until it is in production. | Wake up and smell the ashes.

(#38) tejeskifly


tejeskifly
aktív tag

a hűtő teljesítmény grafikonában mi az a 28? toxicnál
nekm 45 fok idle... és játék közben 68-69 1-2 óra crysis vagy grid után...

(#39) Solten válasza aginor (#23) üzenetére


Solten
addikt

685/2200 [link]

Nem hinném hogy 1.0 ns... ;)

Saor Alba

(#40) aginor válasza tejeskifly (#38) üzenetére


aginor
addikt

katt a nygyobb verzióért:

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#41) aginor válasza Solten (#39) üzenetére


aginor
addikt

Mindenhol 650/2000 írtak róla, ezért vélelmeztem, hogy 1ns ramok lehetnek rajta, ez a kép honnan van?

Mindenkinek: köszönöm mindenkinek a dicséretet és a kritikát, "jó ilyen hálás közönségnek játszani". :DDD :R

[ Szerkesztve ]

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#42) erdoke válasza ttower (#37) üzenetére


erdoke
titán

Igen, azok a képek is gyorsan bejöttek. Kösz a linket!

A legjobb aláírás a héten

(#43) kavicssli válasza ttower (#37) üzenetére


kavicssli
addikt

...ezt nem is tudtam hogy ilyen is van! :F :R

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#44) Solten válasza aginor (#41) üzenetére


Solten
addikt

Ja, sorry azt nem linkeltem:

[link]

Saor Alba

(#45) kavicssli válasza aginor (#33) üzenetére


kavicssli
addikt

Mhhh... Én ezt a 70 fokos hőmérsékletet üresjáratban is soknak tartom pláne egy ilyen hűtővel!

Ennél már jobban járna az ember ha venne egy rev hűtős 4850 karit és rá egy Arctic Cooling Accelero Twin Turbo hűtőt 5420ft-ért! :K Még így is jóval olcsóbban jön ki a kártya +a hűtés :U

De a cikk akkor is nagyon jó

na ez elég érdekes grafikon! MSI vs. Sapphire dB

[ Szerkesztve ]

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#46) Solten válasza kavicssli (#45) üzenetére


Solten
addikt

Egy kis teszt VGA coolerekről:

[link]

Saor Alba

(#47) aginor válasza kavicssli (#45) üzenetére


aginor
addikt

Hol látsz te ott 70 fokot a toxic-nál?! :F A toxic 28fok, a referencia hűtő 70< ..

erdoke: az imageshack rosszabb mint a képfeltöltés.hu.. :F


Solten:
nem tűnik rossznak, de nagyon gyanúsak a tuning értékek.. A hűtő tezstet meg külön köszi, bár már készül saját is. ;)

[ Szerkesztve ]

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#48) TheSaint


TheSaint
aktív tag

Üdv!

Ez a Catalyst 8.8-as hiba kinél, miben nyilvánul meg? Nekem is ez van fennt és böngészés vagy valami program futtatása alatt szokott kikapcsolni a monitor, de a gép minthe dolgozna tovább...? Játékok alatt eddig nem volt gonde, de így is elég idegesítő. Nincs rá valami hotfix?

(#49) kavicssli válasza aginor (#47) üzenetére


kavicssli
addikt

elbaxtam :W :R

[ Szerkesztve ]

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#50) tejeskifly válasza aginor (#40) üzenetére


tejeskifly
aktív tag

Nemtudom hogy csinálod de nekem eddig ez a leghűvösebb...
Játék közben viszont hűvösebb mint neked...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.