Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Milyen vas? ;]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#2) sanykaraj válasza lezso6 (#1) üzenetére


sanykaraj
csendes tag

Acer Aspire E1-530G de ha jól megy nemsokára kap egy ssd-t.

Eddig a sötéttől féltem, de már tudom, hogy sötét soha sincs, az csak a fény hiánya. Tehát most már a fény hiányától félek :DD

(#3) petipetya


petipetya
nagyúr

De jó! Majdnem ezt néztem ki magamnak akkorra, amikor egyenesbe jövök. Csak az pont az Acer Aspire E1-532, de szerintem ez már lényegtelen.

Milyen a billentyűzete? Kényelmes rajta írni? Milyen a kijelző betekintési szöge?

Meg úgy összességében minden gondolat vagy vélemény érdekel a géppel kapcsolatosan, ami előjön a mindennapokban. Nincs érdektelen részlet, még a fedél kinyitása és lecsukása is érdekel, illetve hogy a töltő mennyire erősen vagy gyengén marad a helyén stb. :R

"nincs rá lezsóidő"

(#4) lezso6 válasza petipetya (#3) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Miért nem használt üzleti ebben az ársávban? Egyik barátomnak meghalt az 5552G-je BGA-val (ez most nem acer fika, csak megtörtént), aztán erősködtem nála, hogy üzletit vegyen, aztán csak lesett, hogy mennyivel jobb.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#5) petipetya válasza lezso6 (#4) üzenetére


petipetya
nagyúr

Tudsz mondani egy típust? Mert nem ismerem annyira a laptopokat, és ezt is hosszas szűkítés után néztem ki.

"nincs rá lezsóidő"

(#6) lezso6 válasza petipetya (#5) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Lenovo Thinkpad, Dell Latitude, HP Elitebook most hirtelen. Ezekből pár generációval régebbiek elég jó áron vannak, első illetve második szériás Core i procikkal, nagy felbontású matt kijelzővel, minőségi összeszereléssel (fémváz, kiváló mechanikájú folyadékálló bill, zsanérok, kopásálló burkolat, stb), újszerű állapotban. Mai szemmel lehet elavultnak tűnnek, de szerintem egy Core 2 Duo is bőven elég alapfeladatokra. Ami igazán korlátos az a játék, de egy noti nem is erre való.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#7) petipetya válasza lezso6 (#6) üzenetére


petipetya
nagyúr

Köszi. :R Megnézem ezeket. A játék amúgy nem érdekel, filmet/sorozat nézésre, YouTube-ra és netezésre szánom.

"nincs rá lezsóidő"

(#8) petipetya válasza lezso6 (#6) üzenetére


petipetya
nagyúr

Mit értesz elég jó ár alatt? Mert max. 90 ezrem lesz rá. Feltételezem, hogy ezek 120-170 között mozognak.

"nincs rá lezsóidő"

(#9) lezso6 válasza petipetya (#8) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Konkrétan, a fenti üzleti amit írtam egy full extrás Thinkpad T400 volt 65k-ért, Core 2 Duo-val. Első genes Core i cpu-s gép az már 90-100 környékén van. Szandis meg 120-130-ért.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#10) petipetya válasza lezso6 (#9) üzenetére


petipetya
nagyúr

Hm, ez elgondolkodtató, hálás vagyok.

"nincs rá lezsóidő"

(#11) lezso6 válasza petipetya (#10) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Örülök, hogy segíthettem. :R Nem csak új notikból áll a világ, melyek ráadásul egyre gagyibbak, még az üzletik is (kivéve talán a Dell). CPU-teljesítményben már alig van előrelépés, a kevesebb is elég. Egyedül ami szopató lehet azaz integrált intel graf, erre érdemes odafigyelni. Biztos ami biztos, azért kérdezz utána a dolgoknak a megfelelő topikokban, ne csak specifikáció alapján dönts. :)

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#12) Pete55555 válasza lezso6 (#11) üzenetére


Pete55555
addikt

Na meg, hogy a használt gépekben sokszor elég gyenge már az akku :(

...Szeretem leracsniztatni...

(#13) lezso6 válasza Pete55555 (#12) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Üzletinél ez nem gond, max 10-15k-ért kapsz gyári új akkut HA-n garanciával, ami a boltban 30-40k lenne. Ugyanígy ODD helyére mehet plusz akku (bár ez csak 3 cella, s viszonylag drága), vagy inkább HDD-keret, így simán mehet SSD + HDD bármilyen 14-15 colos üzleti notiban, mindössze 5k körül befektetéssel.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#14) Pete55555 válasza lezso6 (#13) üzenetére


Pete55555
addikt

Persze ez igaz, viszont a + költséggel azért nem árt számolni, hacsak nem fog ki egy olyan darabot, aminek vigyáztak az akkujára, és még egész jól bírja. :R

...Szeretem leracsniztatni...

(#15) lezso6 válasza Pete55555 (#14) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Inkább az akku legyen kakkanat, mint a gép többi része. :D

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#16) kmisi99 válasza petipetya (#5) üzenetére


kmisi99
addikt

Pl lenovo T510 100e alatt kapni az aprón és garantáltan túl él bármilyen "konzum" gépet. Nekem T500 van és akár asztal alátétnek is használható nem viselné meg.

(#17) petipetya válasza kmisi99 (#16) üzenetére


petipetya
nagyúr

Neked is köszönöm. :R

Ettől függetlenül azért várom majd a topic nyitójának tapasztalatait is.

"nincs rá lezsóidő"

(#18) Pete55555 válasza lezso6 (#15) üzenetére


Pete55555
addikt

Na ez igaz. Barátnőm vett egy HP NETbookot 40 ezer forintért használtan.
Az még oké, hogy lassú, mert netbook. De mikor szétszedtem kiderült, hogy boroskólával nyakon lett öntve.
A billentyűzet ezért ragadt... ezért is szedtem szét. Pár héttel később a merevlemez adta meg magát, itt szervízbe ment a gép (illetve ismerőshöz) azt mondta a boroskóla szétmarta a winyót. És megvételtől számítva majdnem egy év telt el így, hogy a merevlemez működött.
Az akkuja mondjuk bír 4-5 órát... :B

Sajnos akkor még nem ismertem, mert egy 12"-os használt üzletit vetettem volna vele.
Mellesleg új billentyűzet lett bele véve, és új winchester, összesen 25 e-ért... :W
Tudom, hülyeség volt rákölteni, de nem az én bizniszem :(

Offba rakom már, mert kicsit eltértünk a témától :)

[ Szerkesztve ]

...Szeretem leracsniztatni...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.