Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Szatyor95


Szatyor95
aktív tag

"Hát minden csoda 7 napig tart..."

Ez a Windowsra is igaz, az is 7-ig tart. :D

Egyébként a mentendő adatokat így buktad is, vagy csak kezdheted előröl?

[ Szerkesztve ]

Nyugodj békében Integra!

(#2) Freiherr


Freiherr
őstag

Nem baj,a szövegedből egy "a" névelő helyesen van leírva,innen csak felfele vezet az út. :D

XXX

(#3) sanykaraj válasza Szatyor95 (#1) üzenetére


sanykaraj
csendes tag

Nem tudom, jelen állás szerint valami hiba van a merevlemezen, ami mindig pontosan ugyan akkor jelentkezik. Akkár leállítás közben is. Nekem gyanus, hogy valami melegszik mert kicsit égett elektronika szaga van.
Köszönöm de a 7 is helyes a mondatban.

Eddig a sötéttől féltem, de már tudom, hogy sötét soha sincs, az csak a fény hiánya. Tehát most már a fény hiányától félek :DD

(#4) Szatyor95 válasza sanykaraj (#3) üzenetére


Szatyor95
aktív tag

Kérdés, hogy az ugyan akkor alatt időt kell érteni, hőfokot, vagy mondjuk szektort. Hasonlót nálam is művelt egy HDD-m, itt fejhiba és szektorhibák tömkelege okozta a gondot.

Nyugodj békében Integra!

(#5) sanykaraj válasza Szatyor95 (#4) üzenetére


sanykaraj
csendes tag

Idő kb 1:30 ez allat bármit csinálhatok, de a feladat kezelő szerint már ekkor folyamatosan 100%os a merevlemez használata. De ha nem lépek be akkor is ugyan ez van (nem jelentkezem be felhasználoként ) ez azzért hozzá tartozik.....

[ Szerkesztve ]

Eddig a sötéttől féltem, de már tudom, hogy sötét soha sincs, az csak a fény hiánya. Tehát most már a fény hiányától félek :DD

(#6) 7 válasza sanykaraj (#3) üzenetére


7
addikt

Sose gondoltam volna, hogy egy fórumon azt mondják rólam, hogy helyes vagyok :B

[ Szerkesztve ]

(#7) Tirexi válasza 7 (#6) üzenetére


Tirexi
addikt

Mi történt a géppel? :D

[ Szerkesztve ]

(#8) potyautas válasza Tirexi (#7) üzenetére


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

Elromlott a helyesírás ellenőrzés ;)

(#9) Szatyor95 válasza sanykaraj (#5) üzenetére


Szatyor95
aktív tag

Az igen. Először szerintem nézd át a csatlakozókat a gépben, utána meg ha van rá lehetőség, futtass egy live Linuxot. Ha ott is ezt csinálja, hardveres hiba lesz valahol.

Nyugodj békében Integra!

(#10) ivana válasza sanykaraj (#5) üzenetére


ivana
Ármester

A 100%-os HDD használat win8-on nem jelent kb. semmit, szerintem szarul működik, szinte minden hdd gépen folyamatosan 100% volt amivel találkoztam.

(#11) MoP_FX 57 válasza sanykaraj (#5) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

Csak egy újabb őrülten parkolgató WD lemez, de hogy még rendszerlemezként sem kap elég IO-t. :U
Rendszerlemezként a parkolásoknak nagyjából az eltelt_napok_száma * rendszerindítások_száma_per_nap értékkel kellene korrelálni, tehát nálad nagyjából ~32-vel.

Kezdd azzal, hogy a parkoláshoz kapcsolódó timeout-ot 300-ra állítod a default néhány másodpercről, aztán újrapróbálod a Windowst, és figyeled a parkolások számának növekedését:
[link]

Alternatívaként magyar nyelvű leírás kicsit bővebben:
[link]

(#12) sanykaraj válasza MoP_FX 57 (#11) üzenetére


sanykaraj
csendes tag

Megprobáltam de az a baj mire feltené a Hard disk-et adigra ujra is indul. A Biosban meg csakis szigoruan az UEFI-ről tudd bootolni.

Eddig a sötéttől féltem, de már tudom, hogy sötét soha sincs, az csak a fény hiánya. Tehát most már a fény hiányától félek :DD

(#13) MoP_FX 57 válasza sanykaraj (#12) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

Nem kell semmit sem telepíteni, az első linken lévő disk image-et kell letölteni, kiírni, bootolni, és lefuttatni egy parancsot. De azért nem árt, ha elolvasod az ott leírtakat is.

(#14) sanykaraj válasza MoP_FX 57 (#13) üzenetére


sanykaraj
csendes tag

Akkor tehát ha berakom a másik merevlemezt amin semmi nincs elvben azzal hibátlan kéne müködnie?

Eddig a sötéttől féltem, de már tudom, hogy sötét soha sincs, az csak a fény hiánya. Tehát most már a fény hiányától félek :DD

(#15) MoP_FX 57 válasza sanykaraj (#14) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

Na akkor ezt most kicsit hosszabban fejtsd ki!
Én eddig kizárólag arra utaltam, hogy az operációs rendszer szempontjából nem túl egészséges, ha az alatta levő diszk [a WD] állandóan leparkolja az író-/olvasófejeket, ugyanis abból a 30.000 parkolásból következtetve pont ez az eset áll fenn nálad. Ez tipikusan eredményezheti azt, hogy az OS válaszideje drasztikusan megnő, lefagy, esetleg teljesen eldobja magát.

(#16) GZoli7 válasza MoP_FX 57 (#15) üzenetére


GZoli7
senior tag

A parkolást nem itt kéne számolnia, hanem valahol a smart adatokon belül.
Ez simán lehet valami szoftver hiba is. Bár távolról csak jósolni lehet, az meg nem a legmegbízhatóbb hibakeresési módszer.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.