Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Hieronymus


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"..De elmondhatom hogy már éltem a múlt "rendszerben" is, és mint oly sokaknak több rálátásunk van az élet eseményeire, mint a 20-30-as korosztálynak."

Igen.
Csakhogy hatalmasat fordult a világ az elmúlt 1-2 évtizedben. Kevés haszonnal bírnak a Kádár korszakban szerzett tapasztalatok. Félre értés ne essék, nem a politikai környezet változásra gondoltam elsősorban. Hanem a mindennapokba betörő technikai és életmód változások azok, amik devalválják a régen szerzett tapasztalatok hasznosságát.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#2) Sanyabá válasza Hieronymus (#1) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Persze , ne is politizáljunk, mert annak csak szenvedő alanyai vagyunk.

Én elsősorban etikai oldaláról közelíteném meg,. Nem vagyok erkölcscsősz, és szent sem. De a mi fiatal korunkban még csak gondolni sem mertünk olyan dolgokra , amik ma már természetes dolgoknak tűnnek.
A felelősségérzetről, jövőképről alkotott elgondolásokról lehetne diskurzust folytatni.

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#3) Simi87 válasza Sanyabá (#2) üzenetére


Simi87
senior tag

26 éves vagyok, de dolgozó, heteró, nem páva férfiként szerintem itt a helyem, mert kihaló félben vagyunk sajnos.

(#4) Sanyabá válasza Simi87 (#3) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Természetesen szívesen látunk!
Mondjuk a nagyobbik fiam is idősebb 1 évvel nálad, de ez nem probléma.
Úgy gondolom a Te szüleiddel vagyok egy idős. Ők még emlékeznek a 40 filléres kiflire,3.60-as kenyérre , a 3.10-es
tejre. Meg a többire,
Ezért gondoltam hogy itt lehet nosztalgiázni. :K

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#5) Simi87 válasza Sanyabá (#4) üzenetére


Simi87
senior tag

a szüleimmel nem szoktam ilyen dolgokról sztorizni, nem is nagyon beszélek velük. de nagyapámmal valamelyik nap cirka 2 órát beszélgettünk 56-ról, meg még két órát az autókról. :)

(#6) Sanyabá válasza Simi87 (#5) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Az az idő meg még érdekesebb, mozgalmasabb volt.

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#7) Simi87 válasza Sanyabá (#6) üzenetére


Simi87
senior tag

jaja. főleg egy olyan kalandornak, mint az öreg. :D

(#8) Sanyabá válasza Simi87 (#7) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Én most is szívesen elhallgatom a 70-80 éves emberek beszédét,hisz az már történelem.
Az emberek egyszerűbbek , tisztességesebbek, nyugodtabbak voltak.. Hisz azt mondják ,minek ez a nagy hajtás , vagyon gyűjtés , az ember úgy sem visz el a hátán semmit.

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#9) Simi87 válasza Sanyabá (#8) üzenetére


Simi87
senior tag

Mondjuk a vagyon/ingatlan gyűjtésről neki biztos más a véleménye. Úgy forgatja 75 évesen a pénzt, mintha örökké élne majd. De legalább elfoglalja magát. De azon ő is ki van akadva, hogy hogyan tudok napi 11 órát dolgozni. Folyamatosan ki vagyok merülve, de a munkám egyben a hobbim is. Így azért van egy kis egyensúly az életemben.

(#10) Sanyabá válasza Simi87 (#9) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Inkább most dolgozz, nem 60 éves korban. Ebben a korban kell meg alapozni a jövőt, ha van rá lehetőség.

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#11) Simi87 válasza Sanyabá (#10) üzenetére


Simi87
senior tag

kéne, csak nem tudom nagyon megalapozni a jövőm anyagilag.

(#12) Sanyabá válasza Simi87 (#11) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Mondjuk 30 éve még ez igaz volt itthon is. Volt annyi munkahely hogy nem győztél válogatni. Munka is volt, ha nem tetszett az egyik , volt 5-6 is helyette.
Ja, és akkor még kötelező volt hogy legyen munka helyed. De már lassan tudomásul kell venni , hogy külföldön jobban lehet boldogulni .

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#13) Simi87 válasza Sanyabá (#12) üzenetére


Simi87
senior tag

hát igen, mondjuk én itthon is jól elvagyok. ha változik a helyzet, akkor dobbantok.

(#14) Sanyabá válasza Simi87 (#13) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Az bíztos hogy ha 20 évvel fiatalabb lennék, külhonban próbálnék szerencsét,

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#15) Simi87 válasza Sanyabá (#14) üzenetére


Simi87
senior tag

én félretenni nem nagyon tudok, de jól elvagyok. normális melóm van, normális barátnőm, most költözök át egy fullos albérletbe. nem vagyok tele pénzel, de azért elvagyok. nekem nagyon sokat számít hogy nem utálom a munkámat. nem tudnék minden nap úgy felkelni, hogy undorral megyek be melóba. a külföldön dolgozó honfitársak azért ezt nem mondhatják el. és azt sem hogy az adott város egyik legszebb kerületében laknak.

(#16) Hieronymus válasza Simi87 (#15) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"...nem tudnék minden nap úgy felkelni, hogy undorral megyek be melóba. a külföldön dolgozó honfitársak azért ezt nem mondhatják el. és azt sem hogy az adott város egyik legszebb kerületében laknak.

Miért nem mondhatják el?
Nyilván nem minden külföldön lévő él fényűzésben, de gettóban sem sokan.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#17) Sanyabá válasza Simi87 (#15) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Aki viszont kint van, nem küzd megélhetési gondokkal,
Aki itthon dolgozik, azok sem énekelve és fűtyülve megy általában dolgozni.

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#18) Simi87 válasza Hieronymus (#16) üzenetére


Simi87
senior tag

én azt vettem észre hogy általában gyűjtögetni mennek ki az emberek. akinek van esze nem jön haza. :) a mókuskodók pedig általában a szálláson is spórolnak. meg egy átlag fizetésből nem nagyon bérelsz olyan lakást pl.: Londonban, vagy Bécsben, mint itthon a 2. kerületben.

Sanyabá: "Aki itthon dolgozik, azok sem énekelve és fűtyülve megy általában dolgozni."

én sokszor, de undorral soha. ;)

[ Szerkesztve ]

(#19) Sanyabá válasza Simi87 (#18) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Én sem undorral dolgozom, de nem sok kedven van fütyölni, mikor azért a munkáért amit itthon végzek odakint 2-3 szorosát :K kapnám meg.

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#20) Hieronymus válasza Sanyabá (#19) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Azért nem lehet egyszerűen összehasonlítani a jövedelmeket.
Az nem vitás, hogy többet ér a Magyarországtól nyugatabbra élők munkája. De nem háromszorosát.

A szolgáltatások sokkal drágábbak. A lakás bérlet vagy részlet sokkal magasabb.
Az élelmiszerek több országban olcsóbbak. Az autórészlet kevésbé megterhelő, bár sokan inkább lízingelik.
Sohasem lesz saját a jármű, viszont sohasem járnak három évnél idősebb autóval. Javításra sohasem kell költeni, csak a kopó és fogyó alkatrészeket kell pótolni.

Más.
Valahol írtad, mindenkinek volt munkája.
Pontosabban munkahelye. A bérszint előírások miatt, egy magasabb fizetésű dolgozó mellé legalább egy alacsony fizetésűt kellett tartani, hogy ne lépjék át az előírt korlátot.
A végére már megszűnt az előírás. A közveszélyes munkakerülés is, mivel elolvadtak a látszat munkahelyek.
A megváltozott gazdasági környezethez nem tudott alkalmazkodni a meglévő vállatok többsége. Volt amelyik kettő lépésben ment tönkre. Az első körben a volt dolgozók mentették át magán vállalkozásba a vagyont, amivel szintén tönkre mentek.

Nem szeretem a bezzeg a mi időnkben jellegű beszélgetéseket. Ha abban az időben mindenki felelősségteljesen és előrelátóan tevékenykedett volna, a magyar csodáról zengene a világ.
Ha a nagyapáink bezzeg a mi időnkben elmélkedése igaz lenne, akkor kb. most csatlakozott volna a Magyar Szövetségi Köztársasághoz, a bolygó utolsó független állama.

Szóval sem rosszabbak, se jobbak, az előző vagy következő generációk. Legfeljebb más gondokkal kell megküzdeniük.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#21) Sanyabá válasza Hieronymus (#20) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Jók az észrevételeid, de egy párhelyen sántít is.

Volt mindenkinek munkája , és nem csak munka helye,. Való igaz, olyan is volt hogy egy 3000 fős gyárban 4-500 fő azért kapta a fizetést, mert hogy csak bent volt (pártemberek)

De nézzük meg a vidéket ! Ott voltak a TSZ-ek 14 éves kortól 70 éves korig mindenkinek adott munkát és meg- élhetést. Állattartás : Minden vidéki kertes házban volt valami jószág féle.
Mindenkinek volt lakása,akinek munkahelye volt. A cigányság sorsa jobb volt hisz ők végezték a kubikus, építőipari segéd munkákat,
Volt a kétkezi munkának becsülete. Nem akart mindenki egyetemre menni és csak tanulni,és tanulni.

A fiataloknak volt jövő képük, tudtak keresni , gyűjteni, családot alapítani. Nézd meg most!
Nem cserélnék egy 20 éves-el sem .

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#22) Hieronymus válasza Sanyabá (#21) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

..Volt a kétkezi munkának becsülete. Nem akart mindenki egyetemre menni és csak tanulni,és tanulni...

A tanulással mi a gond?
Az a fiatal aki gondoskodni akar a saját jövőjéről, magas szintű ismereteket gyűjt, ami munkát, megbecsülést és jövedelmet jelent majd neki.
A világ nagyot változott az elmúlt évtizedekben. Szakmák haltak ki és helyettük újak keletkeztek.
A fizikai munka egy részét gépek váltották ki. Ez a folyamat nem áll meg, inkább tovább erősödik.

A maradék kézi munkához kötött területeken nem lehet versenyezni az önkizsákmányoló országokkal. Kína, Banglades, .. Havi 10-12 ezer forintnyi jövedelemért, napi 8-10 órát dolgoznak, az utóbb említett országban.
Ezzel jelentősen magasabb bérezést kapnak, mint az ottani átlag jövedelem.

Mondhatni meg van becsülve ott, a kétkezi munka. Ez Magyarországon is így működött a múltszázad hatvanas - hetvene éveiben. Mi láttuk el Európát az egyszerűbb ruhaneműkkel, közel ingyen dolgozva. (az ottani jövedelmekhez lépest)

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#23) Simi87 válasza Hieronymus (#22) üzenetére


Simi87
senior tag

"A tanulással mi a gond?
Az a fiatal aki gondoskodni akar a saját jövőjéről, magas szintű ismereteket gyűjt, ami munkát, megbecsülést és jövedelmet jelent majd neki.
A világ nagyot változott az elmúlt évtizedekben. Szakmák haltak ki és helyettük újak keletkeztek."

nem a tanulással van a gond, hanem azzal, hogy azért jár a sok ingyenélő 100 évig egyetemre, hogy ne kelljen dolgoznia, vagy 100%-ban gondoskodni magáról. a legtöbb diplomás ismerősömnél többet keresek, pedig egy lenézett xaros érettségim van csak, és nem szakadok szét a melóban.

(#24) Hieronymus válasza Simi87 (#23) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Állami finanszírozásban, nem lehet hosszú ideig lubickolni a felsőoktatási intézményekben.

Ha van elég gazdasági háttér, akkor lehet fizetni a tandíjat, akár évtizedekig. Nincs ezzel baj.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#25) Sanyabá válasza Hieronymus (#22) üzenetére


Sanyabá
senior tag

" A jó pap is holtiglan tanul" szokták volt mondani. Nem baj hogy tanul az ember, sőt kell is a mai világban. De hogy senki nem akar kétkezi munkás lenni, én ezen szoktam kiakadni.
Nem megyek messzire, csak rokon, és ismerős gyerekek 90%-a főiskola és egyetem. Olyan túl képzés van, hogy 5 villamos mérnökre 3 villany szerelő szakmunkás jut.
Diplomás ember nem rak falat, nem épít utat, nem csinál bútort, stb.
Nagyon okos nemzet leszünk már, de éhen is lehet halni e nagy tudás mellett.

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#26) Simi87 válasza Sanyabá (#25) üzenetére


Simi87
senior tag

Nem leszünk okos nemzet. Ezek a diplomások olvasni sem tudnak. Egyszerűen szövegértés nulla.

(#27) Sanyabá válasza Simi87 (#26) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Néha nem is értem hogy kaphatnak egyesek diplomát? :K

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#28) Simi87 válasza Sanyabá (#27) üzenetére


Simi87
senior tag

Ez az. USA példa. Minden fogyatékost átrugdosnak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.