Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) DaveJr


DaveJr
őstag

" ugyanakkor kissé érthetetlen módon a 16 és 32 GB-os verziókra csak 4 GB-nál kisebb méretű fájlok másolhatóak fel."

Gondolom FAT32-re vannak alapértelmezetten formázva. NTFSre kell őket formázni és máris lehet nagyobb fájlokat másolgatni.

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#2) Pötyi


Pötyi
őstag

Őőő, most lehet, hogy én vagyok a csekély értelmű medvebocs, de összezavart a megosztás, meg a fedélzeti akkumulátor.

- ugyanis ha be van dugva egy gépbe, gondolom abba, aminek megosztja a bejövő netjét, akkor az a gép valszeg be van kapcsolva. Tehát a bekapcsolt gép USB-jén keresztül tud kapni áramot. Akkor minek a fedélzeti akku?!?

- ha nincs beudgva egy gépbe se (Vagy az a gép, amiben be van dugva, az ki van kapcsolva!), akkor a működését a beépített akku biztosítja. De akkor honnan jön bele a net, amit megoszt wi-fi-vel?!?

Ez nekem kurvára nem egyértelmű!

[ Szerkesztve ]

QNX is cool!

(#3) draco31 válasza DaveJr (#1) üzenetére


draco31
veterán

Ezt azért csak tudják a tesztelők.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#4) bteebi


bteebi
veterán

Kicsit furcsállom, hogy tetszett nektek. Nem lehet elmenni a sebessége és az ára mellett, ez így szerintem fail. Nem mondom, hogy haszontalan eszköz, de ha már ennyit elkérnek érte, akkor legyen gyorsabb vagy nagyobb. A kompaktsága és a (viszonylagos) egyszerűsége viszont nagy pozitívum.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#5) htc07 válasza Pötyi (#2) üzenetére


htc07
addikt

Miért kell net ahhoz, hogy elérd a fájlokat wifi hálózaton?

Egyébként szerintem sem túl életszerű koncepció, érdekességnek nem rossz.

(#6) FLATRONW válasza Pötyi (#2) üzenetére


FLATRONW
őstag

Egy belső hálózatot hoz létre, amelyen keresztül akár 3 eszköz egyszerre tud a rajta levő tárhelyről pl. videót lejátszani.

[ Szerkesztve ]

(#7) Pötyi válasza FLATRONW (#6) üzenetére


Pötyi
őstag

Jaaa, hogy nem a bejövő netet osztja meg, csak a saját tárolóján lévő adatokat! Aha, így már értem. Akkor gyakorlatilag egy wi-fi NAS.

QNX is cool!

(#8) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

USB 2.0 2015 év végén? Ne már.... Túlárazott, pedig az elgondolás jó lenne.

(#9) Maximum1 válasza ^Clown (#8) üzenetére


Maximum1
őstag

Létezik belőle USB3-mas is és még jobban is néz ki.
Nem tudom miben más az itt tesztelttől, de azért egy pár sort írhattak volna erről is.

[ Szerkesztve ]

(#10) bteebi válasza ^Clown (#8) üzenetére


bteebi
veterán

Na ja. Normálisabb, ac-s wifivel, legalább 32 gigás mérettől, valós USB 3-as sebességgel (minimum 50 MB/s olvasás-írás), kicsit jobb szoftveres körítéssel jó ajánlat lehetne, drágábban is.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#11) Jeanne d'Arc

Nem olcsó sajnos.

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#12) alevan


alevan
őstag

USB2.0....

A minap raktam egy Linux Mintet egy 2-es USBs pen drivera, mert a 3masaim tele voltak adattal. Meglepett, hogy több mint egy percig kelett várjak rá (pontosabban 5 percet). Úgy érzem, kicsit elpuhultam :DD

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#13) copass válasza Pötyi (#2) üzenetére


copass
veterán

jóvan, akkor nem csak én nem értettem!:D
de viszont már hogy értem, így jó dolog egy zsebhálózat. mondjuk egy microsd helyet még rányomhattak volna!:D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#14) Hanfi


Hanfi
csendes tag

Én pont ma rendeltem egy 64Gb ost. 76 frank volt. Ami szerintem nem egy nagy öszeg ha számitásba veszem hogy a tabletemet nem tudom böviteni és igy plusz 64 Gb ra teszek szert.

https://www.flickr.com/photos/andraskovacs1987/

(#15) Oliverda


Oliverda
félisten

Ez a cucc az USA-ban 25 dollár, azaz 7000 forint. Euróban számolva (plusz ÁFA) sem kellene többnek lennie 10 000 forintnál. Őszintén szólva nem értem, hogy miért ilyen elrugaszkodott az ára idehaza... vagyis sejtem... :U

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#16) Akula


Akula
őstag

USB2.0
Most komoly erőfeszítés lett volna egy 3.0 vagy 3.1?
A méretet nem növelte volna és az akksit se fogyasztaná jobban.

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#17) Oliverda válasza DaveJr (#1) üzenetére


Oliverda
félisten

Légyszi ne nézz már ennyire amatőrnek bennünket. :)

NTFS-re és exFAT-ra is átformáztam. Egyik esetben sem látott semmit a meghajtó tartalmából a Connect Drive.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#18) JoeYi


JoeYi
őstag

ezzel lehet olyat hogy rádugom a TV-re mondjuk, onnét töltődik, közben a TV eléri az adatokat rajta és wifin keresztül bármikor rámásolhatok új adatokat?

(#19) zdanee


zdanee
őstag

Tetszik, de várnék egy verziót beépített memória helyett microSD foglalattal. Esetleg kettővel, RAID funkcióval :)

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#20) WZP


WZP
aktív tag

Ez a kütyü annyi fronton kapufa, hogy kb ingyen lenne csak jó üzlet ilyet "venni". Gyakorlatilag csak kép tárolásra jó a 4GB limit és a hihetetlen lassú "vezetékes" és vezetéknélküli kapcsolat miatt, arra is leginkább csak akkor ha egy akupakkba van bedugva, hogy ne merüljön le. De akkor már használ az ember OTG-t, ami gyorsabb (és nincs file méret limit se) Ha meg digitális fényképezőgépről kell lementeni a képeket arra is jó a sima pendrive, csak kell hozzá egy OTG copy bridge. valaki tud olyan felhasználási módot amire ez az eszköz kiváló ? ;]

Inter Arma Enim Silent Leges

(#21) FefeeX válasza WZP (#20) üzenetére


FefeeX
veterán

Amennyiben:
- USB 3.0 csatolója lenne
- nem lenne brutál túlárazott
- 64 gigától felfelé néznénk
- használható lenne külső programokkal, pl ipaden, mert ha a beépített program nem játssza a feliratot, kb semmire nem jó

--> Apple cuccok mellé médiaforrásnak elsőrangú. Egyébként vezeték nélkül a 75MBps nem lassú, tehát film lejátszásra nem értem miért lenne probléma, az OTG pedig megoldható, csak gáz, mikor az orrodból meg a szádból is zsinór lóg, ráadásul ennek a drive-nak a 20szorosát foglalod mondjuk a vonaton területben. (arról nem is beszélve, hogy az USB2 OTG-n jóval lassabb, mint a 75MBps wifi)
Amennyiben a 4 óra nem lenne elég, elvileg rádugod a power bankra aztán csókolom.

Pl ez, ha a feliratozás megoldható lenne, max 25-be kerülne, és emellett hozná másolásban a Cruzer Extreme 3.0 sebességét, no akkor befutó lehetne. (utóbbi 12ezerért megvan 64 Gigával, ehhez képest a wifiért felárat max 10et fizetnék, ha minden más változatlan.

[ Szerkesztve ]

(#22) Oliverda válasza FefeeX (#21) üzenetére


Oliverda
félisten

"- használható lenne külső programokkal,"

Elvileg használható. A tesztelt verzióval lehetett valami. Másnap kijött az iOS 9-re optimalizált kiadás, de még nem volt időm kipróbálni.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#23) FefeeX válasza Oliverda (#22) üzenetére


FefeeX
veterán

Nem tudom, mert alapvetően iEszközökön a megnyitás más appban általában azt jelenti, hogy előbb letölti, majd a letöltöttet rakja át, a SandBox miatt más program nem tud átstreamelni elvileg... Úgy viszont már az értelmét veszti el az egész.

Közben találtam ~29ért eBay-en, elolvasva a leírást azért merül még fel pár esetleges probléma:
- battery not replaceable (1 év múlva kuka? :) )
- HD (1280x720) video support may vary based on host device, file attributes and other factors (mi van a fHD anyaggal???)
- 29ezer-12ezer= 17ezer csak a wifi felár (vs. SanDisk Extreme 64Gb 245/190 MBps) , plusz amennyivel lassabb, erre még nem találtam tesztet...

Pro:
az USB3 verzióban, amiről nálam már szó van, korábbi kéréseknek megfelelően van már mSD slot is :)

[ Szerkesztve ]

(#24) Janaboy


Janaboy
veterán

Most en vagyok a hulye vagy nem tudom, de szerintem sebessegileg nem az usb 2.0 a keresztmetszet, hiszen elvileg az is menne 48mbyte/s-el a szabvany szerint, ez nem inkabb a flash gyengesege? Magyaran attol miert lenne gyorsabb mert usb 3 van rajta?

Janaboy

(#25) FefeeX válasza Janaboy (#24) üzenetére


FefeeX
veterán

Az USB2-nél a 48MBps szerintem a kétoldalú kommunikáció összege, egy eszközöm nem ment még 30 fölé USB2-n, beleértve a SanDisk Extreme pendriveomat is, ami USB3-on eszelősen gyors.

Oliverda: még azt megnéznéd, hogy észnél van-e ha töltőre dugod ami nem adatkapcsolat? EGyébként egy külföldi tesztben 55 perc videólejátszást bírt külső eszközről az USB 3 verzió.

[ Szerkesztve ]

(#26) kisedi válasza Janaboy (#24) üzenetére


kisedi
tag

Neked van igazad, az elérhető gyakorlati sávszél mindkét irányban de nem 1xre 35 MB/s(tehát a 480 mbit/s ből 280) Ez alapján a sandisk készletsöprést csinál a lassú flash chipjeiből és az elavult wifi sebességű wifi vezérlőiből. Ma a már legolcsóbb Kingston DT G4 pendrive is tud 30 MB/s-t USB2.0-án..

[ Szerkesztve ]

(#27) Kékes525


Kékes525
félisten

Nem is tudtam, hogy létezik ilyesmi. :B Nagyon tetszik, mert így könnyen bővíthető a telefont tárhelye anélkül, hogy a telefon mobilitása csökkenne.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#28) FLATRONW válasza Kékes525 (#27) üzenetére


FLATRONW
őstag

Nem tudom, hogy a mobilitás pontosan mit is takar, de én a könnyen hordozhatóságon túl még a rendelkezésre állást is idesorolnám. Márpedig ez alapján a Wi-fi többlet fogyasztása valamilyen szinten csökkenti a telefon mobilitását.

(#29) Kékes525 válasza FLATRONW (#28) üzenetére


Kékes525
félisten

A könnyen hordozhatóságot, amire gondoltál. Igen a fogyasztás növekedése csökkenti a hordozhatóság idejét, de valamit valamiért. Mégsem annyira, mintha csak USB-én kapcsolódna a telefonra.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#30) BBorg válasza FefeeX (#25) üzenetére


BBorg
tag

Külföldi fórumon azt írták, hogy streamel, ha USB töltőre van dugva.

(#31) bteebi válasza Kékes525 (#27) üzenetére


bteebi
veterán

...vagy egy olyan pen drive, amin van micro USB csatlakozó, és akkor még WiFi se kell hozzá. Persze elég hülyén néz ki, és kicsit veszélyes is (rossz esetben akár le is lehetne törni a pen drive-ot), de van olyan körülmény, amikor ez kivédhető.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#32) McPie


McPie
tag

EDUP WiFi Disk pár ezer forintért a rádugott HDD/Flashdrive-ot DLNA-val is megosztja. iOS, Android, PC támogatott. :)

Tudja mindazt, amit a tesztbeli SanDisk, csak nincs akkuja és saját memóriája.
Simán streamel több eszközre videót, zenét egyszerre. Megosztja a WiFit ez is ha kell. Használom egy ideje. :)

5500 Ft, eBay szállítással együtt:
http://www.ebay.com/itm/EDUP-EP-3701-Wifi-Disk-APP-Wi-Fi-Disk-Portable-Wireless-Storage-Device-USB-2-0-/252005412687?hash=item3aacb16f4f

A sagittis Hungarorum libera nos Domine

(#33) McPie válasza WZP (#20) üzenetére


McPie
tag

"valaki tud olyan felhasználási módot amire ez az eszköz kiváló "
Pl. egy kiránduláson megosztod vele (vagy más WiFi disk eszközzel) az útitársakkal az internetet (akár a hotel "fizetős" netjét) illetve a készült képek, videók egyből mehetnek fel ide és mindenki látja, letölti a képeket mondjuk ebéd/vacsora közben. :)

A sagittis Hungarorum libera nos Domine

(#34) takacsbotond


takacsbotond
őstag

Ha USB3.0-ás lenne, és lehetne 4gbnál nagyobb adatokat is rámásolni max 18k-ért beruháznél egy 32gb-osra, kicsit drágábban esetleg 64gb-osra...

Próbáltad már kikapcsolni-bekapcsolni?

(#35) FefeeX válasza McPie (#32) üzenetére


FefeeX
veterán

Hogy játszol le róla iEszközön mkv videót felirattal? Ha ez megoldható, bestbuy még az USB2 portja mellett is (persze csak akkor, ha a powerbank meghajtja rajta keresztül az USB3.0 külső vinyót is.)

Úgy nézem, hogy ezt nem tudja (EDUP WIFI DISK program), és ahogy korábban gondoltam, úgy működik a Sandbox miatt, az Open In először áttölti az eszközről a cuccot, majd utána nyitja meg más alkalmazásban.

A DLNA-t az ebay linked és a program leírás sem tartalmazza.

[ Szerkesztve ]

(#36) ruan


ruan
tag

Érdekes kütyü..., már régóta használok egy hasonló 50 GB-os változatot.
Ja, neeem, az a dropbox-om :D

[ Szerkesztve ]

-= StarIICraft =- Hell, it's about time!

(#37) Janaboy válasza ruan (#36) üzenetére


Janaboy
veterán

Dropboxnak ehhez mi koze :F

Janaboy

(#38) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Excuse moi, de: A mérete miért lenne elavult, vagy régies? A legtöbb (funkcionális) pendrive ma is e körül a méret körül készül, a "köröm" pendrive-ok miben lennének modernebbek, vagy jobbak ennél?! Csak könnyebb őket elveszíteni, főleg hogy mobilitásra tervezett eszközök. A külseje elég "kocka", de ha a hasonló kinézetű (vagy még "nem szebb") pendrive-ok arányát nézem a piaci kínálatból, akkor teljesen képben van ezen a téren is... Bocsesz, de én így látom...

Amúgy először azt hittem, hogy, hogy képes fizikai csatlakozás nélküli adatátvitelre is egy másik Wi-Fi-s eszközzel, aztán kiderült, hogy tk. ez egy Pendrive-al kombinált Wi-Fi modul, mind 1, így is érdekes, alap dolgokra (doksi másolás), imígy-amúgy gondolom megfelel...

De ez a 4GB-os határ számomra totál WZT :Y (Was Zum Teufel :D ), érdekelne mi áll ennek a hátterében... :F

(#39) *Mukeey* válasza SunMount3r (#38) üzenetére


*Mukeey*
addikt

4gb az tutti h csak formázás kérdése...

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#40) Janaboy válasza *Mukeey* (#39) üzenetére


Janaboy
veterán

[link]

Janaboy

(#41) pprod94 válasza *Mukeey* (#39) üzenetére


pprod94
aktív tag

Szoftveresen van korlátozva, hogy vedd meg a drágábbat! :DDD

(#42) nfsu17 válasza JoeYi (#18) üzenetére


nfsu17
veterán

pontosan erre használnám én is, vagyis kicsit másképp.

én a STB-ba (-ra) tenném és erre venném fel a tévéadásokat.
majd a felvett adást le tudnám róla nyúlni pc-re, úgy, hogy ugye nem kell kivenni, bedugni, stb.
ugyanis a STB nem hálóképes.

most hdd-vel oldom meg, de a hdd-t ugye mozgatni kell a pc fele.

viszont a tárhely kicsi.

szvsz illyen cucc kellene hdd-ben :D

(#43) Kronos3000


Kronos3000
senior tag

Egy nagyobbat 64-128GB el tudok képzelni úgy hogy hasznos lehet,ha hajlandó usb-s töltőről huzamosabb ideig üzemelni.(Nem melegszik túl,stb;....)

Wasabi...

(#44) McPie válasza FefeeX (#35) üzenetére


McPie
tag

iOS: GPlayer emlékeim szerint képes rá, hogy DLNA-ról feliratot lejátsszon ha a DLNA szerver képes rá.
Sajnos ebben az eszközben levő DLNA szerver szerintem nem támogatja. De még lecsekkolom este.

Átmásolva az EDUP-ról a Gplayer könyvtárába kezeli a feliratokat, az tuti.

A sagittis Hungarorum libera nos Domine

(#45) McPie válasza FefeeX (#35) üzenetére


McPie
tag

Na, megnéztem, feliratot nem tudsz róla streamelni DLNA módban sajnos. De ez rengeteg egyéb eszközre és lejátszóra igaz. Androidra se találtam még működő kombinációt. :/

A sagittis Hungarorum libera nos Domine

(#46) FefeeX válasza McPie (#45) üzenetére


FefeeX
veterán

FTP-t vagy WebDAV-t nem tud véletlenül?
Esetleg egy HTTP szervert, még akár az is jó lehet :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.