Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Male


Male
nagyúr

Nem mondanám, hogy gyorsan ment, és a forgalmazásnál sem zavartatták magukat különösebben a bug miatt...

(#2) Zoz


Zoz
őstag

Vertex 2 sleep hibájára adtak már ki frissítést?

(#3) Departed válasza Male (#1) üzenetére


Departed
őstag

Egyetértek, a neten elterjedt a megbízhatatlanságról szóló infó, és ez az egyik oka hogy vártam, és Sandforce-os helyett inkább Samsung 830-as SSD-t tervezek beszerezni, amikor elérhető lesz. :K

(#4) Silentfrog


Silentfrog
veterán

Ilyenkor nem lehet visszavinni ahonnan vettem?
Gondolom sokan vannak olyanok akik nem akarnak bajlodni,frissiteni maguk,csak szeretnék használni az ssd-t amit megvettek.

(#5) Találtgyerek


Találtgyerek
addikt

Lassan nekem is be kellene újítanom egy SSD-val,ha már itt a 2. generációról van szó.

06-3o/9759I39

(#6) Zotya84


Zotya84
őstag

Nekem a Corsair 1.3.2-vel is megoldódott az összes probléma. Azóta még nem volt gondom vele.

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#7) Zotya84 válasza Zotya84 (#6) üzenetére


Zotya84
őstag

Ezt csak azért írtam, mert ott is sok a gond. Többen kínlódnak még azzal is.

De örülök, hogy az OCZ már kidobta az új fw-t. Már csak a többiekre várunk.

(Már lejárt a szerkesztési limitem)

[ Szerkesztve ]

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#8) Fr3eWar válasza Zoz (#2) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Soha. El van felejtve, a múltba nem fejlesztenek, teljesen felesleges.
Ha befosik elküldöd gariba, ha nem garis veszel egy 3-mast vagy addigra 4-est és kész.

(#9) Geri Bátyó


Geri Bátyó
őstag

Arra azért kíváncsi lennék, hogy mi volt a probléma.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#10) Kroni1 válasza Geri Bátyó (#9) üzenetére


Kroni1
veterán

én is.. Gondolom akkor a Force3 hoz is jön lassan, mert sokaknak még most sem jó. Nekem mondjuk a 1.3assal sincs semmi gond eddig.. lekopogom.

(#11) Munyos


Munyos
csendes tag

Ezért érdemes várni minden új technológiánál egy 3-4 hónapot hogy biztos hogy jó-e ?
Az Asus-nál is voltak gondok az alaplapokkal, most meg a Gigabyte alaplapokkal.
Ezalatt az idő alatt több mint a felére estek az árak az SSD-nél. Nekem nem sürgős, várok még egy fél évig hátha olcsóbb lesz ;]

(#12) Male válasza Geri Bátyó (#9) üzenetére


Male
nagyúr

Amiket olvastam, a leggyakoribb, hogy kékhalálozott az OS rajta.. illetve leválasztódott menet közben, ha olyan kedve támadt (lehet,hogy ez vezet a kékhalálhoz, hiszen az OS alól kirántja a rendszer vinyót).

Pár infó.

(#14) Champipi


Champipi
senior tag

Nekem az 1. generacios sand force vezerlos Corsair F120 SSD-m mInden sleepbol valo felallaskor kireseteli az Acer laptopomat.

Azt tanacsoltak allitsak S3-as ACPI uzemmodot, csak ilyen nincs a BIOS-ban.

Szopacsek. Koszi Corsair!

(#15) Zotya84 válasza Male (#12) üzenetére


Zotya84
őstag

Valóban ezek voltak a problémák: tök random kiszállt a rendszerből a SSD, majd emiatt BSOD fogadott. Ami sokkal zavaróbb volt, hogy hiába indítottad újra a gépet, a BIOS se látta. Csak a Power off-on segített rajta, reset nem.

#10 Kroni: Nálam 1.3.2 állította meg a problémát. És hiába írták, hogy telepítsek újra, meg Secure erase, stb. semmit se csináltam meg. Opre reinstallt se. Különben is: az előző F60-as SSD-mről klónoztam át a komplett rendszert. Úh, amit corsair is javasolt, sz@rt sem ért 1.3.2-ig sokaknak, és szükség sem volt rá... De azért remélem mihamarabb jön ott is.

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#16) Franklin válasza Male (#12) üzenetére


Franklin
addikt

Szerintem Geri úgy értette, hogy mi volt a probléma oka.

Amire én is kíváncsi lennék.

(#17) Móci


Móci
addikt

Lassan már semmit sem szabad megvenni, amikor kiadják. Ez a 'trend' nem igazán tetszik...

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#18) V.Dave válasza Zoz (#2) üzenetére


V.Dave
senior tag

nekem is az van, milyen sleep hibára gondolsz?

Xiaomi mi 8 6/128

(#19) Erdei88 válasza Móci (#17) üzenetére


Erdei88
veterán

Sajnos egyet kell, hogy értsek. Ebbe is belenyúltam

(#20) banhammer válasza Fr3eWar (#8) üzenetére


banhammer
veterán

Nem tudom miről beszélsz.
Alig egy hónapja adta ki az OCZ a Vertex 2-eshez az 1.35-ös firmware-t.

[ Szerkesztve ]

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#21) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Inkább egy kékhalál mint egy 8MB-os Intel ;]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#22) Zotya84 válasza Graphics (#21) üzenetére


Zotya84
őstag

Sokkal inkább... :C

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#23) #32484352


#32484352
törölt tag

A megoldás A-DATA én már a második ssd-t nyúzom és hála isten semmi gond,na meg az sem utolsó szempont,hogy valamivel olcsobb is az ozc-nél.

(#24) Male válasza Franklin (#16) üzenetére


Male
nagyúr

..hát nem azt kérdezte :)

Ezt mindenki csak találgatta, ahol olvastam róla... szerintem nem is fog kiderülni.

(#25) Graphics válasza #32484352 (#23) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Második? :D elsővel milett?
De azért egy típusszámot kérnék :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#26) #32484352 válasza Graphics (#25) üzenetére


#32484352
törölt tag

Az első egy s599-es sata II-es volt ami még mindig meg van erre pakolom a játékokat ez lassan 1 éve van meg a HD-tune szerint 100 %-os.Aztán frisitettem egy S511-es sata III-ra ennek a vezérlője SandForce-SF2200-as.Teljesen hibátlan mind a kettö.Az Ocz-nek régebben is volt valami nyügje,ha jól emlékszem.

(#27) gabee jr válasza Male (#12) üzenetére


gabee jr
tag

Én nagyon sokat szívtam a 2.11-es firmware-el, (az alsó sorban látható nem lassú kiépítésen) pontosan az a szitu amit Male mond. Betűről betűre!

Az SSD-t időről-időre egyszerűen "elhagyta" a rendszer. Frankón, mintha csak letépném működés közben a SATA3-as csirkebélről. Az újraindítás sem oldotta meg a problémát, kizárólag a power on-off kapcsoló, majd úgy restart.

Remélem vége ennek.

"Csukaharapást szőrivel"

(#28) radi8tor válasza Graphics (#21) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Simán orvosolható a probléma... csak vissza kell rakni rá a régebbi FW-t.

⭐ Stella

(#29) Fr3eWar válasza banhammer (#20) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Valószínű az utolsót :D

(#30) PodMAN


PodMAN
senior tag

Corsair ForceGT 120GB gyári 1.3 firmware-el minden féle kékhalál nélkül működik P67es Gigabyte lapban.

[ Szerkesztve ]

(#31) Geri Bátyó válasza Male (#24) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Lehet, hogy rosszul fejeztem ki magam, de tényleg az ok érdekelne.

Nem igazán értem, hogy ezeket miért titkolják. Elismerik a hibát, javítják is, de az okról nem mondanak semmit.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#32) cipofuzo87


cipofuzo87
tag

nekem Z68-as alaplappal Corsair Force 3 SATA 2-ben megy rendesen, SATA 3-al kékhalálozik pár naponta.

(#33) zapok válasza Móci (#17) üzenetére


zapok
aktív tag

Egyetértek! Ez 10-ből 8x így van!
Csak sajnos nem mindig fizetődik ki!
Én is vártam az áresésre (SSD és proci fronton is) és tessék..., nesze neked juró árfolyamváltozás..., - hála a vezéreink által "dübörgő" gazdaságnak - még mindig várakozó állásponton maradtam... :-[

[ Szerkesztve ]

Anyám tyúk, avagy az ember tragédia.

(#34) Zoz válasza V.Dave (#18) üzenetére


Zoz
őstag

Arra, hogy ha elmegy aludni a gép, utána ébredéskor az SSD nem ébred fel, ezért a Windows dob egy szép nagy kék halált. Notebookos használatnál ez ugye elég ciki, mert elég hacsak lecsukod a gép fedelét...
Nem biztos, hogy a te konfigurációdban is előjön, de a neten több száz erre panaszkodót lehet találni.
Próbáltunk mindenféle driver, Bios, fw frissítéseket, de semmi nem segített. A megoldás az lett, hogy kicseréltünk Kingstonra. Ez f... Vertex 2 meg ment asztali gépbe, ahol minden energia takarékossági szutykot le lehetett tiltani.
És megfogadtuk, hogy OCZ-t soha többet nem veszünk.

(#35) radi8tor válasza zapok (#33) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nagyon el vagy tévedve ezzel a gondolattal. Görögország és Portugália miatt ilyen fosh az EUR árfolyam.

⭐ Stella

(#36) naszvalo


naszvalo
tag

Ideje volt már. :K

(#37) #64791808 válasza radi8tor (#35) üzenetére


#64791808
törölt tag

Igaz, annak, hogy itthon recesszió van, és novemberben leminősítenek minket, illetve hogy csak negatív hír kerül napvilágra az országgal kapcsolatban, nyilván nincs köze hozzá. Hiszed is, amit leírsz? Ha igen, az a rosszabb. :K

(#38) Kroni1 válasza #64791808 (#37) üzenetére


Kroni1
veterán

Én se akarok belemenni, de a válság gazdaságilag m.o.-nak jól jött, mert elapadtak a külföldi hitelcsapok.. Azonban sajnos az állampolgár amit a saját bőrén tapasztal hogy rosszul jött, és az is ami azóta történik az minden csak nem kilábalás..

[ Szerkesztve ]

(#39) GypsFulvus2 válasza #32484352 (#26) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

Szerencséd van. Nálam Az A-DATA S511 120 Gb-os csinálja hajszál pontosan u. ezt a hibát. Frissítettem az újonan kiadott firmware-el, de továbbra is csinálja, bár mintha ritkábban tenné. Korábban napi 5-6 x csinálta, most "csak" 1-2 x. Sosem követem el többé azt a hibát, hogy 6 hónapnál újabban piacra dobott terméket vásárlok. :(

[ Szerkesztve ]

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.