Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) B4nd1t4


B4nd1t4
tag

Nice... 25k körül nem lenne rossz vétel...
Így sem az, de már nagyon várom, hogy mikor jön végre az olcsóság kora...:)

[ Szerkesztve ]

Alamuszi Nyuszi nagyot ugrik... :)

(#2) pschio válasza B4nd1t4 (#1) üzenetére


pschio
őstag

jaja. olcsó SSD-t mindenkinek!

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#3) CocooN-z


CocooN-z
őstag

Ez a nemsemmi. ÉS SATA 3.0Gbps esetében akkor át is megy a 300MB/s kb min 95% os hatásfokkal? Sokunknak nincs még SATA 6.0Gbps

BRSZK 9.0 - 2024.06.29-30

(#4) Ősember


Ősember
őstag

első olvasatra veszettül soknak tűnik a 85k iops :F

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#5) adamssss


adamssss
veterán

Ez túl brutálisra sikeredett. Hamarosan jöhet a Sata4. :)

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#6) joergie


joergie
őstag

Most akkor ez jobb is, mint a crucial m4. Annak "csak" 415MB/s az olvasás, és 20k IOPS, bár ez utóbbit nemtudom mit jelent :DDD
Szóval árban annyival nem több, viszont a teljesítménye elég meggyőző...

Egy bizonyos szint fölött nem süllyedünk egy bizonyos szint alá.

(#7) Morden24 válasza CocooN-z (#3) üzenetére


Morden24
nagyúr

Engem is ez érdekelne, főleg mivel laptopban nem valószínű, hogy sok chipset- és csaticsere lesz :D

Sectumsempra - For Enemies

(#8) Vajga


Vajga
tag

Atyaúristen, tesztet róla a többi Sata3-as ssd-hez viszonyítva! :DD

(#9) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Nagyon impozáns sebességadatok :R De az árcsökkenés még sehol, vagy csak nagyon-nagyon lassan sajnos :(

(#10) Ł-IceRocK-Ł


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Ez elég brutál lett ;]

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#11) banhammer


banhammer
veterán

Még a végén lecserélem az OCZ Vertex 2-es SSD-m erre.
Ha már van SATA 6 Gbps csatolóm legalább használjam ki.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#12) Phvhun


Phvhun
őstag

Szépek.

(#13) ViZion


ViZion
félisten

Nekem egy kompromisszumos SSD is megfelelne: kicsit szelídebb sebesség és ár...
Ez minden esetre csinos darab. Remélem pár éven belül már nem csak a rendszer lesz SSD-n.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#14) Phvhun válasza ViZion (#13) üzenetére


Phvhun
őstag

Reméld hogy pár év mulva full solid state lesz a mainstream gépek kategóriája.
Pusztuljon a vinyó a dvd meg a ventillátor !

(#15) boeing


boeing
senior tag

Na ez már el gondolkodtató a vásárláshoz. :K

(#16) LTwinHU


LTwinHU
tag

Jó is lenne, ha lenne! Biztos meggyorsítja picit a gépet!:)

"LTwinHU has helium in his sneakers."

(#17) Nordic


Nordic
Közösségépítő

Lassan megérett a cserére a c300as crucial see-m.

(#18) kariad


kariad
senior tag

Valami újabb Tárolót kelne kifejleszteni, hogy ezek árai végre megfizethetőek legyenek! :((

(#19) bteebi


bteebi
veterán

Nagyon szimpatikus, nagyon gyors, ráadásul az SSD-k között elfogadható áron. :C Hoci vele! :K

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#20) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

SandForce vezérlő. Majd meglátjuk a teszteken hogyan muzsikál. Tömörítéssel nem nehéz elérni az 500MB/sec-et. De mire képes olyan adattal, amit nem lehet jól tömöríteni?

⭐ Stella

(#21) szőröscica válasza kariad (#18) üzenetére


szőröscica
addikt

Teljesen megfelelő árúak. Pár éve még a döglassú winchesterek mentek ennyiért.

(#22) Arpee78


Arpee78
senior tag

Off: A hibrid merevlemezek táján várható valami megmozdulás? Sokan úgyis SSD+HDD kiépítésű gépet vesznek, szóval lenne piaca amennyiben hozza a két technológia előnyeit. Az intel féle smart response technology esetleg dobhat valamit a hibridek terjedéséhez?

Bizonyára praktikusabb és olcsóbb lehetne egy hibrid az intel technikájával mint külön HDD, SSD meghajtó.

Tudom van a Seagate momentus, de az irreálisan drága a kicsike flash "gyorsító" ellenére. Biztos drágítja valami elektronika ami dönt az adatok elhelyezéséről(SSD vagy HDD).

Az a smart response izé tudná az ilyen hibrid meghajtókat is kezelni vagy csak a különállókat?

(#23) Tonyius777


Tonyius777
tag

durva alig használtam a 60GB-at, máris dupla sebesség meg tár s árba is ugyanaz volt.
Lehet megint váltani :(

Üdv:Tony

(#24) Arpee78 válasza Tonyius777 (#23) üzenetére


Arpee78
senior tag

Miért kell váltani?

(#25) Tonyius777 válasza Arpee78 (#24) üzenetére


Tonyius777
tag

nem kell, de lehet :DDD
amúgy ha van egy gyors géped már SATA3 akkor nem árt kiaknázni a sebességeket a maximumig.

[ Szerkesztve ]

Üdv:Tony

(#27) Angel1981 válasza pschio (#2) üzenetére


Angel1981
veterán

Olcsó, gyors, és minőségi SSD-t mindenkinek!
(Nem vagyunk telhetetlenek... :) )

(#28) Santiagain válasza Arpee78 (#22) üzenetére


Santiagain
senior tag

A smart response önmagában egy hibrid tároló. És úgy legózod össze, ahogy neked tetszik. Minek akarsz még hozzá hibrid vinyót?

http://allergiadesign.com - http://www.flickr.com/photos/santiagain/

(#29) Dano58


Dano58
tag

Ha az alaplapom csak sata 2.0-át támogat, de vennék bele sata 3.0-át támogató bővítőkártyát, akkor arról be tudna bootolni a rendszer 1 ilyen ssd-vel, vagy csak közvetlen alaplapról?

(#30) Oliverda


Oliverda
félisten

Vajon gyorsabb lesz-e kisebb árcédula mellett is mint a Vertex 3?:))

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#31) i are robot válasza Dano58 (#29) üzenetére


i are robot
senior tag

Bootolás valószínűleg menne, a kérdés sokkal inkább az, hogy hogyan telepítesz rá OS-t. Feltételezem ugyanúgy működne, mint régen amikor még nem volt a Sata OS szinten támogatva, és külön drivert kellett a Win telepítéskor floppyn beadni, tehát valószínűleg kell a bővítőkártyának a drivere USB-n vagy optikai lemezen, és OS telepítéskor meg kell neki adni hogy honnan szedje a drivert. Aztán ha már sikerült rátenni a rendszert, akkor onnantól gondolom rendesen menne a bootolás. De ez csak spekuláció részemről, remélem jár erre egy hozzáértőbb ember, mert a dolog engem is erősen elgondolkodtatott. :) Bár nem tudom megéri-e egy Sata3-as bővítőkártya az árát, végülis ha "csak" Sata2-vel használja az ember, az is elég gyors egy HDD-hez képest, ez az SSD legalább már ki tudja a teljes sávszélességet használni, aztán ha kap egy új alaplapot a segge alá, akkor meg még gyorsulhat is kicsit. Bár nem tudom hogy rendszerlemezként ezt számottevően észrevennénk-e, esetleg telepítéskor, vagy játékoknál pályabetöltéskor.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.