Hirdetés

2020. február 17., hétfő

Gyorskeresés

(#1) h3lios

h3lios
(addikt)

Nekem maradt régről 1 vödör legóm, de nem igazán voltak ínyemre való elemek. Azért 1 F1-es autót sikerült kihozni belőle. 7+ éve épül, mindig az aktuális évi szabályoknak megfelelően átalakítva... :D

Régebbi képeim vannak, már nem teljesen így néz ki a cucc:

[ Szerkesztve ]

B-tag: H3lios#2825

(#2) Sanchez638 válasza h3lios (#1) üzenetére

Sanchez638
(addikt)

Nekem anno volt vagy 20kg+ elemem. Ami az újságba volt szinte mindet le tudtam másolni.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#3) vhw válasza h3lios (#1) üzenetére

vhw
(addikt)

Na ez vicces, nekem is van egy hasonló DIY F1 autó a polcon 20 éves elemekből... :D
Még a méret és arányok is közel azonos.
Közel sem ennyire ízléses színezésben - legfeljebb a szimmetriára lehetett törekedni a szükös források miatt. (technic elemek hiánya miatt a kerekek és a felfüggesztés is meglehetősen egyedi és megbotránkoztató - nyílván nem teljesen Lego :D)

Előtte meg busz formában volt összepakolva ugyanez a számtalan készletből összeöntött és fennmaradt gyűjtemény, de már vagy 5-6 éve biztos változatlan formában áll és porosodik - előtte nálam is gyakorlat volt átalakítani időről-időre a koncepciót. (a rozmár BMW és a limitált elemszám különösen elvetemült Lego formát adott :D )

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#4) Sanchez638 válasza vhw (#3) üzenetére

Sanchez638
(addikt)

Egy biztos, ha gyerekkorodba megcsináltad akkor felnöttként mindent megoldasz :D. Hogy- hogy az megint egy másik kérdés.. De megoldod :D.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#5) szupermacs válasza h3lios (#1) üzenetére

szupermacs
(addikt)

Az első légterelőnél a kék logos elem egy kegyetlen jó szettből való. :C Imádtam!

Steam: szupermacs // BattleTag: Szupermacs#2730 // Uplay: szupermacs // Origin: szupermacs // XLive: SleeplessWar

(#6) h3lios válasza szupermacs (#5) üzenetére

h3lios
(addikt)

De bizony, hogy jó szett volt... :DD

[link]

Kár, hogy már nincs meg minden eleme, ezért nem tudom összerakni. :) Megvenni már nem fogom e-bay-en, de ez volt gyerekkorom legnagyobb készlete. És a vicc, hogy full random vásárlás során volt kint 1 spárhoz hasonló boltban. :))

Egyébként ebből a készletből épül fel majdnem teljes egészében az autó, innen van nekem ennyi fekete - fehér elemem... :DD

Egyébként itt van a mostani verzió:
[link]

[link]

[link]

[link]

A por miatt bocsi...

Egyébként időnként leülök legózni pl. ezt az autót finomítgatni, illetve van 1 Lego kalózhajóm 2002-ből, ami igazán kicsiknek való szett volt. :D Nagyon átépítettem, pl. ma építettem neki 1 új orr rész, mert a régi nem tetszett. Olyan kapcsolatok és megoldások érhetőek el, amit gyerekkoromban még csak elképzelni sem mertem....

[ Szerkesztve ]

(#7) szupermacs válasza h3lios (#6) üzenetére

szupermacs
(addikt)

Nagyon klassz! '96-os vagy '97-es szett volt ez? Akkoriban voltak a legjobb készletek. Meg előtte pár évvel. Mindig erre a nagyra vágytam. Lego Racersben bele voltam buzulva abba a pályába, ami ebből állt. :DDD

2002-es kalóz készletet nem ismerem, csak a régebbit.

Steam: szupermacs // BattleTag: Szupermacs#2730 // Uplay: szupermacs // Origin: szupermacs // XLive: SleeplessWar

(#8) h3lios válasza szupermacs (#7) üzenetére

h3lios
(addikt)

[link]

Ez volt az eredeti szett, nem is normál minifigurákkal, hanem ilyen korcs valamikkel jött. Annó nem annyira örültem neki, mert én 1 sima klasszikus legó hajóra vágytam ez pedig majdnem playmobile szint volt. Mostanra azért kicsit ki lett pofozva, viszont nyilván az alsó hatalmas műanyag elemek miatt meg van kötve az kezem.

Jelenleg ilyen:
[link]

[link]

[link]

Sajnos a szürke elemeket nem lehet róla kiirtani, mert az alja nagy tömbökből áll (amúgy úszik a vízen), de fekete pirosban sokkal menőbb lenne... :)

Addig vigasztalódom a silent mary-vel:
[link]
[link][link]

[ Szerkesztve ]

(#9) Sanchez638 válasza h3lios (#8) üzenetére

Sanchez638
(addikt)

Igen, sajnos 2000-2001 környékén kezdett átalakulni és bejöttek a franchise termékek.. Onnan jöttek a specó cuccok. Mostmár majdnem minden készletbe van valami speciális..

(#10) szupermacs válasza h3lios (#8) üzenetére

szupermacs
(addikt)

Az alsó jobb. Kár, hogy Legozni már nem lenne türelmem leülni, pedig van itthon egy vödörrel.

Kalózosból csak ezt ismerem:

(#11) h3lios válasza szupermacs (#10) üzenetére

h3lios
(addikt)

Igen, valami ilyesmit akartam, mert ez a klasszikus kalózhajó... :D

Egyébként azóta kiadták a pirates of the carribean vonalban 2 másik hajót, amik a filmekben szerepeltek...
[link]

A fekete gyöngy ultra kicsi és csalódást keltő, ennél sokkal komolyabb megvalósítást érdemelt volna.

[link]

A Queen's Anna Revenge sokkal jobban sikerült. Arra most is fáj a fogam, de mivel már 6 éves készlet ezért 120k körül van a bontatlan és 70 körül megy a már összerakott. Annyit pedig most nem tudok legóra kiadni.

Tekintve, hogy most jönnek majd a Last Jedi szettek, amiben lesz újra lépegető + csillagromboló... Illetve a Saturn 5 -re fix vevő vagyok. Eszméletlen részletes és nagyon jó ár-érték arányban megy.
[L:https://shop.lego.com/en-US/LEGO-NASA-Apollo-Saturn-V-21309][link][/L]

[ Szerkesztve ]

(#12) szupermacs válasza h3lios (#11) üzenetére

szupermacs
(addikt)

Lepint nem nézted? Pont múltkor egyik topicban említették meg, hogy aránylag jó minőségű cuccokból gyártja amióta Kínában van egy Lego gyár. Régebbi készleteket is lehet kapni, amit az eredetiből már nem találni.

(#13) h3lios válasza szupermacs (#12) üzenetére

h3lios
(addikt)

Persze tudok róla, hogy léteznek, de nem éri meg a termékeiket vásárolni. Erre több ok is van, talán az első és legfontosabb, hogy lopnak a lego-tól és emiatt morális kérdés is egyben a vásárlás. Nyilván a Lego készletek azért kerülnek amennyibe, mert elképesztő hibahatárral dolgoznak, fizetik a licensz díjakat, illetve tervezőknek kell fizetniük. A lepin annyit csinál, hogy ellopja a kész terméket és más néven eladja sokkal szarabb minőségben.

És akkor itt a következő pont, mégpedig a minőség ... Sok esetben hiányos elemekkel érkeznek a készletek, amiket nem egyszerű pótolni, arról nem is beszélve, hogy az alkatrészek sok esetben elhajlanak, nem illeszkednek pontosan.

Évek múltával a lego készleteket jó áron el lehet adni, mert érték állóak, ezzel szemben a Lepin nem más, mint értéktelen műanyag.

(#14) szupermacs válasza h3lios (#13) üzenetére

szupermacs
(addikt)

Ha nincs kedved kiadni bontatlan dobozokért 100+ ezreket a már boltban nem kapható készletekért, akkor azért meg lehet gondolni. Elvből én sem vennék, de a régebbi cuccokra még talán be is ruháznék, ha lenne időm játszani vele.
De inkább leülök a PC és Box elé Lego játékokkal tolni.

(#15) vhw

vhw
(addikt)

Viszont, ha a régi készletek Lepin kiadásaira úgy gondolsz, mint "replikák" - amiket a Lego nem hajlandó újra kiadni, mert ma már csak a licenszelt szuperhősős/kalóz/varázsló/hobbit/ stb. filmes csomagokat lehet kiadni.
Akkor miért ne? (persze lehetne "elegánsabban" is, jogilag is tisztábban intézni ezt... de ugyan adna a Lego harmadik félnek licenszet a saját korábbi készleteire?)

Semmi akadálya nincs annak, hogy a Lego újra kiadja a régi csomagjait
A dragon master, royal knights, wolfpack..., a régi kalóz-gyarmati, az M-tron készletek stb. mind eredeti szerethető témák voltak. De az utóbbi időben Lego név alatt néhány kivételtől eltekintve nem lehet egyedi, készletet találni, csak az épp aktuális filmes témákat. Vagy hát a számomra elég ízetlen City-t...

Akárhogyis, piaci rés, van/lenne kereslet a klasszikus készletek újra kiadására. (még licenszet se kell fizetni semmi stúdiónak és csak a minőségben kellene versenyezni a Lepinnel)

(#16) h3lios válasza vhw (#15) üzenetére

h3lios
(addikt)

Még mindig az a baj, hogy gyatra a minőség. Nyilván lenne olyan szett amit megvennék Lepinből ha könnyen hozzá lehetne jutni hiányzó elemek nélkül.

Kapásból a Super Stardestroyer, és a sima jönne is a gyűjteménybe (ha lenne hely nekik :D ), viszont mindkettővel vannak bajok. Az elsővel csak annyi, hogy 1-2 elem meghajlik és úgy néz ki miattuk a készlet, mintha szét akarna hullani. A másikkal sokkal komolyabb bajok vannak. A hosszú műanyag elemek a nagy súly miatt elég sokat hajlanak (ez amúgy a hivatalos készletnél és probléma hosszú idő után), viszont itt még súlyosabb a dolog.

A paneleket az oldalán mágnesek tartják a helyükön, amik a lepin verziónál egyszerűen nem elég erősek. Ha nem ragasztod össze a hajót a fontosabb helyeken egyszerűen széthullik / hatalmas hézagok keletkeznek.

És ehhez viszont kifejezetten drágák a lepin verziók is. 1 ilyen régi destroyerét elkérik az 50-60 ezer forintot. Ami nem sok az eredeti 2000 dolláros árához képest, viszont ahhoz nagyon is, hogy szétessen a kiállított modell.

[ Szerkesztve ]

(#17) vhw válasza h3lios (#16) üzenetére

vhw
(addikt)

Jó most a legextrémebb szetteknél felróni azt, ami az eredetinél is felmerült már problémaként? :)
Kisebb, szerényebb szetteknél talán nem jelentkezik ez ilyen szélsőséges formában.

(#18) h3lios válasza vhw (#17) üzenetére

h3lios
(addikt)

De kisebb, szerényebb szetteket nem is Lepinből vennék. :D

(#19) pengwin válasza h3lios (#18) üzenetére

pengwin
(addikt)

Másik topikban valaki írta, hogy kiállítási darabnak teljesen jók a Lepin szettjei, ha napi szinten akar gyereked építgetni, akkor viszont jobb a Lego.
magyar legós oldalakon is hasonlítottak össze Lepin szettet az eredetivel, minimális hibák voltak a Lepinnél, nincsen szakadék a két gyártó között.
Nyilván én is inkább Legót vennék, de régi, nem kapható szettekből azért ránéznék a Lepinre.

Üdv, pengwin "A belépőszint mindig ott van, ahol a fájdalomküszöbünk."

(#20) vhw válasza pengwin (#19) üzenetére

vhw
(addikt)

Amúgy a Lepin milyen formában szerezhető be?
Nyilván nincs hivatalos forgalmazás eu-ban. Csak kínai webshop vagy milyen megnyugtató módja van?

(#21) h3lios válasza vhw (#20) üzenetére

h3lios
(addikt)

Ali vagy Ebay jöhet szóba. Onnan tudsz rendelni eladóktól akik küldik neked a készletet. Ha hiányzó elemről van szó, még állítólag küldenek is, ha kell valami. Nyilván ez eladó függő is.

[ Szerkesztve ]

(#22) kmisi99 válasza vhw (#20) üzenetére

kmisi99
(addikt)

Aliexpress. Teljesen megbízható forrás.

(#23) pengwin válasza vhw (#20) üzenetére

pengwin
(addikt)

Alieexpress a legjobb forrás, ebay-en már szerintem kicsit drágábbak.

Itt előttem említették a hiányzó elem problémát, de ahogy olvastam a beszámolókat annál gyakrabban fordul elő, hogy extra elemeket csomagolnak, szóval inkább felfelé van szórás.

Üdv, pengwin "A belépőszint mindig ott van, ahol a fájdalomküszöbünk."

(#24) h3lios válasza pengwin (#23) üzenetére

h3lios
(addikt)

Sok esetben azért adnak jócskán plusz elemet, mert tisztában vannak azzal, hogy szarabb minőségű anyaggal dolgoznak és a fröccsöntés is sokkal pontatlanabb. (pl. a legónál direkt nem nagy számban öntenek elemet, hogy a forma ne használódjon el ilyan hamar).

(#25) vhw válasza h3lios (#24) üzenetére

vhw
(addikt)

"a legónál direkt nem nagy számban öntenek elemet, hogy a forma ne használódjon el ilyan hamar"

Most azzal, hogy "nem nagy számban" gyárt, hogy kíméli a szerszámot?
Van egy mennyiség amit le akar gyártani, van a gép, a szerszám, ami képes x db/óra legyártására.
Min spórolunk? :)

(#26) Fred23

Fred23
(veterán)

(#27) h3lios válasza vhw (#25) üzenetére

h3lios
(addikt)

Kifejtem:

Annó a legógyártásról készült dokumentumfilmben bemutatták, hogy milyen öntőformákat használnak.
A lényeg, hogy öntőformákat alakítanak ki 1 nagy fémdarabban. Technikailag 20-30 elemet is lehetne 1 ilyen fémdarabba marni, hogy egyszerre több elemet gyártsanak le. Viszont szándákosan jóval kisebb elemszámot gyártanak 1 fröccsöntéssel, hogy a forma egésze ne károsodjon a vékonyabb anyaghasználat miatt.

Így kevesebb elemet fröccsöntenek egyszerre, viszont a forma így hosszú távon jobban bírja a terhelést. Nyilván a Lepin féle kínai gyártóknál nem érdekel senkit, ha károsodik a forma, mert beleférnek a kissé hibás elemek. Ezért ők egy gépen a lehető legtöbb elemet öntik ki egyszerre. Ezért vannak tele selejtes elemekkel.

(#26) Fred23

Ez elég menő lett, durván letisztult és felismerhető az AC-s hajó a játékból. :))
Ez nagyon elnagyolt és semmilyen szempontból sem felel meg az építési normáknak. Viszont ha valóban visszatér Davy Jones a sorozatba isten adja, hogy Legóék kiadják a hivatalos bolygóhollandit. Instabuy lesz számomra akármennyibe is kerüljön. Kell a Silent Mary mellé. :))

Egyébként bővült a lego készletem !
[link]
[link]

A figurák miatt muszáj volt beszerezni, mert imádom a gonoszokat akik így 1 készletben "olcsón" beszerezhetőek.

Következő vásárlások: Apollo: Saturn V (azonnal elkapkodták a hivatalos készletet), Aztán ha télen kiadják: First order destroyer és talán a lépegető.

[ Szerkesztve ]

(#28) vhw válasza h3lios (#27) üzenetére

vhw
(addikt)

A kisebb fészekszámnak inkább minőségi okai vannak, egységesebb lesz a legyártott darabok minősége.
Ha több lenne a "mélyedés", akkor egyre nagyobb lesz a különbség az olvadék altal megtett útnak - amíg eljut a legmesszebben lévő formáig is. Eltérő lesz a hőmérséklet, különbözni fog a hűlési idő; hullámző lesz az egyes darabok minősége.

Nem kétséges, hogy a Lego minősége milyen, milyen az elemek pontossága.
Más gyártók engednek ebből, de az ár is lényegesen alacsonyabb, és van az a pontosság, ami már "elég jó".

Végeredményben meg két sorsa van ezeknek a kockáknak.
Vagy szarrá játsza őket egy gyerek, amibe egy idő után az original lego darabok is belerokkannak.
Vagy egy gyűjtő összepakolja őket a polcra, és egy kézen meg lehet számolni hányszor lesz élete során össze és szét szedve két elem.

Van az a szituáció, amikor ésszerű lehet egy lepin készlet megvétele is.

(#29) Victoryus

Victoryus
(addikt)
LOGOUT blog

Hát, én is rendeltem Lepint, majd ha megérkezik írok róla. Szerintem a Lego a mi fizetésünkhöz képest aránytalanul drága. Egy "kis" technic készlet, a 3360-as, ami kamion+versenyautó egyben, itthon 30e körül van, a lepin verzió meg 6000-ből meglett.
Még gondolkozok a Lego 8285-ön is, az még használtan is 50e itthon pedig 30-40ezres reális árat írnak rá a különböző oldalak. Lepinből 26e postával együtt. A lego vonatok árai meg végképp túlárazottak. Vagy pici Wall-e, itthon 30e, lepin 6000. Ez is alig pár alkatrész, gondolom a licensz dobja meg ennyire.

(#30) gerlaip

gerlaip
(addikt)

Ha jól látom a téma indító lego valamelyik "safari" készletből van, egy Land Roverre hasonlít, abból én is építettem ezt azt unalmas óráimban, majd előkeresem.

cybervakond

(#31) Sanchez638 válasza Victoryus (#29) üzenetére

Sanchez638
(addikt)

Lepin-t én is akarok ,de csak dísznek a gép tetejére.

Copyright © 2000-2020 PROHARDVER Informatikai Kft.