Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) N€T0X|N


N€T0X|N
őstag

Öh, ilyen tetű memóriákkal mit megy egy ilyen?

Sent from my keyBoard

(#2) bacsis válasza N€T0X|N (#1) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

tetű memória+ felezett memória busz ;] :DDD

(#3) XtremLor


XtremLor
őstag

Ezt a kincset felesleges elkotyavetyelni! :DDD

"Legen...Wait for it...Dary"

(#4) Mokó


Mokó
aktív tag

Egysze került hozzám valami Medion "förmedvény" 9800XL.A kerámia szerű (tudom nem hihető) hűtő méghagyjám, de jó drivert istennek se találtunk hozzá,míg ki nem derült külön csak medion driver jó hozzá,amivel a játékok fele nem ment,a gyári microsoftos volt a legjobb...és néztem én is hogy 128bit meg ddr....szóval igencsak hasonló volt...

(#5) Sanchez638 válasza Mokó (#4) üzenetére


Sanchez638
addikt

Szerintem az egy Medion volt

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#6) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

A videóban látottakhoz:

- Az ATi nem gyártotta ezt a kártyát (csak a referencia karikat). Felesleges a céget hibáztatni hisz ő a GPU-t adta ehhez az egész produktumhoz, az pedig nem volt butítva. A körítés már a kártya gyártó partner felelőssége, ami jelen esetben...?? valami noname

- A memória értékeknél szerintem a kamunál a valósat (280) míg az igazinál az effektívet (~700) hasonlítottad össze. Az igazinak a valós órajele 350+MHz körül alakul. Tehát nem 3x-os a visszaesés.

A legnagyobb érvágás ennél a kártyánál a felezett memóriabusz meg a nem szilárdelkós filléres kondik és a hűtés.

A 9600 Pro-nál azért gyorsabb a cucc, leginkább a 8 vs 4 pixel futószalagnak köszönhetően.

Én is belesétáltam anno ebbe. Akkoriban rengeteg gyártó trükközött ilyen butításokkal.Noname GF 4MX 440-em volt először 64 bittel és effektív 266MHz-s!!! ramokkal. Hol volt ez egy 128 bites 400Mhz-s ramokkal szerelt ugyancsak MX 440-hez képes? Sehol
Utána még egyszer belefutottam egy Gecube Radeon 9600PRO képében, ahol a 600MHz-s ramok helyett 400MHz-sek kerültek fel. Persze mindegyik esetben azt kaptam amit vettem MX440 GPU-t és 9600PRO GPU-t, azok nem voltak butítva így persze úgy is árulták őket, az hogy később a kínai dzsunka gyártó milyen körítést pakol mellé az már más kérdés.
Utánna megjegyeztem hogy olyan vga-t amint TSOP tokozású a ram nem szabad venni csak BGA jöhet szóba.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.