Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gabor85


gabor85
őstag

nem bulizok, nem járok sehová. Mondd, nem őrülsz bele? El se tudnám képzelni a hétvégém haverok nélkül, csajozás nélkül... :D (bár ez a hétvége kivételes)

[ Szerkesztve ]

(#2) Samus válasza gabor85 (#1) üzenetére


Samus
addikt

Nem. Nem az én világom egyik sem. Kivéve a csajozás, de azt pedig nem buliban. Meg fogsz lepődni, de én az amolyan "könyvári" lányokra "bukok..."

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#3) sagesz93


sagesz93
addikt

Jó a táccs, én karácsony környékére egy iphone-t szeretnék.
Volt lg kp500-m, (ugye ez a samu majdnem ugyanaz) és teljesen meg voltam vele elégedve, azóta bánom hogy eladtam. Most samu l700-t nyúzok, jó, de nem elég jó. Hiányzik a táccs :D
Ezért is kéne nekem az az iphone ;]

(#4) Samus válasza sagesz93 (#3) üzenetére


Samus
addikt

Én is nézegetem az LG KP500-at, némileg (pár ezressel) olcsóbb, mint a Samu. Csak sajnos kipróbálni nem tudom. Tetszik az N82 funkció dús rendszere, a Symbian, de alig használom ki a teljes tudást...A Samu pedig...ugyan nem olyan jó a fényképezője, de nappal azért egész szép képeket lehet vele lőni (bár egy LEDet zseblámpának elviselnék). Ami nagyon fájó, az a 3.5" jack hiánya. Átalakítót kapni ehhez és az LG-hez is 2500 pénzért, de az egy plusz egység...

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#5) sagesz93 válasza Samus (#4) üzenetére


sagesz93
addikt

Nekem a kp500 az anyaghasználata miatt jött be jobban, valakinek ettől keltett játéktelefon érzést. De az a gumis műanyag igen is jó. Nem karcolódik, szóval nem látszik meg a telefonon ha esett 1-2-t.
Meg a menürendszer jobban tetszik még most is.
Nemtudom iphone-t próbáltál-e már, valahogy probálj ki egyet, sokkal jobb mindenben mint ezek a táccsok, az már multitáccs :DD

[ Szerkesztve ]

(#6) Samus válasza sagesz93 (#5) üzenetére


Samus
addikt

iPhone-hoz nem volt szerencsém, valószínű nem is lesz, a közelemben senkinek sincs. Valahogy ódzkodom az Apple termékeitől. Valószínűleg a túl nagy reklám és hype miatt. Bár ezt a Samsungot is eléggé reklámozzák, mint a "legolcsóbb" tapitelefont. Az LG pedig...nem voltak jó tapasztalataim vele. A DVD íróik mindenre jók, csak DVD írásra nem...Persze ettől még biztos tudnak telefont gyártani. Ami nem tetszik, az a kis QWERTY billentyűzet. Ami viszont igen, hogy jár hozzá ceruza, ami a telefonban van. Kézírás felismerés van rajta?

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#7) joey04 válasza Samus (#6) üzenetére


joey04
titán

a közelemben senkinek sincs.
ez nem lehet kifogás :D . sok t-mobile boltban ki lehet próbálni, ha pedig csak maga a rendszer érdekel, akkor elég egy touchot megnyomogatni, az meg még több helyen van.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#8) sagesz93 válasza Samus (#6) üzenetére


sagesz93
addikt

van kézirás felismerés az lg-be. A bill-t meg jól lehet használni ceruzával.
Az LG-t is rengeteget reklámozták, csak a samu elött :D
És próbáld ki, nagyon jó az iphone.

(#9) Samus válasza sagesz93 (#8) üzenetére


Samus
addikt

Hmm...és milyen hatásfokkal működik a felismerés? A zenelejátszó widgetje mit mutat? (Arénás tesztben csak "Music Stop" és egy Play gomb volt...)
T-Mobile-ban már rág jártam, de akkor megnézem. Bár kétlem, hogy valaha is közelebb kerülnék egy iPhone-hoz annál, hogy képről nézzem. Számomra valahogy a kiejtése is olyan "drága".

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#10) sagesz93 válasza Samus (#9) üzenetére


sagesz93
addikt

70k használtan az iphone, (egy szelidebb darab) én is ilyesmire pályázok. És wifi, navi, rengeteg játék psp szinten, az UI meg király. Szóval ezért kell nekem. Én is ilyen állásponton voltam amin te, de miután cseréltem haverral egy hetet(én adtam kp500-t ő adott iphone-t ;] ) Teljesen megváltozott a véleményem.
A felismerést nem nagyon használtam, a qwerty bill.-t elég jó hatásfokkal lehetett használni(ujjal is lehetett egy kis megszokást igényelt).
A widgetje asszem elöző szám, pause, következő szám, és a szám címe, de inkább nézz jutyubon videókat ott vannak a widgetekről meg minden egyébről :)

[ Szerkesztve ]

(#11) proof88


proof88
addikt

Szerintem egyéntől is függ, hogy bejön-e neki. Én még nem igazán próbáltam, mármint egyszer egy ismerősét igen, akkor kényelmesnek tartottam. De haverom megbánta, mert kényelmetlen neki sms-t írni vele. Én azt nem próbáltam még. Mindegy, én pár hónapja kicsúsztathatósat vettem, remélem legalább 5 évig bírja majd ez is. :)

(#12) joey04 válasza Samus (#9) üzenetére


joey04
titán

hívd szifonnak, akkor olyan a kiejtése, mintha olcsó lenne. :DD

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#13) Samus válasza joey04 (#12) üzenetére


Samus
addikt

Komolyan mondom. Olyan földöntúli...a szifon a kínai verzió neve...számomra.
Nézegettem az LG gépét a mobilarénás videókban...
Holnap suliban nekiesek a jútyúknak is (ott jóféle net van). A baj az, hogy elég nehéz jó áron találni. Holmi sufniGSM boltokban nem akarok vásárolni...

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#14) Samus


Samus
addikt

Kövezzetek meg, de nekem a Samu jobban bejön...sokkal jobban.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#15) sagesz93 válasza Samus (#14) üzenetére


sagesz93
addikt

Én megkövezlek, adjál követ :D
Mondjuk én azt választanám amelyik olcsóbb. Mivel semmi különbség nincs köztük, max ha valamelyik menürendszere jobban megfog, akkor azt válaszd.

(#16) Samus válasza sagesz93 (#15) üzenetére


Samus
addikt

Épp ezaz, a Samu menüje jobban megfogott. Már csak a három asztal és a színesebb téma miatt is. Komor vagyok, de az LG témája még így is túl sötét nekem. Nem beszélve arról, hogy Samunál fényévekkel jobb a QWERTY billentyűzet, szerintem. Kár, hogy nincs a telefonban ceruza alapból...

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#17) sagesz93 válasza Samus (#16) üzenetére


sagesz93
addikt

A döntés a tied, neked kell a telefon :)
Én mindenesetre újra LG-t vennék, ha vennem kéne.
Ha játékokat is akarsz rá, akkor a samu eléggé bénázni fog, asszem ott nem lehet úgy hogy feltolod a javát és telepíted. Viszont az LG-nél lehet.
Ja és az anyaghasználat miatt is pártolom az LG-t. A samunál az az oldalsó keret is kopásnak indulhat egy idő után.(persze attól függ hogy vigyázol rá.)

[ Szerkesztve ]

(#18) Samus válasza sagesz93 (#17) üzenetére


Samus
addikt

Itt a Nokia, van rajta még vNes is (Nintendo emulátor), fent van rajta a kedvenc Nintendós játékom (Mighty Final Fight), még az eredeti Super Mario is, az igazi Nintendós) van Marble Maze, FB Twisted (ezzel játszottam sokat anno...), Super Stake Attack, Még az Assassin's Creed 3D is, Tower Bloxx, TR Annyversary, mind a Symbian verzió, jobb mint a JAVA, Az AS több mint öt mega, szép, de mégsem játszom rajta. Azt sem értem miért kell új telefon. Az N82 mindenre képes, amit csak el tudok képzelni. Csak a "táccs" hiányzik. Egy S5230 vagy KP500 a közelében sincs tudásban, összetettségben, testre szabhatóságban, képességekben, mégis a tapizás annyira hiányzik...mondom, ez az egy káros szenvedélyem van. Ha valami ilyesmit meglátok, akkor rám tör a "kell nekem" vágy. Olyan, mint a plázacicáknál a "shoppingolás", csak nekem évente egyszer-kétszer fordul elő.
Mondom, hogy idióta vagyok...

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#19) sagesz93 válasza Samus (#18) üzenetére


sagesz93
addikt

add el a nokiát és vegyél valami komolyabbat(pl: lg arena,iphone, 5800), na akkor meglesz a táccs rendesen :D

[ Szerkesztve ]

(#20) Samus válasza sagesz93 (#19) üzenetére


Samus
addikt

Az én problémám, de valahogy nem tudok megválni tőle...
Még erősen gondolkozom, de úgyis az lesz a vége, hogy megveszem. Lehet a végén mindkettőt eladom, és veszek valami durva "iPhone verő" táccsot...(új WM-es HTC, Android alapú HTC-k)...
Biztos vagyok benne, hogy hajléktalan lesz belőlem...elég durva ez a káros szenvedélyem...

[ Szerkesztve ]

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#21) sagesz93 válasza Samus (#20) üzenetére


sagesz93
addikt

:D
iPhone-t azért nem ver meg sok minden.. elvileg ez az új hd2 az ami elérte sebességben. Mondjuk winmo és android még nem volt a kezemben. Hát tesztelni meg nem mindenki tud..
#22: hát igen a bluetooth mizéria tényleg gáz az iphone körül. Az android tényleg jónak tűnik.
De nem rossz az ha egy iphone van a zsebedben.. vagyis inkább az legyen mint ez a samu l700 amivel már fél éve rohadok :D

[ Szerkesztve ]

(#22) Samus válasza sagesz93 (#21) üzenetére


Samus
addikt

Árban elég sok dolog veri, és nem utolsó sorban: A Bluetooth képességben egy olcsóbb is sárba tapossa...(ha jól emlékszem, alapesetben a 3GS sem képes fájlátvitelre)
Ahogy rühelltem az Andoriodot, úgy megtetszett a tesztek alapján.
Az új WM pedig szép...persze mindez erősen szubjektív!

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#23) Samus


Samus
addikt

Ma kicsit jobban megtapogattam. Hát valami haláli. Egész jól ment a gépelés a QWERTY bilentyűzeten :)

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#24) sagesz93 válasza Samus (#23) üzenetére


sagesz93
addikt

Rá lehet érezni, és az még nem is a felső kategória :)

(#25) Samus


Samus
addikt

Sajnos nincs nagy választék ebben a kategóriában. Sajnálatos. 40 000 körül nem kapni okos tapifont. Se okostelefon, se PDA berkekben, a régi gépek sem olcsók... Az 5800 63 000 pénz, 5530, ami picit butább, 53 000 pénz. Lehetne 40, akkor vevő lennék, a kis hibáival együtt is, mert mégis csak Symbian...de így sok.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#26) sagesz93 válasza Samus (#25) üzenetére


sagesz93
addikt

Most bejött a Nokia 5230 is :)
Nekem meg a napokban jön meg az LG Arenám. :B

(#27) Gergő_ válasza sagesz93 (#26) üzenetére


Gergő_
őstag

én egy 5800-án gondolkodom
a linkelt telefonban viszont nincs wifi...
szerintetek milyen telefonok jöhetnek még szóba?

(#28) Magnum_


Magnum_
nagyúr

én full fizikai qwerty-s telorol váltottam kapacitiv érintöképernyőre. a sok netezés miatt jó a nagy kijelző, kapacitiv meg azért kell, mert nem szeretem körömmel böködni a kijelzőt.
ha mindenképpen olcsobb érintős cuccot akarsz, akkor az általad irt két telkó mind trendi és megfelelő, jo anyagokbol épitkezik, és pl metroban azt hiszem most akciósan 33k a samsung s5230. kártyafüggetlenül
ha előfizetést vállalsz,pl pannonnál, akkor 25k alatt van, nyilván megéri a +8k, hogy ne legyen függö, és jobban eladhatóbblegyen.

bár sztem wifis érintős jobb lenne. a samubol van/lesz wifis edition is....

Gergő_ : pl HTC HD2 nem lehet rossz.

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#29) Samus válasza sagesz93 (#26) üzenetére


Samus
addikt

Csak drága. 48000 pénz, egyenlőre még nem is érhető el magyar garis, csak "EU"-s. Bár lehet ha N82-ből "EU"-t vettem volna, nem lett volna ennyi baj vele...A lényeg. 48000. 63 a hivatalos magyar 5800, amiben van Wifi és klasszikusokkal jobb kamera, továbbá 8 gigás kártya, alapból (ami körül 6k, bár nem tudom milyen minőségű, az én N82-m a saját kártyáját nem viselte el, fagyott vele, húgom 6650-e pedig vígan futkos ugyanazzal a kártyával...). Ha lekúszik az ára 40 000 környékére (inkább alá), hivatalos magyar garival, akkor azt mondom, a Nokia megcsinálta. Ha az 5800 marad 60 felett, akkor megéri az 5230, a rendszer ugyanaz, csak Wifi és gyengébb kamera van benne, de a GPS és 3G ugyanúgy megmaradt.

LG Arena...jól néz ki, de LG (ódzkodom a márkától, a DVD íróik mindenre jók, csak írni nem lehet velük). Egyik haverom ajánlotta a Viewty-t, 48k-ért dobálják, de az sem okostelefon. A baj a zárt oprendszerrel van. Hozzá vagyok szokva a Symbianhoz és a szolgáltatáskínálathoz (pedig régen hogy utáltam...).

Ha megjön az Arénád, ne légy rest bemutatni, és elárulni hol és mennyiért vetted. Olvastam a tesztjét, nem egy utolsó készülék, csak tapiban elfogult vagyok az 5800 mellett, hiába a rezisztív kijelző (ami jobban kedveli a cerkát mint az ujjat), de annyira tetszik...

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#30) sagesz93 válasza Samus (#29) üzenetére


sagesz93
addikt

5230, nemtudom milyen garis :D
Én 56-ért rendeltem az arénát mgsm.hu-ról. Remélem hétfőn itt lesz. Gergő_-nek is jó alternatíva lehet.
Eddig volt KP500-m, Secretem(kf750), és a dvd írom, monitorom is LG, semmi bajom nem volt velük. Remélem az arena sem okoz csalódást, még sose láttam élőbe.
5800-n is gondolkodtam, nem butafon(nyílt oprendszer), de a külső az valami eszméletlen gagyi.(probáltam a saturnba, lehet le volt harcolva meg minden, de az a műanyag amiből összerakták....) Ezért lett az aréna.

[ Szerkesztve ]

(#31) Magnum_ válasza sagesz93 (#30) üzenetére


Magnum_
nagyúr

bóti garancia. nokija 2évet ad, mint gyártói garancia.

I humbly and respectfully decline™

(#32) sagesz93 válasza Magnum_ (#31) üzenetére


sagesz93
addikt

Én az arénát rendeltem 1/2-év garival...
Nem rendeltem volna meg, de ismerősőm(azaz ismerősőm ismerőse) is innen rendelte úgyanígy, csak ő még 60-ért, és egy teljesen új telefont kapott(mostanság keringenek rémhírek, hogy szürkeimportos telefont kapnak ennyiért, aminek T-mobilos előélete volt).
LG KP500 csak 25.000 vitamaxba :) Kicsit megéri.

[ Szerkesztve ]

(#33) Gergő_ válasza sagesz93 (#32) üzenetére


Gergő_
őstag

akkor ez lesz a sláger karácsonykor...
az 5800 lehetne 25 ezer vodánál előfizetésre

(#34) Samus válasza sagesz93 (#32) üzenetére


Samus
addikt

A szürke importos telefonok nem használtak, nem is függetlenítettek. Gyáriak, csak annyi különbséggel, hogy nem hivatalos úton jutnak be (elvileg nem a magyar piacra szánták őket), vagyis igen, de "magánkézből" (papíron), így nem terheli őket ÁFA, úgynevezett "0 perces használt". Anno N82-ből is rengeteg ilyen volt, ázsiai típusok, amin még a kínai írásjelek is megvoltak. Sokáig ezek mentek, majd megjöttek az angol típusok, ezeken már nem volt írásjel. Vannak ugyanilyen "fehér" importok is, amikor valahogy megoldják, hogy a telefon papíron használt, ezt nevezik "különbözeti adózásnak", maga a folyamat nem ez, csak így szebben hangzik. Így vettem az N82-t, jó 25k-val olcsóbban, mint a Nokia adta volna. Gari pedig érvényes (szervizben először csak néztek hogy vettem én egy 120 ezres telefont 95ért meg...de leolvasták a vonalkódot a telefonról, érvényes magyar, így nem törődtek vele tovább, ment javítódni.). Nekem megfelel ez a rendszer. ÁFÁ-t nem tudok visszaigényelni, de ha nincs rajta, akkor olcsóbb. Hú, mit telefonáltam és levelezgettem mire megtaláltam egy jó boltot...
KP502 is 25k, trénél is ennyi a KP500. A másik sláger a Samu, 32ért, vagy (elvileg) 30ért magentánál. Pannon elszállt magától, 47 kártyásan az S5230 (készülékbeszámítással is 37...), 36ért függetlenül adják MM-ben...Tapi a világ...

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#35) sagesz93 válasza Samus (#34) üzenetére


sagesz93
addikt

Ez lenne a 0perces telefon, nemigaz? :)
De az Arena külön történet, már 1-2-t hsz-t láttam, ahol írták hogy megvették a telót független bontatlan zsírúj minden, occsóé volt, és felfedeztek a kézikönyvön meg a dobozon egy kis T-mobile logót. De a telefon független volt. Na de az user, leszedte az lg hivatalos firmware updater progit, és hát ő frissít, mert van joga hozzá. Frissít, bekapcs. és függő a telefon. Szóval az a telefon előző életében T-mobilos volt, valahol máshol. A progi meg az IMEI-t nézi és aszerint frissít :)

[ Szerkesztve ]

(#36) Szandika1245


Szandika1245
újonc

Hellóka
Jó lenne egy lista és az ára a telefonnak
Üdv:Horváth Alexandra Szandi :) :))

Elég lesz egy-egy...

[ Módosította: #65675776 ]

Horváth Alexandra Szandi

(#37) Gergő_ válasza Szandika1245 (#36) üzenetére


Gergő_
őstag

milyen lista?
szerintem ez nem egy bazár
üdv (húsz darab szmájli)
galambos lajos lajcsi

(#38) Samus válasza Szandika1245 (#36) üzenetére


Samus
addikt

Nem akarok kötekedni, de körülbelüli árat írtam. De a kedvedért csinálok listát és árat is, rendben?

Samsung S5230 Használtan: 20 000 környékén. Újonnan: 32 000 (Euronics és Metro)
LG KP 500 Használtan: 15 000 körül. Újonnan: KP502 kártyásan 25 000 (T-Mobile)

Ende.

(megint lemaradtam a milliónyi Smile-ről...fenébe)

[ Szerkesztve ]

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#39) RolleeR


RolleeR
csendes tag

Sziasztok!
Még új vagyok itt és nem igazán tudtam hogy hová írjak. Mostanában szeretnék venni valami olcsó érintős telót. Van 3 kiszemeltem: Samsung S5230 - Samsung Chat - LG GS 290. Most egy LG Shine tulaja vagyok és finoman szólva, se jó a telefon. Ez a 2. LG készülékem és eddig egyikkel sem volt szerencsém. A GS 290-estől is tartok egy kicsit... már csak a márka miatt is. Szerintetek? Ti melyiket ajánlanátok, és miért?
Előre is köszi! :)

(#40) máyköl válasza RolleeR (#39) üzenetére


máyköl
veterán

Van erre egy külön topik: [link]

Ott jobb eséllyel kapsz választ a kérdésedre, mint egy elsüllyedt, blogbejegyzésben. :)

(#41) RolleeR válasza máyköl (#40) üzenetére


RolleeR
csendes tag

Nem igazán tudok még eligazodni az oldalon. Nagyon szépen köszi! :)

(#42) Samus válasza máyköl (#40) üzenetére


Samus
addikt

Elsüllyedt...na igen, mégis írnak bele a népek...

Egyébként igaz, egyetértek. A 3 telefon közül én a GS290et választanám, de ha kicsit több pénzed van, akkor ott az LG Viewty Snap GM360. 33k a T-nél kártyásan. Bár ennyiért van Voda845, T Pulse Mini, mindkettő Droidos, ha pedig felemeljük 40k-ig a határt, akkor már van SE X8, LG Optimus, és ZTE Blade, Nokia 5230 (és mutációi) meg egy raklapnyi divattelefon. Ajánlom olvasásra a Mobilarena tesztjeit, mindhárom általad választott készülékről készült részletes elemzés.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#43) Sweet Lou 6


Sweet Lou 6
addikt

Nekem S5230-am van állandó tokban. Teljesen megvagyok vele elégedve, strapabíró, megbízható telefon.

sweetlou6.wordpress.com

(#44) máyköl válasza Sweet Lou 6 (#43) üzenetére


máyköl
veterán

Én sehogy sem bírok vele.
Volt kp500 -am, ez kb. egy az S5230 -al, de 1 hétnél nem bírtam tovább vele, adtam is el hamar...
Egyszer kipróbálsz kp500/S5230 tulajként egy iPhone-t, és érzed egyből a különbséget. Én is iPhone-ra váltottam, más világ.
Persze árban is van különbség, tudom... :K

(#45) máyköl válasza Samus (#42) üzenetére


máyköl
veterán

Nagyon írnak bele, persze.
Utolsó az 2010 5. havi, egy kérdést feltettek ide, előtte pedig 2009 12. havában volt pár rövid hsz. Ez aztán a tolongás.
De ha neked ez örömet okoz, hát jó. "Írnak ide a népek!"

(#46) Anasztázia20


Anasztázia20
újonc

Nekem per pillanat ilyen telefonom van el mondhatom róla hogy jóó telefon én már csak tudom :P hát ami azt illeti van rajta 4 játék van rajta internet rajzoló program!! :DD meg még kép szerkeztő, videózás,fényképezés!!nagyon jóó telefon ajánlom mindenkinek és meg lehet bele tenni memória kártyát is!!...stb ha még többet akartok tudni rola akkor itt kérdezetek:http://ask.fm/Anasztazia20 :) :C :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.