Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) doc


doc
nagyúr

na erre en is kivancsi leszek... :)

(#2) buherton


buherton
őstag

Elgondolkodnék egy szárítógép beszerzésén is.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#3) razorbenke92 válasza buherton (#2) üzenetére

Trotec van az egész családnál. TTK50E és TTK66E

Nálunk 70 négyzetméteren a TTK66E (ennek nagyobb a teljesítménye, de hangos, az 50E majdhogynem észrevehetetlen). Túl nagyot szerintem fölösleges venni, legalábbis olyan esetben nem, ha nem generálódik pára a lakás minden részén. Inkább vándoroltatjuk, és bőven jó.

Egyszerűen varázslat, amit csinálnak ezek a cuccok. Nálunk napi 3 litert kiránt a levegőből úgy, hogy ruhát nem szárítunk.

Párásodó ablakok, penész, nyomott levegő kb nem létezik, mióta használjuk.

Komolyan minden háztartásban helye lenne egy ilyennek.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#4) 6030D válasza buherton (#2) üzenetére


6030D
Ármester

+1 világ legjobb dolga, ha nem tudsz kint teregetni. Illetve ha műanyag ablak van, akkor automata szellőztetőt kell beépíteni. 10 éve költöztünk be a lakásunkba, akkor lezártam télre, hogy ne jöjjön be a hideg... bejött helyette a penész. Azóta nyitva vannak mindig, és nincs penész.

Egy darabig próbálkoztunk a páramentesítő korongos (Ceresit) kütyükkel, de minimálisan lett csak jobb. Az a baj az elektromossal is, hogy minden helységbe nem tudsz venni. Az olyanra megoldás, ha mondjuk egy pincét vagy garázst akarsz megoldani. Meg persze lehet komplett szellőzőrendszert is kiépíteni, de az más árkategória.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#5) buherton válasza 6030D (#4) üzenetére


buherton
őstag

Szerintem minden esetben jó választás a szárítógép. Feltéve persze, ha van hely. Leírhatatlan az érzés, amikor 2 óra elteltével ugyanazt a ruhát felveheted. Ráadásul nem kell annyit pakolni sem.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#6) D1Rect


D1Rect
félisten

(#7) Samus válasza D1Rect (#6) üzenetére


Samus
addikt

Ezt régen olvastam, akkor is tetszett, és el is gondolkodtam hasonló megoldáson most...

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#8) rosejbli válasza Samus (#7) üzenetére


rosejbli
senior tag

Ezek az ablakra rakható aereco szellőztetők nagyon faszák! Nekünk van minden ablakon és addig teljesen elég, amíg nem teregetünk ki (30m2, sok növény). Akkor viszont van egy kis elektromos páraelszívónk, amit bekapcsolunk. Én a helyedben először csak simán ezeket a légbevezetőket raknám fel, aztán, ha nem javul akkor a cikk alapján valami keringtetőt szerelnék be.

(#9) Samus válasza rosejbli (#8) üzenetére


Samus
addikt

A felszerelésről tudnál nyilatkozni? Addig oké, hogy ez a szárnyra kerül egyil oldalról, ott a szárnyat ki kell marni adtt méreten, de a másik oldal? Honnan kap levegőt?

Gondolkodtam falba szerelhető kivitelen, az ablakok fél évesek sincsenek...

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#10) rosejbli válasza Samus (#9) üzenetére


rosejbli
senior tag

Ennél jobban sajnos nem tudom leírni, mint ahogy itt van.
Nekem az ablakon a szigetelő gumi és az üveg között van egy olyan részen, ahol nincs semmilyen pánt, a keretben, meg ugyanígy keresztül.
Felső maró felesleges hozzá, elég egy erős fúró + egy maró fej hozzá. Ki kell fúrni végig egymás mellett lukacsosra a műanyagot és utána a két középső részen kívül közé maratni.
Annyi a nehézkes, hogy a vastag ablakkeret miatt kívülről is kell maratni.
Illetve kívülről kell valami bogárháló, vagy egy esővédő (nekem csak ez van), mivel egyrészt simán a lukak elég rondák, másrészt poloskák/katicák enélkül simán bejönnek.

(#11) DraXoN


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Penész leginkább akkor lesz ha a pára le is tud csapódni (mondjuk hideg, szigeteletlen falon. vagy hőhidaknál).
Persze.. a fene se akar túl párás lakást...

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#12) updog


updog
senior tag

Jajj de szívesen átvennék ide a panelba 10-15%-ot tőled... :DDD

Tudom sajnos azt is, milyen a túl sok pára, gangos bérház földszinti (pince fölötti) lakásában >80% volt szinte egész évben, a falon kúszott fel a salétrom, le a sarkokból meg a penész...

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#13) ncc1701 válasza buherton (#2) üzenetére


ncc1701
veterán

+1

(#14) Samus válasza rosejbli (#10) üzenetére


Samus
addikt

Az ablakhoz nem nyúlhatok hozzá...az asszony nem engedi :D Láttam ugyanennek a cégnek van szintén páraérzékelős fali szellőzője is. Vajon az is ugyanígy jó? Három kellene nekem is, plusz egy venti, ami húzza kifelé a levegőt.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#15) eddie17


eddie17
addikt

Mi vettünk az Aldiban saját márkás páramentesítőt, 20L/nap teljesítmény, 5,5 literes tartály.
Easy Home a márkája, relatív hangos, mindig másik helyiségben használjuk mint ahol vagyunk, vagy ha nem vagyunk otthon akkor megy, elég jól gyűjti a párát. Programozható.
40 ezer most az Aldiban, ahol még van de biztos lesz még akcióban.
Azt nem tudom mekkora helyiség a max amit tud.

[ Szerkesztve ]

(#16) bakter24


bakter24
őstag

Először vettünk egy ilyet, Hauser DH-400, haszontalan kis jószág. Nagyon igyekszik, de alig ér valamit.

Utána vettünk egy ilyet, DHM-10L, ez már hasznos.

A lakás 57m2, 3,5m belmagasság, 60cm kisméretű tégla külső falak, műanyag nyílászárók, kívülről nem szigetelhető, műemlék jellegű. Penész miatt vettük, nem tökéletes, de megérte az árát, dolgozik szépen, a probléma visszaszorult jelentősen. Előtte 2 hetente SAVO illat járta be a lakást, már csak 2 havonta kb.

"Negyvenkettő - mondta Bölcs Elme végtelen méltósággal és hidegvérrel."

(#17) Alex91


Alex91
félisten

Nincs legkondi? Az enyemnek van paramentesito funkcioja is...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#18) Samus válasza Alex91 (#17) üzenetére


Samus
addikt

Nincs sajnos. Jövőre van tervben a beszereltetése. Sajnos az ablakcsere után nem maradt rá keret.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#19) Hieronymus válasza D1Rect (#6) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Párapara.

Ez a megoldás sem tökéletes. Látszólag olcsóbb, de a meleg levegőt egyszerűen kitolja a szabadba és hideg levegőt szív helyette, amit fel kell fűteni szobahőmérsékletre.
Vannak hőcserélős szellőző rendszerek például ez.
Kicsi, kompakt, horrorisztikus áron. A hatásfok sem feltétlenül optimális.
Valami ilyen, házi kivitelezésben lenne ideális megoldás.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#20) Eastman


Eastman
őstag

Mivel, milyen vastagon szigeteltétek a falakat? "Lélegző" a külső szín / vakolat?

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#21) DigitXT


DigitXT
félisten

Szüleimnél TTK52E dolgozik, 3 éve: kicsi, kompakt, viszonylag halk = bevált.
2 éve vettünk egy sajátot is, csak nagyobbat mivel ahova költöztünk nagyobb
lakás, s több volt a pára: TTK95E. Nagy, nehéz és relatíve hangos. Viszont a
tartálya hatalmas, és kb. 1-2 nap alatt tele is rakja, ha száradnak a ruhák.:Y
Mondjuk aludni nem aludnék mellette, de a szomszéd szobában mehet.:R

Nem nagyon mozgatjuk, nincs rá szükség... Azért nem úgy van, hogy a pára
megijed egy nyitott ajtótól, és az egyik szoba 55% a másik meg 75%.:))
Fürdőben sincs folyamatosan szellőztetve, mert ott gázkonvektor dolgozik.:N
De ez a nagy dög "távolról" azt is simán kordában tartja.:D Mondhatni: bevált.

Szerk: természetesen a nagyobbat venném akkora alapterülethez. A kicsi is
megoldja szobánként, de úgy en bloc nem lesz egységes egy kicsivel sehol.
(Mindig ott lesz valamivel szárazabb, ahol dolgozik. Ez a nagynál is így van.)

Ui: szülőknél tapasztalat: a fullasztó levegő és a hőhídnál penészedés szinte
teljesen megszűnt, sajnos a műanyag ablakok abszolút nem szellőznek... Itt
persze régi fa van, tehát szellőzik valamelyest, de rohadt vastagok a falak, és
még arra ment valami* jó vastag szigetelés... legalább a gázszámla alacsony.
*: ne kérdezzétek mi, nem tudom: ez egy albérlet, nem is maradunk sokáig...

[ Szerkesztve ]

(#22) D1Rect válasza Hieronymus (#19) üzenetére


D1Rect
félisten

Majd ha nagyon ráérek kiszámolom, hogy melyik a gazdaságosabb(never).
De friss levegő mindenképpen kell, egy állandó lassú szellőzés valami jó hatásfokú fűtéssel (tippem) szerint gazdaságosabb mintha az ember elektromossággal kiveszi a vizbű' a zokszigént.

(#23) Hieronymus válasza D1Rect (#22) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Ez nem a lassú vagy gyors levegőcseréről szól.

A kitolt párás. szén-dioxid dús és meleg levegővel előfűtik a beszívott friss levegőt. Hőcserélő.
Nyáron is működhet a dolog fordított előjellel. A beérkező meleg levegőt hűti le az elhasznált hűvös levegőt.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#24) zsinnyegtet válasza Eastman (#20) üzenetére


zsinnyegtet
aktív tag

+1
Az első kérdésem nekem is ez lett volna...innen kellene kezdeni a megoldás felé vezető utat...bár mi vályogházban élünk szóval én főleg figyeltem erre. :K

A rock and roll az nem egy tánc...

(#25) Eastman válasza zsinnyegtet (#24) üzenetére


Eastman
őstag

Nincs prekoncepcióm, egyszerűen csak érdekelne.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#26) Ghoosty válasza zsinnyegtet (#24) üzenetére


Ghoosty
őstag

A lélegző fal baromság. A teljes pára 2-3%-a távozik a falon keresztül.
A vályog falazatnál van értelme egyedül, de ott sem azért, hogy a belső pára kimehessen, hanem, hogy a vályog maga kiszáradhasson, ha valahonnan vizet kap. Jellemzően nincs a fal alatt vízszigetelés, ezért onnan fel tud venni vizet és statikailag gyengül.

(#27) zsinnyegtet válasza Ghoosty (#26) üzenetére


zsinnyegtet
aktív tag

ok

A rock and roll az nem egy tánc...

(#28) D1Rect válasza Hieronymus (#23) üzenetére


D1Rect
félisten

Én arról beszélek, hogy szerintem gazdaságosabb lehet egy állandó lassú szellőztetés, mint a konkrét páramentesítő gép.
De nyilván ezt ki kellene számolni akár csak sacc/kb az adott ingatlanra.

(#29) Szakbarbár válasza 6030D (#4) üzenetére


Szakbarbár
aktív tag

Ennek sosem értettem a logikáját. Több százezer forintért cseréltetünk hiper-szuper ablakot, hogy utána kivágjuk és szellőztetőt építsünk bele. A másik amikor a gázszerelő/kéményseprő tépi ki az ablakból a szigetelést mert gázkészülék van a lakásban.
Az új ablakoknál van résszellőző funkció is, érdemes kipróbálni mielőtt kifúratjátok a keretet.
Sajnos nálunk is használni kell páramentesítőt mert a falakat nem lehet kívülről szigetelni és télen 13-15 fokra lehűl majd elkezdenek penészedni a sarkok. Idén leszedtük a tapétát is és megszüntettük az akváriumot, de a ruhákat sajnos nem tudjuk máshol szárítani. Ezért még tavaly vettünk egy Nord páramentesítőt ami valamelyest segített a penészedésen, de sajnos csodát ez sem tud tenni mivel a fal így is a harmatpont alá tud hűlni és kicsapódik belőle a víz. Sajnos csak a külső hőszigetelés segítene de az a szomszédok miatt lehetetlen (társasház).

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#30) 6030D válasza Szakbarbár (#29) üzenetére


6030D
Ármester

Az off és az első bekezdésed között nem értem a különbséget. A résszellőző az, amikor a kilincset 45 fokban elfordítod, és nem zár teljesen az ablak? Akkor teliben a kinti levegőt kapod.
Nekünk az Aereco szellőzők meg az ablak tetején vannak és a tok aljánál szívja be a levegőt, tehát valamennyire fel is melegíti.
Ha nyílt égésű gáz van a lakásban, akkor nem is engedélyeznek hivataloson olyan ablakot, ahol nincs egy állandóan nyitott szellőző. Amikor újítottuk a lakást, akkor az egész gázvezetékezés át lett alakítva, újra is tervezték, engedélyeztetni kellett, és csak úgy fogadták el, ha van ilyen szellőző. Szerencsére akkor cseréltük az ablakot is, így ilyen lett beépítve.
Az más kérdés, hogy ha valaki csak ablakot cserél, ezzel nem foglalkoznak, pl körülöttünk kb 3 ilyen lakás van, mindegyik penészes is, meg nem értik a nénik, hogy a vasárnapi húsleves főzése közben miért folyik a víz a falon.

Ja, és nálunk a külső falak is betonból vannak, csak a belső válaszfalak tégla. Nincs hőszigetelő lemez rajta, és nincs penész sem. Tapéta, diszperzit, és mégsincs. De van Aereco meg szárítógép.

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#31) Hieronymus válasza D1Rect (#28) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Ha hőcserélőn keresztül szellőztetsz, akkor gazdaságosabb a lassú szellőztetés. Ez nem kérdés.

A páramentesítőgép nem nyúl bele mélyen a hőegyensúlyba, de ennek kilowattokban mérhető ára van.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#32) Szakbarbár válasza 6030D (#30) üzenetére


Szakbarbár
aktív tag

Igen, arra a résszellőző funkcióra gondoltam. Nem sokat, de valamennyit segíthet, hogy meglegyen a szükséges légcsere és csökkenjen a páratartalom. Gáz miatt nekünk is van légbeejtőnk a tűzhely felett illetve a kamra ablak folyamatosan nyitva van bukóra.
A szárítógép sokat számít, mert a száradó ruhákban ha tippelnem kellene legalább 500 g víz van még ami jócskán megdobná a páratartalmat ha a lakásban szárítanátok.
Mennyi átlagosan relatív páratartalom nálatok? Nálunk tegnap este fürdés után 70 % volt, úgy hogy a feleségem mosott és egész délután ment a páramentesítő gép.
Tavaly csináltam hőképet is a lakás belsejében pár helyen. Kint 0 fok volt, Bent a levegő 21,5 a fal leghidegebb pontján 14,5. Ez a hőmérséklet már nagyon a harmatpont közelében van, így amikor éjjel lemegy a lakás hőmérséklete simán kicsapódik a pára ezeken a pontokon és beindul a penészedés. Idén leszedtük a tapétát mert gusztustalan volt ahogy kinézett alatta a fal. Így hátha hamarabb észrevesszük a penész megjelenését.

(#31) Hieronymus
"A páramentesítőgép nem nyúl bele mélyen a hőegyensúlyba"
Érezhetően melegebb van abban a helyiségben ahol megy a gép. Adatlapja szerint 400 W-ot fogyaszt =fűt.

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#33) 6030D válasza Szakbarbár (#32) üzenetére


6030D
Ármester

Nincs páramérőnk, így nem tudok ilyen adattal szolgálni. Nekünk igazából elegendő az, hogy nincs penész, de nincs is arra utaló jel, hogy túl alacsony lenne a páratartalom.
A száradó ruhákban lévő víz mennyiségét alulbecsülted, egy teli mosás és két lépcsős centrifugázás után (500+1200 ford.) simán kijön 1 liter víz, de van, hogy 1,5 liter is, attól függ, mennyire nedvszívó az anyag.
A bringázás miatt a technikai cuccos mosást így is teregetni kell, meg is érezni akkor a nappaliban a párát.
Illetve ami nagy különbség, hogy a szárítógép gyakorlatilag kifúj minden öblítőszagot a ruhából. Ez nekünk előny, mert (korábbi) ekcéma miatt átálltunk az illatmentes öblítőre/mosószerre, így megszoktuk, hogy nincs az a virágillat, de ha mégis úgy jön ki, hogy illatos a mosás, akkor is kifújja belőle.
Egy dolgot sajnálok, hogy anno nem fizettük ki azt a 20-30e Ft többletet azért, hogy legyen benne cipőszárító polc (=nem forog a dob sem), az vizes időben jól jönne.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#34) Hieronymus válasza Szakbarbár (#32) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"Érezhetően melegebb van abban a helyiségben ahol megy a gép. Adatlapja szerint 400 W-ot fogyaszt =fűt."

Annyival kevesebbet kell fűteni, amennyi hő termelődik. Egy wattal sem igényel többlet fűtést.
A szellőztetésnél viszont a a környezetbe kitolt hőmennyiséget pótolni kell, sőt többet is mivel a beérkező friss levegő hőmérséklete nagyon alacsony.
(Persze szellőztetni az levegő oxigén - szén-dioxid szintváltozása okán.)

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#35) cibus


cibus
aktív tag

Sziasztok. Jelenleg megy a 12 éve lakatlan ház felújítása, belső munkálatok, pl vakolás, ami miatt szárítani kellene a falakat. Erre keresek egy páramentesitőt, amit tudnék a helységekben ide-oda hordani és a felújítás végén a fürdőben lenne a végső helye a pára miatt, szóval valami normálisabb kinézet nem lenne hátrány, illetve valami hosszabb gari idő sem.
Úgy 50 papiros környékén lehet esetleg találni valamit?
Milyen szempontokat kell figyelni keresésnél?
Wifi, ilyesmi nem érdekel....mert gondolom csak plusz pénz. Menjen, működjön, tegye a dolgát.
Köszi a tippeket.
cibus

(#36) Chaser válasza cibus (#35) üzenetére


Chaser
titán

aldi/lidlben nézz szét szerintem, mákosan ott adnak 3 év gart rájuk
egyik ismerősöm vett valamelyiktől de már rég, 3-4 éve, az akkor volt 50e körül, hogy ma mit adnak annyiért fogalmam nincs

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#37) cibus válasza Chaser (#36) üzenetére


cibus
aktív tag

Köszi.
Az ilyen Aldi/lidi cuccok nem huriburik? Nem járnék jobban ha netről rendelnék egyet, valami olyan márkát, ami csinál ipari páramentesitőt is, és akkor talán a lakossági gépük is talán talán tud valamit...?! :F

(#38) Chaser válasza cibus (#37) üzenetére


Chaser
titán

amit vett a srác az teljesen korrekt volt, aldi/lidl cuccok nagy része rendben van, sőt
fullra beáztatta a felső szomszéd őket, úgyhogy kaptak a jóból, berohadt a fal konyhaszekrények háta mögött meg ilyenek, megoldotta a gép gyorsan
nézz körül nyilván, fogalmam nincs 50e körül most mit lehet kapni
klíma nincs a lakásban?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.