Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Samus


Samus
addikt

Fórumban megjelenő első hozzászólás. Bocsi.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#2) Bada Bing válasza Samus (#1) üzenetére


Bada Bing
tag

Vegyél olcsó EPSON nyomtatót (SX1xx, SX2xx), amibe T0711-T0714 patronok valók, melyek darabját 450 Ft körül kapod meg utángyártottan.

(#3) Samus válasza Bada Bing (#2) üzenetére


Samus
addikt

Volt Epsonom, Az csücsül most szervizben. Lassan és irtó rondán nyomtat. A patron (utángyártott) állandó jelleggel megszárad, a fej beszárad, kimarad egy-két szín, csíkoz...állandóan tisztítani kell. Epsont és Lexmarkot soha...

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#4) ghost88


ghost88
csendes tag

Egyetértek, nekem is volt Epsonom, nekem se jött be. Amit tudok ajánlani: Canon MP széria, nekem ilyenem van (mp240, most 13k Ft körül van nálunk, nagykerben melózom), vagy a HP-k is jók. 300-as hp patront meg tudok szerezni 3500pénzért:) szóval ha jársz BP-n szivesen segítek. :)

(#5) dabadab


dabadab
titán

Vegyél lézeres multit, a tintás nyomtatással csak a baj van meg drága is.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#6) Samus válasza dabadab (#5) üzenetére


Samus
addikt

Lézeressel a bajom: drága. Mármint a színesek. A toner még horrorisztikusabb (persze tudom, hogy 1000 felett van a kinyomható lapszám néhány esetben), töltése sem olcsó. Nagy. És fényképet nem tud nyomtatni. Kénytelen kelletlen marad a tintás.

MP széria bejövős, csak olvastam olyat, hogy az összes újabb Canon gép 50 patroncsere után "szerviz" hibaüzenettel megáll. Barátnőmnek MP160 van, egy patront kétszer lehet tölteni, harmadszorra hibát jelez...nem tudom a HP hogy áll ezzel. Viszont MP szépen nyomtat, gyors. Múltkor berakott egy táblázatos dokumentumot, és gombnyomással fénymásolt. Basszus, az Epsonom még el sem kezdett volna nyomtatni, itt pedig már jött ki a lap...és milyen szép lett.

[ Szerkesztve ]

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#7) dabadab válasza Samus (#6) üzenetére


dabadab
titán

Fényképet nem egyszerűbb előhívatni? Szebb és így hasból saccolva nem is igazán drágább.

DRM is theft

(#8) Samus válasza dabadab (#7) üzenetére


Samus
addikt

Nem ismered nevelőapám. Digitális gép és nyomtató. Mi az, hogy nem lehet fényképet nyomtatni?...szóval sajnos bukta.
Még járok pár kört a HP vs. Canon dologban. Beszélek egy szervizes ismerősömmel is, mert dönteni, azt nem tudok. Az lenne a fontos, hogy szépen és gyorsan dolgozzon (mind nyomtatás, mint szkennelés alatt), és tegye ezt olcsón. Azt már látom, hogy a patront töltögetni kell majd, ha erre adom a fejem.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#9) Thunderzolee válasza Samus (#3) üzenetére

Ugyanezek a hibajelenségek nálam is megjelentek, szintén Epsonom van. Ha tudtam volna akkoriban, h ez a tintás dolog ez ilyen macerás, és beszáradós, akk sose veszek tintasugaras nyomtatót.

Következő nyomtatóm egy színes lézer lesz. :K

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#10) Samus


Samus
addikt

Nekem sajnos csak titnásra van lehetőségem, már említett okos miatt. De ahogy látom, a patronokkal bajban leszek...

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#11) futo001 válasza Samus (#10) üzenetére


futo001
senior tag
LOGOUT blog

Szia!

Kétszer volt Epsonom, de soha többet nem lesz, az biztos. Valóban olcsó a patron, de az a rengeteg szívás...
Milyen nyomid van? Ha Canon, akkor tudok segíteni, ingyen. :)
Barátnőmnek van lézere, 1000Ft-ból tudom neki kétszer újratölteni. Persze nem színes. A multifunkciósok közül olyan Canont kéne nézni, amibe BCI sorozatú patron kell, nem tudom lehet-e újan kapni még.

I'm a man with a plan... the plan is to booze as much as I can! ¯\_(ツ)_/¯

(#12) Samus válasza futo001 (#11) üzenetére


Samus
addikt

Tescoban néztem, van SX110es Canon. Színeként lehet cserélni a patront, egy utángyártott patron kerül 1400 pénzbe. A három szín kerül 4000be kb. Egy HP2420hoz, ami most akciós (10k), kerül 5500be az utángyártott nagykapaciátású fekete, a színes (egybenpatronos) nagykapacitású utángyártott 6600. De akkor HP és köztudottan kiváló minőségű.
Canonból MP250 van ott, CL és PG típusú patronok mennek bele (CL 9 mm és 15 milis a PG fekete), CL 5400/6600 PG 4000/5200 FINE típusúak, fejjel együtt vannak.

HP-nél vicces, mert az eredeti XL patron 12/11 (fekete/színes) ml, az utángyártott pedig 18/21...nem tudom...azt sem tudom, hogy lehet-e tölteni. A töltőkészlet, mert nálunk van az is, 3000-3500 körül van. És itt nincs fej, az a nyomtatóban van.

Szóval nem tudom...minőségi és gyors nyomtatás kell.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#13) Samus válasza Samus (#12) üzenetére


Samus
addikt

A Canon 600x1200 dpi a HP pedig 1200x1200 dpi (viszont a HP oldalán PPI van megadva a gyakorlati különbségre még nem jöttem rá a két mértékegység között), nyomtatás azonos mindkettőnél.

Most nézem, hogy a HP-nél másoláshoz mennie kell a gépnek is, nem tudom a Canon tud-e gép nélkül másolni, vagy sem. Erről nincs infó a Canon.hu-n...

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#14) kraftxld válasza Samus (#13) üzenetére


kraftxld
nagyúr

És nem lehet az okosokat észérvekkel (papíron szépen leírva, hogy mi mennyi Ft, ha otthon taknyol vele az ember, vagy ha pl akciósan elviszi a Rossmann-ba előhívatni) meggyőzni, hogy fényképeket nem otthon, minden egyebet otthon a mono lézerrel?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#15) Thunderzolee

Hadd kérdezzem már meg, egy színes lézerrel egyáltalán nem lehet szép képeket nyomtatni? Nem pont fényképre gondolok, inkább csak színes prezentációkra, egyszerűbb netes képekre.

Sok munkatársamnak nincs net, gyakran kinyomtatok ezt-azt a netről, ilyen b×romságokat, azt bent jókat röhögünk szünetekben. Erre azért lehet használni a színes lézereket, gondolom. :F

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#16) Samus válasza Thunderzolee (#15) üzenetére


Samus
addikt

Persze. Bár én sluiban nyomtattam. Ott hatalmas OKI B5300 van, akkora benne egy toner, mint a fél nyomtatóm, ilyen 5000 oldalas kapacitással. Nyomtat, de fényképet ne várj tőle. Érdekes, hogy a képek ilyen szép fényes és "csúszós, sima" felületűek lesznek, mintha laminálva lennének. Egy átlagos tintás normál képminőségét hozza. Nem tudom, az olcsóbb színesek mit tudnak ilyen téren, de a lézeres nem fényképekre lett kitalálva. Bár azt leírom, hogy olyan sebességgel nyomja ki a lapokat, hogy számolni is nehéz...

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#17) futo001 válasza Samus (#16) üzenetére


futo001
senior tag
LOGOUT blog

Nem könnyű. Összességében ma már új nyomtatót ezekszerint nem éri meg venni. Nekem egy régi Canon i865 van, 300-400Ft egy patron, 5 kell bele és nincs vele szívás (se chip, se beépített fej). Csak beledobom, lecsukom, és nyomtat.Én biztosan a Canont venném, eddig mindegyik készülékük bevált.

I'm a man with a plan... the plan is to booze as much as I can! ¯\_(ツ)_/¯

(#18) Samus


Samus
addikt

Megvettem. HP F2480 lett végül. Egy kolléga ajánlotta a Multifunkciós topikban. Megnéztem, beszéltem Anyámmal. Mire hazaértem a vizsgámról, itt várt a dobozban...én meg nem akartam megvenni. A telepítéssel voltak gondok. Az USB kábelt nem toltam be kattanásig (!), csak a szokásos módon, ahogy ellenállást éreztem, rendszer nem ismerte fel...Feltelepítettem a CD-ről a dolgot. Aranyos, hogy van Win7 driver is, fel is ismerte a rendszert. Utána miután majdnem feladtam, megnéztem a kábelt, kihúztam, vissza, ekkor jó lett...Win7 már rakta is a szükséges cuccokat. Első benyomások: gyors, nagyon szépen nyomtat. Gép nélkül megy a fénymásolás, gyorsan (rettentő gyorsan a színes is), az eredetinél picit élénkebbek a színek és az írás kontrasztosabb, de alig észrevehető. Tetszett az önkalibrálás (első lapot kinyomta mindenféle csíkkal, majd közölte a lapon, hogy helyezzem a szkennerbe ezt (de vagy 10 nyelven tette). Bekalibrálta magát, és ment minden tovább.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#19) Wictor


Wictor
senior tag

Én hétfőn vettem egy Epson SX110-et. Jó gép, olcsó a patron (sarki papírboltban 990 Ft volt az utángyártott fekete), nagyon jó minőségben nyomtat és másol. Viszont valami tetű lassú, pedig azt írták rá, hogy 28 ff lapot nyom ki 1 perc alatt, ez a valóságban 2 lap... :(((

Ui: usb kábelt nem adtak hozzá. Vagy ez csak nekem új?

[ Szerkesztve ]

(#20) Samus válasza Wictor (#19) üzenetére


Samus
addikt

A nyomtatók 99.9%-hoz nem adnak USB kábelt. Tescoban és ElectroWorld-ben erre felhívják a figyelmet, máshol még nem vettem nyomtatót. A HP egyébként írja is a termékei adatlapjánál, ihez jár, mihez nem. Szóval nem, nem csak Te jártál így. Ez általános.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#21) Wictor válasza Samus (#20) üzenetére


Wictor
senior tag

Érdekes, ennek a dobozán csak apró betűvel volt feltüntetve, adatlapja nem volt (csak azt tudtam, ami a dobozán volt kiemelve) és nem szóltak nekem sehol (Tesco-ban vettem). Jó, hogy volt itthon egy tartalék. :D

[ Szerkesztve ]

(#22) dnycs


dnycs
csendes tag

Nekem olyan hp-m van mint az első kép.
Gyorsan és jó minőségben nyomtat.
Gyorsan szkennel.
A patron kicsit drága bele.
Ajánlom.

(#23) wrox


wrox
senior tag

Nekem egy MP610-es van. Én nem töltöm, hanem kb 200 ft-ért veszek bele utángyártott patront. Átteszem a chipet és kész. Ki lehet kapcsolni a tintaszint figyelést. Ezzel ugrik a garancia, de egy év után mindegy. Ha bedöglik a fej, akkor is már az első garnitúrán megvan az ára. Volt HP nyomtatóm is, de valahogy a Canon jobb. Könnyebb tölteni, igaz itt külön van a fej. Ha a HP-nál döglik be a fej, kidobod a patront, és kész.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.