Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2) Szevam


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

Azt is el tudom képzelni, hogy történt már valami, amiről még nem beszélnek. Valamiért azt gondolom, hogy a rakétás méregzsák már korábban is szeretett volna a béke felé hajlani, csak belső nyomás miatt viselkedett eddig úgy ahogy. Most ez a nyomás megtörhetett.

Ez csak a saját véleményem, nem biztos, hogy így is van a valóságban. :R :)

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#3) kraftxld


kraftxld
nagyúr

"Az a gyanús, ami nem gyanús." :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#4) kemotox


kemotox
addikt

Kíváncsi vagyok én is, hogy miként fognak alakulni a dolgok. Azok alapján amiket rádióban hallottam, olvastam neten nagyon durva fejmosás van odaát. Annyira nevelik az emberbe a személyi kultuszt már születése óta, hogy tényleg elhiszik. Teljesen be/el vannak zárva szerencsétlenek a világtól. Nagyon kíváncsi vagyok, hogy ha nyitnak, akkor milyen felismerések, és azoknak milyen következményei lesznek.

Csak az internet azon részét kerüljék el az elvtársak, ahol rajtuk röhögnek, mert hirtelen vissza lesznek menve atomháborúsba, megsértődésügyileg ;]

[ Szerkesztve ]

(#5) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Azert adja fel a nuklearis programot, mert raomlott a hegy, ahol a kiserleti robbantasokat csinaltak. Gondolom meg egyre mar nem futja...

https://www.coreinfinity.tech

(#7) Dluinet


Dluinet
nagyúr

Befuccsolt az atom program, mert összeomolt a hegy a földalatti robbantástól.
Kína nem pénzeli tovább, mert őket is fenyegeti a sugárveszély.

Gondolom Kína beintett, és csak akkor hajlandó segíteni a katasztrófa elhárításában (ez Kínának is érdeke), ha 180°-os fordulatot tesznek a politikában.

Most lementek kutyába, mert a feslővezetés is meghall sugárzástól, ha nem tesznek valamit.
Ezen most nem segít politikai foglyok kivégzése.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#8) Wesder


Wesder
félisten

Korea újraegyesítèse mivel járna vajon?

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#9) Dluinet válasza Wesder (#8) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Észak tele ásvány kinccsel, ami kel a délnek
Dél adja a technológiát, az északiak pedig dolgoznak.

Samsung, LG, Hyundai pedig tarol.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#10) janeszgol válasza Dluinet (#9) üzenetére


janeszgol
félisten

Akkorát röhögnék, ha 5 év múlva fejlettebb lenne az az ország, mint a mienk. :)

(#11) potyautas válasza janeszgol (#10) üzenetére


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

...mondjuk felújítanák a Rákosi Mátyás kórházat

(#12) Dluinet válasza janeszgol (#10) üzenetére


Dluinet
nagyúr

NDK megvan?

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#13) Wesder válasza janeszgol (#10) üzenetére


Wesder
félisten

Szerintem 3 èv is elèg lenne.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#14) t72killer válasza sh4d0w (#5) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

+1, ez a rendkívül egyszerű oka a hirtelen "békülékenységnek". Nyilván az üzemeltetők hamarabb tudták, hogy rájuk fog omlani az egész kóceráj, így már a téli olimpián is nekiálltak nagyban vigyorogni, pedig alig korábban még vígan lövöldözték felfelé az ICBM-eket.

Semmi engedményt nem szabad ezért tenni nekik, ha 100km-re északabbra viszik a demarkációs vonalat, akkor lehet cserébe engedményekről beszélni, itt az északiak semmit se tettek.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#15) Dluinet válasza t72killer (#14) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Nem a lakosságot kell büntetni.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#16) t72killer válasza Dluinet (#15) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Azzal, hogy a DMZ-t 100km-re északra tolod, hogyan bünteted a lakosságot? Bele lehet foglalni, hogy a lakosságot nem mozdíthatják el.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#17) potyautas válasza Wesder (#13) üzenetére


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

NDK-nak miért nem volt elég 30 év? Pedig a szocializmus kirakatotrszága volt, Nem olyan elszegényedett, éhező nép, mint a KNDK

(#18) janeszgol válasza Dluinet (#12) üzenetére


janeszgol
félisten

De most tényleg belőlük indulsz ki? Nézd meg mire reagáltam. Szerinted ha nem lenne érdeke Dél-Koreának vagy Kínának az állítólagos ásványokért, ércekért stb, nem húznák fel az országot? Ha nem is DK szintre, de sokkal jobban, mint ahol most van. Erre értettem. :)

(#19) t72killer válasza janeszgol (#18) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az egység Kínának egyáltalán nem érdeke, ugyanis létrejönne egy kifejezetten erős Korea. Japánnak csak akkor, ha az új államalakulat a szövetségesük lenne Kínával szemben - különben nekik is vetélytárs.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#20) ncc1701


ncc1701
veterán

Beomlasztották a hegyet, ahol a kisérleti robbantásokat csinálták.

(#21) Laraxior válasza janeszgol (#10) üzenetére


Laraxior
titán

Nincs rá esély... ;] irónia oFF :D

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#22) janeszgol válasza janeszgol (#18) üzenetére


janeszgol
félisten

*Szerinted ha érdeke lenne...
Ez így jó, javítottam.

Killer: nem is engedné Kína szerintem, de akkor lehet Japán sem, ahogy írod. De nem is gondoltam rá, hogy a DK csak úgy egymagában szövetségese lenne, nem hagyná a fent említettek. Ez meg már kívül esik tőlem, erről majd fecsegnek az ázsiai szakértők politikai, katonai és gazdasági szemszögből. Mindenesetre érdekes lesz a helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#23) Doze


Doze
aktív tag

Azért kim dzsong un nem a leghülyébb, svájci iskolákban tanult.... néha szeretik leírni, mint valami gyökér, de ez nem igaz. Valamint a dinasztiában az egyik legjobb, ha nem a legjobb diplomata, valamint vezér. (Az apja pl hozzá képest idióta volt.... tudjátok: hatalmi téboly, pezsgő, nők, sex, erőszak stb)

Szerintem a dagi felismerte, hogy nem pálya ez sztálinizmus... az atomkísérletek kudarcát pedig nem sorolnám meghatározó tényezőnek. Eddig is tele voltak kudarcokkal, de mostanában egyre jobban kezdte elveszteni a "szavát" észak... amolyan hiteltelen lett a szerepe, nevettek rajta. (főleg a legutóbbi piros nyomógombos sztorin, trumppal)

Azonban volt egy fajta politikai körforgás, volt egy fenyegetés amit észak jelentett, majd jött a diplomáciai csata, utána leszerelés/felszámolás, támogatás valamint kereskedelem újraindítás. A "fenyegetés", mint atombomba/ballisztikus rakéta stb... egyre inkább fenntarthatatlan, valamint a hitelesség amit észak jelent...

DE szerintem még mindig nem ez a legfőbb tényező, kim dzsong un rájött ha enged akkor piedesztálra emelhetik mint a megmentő, vagy ha nem enged és beomlik alatta a rendszer akkor csaucseszku sorsára jut... Szerintem belső ellenállás nincs, főleg ha már előre lezsírozta a benti emberekkel, hogy tiéd a távközlés, amazé meg a gyárak... tudjátok szűz terep a kapitalizmusnak...

(#24) t72killer válasza Doze (#23) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"tudjátok: hatalmi téboly, pezsgő, nők, sex, erőszak stb"

Ehhez képest a fiatalúr is folytatta a politikai ellenfelek légvédelmi gépágyúval történő eltávolítását...

Rendkívül egyszerű a képlet:
1, Ráomlott a hegy és bebukta a nukleáris kísérleti központját
2, A hegybeomlás, és a sugárfertőzés kínai területre terjedése miatt az életbentartó szövetséges, Kína, morcos.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#25) YASKATIR válasza Wesder (#8) üzenetére


YASKATIR
aktív tag

Azzal jarna, hogy del korea visszakuldene sajat magat 1960-ba. Ha valakinek, akkor delnek nem erdeke az, hogy egyesuljon. Tul fejlett orszag egy kozepkori szintu eszakhoz kepest.

Eszakon van 25 millio koldus, akik semmit sem tudnak a vilagrol es nagy reszuk fanatizalt is, ezzel semmit sem lehet kezdeni, legalabbis addig, amig a mai generaciok eletben vannak

Mondjuk a ruszkik meg kina sem nagyon akarna egy amcsi sereget a kozvetlen szomszedba

En igazabol arra lennek kivancsi, hogy a best korea TV hogyan kommunikalja ezt. Tuti valami olyasmit tolnak, hogy a kapitalista del megijedt mert lassan osszeomlik a gazdasaguk es best korea segit nekik.

[ Szerkesztve ]

(#26) Avicularia


Avicularia
veterán

Emberiesség elleni bűncselekmények miatt nem a hágai törvényszék előtt lenne a helye a daginak?
Vagy az is olyan szelektíven működik mint minden más?
Még a végén nehogy béke nobel díjat kapjon, annyira sztárolják :U

(#27) Eastman


Eastman
őstag

Gondolom, a Föld összes többi atomhatalmának agresszív külpolitikáját ugyan így kibeszélgethetjük - új témát nyitva - itt... :U (Ja, nem.)

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#28) Apollyon válasza Avicularia (#26) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Egyetértek. Van az a mondás, hogy kutyából nem lesz szalonna.
Akárhogy is szépítjük, É-Koreában szélsőséges, kommunista diktatúra van.
Most meg félrement valami, és egyből béke déllel (?), öröm, boldoság, happy meg virágok. Na ja, tök hihető. Atomprogram off, de egyáltalán, mire is kellett nekik atomrakétákkal kísérletezni? Ennél tényleg nem volt fontosabb tennivaló az országukban? :U

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#29) Ringman válasza YASKATIR (#25) üzenetére


Ringman
nagyúr

dél-korea gdp-je: [link]
The Gross Domestic Product (GDP) in South Korea was worth 1411.25 billion US dollars in 2016. The GDP value of South Korea represents 2.28 percent of the world economy. GDP in South Korea averaged 403.50 USD Billion from 1960 until 2016, reaching an all time high of 1411.33 USD Billion in 2014 and a record low of 2.42 USD Billion in 1961.

észak-korea [link]
The Gross Domestic Product (GDP) in North Korea was worth 16.12 billion US dollars in 2015. The GDP value of North Korea represents 0.03 percent of the world economy. GDP in North Korea averaged 11.42 USD Billion from 1970 until 2015, reaching an all time high of 17.40 USD Billion in 2014 and a record low of 4.85 USD Billion in 1995.

per capita majdnem több mint 40× (negyvenszeres !!!) a különbség

[ Szerkesztve ]

(#30) t72killer válasza Avicularia (#26) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem, a föld alatt lenne a helye úgy 2méterrel.

#27: nem sok olyan ország van, amelyik a nép éhezése árán is interkontinentális rakétákat fejleszt. Hirtelenjében egyet se tudok mondani, pedig vannak csóró atomhatalmak (pl Pakisztán).

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#32) Eastman válasza t72killer (#30) üzenetére


Eastman
őstag

-

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#33) ZCoyote válasza Avicularia (#26) üzenetére


ZCoyote
őstag

Ott a pont.
Amíkor már senkinek nem lesz érdeke "életben" tartani ezt az embert akkor talán odakerül (de nem valószínű).

Ezzel a béke nobel díjjal meg ne vicceljünk, mert még simán megkaphatja :-)

Romani ite domum.

(#34) Dluinet


Dluinet
nagyúr

Kim Kong Un az ország változtatását már apja halálával elkezdte.
Leváltotta a régi vezetőket, és már 2012 decemberben megkezdte a tárgyalásokat dél-koreával.
Rengeteget fejlődött a turizmus, és igazán jelentős változás ment végbe a politikai téren.
Mióta hatalmon van, megszűnt az éhezés, és jelentősen fejlődött a gazdaság.
Persze magukhoz képest.
Műhold és mobiltelefon gyártás (gondolom 99% kínai segítséggel)
Rengeteget nyitott Kína felé.

"Egyre több minden bizonyítja, hogy a kormány 2012-óta tulajdonképpen nem fojtja el a magánkereskedelmet. Azt is mondhatnánk, hogy egyfajta liberalizációnak lehetünk tanúi, mivel azonban ezt a szót az országban nem veszik jó néven, ezért inkább rejtett kapitalizmusról érdemes beszélni" - magyarázta az EFE spanyol hírügynökségnek a Szöulban élő Szokeel Pak Észak-Korea-szakértő.

Ez egy sokéves folyamat, csak most más irányt vett a tervezetthez képest.
Egy agymosott tömegnek nem lehet, egyik napról a másikra beadni, hogy a nyugat barátja lettek.

Minden törekvése, hogy egy békés átmenettel hagyjon fel a Kim Ir Szen-i úttal.
Csak kérdés, hogy sikerül-e.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#35) Ringman válasza Dluinet (#34) üzenetére


Ringman
nagyúr

Mióta hatalmon van, megszűnt az éhezés, és jelentősen fejlődött a gazdaság.
Persze magukhoz képest.

tehát nem szűnt meg az éhezés.

(#36) Dluinet válasza Ringman (#35) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Bocs, az éhenhalás szűnt meg.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#37) Lauda válasza Ringman (#35) üzenetére


Lauda
félisten

Éhezés mindenhol a világon létező jelenség. Még az usaban is, nem hogy koreában. :U

(#38) t72killer válasza Dluinet (#34) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"Minden törekvése, hogy egy békés átmenettel hagyjon fel a Kim Ir Szen-i úttal.
Csak kérdés, hogy sikerül-e."

Amilyen masszív a hatalomkoncentráció É-Koreában, a hivatalba lépése második hetében megkezdhette volna a béke/csatlakozási tárgyalásokat Déllel, miután elszállították a teherautók a korábbi rezsimfőnökök hulláit. A teherautó megvolt, a békülés helyett nekiált tüzijátékozni, saját reformista testvérét külföldön megmérgeztette.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#39) Ringman válasza Lauda (#37) üzenetére


Ringman
nagyúr

hát ok, de azért vannak ebben is szintek, és é-korea azért elég durva ilyen szempontból, pl emberi ürülékkel trágyáznak, aminek meg lett az eredménye: [link]

(#40) Dluinet válasza t72killer (#38) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Az megvan, hogy gazdaság blokád alatt vannak a mai napig.
Nem élünk ott, nem ismerjük a gondolkodásukat, így meg sem érthetjük.

Az is érthetetlen számomra, ami itthon folyik, nem hogy Észak -Korea.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#41) Lauda válasza Ringman (#39) üzenetére


Lauda
félisten

Arra reagáltam, hogy az éhezés megszűnését kívánni koreában abszurdum, mikor a legfejlettebb országokban is éheznek emberek.

(#42) t72killer válasza Lauda (#41) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Pedig a szintén kommunista Kubából nem hallottam olyasmit, hogy bárki éhenhalt volna. Jegyrendszer van az igaz, de éhínség nincs. Ők is masszív embargó alatt vannak.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#43) Lauda válasza t72killer (#42) üzenetére


Lauda
félisten

Éhezésről volt szó nem éhenhalásról. Kubában is létezik az éhezés.

(#44) Wesder válasza Lauda (#41) üzenetére


Wesder
félisten

Èszak koreában az èhezès országos szintű, usában meg elszort. Tetszik èrteni?

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#45) Dluinet válasza t72killer (#42) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Kubában nincs tél.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#46) Dluinet válasza Wesder (#44) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Lakosság 30% alultáplált. (Nem É-korea szerint)

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#47) Lauda válasza Wesder (#44) üzenetére


Lauda
félisten

Ezért lenne abszurd. Tetszik èrteni?

(#48) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Nekem pedig valamiért furcsa ez az egész. Az ember, aki eddig gyakorlatilag mindenre és mindenkire atomot dobott volna, most feladja a nukleáris projektjét, és világraszóló békét köt.

Nem adja fel a programját, egyszerűen elérte a célját: vannak működő atombombái amelyeket már ki is tesztelt. Innentől kezdve már csak veszíthetnek a különféle szankciók által, hát inkább egy békülékenyebb külpolitikai útra lépnek ami nem csak katonailag hanem gazdaságilag is stabilizálja az országot.

Ha Kínával tudnak egy jó viszonyt fenntartani, akkor az amerikai gazdasági szankciók nem igazán hatnak rájuk (mindent beszereznek Kínán keresztül) ha pedig DK-val sikerül javítani a kapcsolatot, akkor az kifogja az amerikaiak vitorlájából a szelet és negálja az okot amire hivatkozva izmozni tudnak Kína hátában: Dél Korea biztosítása.

(#49) lev258 válasza Dluinet (#36) üzenetére


lev258
veterán

Azért ez igen meredek kijelentés egy olyan országról, ahonnan csak hírtöredékek jönnek ki, azok is csak cenzúra után.
Az pedig szinte már mellékes, hogy az oda látogató turisták tapasztalatai alapján a városi és a vidéki emberek olyan szinten el vannak szeparálva egymástól, hogy talán egész életükben nem találkoznak. Hogy mi van vidéken, azt csak nagyon kevesen tudhatják.
Van az, amit szeretnénk hinni a saját fotelünkből és van a valóság, amiről fogalmunk sincs. Akár pozitív, akár negatív irányban.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#50) joysefke válasza lev258 (#49) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Van az, amit szeretnénk hinni a saját fotelünkből és van a valóság, amiről fogalmunk sincs

aztán van az ami a saját dolgunk és ránk tartozik és van az ami a másik dolga...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.