Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) myteve


myteve
csendes tag

Azért bableves nem egy suzukival csinálta ezt. Az ilyen srácok meg hagy rohanjanak a halálukba, ha annyira sietnek.

(#2) Lauda


Lauda
félisten

Olyat nem tanultal, hogy az elozendo jarmunek elo kell segiteni az elozest es tilos kozben gyorsitani?

(#3) #39306496


#39306496
törölt tag

picit zavaros, hogy "Én sem vagyok szent, de azért főúton 110 fölé nem megyek", előtte meg írod, hogy 140nel mentél, miközben előztek. vegyél motort, kettesével lehet előzgetni a lassúakat :Y
a kölköt meg jól nyakonb@sznám :DDD

[ Szerkesztve ]

(#4) aero. válasza Lauda (#2) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

ahol 90 a megengedett és valaki annyival is megy, azt nem lehet megelőzni, ha már szabály, bár ebben az esetben semmit sem ér, ugyanis eleve 100-ról volt szó

[ Szerkesztve ]

(#5) k.


k.
őstag

Ha a rendszám G-s akkor a kocsi max 99es lehet. Nekünk 2000ben a Daewoo-nk már H-s volt.
Tehát megnyugodhatsz, a motor pontosan ugyan olyan erős volt mint a tied, pontosan ezért szenvedett eddig.
Szánalmas....

(#6) Samus válasza k. (#5) üzenetére


Samus
addikt

Nem volt semmi zavar. Körülbelül 140-el előzhetett meg, én nem annyival mentem, igencsak nehéz lenne, Suzi nem megy annyira (vagyis megy, de azt a motorhangot nem akarja senki hallani). Az én gépem D-s rendszámú, annak a vége (XX), és '94-es, Swiftnél '97 elején volt egy generációváltás, ekkor kaptak 16 szelepes motort, és nőtt a teljesítmény 50kW-ról 60 fölé egy kicsivel.

Tudom jól, hogy elő kell segíteni az előzésben az előző járművet, ahogy azt is, hogy meg kell várni, még az előttünk lévő jármű befejezi az előzést, és csak utána lehet kezdeni a manővert, nem jöhetett volna utánam előzés közben. 90 a sebességhatár, de egy olyan főutat mondj nekem, ahol ezt tartósan be is tartják. 105 felett van büntetés, így a 100 még a tűréshatárban van.

Gondoltam, hogy jönnek az osztások, én csak leírtam egy történést. Arra minden estre jó volt ez az egész, hogy tudjam, 130 felé is megy a mutató, de ekkor már kezd életveszély lenni a dolog (hangos a motor, és a stabilitás nagyban csökken).

Mostanában nem is nagyon megyek 100 fölé, mert így gyorsan is odaérek, és a fogyasztás is 5 liter alatt marad egy picivel. Ennyi előnye van az aránylag gyenge motornak.

Azért öröm számomra, hogy egy ennyi idős motor, ami most épp 95000 kilométer alatt van picivel, még így teljesít.

[ Szerkesztve ]

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#7) Raucher válasza aero. (#4) üzenetére


Raucher
tag

Azért mert egy közlekedési szabályt már (közösen) megszegtek, az előzés szabályai - illetve a KRESZ többi szabálya - még mértékadóak.

Amúgy is egyszerűbb visszaengedni egy picit a gázpedált, had menjen útjára a siető vezető. Ha már távol van, legalább engem nem veszélyeztet.

Tisztán emlékszem minden előző életemre, ezért nem hiszek a reinkarnációban!

(#8) k. válasza Samus (#6) üzenetére


k.
őstag

Jah, értem. Én azt hittem, hogy LE-ben érted azt a növekedést, vagyis te az utcsó szériásról beszélsz ami azthiszem 80le körül lehetett. Arra gondoltam, hogy az nem lehet.

(#9) Lauda válasza aero. (#4) üzenetére


Lauda
félisten

Tevedes. Teljesen mindegy mennyivel mesz, ha Teged meg akar valaki elozni, azt nem szabad ebben megneheziteni gyorsitassal.

34. §

(6) Az előzés végrehajtását a sebesség fokozásával, balra húzódással vagy más módon akadályozni nem szabad.

[ Szerkesztve ]

(#10) keIdor


keIdor
titán

Ha előzöl nyugodtan nyomjad neki, majd utána visszalassulsz. Azért ne mond már, hogy ha látod, hogy jönnek szembe megtartod a 110-et. :D

#3: Hát mondjuk ja. :DDD

#6: Elég kevés az a 95000km. Majd ha már 400.000 lesz benne és így megy az lenne a jó. Ez a minimum 95k-nál, azért az nem sok, régebben 2 év alatt mentem annyit.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#11) gamek!ller válasza keIdor (#10) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Én OKTATÓ mellett!!! előztem 135-el ugyan ezen az úton amit te mondasz.. :D

(#12) keIdor válasza gamek!ller (#11) üzenetére


keIdor
titán

Nagyon helyes. :DDD

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.