Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Dluinet


Dluinet
nagyúr

Ha hetente 2× legalább nyomtatsz, akkor igen.
Az utángyártott tinta hamar beszárad, ezért ha ritkán nyomtatsz, akkor beszárad a fej és kuka a nyomtató.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#2) Wictor


Wictor
senior tag

Viszont a gyári patroncsomag a 4 színnel 10k alatt 10 Ft-tal áll meg...

Biztos, hogy Epson lesz a jó választás? Az enyém bár alsóbb kategóriás, de tetű lassú, ha ránézek, attól karcolódik a fényes fedele és ha fogy kifelé akár az egyik patron, akkor a szkennelésen kívül nem hajlandó mást csinálni.

[ Szerkesztve ]

(#3) Dluinet


Dluinet
nagyúr

Ha nem szükséges a színes nyomtatás, mert fényképet nyomtatni csak kb 500000Ft-os nyomtatón lehet, a többi felejtős, akkor inkább egy monochrome lézer nyomtató az olcsóbb.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#4) Wictor válasza Dluinet (#3) üzenetére


Wictor
senior tag

Mondjuk a fénymásolás is előnyt jelent neki gondolom...
De tényleg inkább a lézer Samsung ML1675 16k körül.

[ Szerkesztve ]

(#5) Samus


Samus
addikt

Egyszerűen ehhez a legolcsóbb a patron...a monochrome lézer azért nem jó, mert néha színes képet is kell nyomtatni, de a színes lézerek iszonyat drágák. Volt Epsonom. Utáltam. Lassú volt, és ha nem használtam egy hétig, akkor fejtisztítással kellett kezdeni, egy év után megtelt a hulladéktinta gyűjtő (szerviz>3000). Sajnos így is zabálta a festéket a tisztítás miatt...Bár ez egy régi C48 volt, gondolom azért a sebességet sikerült megnövelni...

A másolás funkció jó, szintén néha használatos, akárcsak a szkenner, de akkor jó, hogy van.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#6) Samus


Samus
addikt

Nézegettem az árakat. A mostani cucchoz a nagykapacitású utángyártott patron annyi, mint a normál eredeti (összesen 11k). A töltés (egy helyen néztem csak érdeklődésképp) 1100/1900 + 1500/2000 (sima/XL, fekete/színes). Ez így kár barátinak is mondható. Kérdés az, hogy a patron festékszint alapján méri-e a töltöttséget...Vagy chipes, de resetelhető...vagy nem? Mi a helyzet a töltött patronokkal? Megbízhatóak?

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#7) Dluinet válasza Samus (#6) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Chipes utángyártott patron veszek már évek óta az Epsonba és Canonba is, semmi probléma nem szokott lenni, ha eleget nyomtatsz.
De egy tintasugaras nyomtató 5-10000 oldal után kuka, mert a fej elkopik, az új fej meg drágább mint a nyomtató.
A Hp nyomtatóknak a patronon van a nyomtatófeje, ott minden patron cserénél fejcsere is történik.

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#8) Thunderzolee

Nekem is Epson van. Hat tintás.
Annak rendje és módja szerint be is száradt. :((
Mit tudtam én akkoriban, h ezt használni is kell, mert különben be fog száradni. :(((

Mikor észrevettem, hogy jártam, gondoltam na nem baj, majd a következő nyomtatóm egy színes lézer lesz, az nem fog beszáradni. Csak nem nagyon vágom ezt a lézeres témát.
Van ebből amolyan best buy nyomtató?
Nem baj, ha drága bele a toner, csak az egy oldalra jutó nyomtatási költsége legyen minél alacsonyabb.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.