Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Samus


Samus
addikt

Fontos lenne, kérlek, aki érti, segítsen. Feltettem a Milyen DVD írót vegyek topikban is...

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#2) mexicanraven


mexicanraven
aktív tag

Nem értem ezt a belső átalakítós dolgot, elmondanád bővebben? Egyébként amennyiért kapsz egy USB-set (10-15k), abból már kijön egy belső sata-ás Plextor.

when the sun shines, we'll shine together

(#3) Samus válasza mexicanraven (#2) üzenetére


Samus
addikt

Biztos tudod, létezik úgynevezett IDE/SATA to USB átalakító, ilyet használnak a külső házak is. Itt kapható, meg mér ezer helyen. Ezzel együtt 10k lenne egy író, körülbelül, külső írók 11 felett kezdődnek (bár esztétikusabbak, de csak IDE vagy SATA átalakítót tartalmaznak, az írótól függően, amit külön vennék, az univerzális). Már majdnem boldog voltam, hogy veszek egy NEC írót, de miközben böngésztem iPon-t, sajnos feltűnt, hogy a Lightscribe és a NEC nem barátok...LG és Samu támogatja. Pioneer és Plextor nem tudom, melyiket használja, és nem tudom, mi a megbízhatóbb. NEC-nél jó, hogy NERO-val be lehet állítani akár 6x sebességet is (és 10x, 12x-t is), LG pedig 4x és 8x, 16x-t enged 16os lemezeknél.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#4) EczkE


EczkE
addikt

Én most rendeltem pának egy NEC írót a gépbe, kíváncsi vagyok, hogyteljesít majd. :))

Asszem mindenféleképpen!

(#5) Samus válasza EczkE (#4) üzenetére


Samus
addikt

A NEC-nél jobb írókkal még nem találkoztam. Gyors, rettentő megbízható, a régi modellek és az újak is. Egyetlen egy hibája, hogy kissé melegíti a lemezeket, sajnos szinte mindegyik modell, bár ez engem a legkevésbé sem zavar...

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#6) kmisi99


kmisi99
addikt

Nekem egy kb 3 éves LG ide-s íróm van és tökkkkéletes az író hibájából eddig 0 lemez romlott el a kb 300 maxell dvd5 és a kb 20 noname és valami más olcsó dual layer lemezből!

[ Szerkesztve ]

(#7) mexicanraven válasza Samus (#5) üzenetére


mexicanraven
aktív tag

Én ezt ajánlanám. Vagyis ha 10k körül vennék írót, ezt venném. :)

when the sun shines, we'll shine together

(#8) Samus válasza mexicanraven (#7) üzenetére


Samus
addikt

Az írót megtaláltam, NEC AD-7241S (fehér, a fekete valamiért 2000 ft-al drágább, hogy miért, azt nem tudom) lesz, 5700 ft. Külső átalakítót valószínű kelzsoca tagtól vásárolok, mert egy ház irtó sok. Majd kreálok hozzá valami házikót.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#9) mexicanraven válasza Samus (#8) üzenetére


mexicanraven
aktív tag

Sok sikert és örömet hozzá! :)

when the sun shines, we'll shine together

(#10) stomi76 válasza Samus (#8) üzenetére


stomi76
tag

Szia!

Milyen átalakítót vettél hozzá? A lightscribe írás is működik így?

(#11) Samus válasza stomi76 (#10) üzenetére


Samus
addikt

Itt vettem PHAprón, ezt, 2.5A-es verziót. Gond nélkül üzemel, minden funkció hibamentesen megy, mintha csak a gépben lenne az író.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#12) Fecogame


Fecogame
veterán

Nekem kb. 3 évig szolgált egy NEC DVD író, kb. 100 lemez után az író már csak rossz lemezt írt ( nem lehetett visszaolvasni ) :U

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#13) maxcooper


maxcooper
tag

Sziasztok!
Van egy Nec 7241s SATA-s DVD íróm.
A gondom hogy első körben amikor lemezt tettem bele és olvasni akartam megfagyot a fájlmenedzser, majd a Win 7 x64-is.
Gondoltam megnézem Biosban mit mutat, erre a hardver detect-nél krix-krax-okat önt a kijelzőre nagy sípolások közepette és csak a restart segít.
Gyakorlatilag használhatatlan, kicseréltem, BIOS frissítés, így már hardver detect gond nélkül lemegy, felismeri, stb. Azonban a windows 7 továbbra is kifagy olvasásnál.
Van ubuntum, ott néztem és olvas, nincs velel gond.
Mi lehet a probléma?
Vegyek ASUS-t vagy LG-t inkább?
A lapom GA-M56S-S3, Athlon X2-es procival.
Előre is thx!

(#14) Samus válasza maxcooper (#13) üzenetére


Samus
addikt

SATA kábel csere, másik porton próbálkozz (keresd meg a lap kézikönyvében, hogy hogy van a számozás, és az első szabad helyen próbálkozz. Ha ez nem jön be, akkor másik gépben kipróbálni. Ha ott is rossz, akkor vissza gariba.

Fecogame: én túl vagyok lassan 2000 lemezen (és lassan 4 éves múlik), és az író úgy ír, mint újkorában. Egy NEC ND-4550A (elég régi, ekkor volt az, hogy a NEC volt a legolcsóbb a piacon, a konkurenciához képest majdnem féláron). Kopp-kopp-kopp.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#15) maxcooper


maxcooper
tag

Kábelt próbáltam, másik portot próbáltam (van még 2 sata-s vinyóm benne)
Az érdekessége a dolognak hogy Win7 x64-alatt fagy (pedig kompatibilis vele), viszont Ubuntu alatt olvas, de írni még nem próbáltam.
Nem tudom hogy másik gépen mikor tudom kiróbálni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.