Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Dluinet


Dluinet
nagyúr

Firewire + Pinnacle Studio

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#2) moha21


moha21
addikt

Probléma nálam is ugyanez. Mikor vettem a kamerát ( sony digital 8 dcr-trv255e ), a kamera még 90 ezer Ft volt. 30-40 ezer volt egy MSI Nforce 2-es lap amin volt firewire hozzá, de ezzel rémálom volt minden.

A c2d gépbe van TV-tuner és DScaler-el S-videon tolom át. Azért ez sem tökéletes módszer..

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#3) anjani182


anjani182
őstag

Pár éve? Bő 4 éve HDD-s kamerám van, ami már akkor se volt a csúcs, mert csak kisfelbontású.... :( :DDD

Forever and ever, let's make this last forever.

(#4) Raucher


Raucher
tag

Nincs királyi út, de.
DV kamera - FireWire - PC kapcsolat a megfelelő. Az analóg felvétel sokkal csúnyább.

A digitális felvétel áthúzására, az egyik legjobban bevált program, a WinDV. Windows 7/Vista alatt már köhög egy kicsit, mert nem mindig találja meg a kamerát, de működik.
Az áthúzott digitális videó adatfolyam igen nagy helyet fog foglalni, erre érdemes felkészülni.
A rögzített felvételt lehet vágni és áttömöríteni.
Vannak programok, amik röptében próbálnak áttömöríteni, ezeknél figyel be a kritikán aluli végeredmény. (elveszett képkockák és egyéb hibák)

Tisztán emlékszem minden előző életemre, ezért nem hiszek a reinkarnációban!

(#5) Samus válasza Raucher (#4) üzenetére


Samus
addikt

Na igen, a DV adatfolyam, a 25 megabites tömörítetlen videónak és a 12/16 bites PCM hangnak kell a hely...a dologgal tisztában vagyok, csak nagyon idegesítő, hogy ha felvétel közben egy pillanatra is lag van (másik lemezművelet történik), nincs puffer, azonnal eldobja a kockákat...utólagos vágásra/tömörítésre már jó a VirtualDub.

Jópár éve, inkább így mondanám, a kamerám már lassan 8 éves, akkor még 95k volt, most jó, ha 15k-t kapok érte...

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#6) Raucher válasza Samus (#5) üzenetére


Raucher
tag

A merevlemez cseréje, ma nem jelent igazi megoldást, a magas árak okán. (Pedig a gyors merevlemez segítene a gondodon, és nem a szoftverek váltogatása.)

Tavaly decemberben betartalékoltam néhány DV kazettát. Néhány éve még széles volt a kínálat. Ma csak egy gyártó, két fajta kazettája van az üzletek polcain.
Lassan kikopnak ezek a kamerák is. Pedig a tulajdonságaik alapján felveszik a versenyt bármelyik mai SD kamerával. (Sőt, néhány HD kameránál is szebb képet adnak, HD-re felskálázott a felvétellel.)

Tisztán emlékszem minden előző életemre, ezért nem hiszek a reinkarnációban!

(#7) pibácsi


pibácsi
senior tag

A váltottsoros miniDV videó áttöltése a PC-re, szerkesztés.

Az alábbiakban a saját gyakorlatomat szeretném leírni, ami nekem – sok kisérlet után - bevált. Nyilván van aki másként szereti. A felhasznált szoftvereket is kisérletezve állítottam össze, mivel a váltottsoros (interlace) videókat – úgy a miniDV-t, mint az mpg-be digizett VHS-t - nem mindegyik dolgozza fel normálisan. A progressive videó szerkesztésre más megoldás is adódik – abból sok van.
Csatolás: FireWire (IEEE 1394) aljzaton keresztül.
Capture:_NeroVision Express, itt be kell állítani DV tip2 –be. Megjegyzem, a NeroVE-vel feltöltött videót nem mindegyik vágó-szoftver szereti, a hangot nem mind tudja lejátszani.
Van több más capture lehetőség is - pl. Ulead Vid.Stud.SE DVD, DVApp, DVCapture(DV-1) MovieMaker(DV-1), Open Video Capture, VirtualDub, iuVCR, StoikCapture, AMCap, stb. Én általában a Nerot, vagy az Uleadot használom. Előfeltétel, hogy a MainConcept DV codec (2.0.4, vagy valamelyik verzió) telepítve legyen, mivel általában ezt fogják használni.
Visszanézés, leellenőrzés: Media Player Classic, Zoom-Player vagy a Windows Media Player, ezekkel a lejátszókkal nincs enyhe remegés a videó lejátszásakor (interlace).
A kész DVD-t az MPClassic-al ellenőrzöm. Az mpg decoder Filter deinterlace beállítása: „Bob”, de ki kell próbálni más variációt is, ha nem remeg a kép, akkor az a jó beállítás.
Szerkesztés, vágás: Ulead Video Studio SE DVD-vel, (esetleg-Ulead VS v10 Plus, v11 Plus szoftverrel, de ez utóbbiaknál talán kicsit remeg a „végeredmény”, vagy más pl.Adobe, Vegas, stb. szerkesztővel, de én az Uleadot használom).
Behívjuk a programba a Nero VE-el DV-2-be (Lower Field First-be) PC-re áthozott videót.. Ezután, ha kell meg lehet szerkeszteni: effektezni, videót - képet módosítani, zoom-olni, méretre vágni, fényviszonyokat rendezni, hangot alá dolgozni, felíratozni stb, készre gyártani a videót. A progi nagyon sok lehetőséget kínál. A váltottsorosságot feltétlen meg kell tartani.
Ezen a programon belül nem érdemes DVD-t készíteni, mivel nem lesz jó a végeredmény. De ugyanígy a más alakú kimentés sem az igazi, így a szerkesztett videót az idővonalról kell kimenteni a saját fájl-alakjában. (DV-typ2, Lower FF)
Szerkesztett videó kimentés: „Share – Create Video File – Same as Project Settings” ugyanúgy DV tip2 (Lower FF) –be adja, ahogy az idővonalon van. Amikor a programot nyitjuk, akkor az idővonalat mpg-re állítja be, de ha ráhúzzuk az idővonalra a DV-2 fájlt, akkor átállítja avi/Dv2-re, mivel a szoftver ezt automatikusan érzékeli.
Ezt a szerkesztett, kimentett videót kell az alábbi DVD menü és fejezet-szerkesztőbe betenni.
Ulead DVD MovieFactory 6 Plus. (ezt használom, bevált).
Igényes DVD szerkesztő. Ez sok lehetőséget kínál a videó szerkesztésre is és a menü – fejezet szerkesztésre is. Elsőre kicsit bonyolult a menü – fejezet szerkesztő program kezelése, mivel sok lehetőség van. Saját képet, videót, saját hangot lehet beemelni háttérnek.
Ha nem akarunk menűt, akkor ki kell venni a pipát a menü ponttól és akkor csak egy azonnal induló DVD-t kapunk végeredménynek, ami ugyanaz, mint amit az Ulead szerkesztőből kimentettünk.
DVD lemezre írás: Nero Burning ROOM (DVD - video.)

Egy kicsit hosszúra sikeredett, de talán hasznos lehet még.

Üdv. Pibácsi.

[ Szerkesztve ]

(#8) #43960832


#43960832
törölt tag

Firewire + Edius.

MINDIG megakad egyszer kétszer, még zsírúj szalagnál is, sajnos ez a technológia nyűgje, ez van. Sony VX2100-asokkal dolgozok.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.